Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 00:22   #1
Dječje predstave

Bok ljudi,
osim u kazaliste tresnja , u koje kazaliste bi jos u Zagrebu mogao otic
s kcerkom od 6,5 godina ?
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:04   #2
svaki petak im aš predstave u dječjem kazalištu mamutica scena travno (odmah kod one veeeeelike mamutice zgrade).predstave su jako ljepe ja idem sa svojim dečkima jako često ,imaš i kazalištae lutaka i zkm,malo pronjuškaj po netu,al ovo za travno je provjereno i super je...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:12   #3
Mi cesto znamo otici do kazalista Zar ptica. Oni uvijek preko proljetnog ferja imaju festival Naj naj, kada cijeli tjedan imaju besplatne predstave. I ne samo u njihovom kazalistu, nego i u dosta drugih po gradu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:43   #4
U brdo kazališta. Žar ptica, kazalište lutaka, kazalište Dubrava, Mala scena....
Nije bitno koje kazalište već kakav je repertoar, odeš na njihove web stranice i pogledaš koje su predstave primjerene toj dobi.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 15:53   #5
Kazališta za najmaje-preporuke

Vidim da nemamo temu o kazalištima za dječicu, a s obzirom da smo mi veliki obožavatelji takvih mjesta otvaram ovu temu u nadi da ćete i vi nama predložiti nešto lijepo. Mi ćemo ovaj vikend u jedno malo kazalište TAN TAN scena i gledat ćemo Pale sam na svijetu. Tu inače obožavamo ići jer mama može popiti kavicu u miru a veći je dječak odmah u prostoriji do. To nije baš klasično kazalište jer djeca sjede na jastučićima ali nama jako intimno i drago mjesto. No dobro da krenemo dalje, iduću smo onda nedjelju u kazalištu Dubrava i gledamo Boje duge, navodno nešto jako lijepo, ići ćemo svi jer mogu gledati i najmanja djeca. Eto ako i vi imate nama nešto za predložiti vrlo rado ćemo prihvatiti prijedloge
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:06   #6
U kazalištu Trešnja imaju predstavu Miffy za djecu od 18 mj. nadalje. Mislim da traje cca pola sata.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:27   #7
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
U kazalištu Trešnja imaju predstavu Miffy za djecu od 18 mj. nadalje. Mislim da traje cca pola sata.
Na njihovim stranicama piše da je za klince od tri godine nadalje. Mala scena ima tri predstave za klince od godine i pol do dvije, traju 30-35 minuta. Nismo gledali, ali se spremamo.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:43   #8
ajmo navest koje su nam dobi djeca i za koju je dob predstava

mala scena - priča o kotaču, dob 1,5+ piše kod njih, iako ja ne bih preporučila prije dvije godine. bili, super je.
varijacija na temu su priča o oblaku i priča o svjetlu, to planiramo.

nova predstava u trešnji je najotmjeniji div u gradu, za 2+ deklarirana, idemo uskoro pa javim dojmove.

mene zanima druga stvar - plaćate li vi kartu za sebe kad idete kao pratnja djetetu u kazalište? ja sam, normalno, platila. a nitko u maloj sceni nije pitao nikoga, nit roditelje nit djecu za kartu. kasnije su išli frendovi, oni nisu kupili karte za sebe, išli su zato oboje s klincem. isto ih nitko nije ništa pitao.
u trešnji znam da gledaju karte.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:19   #9
U Tan tanu kupujem kartu isključivo za dijete jer im je takva politika, naime odrasli uopće ne plaćaju ulaz. U Dubravu idemo prvi put i iskreno ne znam kakva im je politika.
Što se tiče dobi predstava Boje duge je navodno čak i za djecu od par mjeseci koja guguću gledajući predstavu, fasciniraju ih boje. U Tan tanu su sve predstave 2+ jer se radi o malom prostoru gdje roditelji i djeca mogu stalno ulaziti izlaziti, nije mračno, djeca sjede na jastučićima odmah ispred glumaca (nema nikakve pozornice).
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:47   #10
Zar ptica kazaliste - Ti i ja mali medo predstava, za 3god-6god, 30kn ulaznica - vrijedi za jednog roditelja i dijete

Josh predstava iz Zar ptice koje su ok za mladje 3,4,5god - Reumatichni kishobran, Pcelica Maja, Vesela bajkovnica

Mi se tek sad upushtamo u druga kazalishta...do sad bili vjerni samo Zar ptici
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 22:36   #11
A gdje je taj Tan tan? Nikad za to nisam čula

