Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 14:50   #61
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nisam našla odgovor na ovo pitanje na ovom podforumu, ali ako nešto slično postoji, molim modove da presele temu.
Znači zanima me kako ste se i kada odlučili za dijete?
Je li to bila vaša odluka, vašeg supruga, zajednička?Mislim, shvaćam da se se očito složili, ali tko je prvi predložio, kako je onaj drugi reagiro, je li bilo ne slaganja, nagovaranja....?
Pitam jer mi se čini da ja i moj suprug nikada nećemo jednoglasno donijeti odluku: sad bi dijete.
Oboje radimo za stalno, više od 10 godina smo zajeno, ali uvijek je nešto i uvijek se čeka nešto i oboje bi jednom željeli dijete....ali hoće to jednom doći i meni i njemu u isto vrijeme?
Šta ako ne budemo mogli doći do dogovora oko te važne teme?

Molim žene vaša iskustva....
lp
u brako smo 3 i pol godine, prije nego smo se vjenčali smo shvatili da imamo zajednički cilj, stvoriti dom i obitelj...neke moje kolegice su se udavale zato što imaju dobar seks, puuuno strasti ali nemaju zajedničkoga cilja, ona bi karijeru ili pa se ne mogu dogovoriti...mi smo se u početku pazili, nismo htjeli odmah ali onda kad smo odlučili da je vrijeme trebalo nam je godinu dana da ostanem trudna..u biti tek sam otkrila...muž cvrkuće kao golubić oko mene a ja sam još zbunjena, ne mogu vjerovati....e da kad smo shvatili da je vrijeme da i mi počnemo raditi na bebi? pa svi nam prijatelji oko nas dobili djecu a mi ko neki jadnici uvijek sami na zabavama i rođendanima...3 kolegive su mi u isto vrijeme bile trudne i onda sam silom Boga i ja htjela samo da se mogu uklopiti u njihove razgovore...eto od prilike je bilo tako!
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:54   #62
Quote:
Lyanna kaže: Pogledaj post
Skupa smo malo vise od 5 godina. On 35 ja 28. Vjencali se prvi put prije godinu i 3 mjeseca u Queensland, Magnetic Island na plazi. To smo zapravo spojilu godisnji sa vjencanjem, samo nas dvoje.
Drugi put smo se vjencali u 9-tom prosle godine, crkveno vjencanje u Dbk. Svadba za roditelje, njegovi svi dosli iz Engleske na 10-ak dana.
Vratili se u Melb te poceli pricati o bebi ali nisam htjela odma ostati trudna jer odi je ljeto u 12-om mjesecu te zivot je ludilo, izlasci, festivali te vec organiziran godisnji za Novu Godinu u Sydney.
Da sam tad bila trudna nebi mogla partijati.
Evo sad ljeto se blizi kraju pa sam zatrudnila. Vratit cu se u Dbk na par mjeseci da rodim te se vracam u Melbourne.
On ce uzeti porodini i doc sa mnom u Dbk.

Mislim da smo dobro isplanirali.

Pomalo me strah jer ne znam kako cu se naviknuti na taj dosadan zivot s bebom jer sam se navikla na karijeru i izlaske nakon posla s curama iz ureda te uvijek na internetu traziti nova mjesta gdje izaci u Melbourne te nove restorane.
I eto, ja sve to sad moram zrtvovati ali dabi bila mama, a moj muz ce to vrijeme i dalje nastaviti sa karijerom.
Nije posteno!
Nije pošteno, ali nas žene je Bog odabrao da budemo uz sve ostalo i MAME, a to je nešto najljepše, vjeruj mi iz iskustva, imam 2 djece i 3. na putu, a uz sve to stignem i biti na poslu i povremeno izić s prijateljicama.
Ni meni nije sve kao kad nisam imala djecu, neke sam stvari reducirala, a neke u potpunosti izbacila, ali ako dobro posložiš stvari sve može biti dobro, a ti zadovoljna jer kad te to malo stvorenje nagradi osmjehom to ne može nikakav party zamijenit.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:13   #63
Lyanna život sa bebom nije nimalo dosadan...
a sve ostalo se stigne, samo treba volje i dobra organizacija
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:56   #64
Ajme koje olakšanje vidjeti da nisam jedina. Inače ja sam totalno neodlučna osoba (prava vagica) i u stanju sam jako dugo razmišljati i promišljati o banalnim stvarima tako da je ovo za mene bezgranična tema za razmišljanje. Plus to totalni sam kontrol frik i sve moram isplanirati u tančine i znati i zašto i kako i mrzim nepredvidljive situacije pa je ovo za mene pravo mučenje. A osjećaj u meni nepogrešivo govori da želim bebu.
Počela sam svaki dan pričati o bebama i sličnim temamam i mislim da će muž izluditi samnom.
Mene ne brinu izlasci i sl, to mi se već odavno ne da. Mislim da je imanje bebe sve samo ne dosadno.

