Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 01:25   #21
evo da se i ja malo uključim u ovu temu... nova sam ovdje i drago mi je što sam se odlučila registrirati na forum jer ima ovdje jako pametnih stvari, ideja i savjeta....
uglavnom, ovdje sam jer me muči jedna veelika stvar- dijete ...
meni su 24 godine a dragome 30. U vezi smo predivnih 6 godina ali tek u braku mjesec dana... i on bi sad odmah dijete. Ja obožavam djecu i voljela bih ih imati jednog dana, možda čak i za nekoliko mjeseci...ali jednostavno se pitam da li ima smisla sad srljati u to jer on ima stalan posao a ja na određeno samo do iduće godine, apsolventica sam i ostala mi 4 ispita do kraja ali ipak sam trenutno sva u tome, on studira vanredno jer mu poduzeće to plaća pošto im njegova struka treba. Podstanari smo..... digao dragi kredit za kuću i sad bi on dijete!! Ja razmišljam o tome kak da si nekako sredimo život barem financijski i da imamo vremena razmišljati o tome ali jednostavno on to ne želi niti čuti. Stalno mi govori da kak sad ne želim djecu a dok budemo željeli nebudemo mogli imati... e to je ono što me najviše brine- što ako stvarno nebudemo onda mogli imati a sad zbog mene ne započinjemo na tome?? Sve prijateljice mi govore da kak su one zgurale sve to sa poslom, faxom, djetetom i kreditima da ću tako i ja al mene jednostavno brine da neću moći djetetu pružiti sve ono što bih ja htjela i zbog tog odgađam trudnoću a potajno si ju jako želim.... Nije da nam je financijski loše, živimo dosta dobro ali tko zna što donosi sutra?! znam, reći ćete da nisam normalna ali eto, zanima me vaše mišljenje- da jednostavno prepustim sve sudbini, imamo bebu pa kako bude bit će ili da i dalje kočim sa time i pričekam?? nisam pametna jer srce govori jedno a pamet drugo .
*mlada-mama* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 07:59   #22
ako ćemo stalno razmišljati što nam donosi sutra, nikada nećemo imati djecu.
ja i moj dragi smo dugo bili skupa, proljetos smo se vjenčali jer smo tada imali novaca za to. i odmah smo odlučili da želimo još jednog malog člana naše obitelji jer trenutno znamo da to možemo financijski izgurati. ne znam šta me čeka i nikada neću znati, nemamo para na bacanje, ali znam da trenutno tom djetetu mogu priuštiti normalan život i da neće biti gladno. to mi je dovoljno.
i ja sam mislila da sam čekala svog dragog da se pokrene, da još dugo nebi bilo ništa od toga, ali kad sam načela tu temu, na moje veliko iznenađenje odmah se složio samnom i rekao da i on želi dijete.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 14:11   #23
zajedno smo 8,5 god; u braku smo 3 god. ja dobila stalan posao, on ga vec imao, rjesili si vlastito stambeno pitanje, bacili se na posao i nakon 4mj ugledali plus, a prije mjesec dana prvi puta drzali svoj plus u narucju. i vec planiramo novi plus!
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 00:02   #24
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
...., ali uvijek je nešto i uvijek se čeka nešto i oboje bi jednom željeli dijete....ali hoće to jednom doći i meni i njemu u isto vrijeme?
Šta ako ne budemo mogli doći do dogovora oko te važne teme?
pa nisam sigurna da ce ti pomoci nasa iskustva....to je nesto sto barem jedan od vas treba odluciti, a onaj drugi ili se sloziti ili ne...i ako se nikada ne slozite, mozda je i to znak da niste za roditelje i da nikada necete postati roditelj, da niste za biti zajedno...
mozda ti zvuci grubo, al tak sam ja razmisljala prije par godina-svi imamo neke svoje potrebe, zelje i nekad u odnosu se te stvari ne poklope...tada je bolje prekinut odnos, nego vuci nesto sto te frustrira!
i ponekad sam zavidila ljudima kojima se "bebac zalomio"-znas, lakse je reci da je sudbina odlucila, nego preuzeti odgovornost za svoju odluku, pogotovo zato jer nikad nije pravo vrijeme za bebu, nikad nece niti biti, al sto vise cete pricati o tome, o snovima, zeljama, idejama oko djece, vasem odnosu, stvarima koje su vam sada vazne....veca je vjerojatnost da jedan dodje sa idejom "ja bi sada bebac, ajmo probat", a drugi se moze sloziti ili ne...

