Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 20:03   #41
Quote:
MasterofReality kaže: Pogledaj post
Meni se ne čeka Suvag. Molim preporuku za privatnika (ak ima u Novom Zgb slučajno)
Logoped ima u Novom zagrebu u Poliklinici Helena (Novamed). Ne znam kako se žena zove ali moja frendica je sa kćeri krenula tamo i oduševljena je.
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:34   #42
Hvala!!!
MasterofReality is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:34   #43
Uh nazvala i pitala 180 kn!!! a trebalo bi dva puta tjedno, bankrot! u Dugavama je 130 kn
MasterofReality is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:47   #44
logopedi

Quote:
MasterofReality kaže: Pogledaj post
Uh nazvala i pitala 180 kn!!! a trebalo bi dva puta tjedno, bankrot! u Dugavama je 130 kn
Vezano uz temu, privatni logoped u Rijeci 120 kn/30 min. državne institucije nemoguća misija. Privatni defektolog 200 kn/60 min. državne institucije nemoguća misija.
skurinjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 02:49   #45
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
iz svog vrlo ružnog osobnog iskustva ću ti samo reći da kažeš teti da se drži onoga što joj je struka i da odhebe od nadripsihologije i nadrilogopedije u skokovima..
iskompleksirane kvočke.. što nisu studirale medicinu kad se toliko s njom vole bavit, tad im je dupe bilo lijeno učit.. a onda pročitaju dvije knjige i glumataju eksperte :2up:
na logopediji postoje kolegiji gdje se uči i o problemima u trudnoći i pri porođaju, u što ulazi i navedeno krvarenje u mozgu. uči se o njegovim posljedicama na jezik i govor, tako da, ta "iskompleksirana kvočka" očito ima nekog znanja o tome i ne priča nebuloze. super su mi ovakvi komentari
pilsner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:37   #46
Preporuke za logopeda

Molim pomoć, mišljenja, savjete....sin mi sada ima 3 godine i 7 mjeseci i još uvijek ne zna izgovoriti glasove s kvačicama (š, ž, č, ć), glas lj, nj, r iako ponekad kada ga točno tražim da izgovori samo taj glas može ponoviti al u riječima ih ne izgovara pravilno pogotovo ako su u kombinacijam ispred ili iza nekih drugih glasova (iskreno ne mogu se sjetiti konkretnog primjera). Također kada slaže rečenice one nisu gramatički ispravne tipa "tata mama kupio igrace (igračke)" i sl. Prije par mjeseci to je bilo i još lošije tako da se primjeti veliki napredak. Do sada nismo išli kod logopeda, samo smo se konzultirali s logopedicom u vrtiću i ona je rekla da to još nije ništa zabrinjavajuće pogotovo ako on pokazuje napredak. Radila je neko testiranje s njim i on je napravio rezultat sukladno djetetu od 2 godine i 10 mjeseci (kada je imao 3 godine) al logopedica je rekla da je to sve u granicama pogotovo kada se uzme u obzir da je rođen mjesec dana prerano (nakon poroda smo radili sve pretrage i kasnije kontrole i nikada nije bilo nikakvih oštećenja, štoviše pedijatrica je uvijek bila mišljenja da je motorički napredan unatoč činjenici da je 6 mjeseci nosio remenčiće (rođen na zadak!)).

Zanima me da li je stanje alarmantno? Da li sam zakasnila sa stručnim mišljanjem ili...
Zvala sam neki dan u Suvag da se naručim za dijagnostiku al su mi rekli da nazovem tek u veljači pa da mi tada kažu kada mogu dobiti termin s tim da termin sigurno ne mogu dobiti prije lipnja jer je do kraja svibnja sve popunjeno.
Da li da čekam to u Suvagu ili da idem privatno, ako da molim preporuku za dobrog privatnika na području Zagreba, točnije Novi Zagreb i molim da nije baš preskup

Hvala puno na odgovorima
PoisonIvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:45   #47
govorilo se o pedagogici koliko sam ja primjetila. i ja, s aspekta buduće logopedice mogu potvrditi da se jedna pedagodica nema što mješati u logopediju.
mateja0910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 20:28   #48
Molim preporuku za logopeda na području Zagreba, čak radije Novog Zagreba i cijenu ako je moguće.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:03   #49
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za logopeda na području Zagreba, čak radije Novog Zagreba i cijenu ako je moguće.
Mucanje je problem koji mjenja i ličnost i osobnost mjenja kompletno dijete a kasnije kao takvog formira čovijeka. Ne žalite novce, borite se kako znate vidim po vašim komentarima, ali na žalost, to je jako skupo, treba ići u Varaždin sad se promijenilo, ali ako su neki od onih onih divnih ljudi onda znaju posao.. Ne odustajte borite se ako dijetetu želite pomoći ne smijete ga maziti, nego ga pripremeiti za borbu protiv mucanja, naravno ne smijete ga gurnuti i reći ajde snalazi se. Trebate kad postigne rezultate, uvijek biti uz njega i lagano ga puštati da se osamostali tj. opusti. Ne možete znati koji je to šugav osjećaj kad zablokiraš i ne možeš reći što želiš, ali oni to na žalost znaju ali treba se boriti.. Mnogi imaju slabije ocjene u školi a znaju sve oni koji naravno žele učiti, ali kad treba usmeno govoriti, odmah dobiju ocjenu manje, u većini slučajeva i kad znaš ostaviš dojam da to nije baš dobro, kolik god ti to točno izmucao