Inače imam pcos i pitanje je koliko će mi trebati da zatrudnim, a ove godine punim 29...tako da mi i sat pomalo otkucava .....

Ali....uvijek se nađe neki ali...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:09   #65
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
A Plus to totalni sam kontrol frik i sve moram isplanirati u tančine i znati i zašto i kako i mrzim nepredvidljive situacije pa je ovo za mene pravo mučenje. A osjećaj u meni nepogrešivo govori da želim bebu.
Mislim da je imanje bebe sve samo ne dosadno.

Inače imam pcos i pitanje je koliko će mi trebati da zatrudnim, a ove godine punim 29...tako da mi i sat pomalo otkucava .....

Ali....uvijek se nađe neki ali...
Nisi jedina koja mrzi nepredvidive situacije, ali život je ponekad pun upravo takvih. I da s bebom uopće nije dosadno, a i kroz T par, a pogotovo žena promjeni puno starih navika, a nekih se i odrekne, ali to je tako prirodno. Ne treba se bojati života.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:17   #66
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ajme koje olakšanje vidjeti da nisam jedina. Inače ja sam totalno neodlučna osoba (prava vagica) i u stanju sam jako dugo razmišljati i promišljati o banalnim stvarima tako da je ovo za mene bezgranična tema za razmišljanje. Plus to totalni sam kontrol frik i sve moram isplanirati u tančine i znati i zašto i kako i mrzim nepredvidljive situacije pa je ovo za mene pravo mučenje. A osjećaj u meni nepogrešivo govori da želim bebu.
Počela sam svaki dan pričati o bebama i sličnim temamam i mislim da će muž izluditi samnom.
Mene ne brinu izlasci i sl, to mi se već odavno ne da. Mislim da je imanje bebe sve samo ne dosadno.

Inače imam pcos i pitanje je koliko će mi trebati da zatrudnim, a ove godine punim 29...tako da mi i sat pomalo otkucava .....

Ali....uvijek se nađe neki ali...
Draga, ima na WB dosta cura s PCOS-om pa možda da skočiš tamo da vidiš kako oni rade na bebicama....jedino što ja znam je da duuugo rade na tome...ne mora to značiti da ćeš i ti, ali raspitaj se malo i na posao i ja sam vagica i punim 29 ove godine i baš bi oko rođendana trebala dobiti prvu bebicu
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:45   #67
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Draga, ima na WB dosta cura s PCOS-om pa možda da skočiš tamo da vidiš kako oni rade na bebicama....jedino što ja znam je da duuugo rade na tome...ne mora to značiti da ćeš i ti, ali raspitaj se malo i na posao i ja sam vagica i punim 29 ove godine i baš bi oko rođendana trebala dobiti prvu bebicu
Znam.Dugo godina se borim s pcosom i čitam o tome, tako da znam da me možda čeka duga borba za bebicu, ali umjesto da krenem sa proizvodnjom, opet odgađam.