nama je ideja dosla u razgovoru o nezadovoljstvu na mom poslu - dal da trazim novi ili da uzmem pauzu "na racun bebca"? on je bio supportiv za jedno i drugo, iako je, oklijevajuci dao argument, ak sada krenem u nesto novo, da ce bebac cekati jos bar 2 godine...a mene je paralelno puko strah "kaj ak mi ne mozemo", obzirom da se krecem u krugovima posvojitelja i cula sam previse prica o "prvo siguran posao, pa svoj stan, pa svadba, pa jos malo napredovanja u karijeri, pa..., evo samo jos malo, da jos ovo vidimo, jos malo ustedimo...."i bebac nije dosao
i tak smo probali
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:24   #25
Evo i moje pričice:

Ja imam 23, mm ima 24 godine... Vjenčali smo se prošle godine u 08 mjesecu... U vezi smo već nekih pet godina.... Svakako ja sam od prvog dana braka nekako bila spremna za bebolina, međutim mm i nije bio jer je čekao ovo, čekao ono..... Svakako, ja nisam forsirala jer sam sama radila (hvala Bogu imam plaću dovoljnu za nas dvoje), podstanari i milju ostalih obveza počevši od faxa pa nadalje.... Prije mjesec dana, bzvz smo pričali o temi "beba", i mm kao iz vedra neba opali dosta je više čekanja, uvik nešto čekam ovo, ono.... Ja sam spreman i volio bi ići na bebu ako si ti još za....Naravno ja procvitala
Jednostavno je u to vrijeme kad je promijenio mišljenje radio na poslu gdje svi imaju bebaće, podstanarstvo nad glavom i ostalo, tako da je vidio da se može.... Sada smo u akciji beba, meni ostao još jedan ispit za završit i nadamo se našem plusiću uskoro
__________________
...03.08.2010 naše malo zLato je hrabro zakoračilo životom....
NiNy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:52   #26
moje iskustvo je zbilja tuzno, ali pouka za mnoge parove koji su skupa dugo godina a jos vazu i cekaju "savrsen" trenutak za bebu. mi smo jedno ljeto zajedno odlucili i bili smo tako sretni, sigurni da ce nam se dogoditi ako ne iz prve, pa u roku 4 mjeseca sigurno,jer ja sve imam uredno, ginica mi dala zeleno svjetlo, kod mene sve skolski, ma ni pojma nismo imali, tako smo pokusavali pokusavali i nakon 8 mjeseci mm otisao na spermiogram, sok, nevjerica, necete zaceti bebu prirodnim putem... tako je i bilo i jos uvijek traje, od tada je proslo 2 i pol godine, ja sam bila na 3 ivf-a i jos nista, zato drage moje, ako i vec odlucite odgoditi, barem napravite sve potrebne pretrage i neka muz odradi spermiogram, pa ako je to ok, barem ste mirne. moje iskustvo je malo rjedje, ali neplodnost nije nesto za sto velimo- ma nece mene... ono je postalo veliki problem. nisam vas zeljela nikako uplasiti ili obeshrabriti, samo jedno iskustvo vise prenijeti.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:26   #27
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je zbilja tuzno, ali pouka za mnoge parove koji su skupa dugo godina a jos vazu i cekaju "savrsen" trenutak za bebu. mi smo jedno ljeto zajedno odlucili i bili smo tako sretni, sigurni da ce nam se dogoditi ako ne iz prve, pa u roku 4 mjeseca sigurno,jer ja sve imam uredno, ginica mi dala zeleno svjetlo, kod mene sve skolski, ma ni pojma nismo imali, tako smo pokusavali pokusavali i nakon 8 mjeseci mm otisao na spermiogram, sok, nevjerica, necete zaceti bebu prirodnim putem... tako je i bilo i jos uvijek traje, od tada je proslo 2 i pol godine, ja sam bila na 3 ivf-a i jos nista, zato drage moje, ako i vec odlucite odgoditi, barem napravite sve potrebne pretrage i neka muz odradi spermiogram, pa ako je to ok, barem ste mirne. moje iskustvo je malo rjedje, ali neplodnost nije nesto za sto velimo- ma nece mene... ono je postalo veliki problem. nisam vas zeljela nikako uplasiti ili obeshrabriti, samo jedno iskustvo vise prenijeti.
ovo si odlično napisala, stvarno je nažalost tako
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:41   #28
Quote:
*mlada-mama* kaže: Pogledaj post
Nije da nam je financijski loše, živimo dosta dobro ali tko zna što donosi sutra?! znam, reći ćete da nisam normalna ali eto, zanima me vaše mišljenje- .
nitko ne zna i nitko nikada ne će znati što će biti sutra!
da je moja mama znala da će umrijeti u 45-oj i za sobom ostaviti najmalđe dijete još u pubetetu (mi ostali smo nešto stariji), sigurno se prije nekih 15 godina ne bi odlučila na 4. dijete, ali eto... nije znala... nije mogla znati... a ja danas imam jednu sestru više - Hvala Bogu!
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:39   #29
ja sam bila u veeeelikoj nedoumici do nedavno...dragi me danima nagovarao, ma što danima- mjesecima na bebicu i uvijek sam imala stotine razloga za ne imati bebicu... ali dok sam vidjela da dosta žena ovdje ima dijete bez obzira na kredite, bez obzira na stan u najmu, bez obzira na studij i ostalo....onda sam si posložila kockice i shvatila da fakat nema smisla čekati da navršim 30. već bih fakat sa ovih mojih 24. mogla postati mama jer to je ono što si želim u sebi već jako dugo.. i tako- neki dan mi pričali i ja mu rekla da bih voljela da imamo barem prvo dijete i da više ne čekamo i tako mi započeli .....
sad se nadamo plusiću i iskreno, nadam se da nećemo morati na + dugo čekati
*mlada-mama* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 19:25   #30
Citam malo i svi su napisali da nema pravog vremena za bebu.
Ja bi rekla da ima. Mi smo nasu krenuli raditi bas u pravo vrijeme. Jednostavno, sve se poslozilo i dosla je zelja za bebicom. Prije toga smo bili zajedno 13 godina i znali smo da jednog dana zelimo bebu ali nismo ju htjeli tada.
I da se nesto izjalovilo, da nismo mogli dobiti bebu, ja sigurno ne bi mislila da smo trebali ranije pokusati jer jednostavno nismo bili spremni za bebu.
Ne govorim tu o stanovima i kreditima, mada se i to treba uzeti u obzir, nego na psihicku spremnost za tako ogromnu i nepovratnu odluku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 19:58   #31
ja pak mislim da ima i pravo vrijeme i prava osoba