Iskreno ne znam kako se to radi kod privatnika, ali mislim da je najbolji rezultat u grupi jer su tamo sa ostalima koji mucaju i razumiju se međusobno, ovi stariji već mogu dijeliti iskustva i zajedno raditi...
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:26   #50
Quote:
cestar222 kaže: Pogledaj post
Mucanje je problem koji mjenja i ličnost i osobnost mjenja kompletno dijete a kasnije kao takvog formira čovijeka. Ne žalite novce, borite se kako znate vidim po vašim komentarima, ali na žalost, to je jako skupo, treba ići u Varaždin sad se promijenilo, ali ako su neki od onih onih divnih ljudi onda znaju posao.. Ne odustajte borite se ako dijetetu želite pomoći ne smijete ga maziti, nego ga pripremeiti za borbu protiv mucanja, naravno ne smijete ga gurnuti i reći ajde snalazi se. Trebate kad postigne rezultate, uvijek biti uz njega i lagano ga puštati da se osamostali tj. opusti. Ne možete znati koji je to šugav osjećaj kad zablokiraš i ne možeš reći što želiš, ali oni to na žalost znaju ali treba se boriti.. Mnogi imaju slabije ocjene u školi a znaju sve oni koji naravno žele učiti, ali kad treba usmeno govoriti, odmah dobiju ocjenu manje, u većini slučajeva i kad znaš ostaviš dojam da to nije baš dobro, kolik god ti to točno izmucao

Iskreno ne znam kako se to radi kod privatnika, ali mislim da je najbolji rezultat u grupi jer su tamo sa ostalima koji mucaju i razumiju se međusobno, ovi stariji već mogu dijeliti iskustva i zajedno raditi...
Ne znam zašto je moj citat korišten za ovaj post jer ja nisam pisala o problemima s mucanjem . Nije potrebno citirat post ranije da bi se uključilo u temu. No nije važno