Još jedna vagica...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:38   #68
Mogu razumijeti odgađanje bebe zbog fakulteta i čekanja boljeg posla i malo potrebnog vremena da se izludiraš, ali činjenica je da preidealne financijske situacije nema jer će uvijek biti nešto novo za napraviti i nikada ne znaš što se sutra može dogoditi.
Mi smo isto dosta dugo čekali u odnosu na to koliko smo zajedno i već su lagano počela grintanja , ali isto tako je činjenica da su nam roditelji uvijek govorili - eeeee da smo mi toliko čekali da se sve posloži, nikoga od vas ne bi bilo..........neke stvari se i u hodu mogu riješiti.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:00   #69
Quote:
Lyanna kaže: Pogledaj post
Pomalo me strah jer ne znam kako cu se naviknuti na taj dosadan zivot s bebom jer sam se navikla na karijeru i izlaske nakon posla s curama iz ureda te uvijek na internetu traziti nova mjesta gdje izaci u Melbourne te nove restorane.
I eto, ja sve to sad moram zrtvovati ali dabi bila mama, a moj muz ce to vrijeme i dalje nastaviti sa karijerom.
Nije posteno!
hehehe, nemoj mislit da on baš neće imati baš nikakve obaveze kada se dijete rodi ..mislim, oboje ćete imati dijete, ne samo ti.Tako da se nemoj bojati da nećeš napredovati u karijeri ili da nećeš izlaziti, uskočit će on isto kad god će moć, još ako ćeš imat nekoga ko bi ga s vremena na vrijeme pričuvao da se odeš sa mužem zabaviti, vjeruj mi, sve će bit u najboljem redu.Da je život dosadan s bebom sam i ja mislila prije, no kako sam starija, mada ni ja nisam još rodila i isto već tugujem za izlascima, mislim da su djeca ipak bit svega.Ja na svu sreću imam doma baku a i starce malo dalje koji će biti više nego sretni kada im dofuram dijete da ga pričuvaju na dan, dva..tako da niti ne razmišljam da je mojim izlascima i kavama kraj ..Jer definitivno ne želim biti doma sa svojih 70 kila, bježat za djetetom cijele dane, zifkati ostale mame i pričati samo o djeci, mužu, ručku i čiščenju..Toga se užasavam.Ok, naravno da voliš svoje dijete i ajd pričat ćeš o njemu, al 24h dnevno..Mislim da ni to baš drugima nije zabavno stalno slušat.

S jedne strane, drago mi je što sam sada odrasla i 100% sam sigurna da ću sada s 27-28 godina puno bolje odgojiti dijete nego što bih ga odgojila da sam mlađa rodila jer sam kroz godine kako su moje frendice rađale vidjela kako je koja odgajala dijete i gdje su griješile..A to da će mi sada u ovim godinama teže biti s djecom, to su za mene gluposti.Ja se ne osjećam ništa starije u svom tijelu nego kada sam imala 20..Niti sam umornija niti išta slično, tako da sam sad zrelija i spremnija nego ikad..
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:04   #70
Kako smo se odlučili na dijete?
Hm...prilično se sve relativno brzo odigralo. Upoznavanje i "prohodavanje" 2001.g.Već slijedeće godine svadba, a ja sam bebu odgađala, odnosno izbjegavala temu (kad smo se vjenčali ja 21 a on 27), jer me nekako bilo strah svega toga, ustvari strah od nepoznatog se borio sa željom za bebom.

Inače mm je zaposlen kao zaštitar-plaća, a ja sam u općinskoj firmici. Oboje imamo ugovore na neodređeno, imamo 2 kredita, svoju kuću (tj. bankinu), krntiju koju idući tjedan treba nekako registrirati i kad sve sagledam malo mi je i žao što se nisam i prije odlučila na dijete.

Novogodišnja odluka je pala sa 2004/2005 da ćemo se prestati čuvati (čitaj: prestanak rikverc metode) i u siječnju 2005.g. zadnja mjesečnica bila.
U 10.mjesecu došao Vito.
Drugi put je beba odlučila umjesto nas (čitaj: rikverc metoda neuspješna) i u 8.mjesecu 2007. došao je Filip.
Treća srećica, nažalost, nije dugo trajala(6-7 tjedana).

Da napomenem da majčinske osjećaje i sve ono što dolazi uz to nisam imala sve dok nisam prvi put ostala trudna. Tako da budeš li čekala da ti se probude majčinski osjećaji....bolje nemoj čekati.

Sretno svima koji pokušavaju, a čestitke onima koji su uspjeli.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:13   #71
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Da napomenem da majčinske osjećaje i sve ono što dolazi uz to nisam imala sve dok nisam prvi put ostala trudna. Tako da budeš li čekala da ti se probude majčinski osjećaji....bolje nemoj čekati.
To je ono što mene kopka, ja ih uopće nemam!i čekam već par godina da me puknu al nikak!I ovo što si napisala, tome se ustvari i nadam i baš si mi sad malo olakšala jer si ja cijelo vrijeme mislim da samu sebe tiješim ..
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:16   #72
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ajme koje olakšanje vidjeti da nisam jedina. Inače ja sam totalno neodlučna osoba (prava vagica) i u stanju sam jako dugo razmišljati i promišljati o banalnim stvarima tako da je ovo za mene bezgranična tema za razmišljanje. Plus to totalni sam kontrol frik i sve moram isplanirati u tančine i znati i zašto i kako i mrzim nepredvidljive situacije pa je ovo za mene pravo mučenje. A osjećaj u meni nepogrešivo govori da želim bebu.
Počela sam svaki dan pričati o bebama i sličnim temamam i mislim da će muž izluditi samnom.
Mene ne brinu izlasci i sl, to mi se već odavno ne da. Mislim da je imanje bebe sve samo ne dosadno.