naime u prvom braku sam bila sa osobom s kojom sam bila u vezi 8 godina i nakon što smo se vjenčali - ni u peti mi nije bilo imati djecu
da ne bude greške, vjenčala sam se sa 28 godina
nakon dvije godine uslijedila je rastava
iako mi je nekad krivo što nemam već djete, odmah mi je manje krivo jer bi me to djete vezalo s tim čovjekom

nakon 2 godine ludiranja upoznala svog dragog... nakon dvije godine zajedničkog života vjenčali smo se
za razliku od prije, od prvog dana znam da s njim želim djete
on ima neke strahove što mi je skroz prirodno ali i on želi djete...
da li je sada pravo vrijeme? možda bi bilo bolje da se desilo prije dvije godine... ali onda bi si uvijek mislila da je sa mnom zbog djeteta...

no sad nam samo ostaje napraviti to djete
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 20:21   #32
evo čitam ovdje komentare i moram se uključiti.... nema idealnog vremena za dijete ali bitno je da je pravi partner uz tebe i da znaš da želiš sa njim imati dijete bilo kad da to bilo ....
nama recimo nije preidalno vrijeme za bebicu jer imamo dosta još planova i želja za ostvariti ali ujedno i znamo da želimo bebicu, da nema smisla čekati i da sve te planove i uz naše dijete možemo ostvariti tako da je jedino na nama potruditi se da se želja zvana "beba" ostvari
__________________
sve što sam ikad tražila našla sam u tebi... 19.09.2009.....
27dresses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:09   #33
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ja pak mislim da ima i pravo vrijeme i prava osoba

..........
sve to stoji što si napisala, no ovdje neki već jesu s osobom s kojom žele imati dijete i psihički su spremni imati ga, ali misle da sad okolnosti nisu pogodne (stambeno pitanje, karijera, auto,...). pitanje je što čekamo, jel postoje idealne okolnosti ili je dovljno imati pravu osobu kraj sebe?