Moja mala ima problema s izgovorom "l" i "r" , "l" je nekako i naučila, sad radimo na automatizaciji, ali "r" mi se ne čini tako skoro da bude. Trebali bi razgibati jezik, opustiti ga da bi ti glasovi išli kako spada, ali vidim da je to dugotrajan posao. Napredak je vidljiv, no sad već 10-tak mjeseci idemo kod logopeda i čini mi se da ćemo još barem toliko, ako ne i duže. No možda uspijemo stvar riješiti prije škole, bla bih oduševljena
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 13:03   #51
Slučajno sam kliknuo nisam gledao, treba se boriti, roditelji najbolje znaju što pomaže njihovj dijeci, ali svima onima koji nisu bili u Varaždinu preporučujem da odu. ako se mucanje i vrati a vrati se u većini slučajeva, jer ljudi nisu dosljedni ne vježbaju dovoljno, ipak će biti manje nego što je bilo prije.............kad se radi grupno bolje bi trebalo ići, jer lakše je kad je grupa, kad nisu sami, ovako uvijek postoji taj neki neugodan osjećaj od doktora, od njegove pojave, izgleda, autoriteta itd. da bi se neka slova izgoviorila treba prvo pustiti predglas kao u engleskomm jeziku, i onda se kaže riječ koja se misli, treba razgibati i usne i sve mišiće potrebne tj. povećati mimiku i koartikulaciju...............
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 13:02   #52
Pozdrav svima!
Ljudi, treba mi pomoć! Zna li netko nekog logopeda u Čakovcu(ili u blizini) koji radi s višestrukim teškoćama..
Već sam očajna i ne znam kako doći do nekoga tko zna raditi svoj posao.Bila bih spremna i platiti, samo da mi netko radi sa sinom.
Mi smo već imali mimohode logopedima, radnim terapeutima, defektolozima i sl. od Zagreba do Čakovca.
Osoba koja nam je uvelike promjenila života nabolje je profesorica Katarina Matijević u Lječilištu Topusko(toplo preporučam). Ostvarila je takav topao odnos s djetetom koje zazire od bijelih kuta. Tamo smo dospjeli po preporuci rođakinje koja je svoju predškolku vodila k njoj i pričala mi kako sva djeca iz vrtića žele ići logopedu, i ljubomorni su na one koji ne idu.
Tako smo mi spakirali kovčege i išli u Topusko, svaki mjesec po tjedan dana, i u tih tjedan dana imali bismo tri puta terapiju. U pola godine postigli smo koliko nismo nikad, godinama.
Sad je profesorica odutna dulje vrijeme, a mi plačemo za njom, i bojim se da doživljavamo regresiju.
Dakle, Čakovec i okolica, javite mi se...
mamaMarija3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 16:24   #53
Nisam ni sanjala da je tako tesko doci do logopeda :-( zvala sam 3 privatna i svi su me stavili na cekanje uz objasnjenje kako su pretrpani a moje dijete je premalo.
Molim vas preporuku za privatnika u Zagrebu, kod koga necemo biti na listi cekanja, trebamo samo procjenu i neke vjezbice i savjete, nadam se da necemo morati na terapije, ali kako god...help!!!
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 21:51   #54
Molim preporuku za privatnog logopeda i defektoga za split. Dijete ima 5 godina i nezna izgovorit slovo L te ima losu grafotehniku. Hvala!
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 18:40   #55
Quote:
Vumi kaže: Pogledaj post
Nisam ni sanjala da je tako tesko doci do logopeda :-( zvala sam 3 privatna i svi su me stavili na cekanje uz objasnjenje kako su pretrpani a moje dijete je premalo.
Molim vas preporuku za privatnika u Zagrebu, kod koga necemo biti na listi cekanja, trebamo samo procjenu i neke vjezbice i savjete, nadam se da necemo morati na terapije, ali kako god...help!!!
Evo tu pogledaj http://www.blazi.hr/,pregled tj dobivanje dijagnoze je 280 kn,a terapija je 150 kn-45 min..
anuska2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 08:50   #56
pozdrav svima! zanima me ima li tko preporuku za logopedicu u centru zg (britanac, trg francuske..)? idemo na suvag 6mj i nezadovoljna sam napretkom a logopedica je nepristupacna, npr pitam je kako je bilo a ona kaze sve je u biljeznici i okrene se na peti. mah, bolje da ne pocnem.. ugl, zanima me privatno ili u vinogradskoj kakvi su (imam i bebu doma i bez auta sam pa mi je lakse da je negdje u blizini). hvala!!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:30   #57
Lista cekanja za terapiju kod logopeda u klaicevoj je godinu dana...
Zna li netko kakve su liste cekanja drugdje?

Gdje jos ima logopeda u HZZO sustavu?
Znam za suvag, cula sam neke informacije za ERF, sad tu citam za vinogradsku...
Ima li netko ikakvih informacija o tome?

Jos par pitanja za privatnike, ima li neki u zapadnom dijelu grada (vrbani, jarun, precko, spansko, rudes) za preporuciti?
Kako se krecu cijene?
Tu citam svasta, od 50 do 250kn
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:40   #58
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Lista cekanja za terapiju kod logopeda u klaicevoj je godinu dana...
Zna li netko kakve su liste cekanja drugdje?

Gdje jos ima logopeda u HZZO sustavu?
Znam za suvag, cula sam neke informacije za ERF, sad tu citam za vinogradsku...
Ima li netko ikakvih informacija o tome?

Jos par pitanja za privatnike, ima li neki u zapadnom dijelu grada (vrbani, jarun, precko, spansko, rudes) za preporuciti?
Kako se krecu cijene?
Tu citam svasta, od 50 do 250kn
svugdje su ti liste cekanja duge, jedino mozes uletiti ako ti pasu oni lijevi termini, tipa 10 ujutro, kada radni narod radi.

imas u dz runjaninova, i mislim da se relativno brzo dodje na red.

svakak preporuka za ERF, a vinogradska je podruznica suvaga, sto ne? i ima u dz vrapce,ali je isto podruznica suvaga (nesto tipa, tamo vas obrade, pa posalju u najblizi DZ)

privatno, frendica je vodila u kabinet majetic, mislim da su to vrbani.

i trebas vidjeti dal vas vrtic ima logopeda. znaju lijepo raditi sa klincima.
a ti ne moras diejte nikuda vodati

e da....i Kukuljeviceva,imaju tri, i brijem da ces tam doci najbrze na red.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:48   #59
ima i u dz kruge, navodno dobar. mogu se raspitati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:23   #60
da, vinogradska je podružnica suvaga.
ok, ovo za runjaninovu i kukuljevićevu nisam znala, budem se raspitala.

garg, kruge su mi malo van mojih ruta, ali hvala.

na kraju ćemo vjerojatno i ići kod privatnika preko puta, zbog termina.
i još obojica moraju ići.

cijene privatnika ne znate slučajno?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.