Inače imam pcos i pitanje je koliko će mi trebati da zatrudnim, a ove godine punim 29...tako da mi i sat pomalo otkucava .....

Ali....uvijek se nađe neki ali...
Kao da sebe slušam prije 2 godine kada smo počeli s planovima za dijete, bila sam pravi kontrol frik.
Imali smo 26 godina kada smo se odlučili vjenčati (napokon nakon 8 godina veze) i nakon par mjeseci smo počeli planirati dijete, naravno moralo se sve posložiti (stan, posao i sl.) te smo termin planirali dosta iza ljeta kako bi u miru mogli provesti ljeto na moru. I sve je upalilo po planu, ali trudnoća nije dobro završila, kao ni slijedeća iza nje. Tada sam shvatila da nema smisla išta planirati i jednostavno pustila što bude, bit će. Sada imamo 29 godina, u 17 tjednu trudnoće sam i termin mi je ravno usred ljeta. Ugovori na određeno (do srpnja) nas trenutno ne brinu, jedino nam je važno da se zdravo rodi, a ostalo ćemo se već snaći
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:34   #73
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post

Da napomenem da majčinske osjećaje i sve ono što dolazi uz to nisam imala sve dok nisam prvi put ostala trudna. Tako da budeš li čekala da ti se probude majčinski osjećaji....bolje nemoj čekati.
ni ja ih nisam imala, mogla bih reći, sve do nedavno čak sam bila pomalo i zabrinuta i trudila se doživjeti svoje dijete u meni, kolko god to grozno zvuči. tek od nedavno postajem svjesna, kako se valjda vrijeme da ga upoznam i bliži

OT: mi smo odlučili prestat se paziti misleći kako će nam trebati par mjeseci do godine dana, ali desilo se odmah...imamo prilično sređenu financijsku i poslovnu situaciju, kredit za stan ko i većina, al osjećali smo da više nemamo šta čekati. žao mi je malo jedino što nismo iskoristili vrijeme za koje putovanje, posebno medeni mjesec.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:43   #74
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
A osjećaj u meni nepogrešivo govori da želim bebu.

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Počela sam svaki dan pričati o bebama i sličnim temamam i mislim da će muž izluditi samnom.
Mene ne brinu izlasci i sl, to mi se već odavno ne da. Mislim da je imanje bebe sve samo ne dosadno.
idemo na jednu kavicu, a?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:04   #75
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post


idemo na jednu kavicu, a?
Mogle bi...znaš da i ti snosiš dio odgovornosti za to... Svi su oko mene ili trudni ili imaju bebice pa je i meni došlo....

pp za
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:09   #76
Savjeti sa Foruma je upravo ono sto mi treba da lakse podnesem ovu trudnocu.
Nije se lako odjednom odeci svog nacina zivota i prepustiti nepoznatom - trudnoci.
Hvala cure na razumjevanju i savjetu da imati djete nije bas tako losa promjena u zivotu.
Ali vjeruj mi vec sada vidim kolika je promjena na mome tjelu. Mislim da mogu zaboraviti svoje haljinice i ne znam da li cu ih ikad vise u zivotu moci nositi, mozda samo ka uske majice jednog dana :-)
Lyanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:48   #77
Quote:
Lyanna kaže: Pogledaj post
Savjeti sa Foruma je upravo ono sto mi treba da lakse podnesem ovu trudnocu.
Nije se lako odjednom odeci svog nacina zivota i prepustiti nepoznatom - trudnoci.
Hvala cure na razumjevanju i savjetu da imati djete nije bas tako losa promjena u zivotu.
Ali vjeruj mi vec sada vidim kolika je promjena na mome tjelu. Mislim da mogu zaboraviti svoje haljinice i ne znam da li cu ih ikad vise u zivotu moci nositi, mozda samo ka uske majice jednog dana :-)
Zato i jesmo tu... da jedna drugu bodrimo kad se prepustimo panici i negativnom razmisljanju u trenutku slabosti, za sto uglavnom nema razloga, ali eto, dogadja se ... sve mi to mozemo, samo ponekad treba malo podrske... kao i da dijelimo nasu srecu kad je sve ok Podrska onih koji znaju o cemu pricas je neprocjenjiva