moje oklnosti npr. neće biti savršene sljedećih 20-ak godina jer ću otplaćivati kredit za kuću
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:39   #34
nisam rekla savršene okolnosti jer mnogi onda nikad ne bi imali djecu jer uvijek ima neki kredit koji treba otplatiti...

svatko sebi treba odvagnuti kad je pravo vrijeme za bebu...

iskreno, da sam ostala trudna sa 22 ili 25 godina - nemam pojma na što bi moj život sad ličio...
proći kroz rastavu sa djetetom - nije lako...
ili bi živjela nesretna do kraja života...

eto iskreno ne znam...
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:35   #35
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
sve to stoji što si napisala, no ovdje neki već jesu s osobom s kojom žele imati dijete i psihički su spremni imati ga, ali misle da sad okolnosti nisu pogodne (stambeno pitanje, karijera, auto,...). pitanje je što čekamo, jel postoje idealne okolnosti ili je dovljno imati pravu osobu kraj sebe?

moje oklnosti npr. neće biti savršene sljedećih 20-ak godina jer ću otplaćivati kredit za kuću
Ma, meni je jednako neshvatljivo napraviti dijete nezaposlen u podstanarima kao i cekati da apsolutno sve bude savrseno i da svi krediti budu rijeseni.
Svatko zna kad mu je idealno vrijeme, sigurna sam u to.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:31   #36
Mene je toliko znalo iživcirati kad su mi svi prije par godina govorili "a kad ćete dijete?" A ja na ugovor, koji mi produžuju svaka 4 mj, još sam u te tri godine dva puta završila na burzi, dobila valjda ćir na želucu, a oni meni o djetetu. Da se desilo da sam ostala trudna (male šanse jer sam pila tablete), rodila bih, MM je radio, imali smo riješeno stambeno pitanje, ali to bi opet bilo krpanje kraja s krajem. Nismo ni sad bogataši, ali ipak je lakše s dvije plaće.
Slažem se da ne treba čekati idealne uvijete jer to se možda nikad neće ni desiti, ali opet neki ljudi doslovce "štancaju" djecu, ne rade, žive u 30 kvadrata od soc. pomoći... pa to mi je isto bezveze.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:41   #37
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Mene je toliko znalo iživcirati kad su mi svi prije par godina govorili "a kad ćete dijete?"
mene to pitanje posebno zivcira...bez obzira na okolnosti u kojima zivi i radi par bez djeteta. Jednostavno je degutantno i bezobrazno pitati ljude o kvaliteti njihovog sexa, kontracepciji i sl, a da ne kazem kolko je mnogim ljudima bolno cuti to pitanje dok se muce sa neplodnoscu (a nemaju hrabrosti niti potrebe drugima o tome govoriti).
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:59   #38
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Slažem se da ne treba čekati idealne uvijete jer to se možda nikad neće ni desiti, ali opet neki ljudi doslovce "štancaju" djecu, ne rade, žive u 30 kvadrata od soc. pomoći... pa to mi je isto bezveze.
to me ubi u pojam, takvi ljudi su neodgovorni i nemarni.
u kakvoj god situaciji budem jednog dana, znam da djecu "pravim" sebi, a ne državi, Crkvi, općini ili nekom desetom. Stvarno se divim ljudima s puno djece koji svoju djecu podižu vlastitm trudom i radom i ne kukaju po novinama i sl.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 15:23   #39
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post

moje oklnosti npr. neće biti savršene sljedećih 20-ak godina jer ću otplaćivati kredit za kuću
a opet sto ce ti kuca u kojoj ces zivjeti sama?
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 18:29   #40
Ovo je super tema, sve sam pročitala. Mislim da puno žena razmišlja o pravom vremenu za bebu, i ja sam. Mislim da je pravo vrijeme ono kada ti i tvoj muž to odluičite napraviti, bez obzira na vanjske čimbenike. Idealne uvijete nećemo nikada dočekati, u tome i je sva ljepota, moramo uvijek nečemu težiti....mene su moji dobili u jednoj sobici...i neka su, ništa mi nije falilo, s vremenom se preselili, ja dobila sve pa i više od druge djece...ne znači ako sad nemamo odgovarajući posao, vlastiti stan....da ga nećemo nikada ni imati. Ovako ćemo samo to sve stvarati s bebom, i neka, ja sam gledala kako moji stvaraju i drago mi je da jesam jer znam da to treba cijeniti jer ne pada s neba. Beba će razveseliti cijelu obitelj i sve će nekako biti lakše.

Eto, nadam se skorm plusiću
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.