Mi imamo 15 mjeseci i jedva čekam da još malo naraste, pa da krenemo u kazališta :-)
__________________
26.07.2009. & 8.10.2013. :-) <3
... Tko nije drvo razumio prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad - tad da ne zna što je hlad...
mišolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 01:32   #12
Quote:
srecanajveca kaže: Pogledaj post
Vidim da nemamo temu o kazalištima za dječicu, a s obzirom da smo mi veliki obožavatelji takvih mjesta otvaram ovu temu u nadi da ćete i vi nama predložiti nešto lijepo. Mi ćemo ovaj vikend u jedno malo kazalište TAN TAN scena i gledat ćemo Pale sam na svijetu. Tu inače obožavamo ići jer mama može popiti kavicu u miru a veći je dječak odmah u prostoriji do. To nije baš klasično kazalište jer djeca sjede na jastučićima ali nama jako intimno i drago mjesto. No dobro da krenemo dalje, iduću smo onda nedjelju u kazalištu Dubrava i gledamo Boje duge, navodno nešto jako lijepo, ići ćemo svi jer mogu gledati i najmanja djeca. Eto ako i vi imate nama nešto za predložiti vrlo rado ćemo prihvatiti prijedloge
kolko košta karta za ovo u dubravi?

edit: trebalo mi je al našla sam
25kn je ulaznica ako se kupuje u sub ili ned, 20 kn ak je kupiš prek tjedna
idemo i mi ^^
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 15.10.2010. at 01:37.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:12   #13
mi smo gledali priču o svjetlu u maloj sceni. super je predstava, publika sjedi s glumcem na pozornici, za vrijeme predstave mogu malo prošetati, a poslije predstave malo se poigrati s rekvizitima koje je koristio glumac. T. je osjetio da je neka posebna prigoda, bio mu je super što ima toliko djece i polumrak, bio je sav radostan, ali od same priče nije previše skužio. sad ćemo pričekati da navrši 2 godine prije nego što odemo na iduću.
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mene zanima druga stvar - plaćate li vi kartu za sebe kad idete kao pratnja djetetu u kazalište? ja sam, normalno, platila. a nitko u maloj sceni nije pitao nikoga, nit roditelje nit djecu za kartu. kasnije su išli frendovi, oni nisu kupili karte za sebe, išli su zato oboje s klincem. isto ih nitko nije ništa pitao.
sad bih se upucala. ja sam taj put kupila 6 karata - za 4 odraslih i 2 djece. drugi put ću pitati.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:42   #14
Ja sam vodila curku (6 g.) na Najotmjenijeg diva u gradu i predstava je zaista kratka pa mi je bilo žao što nisam vodima malca (20 mj.) Puno pjevanja, onak OK.

Baš i mene zanimaji te Boje duge, koliko traje?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:29   #15
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
sad bih se upucala. ja sam taj put kupila 6 karata - za 4 odraslih i 2 djece. drugi put ću pitati.
ne, ne, ne, ne trebaš se upucat - trebaju se kupit karte za roditelje i djecu, ja pitala. samo što nitko nije pregledavao nikakve karte. ovi moji nije da su se htjeli švercati nego nisu uopće pomišljali na to da bi trebalo kupit kartu za roditelja u pratnji djeteta koje ionako ne može biti samo na predstavi.
(a zapravo mi je to glupa politika - nije da bi mjesto koje zauzme roditelj oni mogli prodat nekom drugom djetetu - ionak su sva djeca u pratnji roditelja)

sviđa mi se ovo da karta vrijedi za jedno dijete i jednog roditelja.
baš mi se žalila frendica nekidan kak je ona znala malog pustit samog s 4-5 na mjuzikle za koje je karta i po 70 kuna.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:01   #16
Bili smo prošli tjedan u Trešnji gledat Snjeguljicu...piše da je 3+, ali naše dijete obožava Snjeguljica crtić, knjige, igračke...ono sva je u Snjeguljici (ima 2,5) pa smo odlučili i pogledati predstavu....
Koja greška ...ne znam dal je problem jer smo fulali pola godine ili je predstava opčenito fulana....ozvučenje je preglasno, kraljica urla tako da sam se ja trzala, a tek kad je pukla puška.....mislim do nas su sjedili klinci od 7,8 godina i počeli su plakat....pol kazališta je plakalo kad bi se pojavila kraljica...bilo je malo čudno

Kupila sam karte za Miffy, nadam se boljem iskustvu....a Snjeguljicu idemo ponovno gledat za nekih 10 godina
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:05   #17
U kazalištu Trešnja - Snjeguljica i sedam patuljaka

Iako piše da je za djecu 3+, ne preporučam mlađima od 10god.
Predstava je dosta mračna, ima scena u kojima sam se ja bojala a kamoli dijete... Kostimi totalno bezlični, djeci nezanimljivi, scenografija minimalistička (također djetetu bezveze). Djeca plakala i morala van iz dvorane..
Ugl., nije nešto..
Očekivali smo pravu bajku...

Edit:
Lea1805, izgleda da nisam jedina koja tako misli
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:32   #18
Kazalište Let, Tkalčićeva 33

predstave su nedjeljom u 12h...ulaz se ne plaća, već roditelji ako imaju i žele daju dobrovoljni prilog
u večernjaku je obično obavijest, a i zna biti na radio sljemenu
meni je tamo super jer nije tipično kazalište...djeca tamo uživaju
žifka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:45   #19
za koji je to uzrast otprilike?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:56   #20
kako koja predstava...recimo da mogu djeca od tri nadalje, ali znaju doći i manji
žifka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.