Kazes 'Nije se lako odjednom odreci svog nacina zivota i prepustiti nepoznatom - trudnoci.' Ziva istina
Cak i ja, koja realno i nisam imala neki aktivni zivot prije trudnoce, znaci, meni je sve vise manje ostalo isto, osim sto sam trudna i sto imam osjecaj da se, barem prva 3 mjeseca, moje tijelo bas i nije snaslo u hendlanju trudnoce... ali kad pogledam svoj zivot u nazad, vidim da je to jednostavno ono sto jesam.... jako se tesko prilagodjavam na promjene, tj. dugo mi treba, ali jednom kad se adaptiram, onda je sve pet
Promjene na tijelu su ogromne, evo me tek u 18+ a imam vec 6 kila vise, velika vecina tog je u trbuhu, nesto i u bedrima i u riti, o starim trapkama mogu samo sanjati, ja sam valjda jedina trudnica koja je vec u prvom tromjesecju morala kupit nove hlace :brukica. ... mislim, kad smo vec dozivjele tako brzu promjenu na tijelu prema debljem, bilo bi fer da bude i obratno nakon poroda

Drzi se, i ne zaboravi, kad god ti treba, mi smo tu jedna za drugu
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:58   #78
Quote:
meow kaže: Pogledaj post

Kazes 'Nije se lako odjednom odreci svog nacina zivota i prepustiti nepoznatom - trudnoci.' Ziva istina
evo me tek u 18+ a imam vec 6 kila vise, velika vecina tog je u trbuhu, nesto i u bedrima i u riti, o starim trapkama mogu samo sanjati, ja sam valjda jedina trudnica koja je vec u prvom tromjesecju morala kupit nove hlace :brukica. ...
I nije lako kad bi sad odjednom nam netko tutnuo u ruke dijete, hormoni odrade svoje kroz tih 9mj, a ljubav nam daje nepogrešive smjernice. Često sam o ovom razmišljala kad čujem da je netko usvojio malu bebicu i divila se kako se ipak može ustati noću i pitala se da li sve može odraditi kao i MAMA koja je kroz T dobila i pojačala te majčinske osjećaje.

Btw nisi jedina koja je u prvom tromjesečju morala prilagodit garderobu novom stanju.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:38   #79
kako smo se odlučili? nismo išli uopće s tim evo sad ćemo, nego smo se dogovorili da ću prestati piti pilule pa kad dođe dobro dođe, jer da tako nešto planiramo kad bude "bolje" onda bi to vjerojatno bilo nikada - uvijek ima neki problem neko ali,,, ja sam tada imala ok posao državno privatna firma, redovna plaća, i mm je isto imao ok posao, da bi malo poslje on dobio otkaz ali na svu sreću brzo našao drugi, jer sam ja taman kad je on našao posao dobila otkaz, i već dva mjeseca tražim bezuspješno posao, uz to završavam fax i podstanari smo... situacija nimalo lijepa, ali ja sam trudna 5 tj i totalno me strah svih tih promjena(trudnoće), financija i ostaloga što se veže jedno za drugo,ali smo svjedno oboje sretni i veselimo se bebi kao ničemu do sada iako se nismo nadali tome tako brzo, tješimo se da sada imamo još jedan razlog i to najjači od svih da se ponovno dignemo na noge i oporavimo.. ovo proljeće smo trebali počet graditi kuću međutim svi planovi koje smo si zacrtali da ćemo napraviti od osmog mjeseca odnosno od svadbe su pali u vodu, mislim da sada više ni moje traženje posla nema smisla, dok se beba ne rodi i navrši barem 6 mj....

...sretna, zbunjena i uplašena....
rea0024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:12   #80
Quote:
Lyanna kaže: Pogledaj post
Ali vjeruj mi vec sada vidim kolika je promjena na mome tjelu. Mislim da mogu zaboraviti svoje haljinice i ne znam da li cu ih ikad vise u zivotu moci nositi, mozda samo ka uske majice jednog dana :-)
nemoj tako razmišljati... sve moje frendice su nakon godine dana od poroda vratile staru formu, a većina ih je čak i mršavija nego prije trudnoće...

meni se osobno život dosta promijenio, jer sam bila full aktivna, nije me po cijele dane bilo doma, a sad u trudnoći je obratno (posebno zato jer je ovdje preružno vrijeme otkad sam trudna skoro stalno) i fali mi više kretanja, ali isto tako mislim da mi je trebala ovakva smirenost, mir i odmor od svega... nije dobro ni stalno onako jurcati kako sam ja to radila...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.