Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 00:17   #1
Nemajke [Pročitati prvi post]

Slobodni ste nesložiti se s napisanim postovima i argumentirano i smireno objasniti zašto je određeno ponašanje štetno za dijete.
S druge strane, odlučite li svoje neslaganje izraziti bljuvajućim smajlićima te ad hominem obračunavanjima i ostalim oblicima trolidbe i nekonstruktivnog zgražanja, budite spremni na odmor od foruma.

Moderatori






Vidim da se ovdje polaže puno pažnje tome tko je bolja majka, čije će dijete biti veće, jače, kvalitetnije hranjeno; kuća čišća, roba bolje ispeglana itd. Zato vas špozivam da napišete po čemu bi vas se moglo svrstati u tu "famoznu" kategoriju nemajki, odnosno što ste sve učinile (iz bilo kojeg razloga) što Idealne majke nikad ne bi?

Evo, počinjem prva:

- starijem sinu sam šećerila i solila kašice da bi pojeo
- neko vrijeme je svaki dan gledao crtiće
- ne vodim ih u šetnju baš svaki dan, nego kad imam volje i vremena
- mogla sam ponekad manje vremena provodit za kompom

Ajde sad vi...

Zadnje uređivanje Tupelo : 23.07.2011. at 13:14.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:25   #2
ocito sam i ja u toj kategoriji

- ne setamo svaki dan
- ne peglam maloj robu, niti cesto steriliziram dude, bocice i perem igracke
- posjedujem hodalicu u koju cu ju mozda i stavit, oh no
- ne pratim bas tablicu dohrane.. niti ikoju drugu tablicu bas

i tako. ima toga. ali kaj joj fali?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:25.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:31   #3
mislim da ima puno više majki nego što se misle koje ne rade sve po ps-u

Da nastavim, a mislim da je ova najgora hehe

- stavila sam malom ujutro crtić na laptop na krevet da mogu dulje spavati

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:25.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:32   #4
pizdim često. i ne znam se nositi s njenim vrištanjem. ako mi ne da da ju obučem ili nešto slično, ja ju prebacim njenom tati koji se u tim situacijama odlično snalazi jer ostane miran i hladan ko da gleda crtić
to je (meni) najgore što činim (i od toga imam najveći osjećaj krivnje).
osim toga, ne znam što gospodična jede svaki dan u vrtiću. ne pratim. i ne perem joj zube svaki dan. i nisam joj nikad u njenom životu odrezala svih 20 noktića za redom. to uvijek radi njen tata.
edit: i rado bih ju postavila pred tv da gleda crtić samo da imam pol sata mira, al kozica ne želi gledat crtiće
btw, jel ima neko bumba ili u vrtu pod zvijezdama?
al zato bogme trčim kad ona hoće da trčim, iako mi se pritom trbuh i guzica klatare lijevo - desno baš ko i sise i to nije nimalo ugodan osjećaj, al radim to zato što ju volim, trčim jer ona želi da trčim s njom, i zato sam ponosna na sebe i vjerujem da me to iskupljuje i da sam ipak majka a ne ne majka.
__________________
B612

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:25.
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:36   #5
zar ti stvarno vjeruješ ovima kad trkenjaju o svojim ubersvepops-u odgojnim metodama? jea rajt,uz posao od 10h,uglancanog stana,skuhanog ručka,seksanja s mužem,obilaska 10 bio&bio proizvoda,izletima,igranjem s djecom samo s pametnim igračkama baš uspiju natucat 10kila postova o svojim super sposobnostima da mi je znat šta izbace od navedenog kad sve to stignu
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:37   #6
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post

- stavila sam malom ujutro crtić na laptop na krevet da mogu dulje spavati
...kako se nisam toga sjetila ja svoju samo držim za rub vreće da ne spadne s kreveta

- ne šetam ih svaki dan
- dam slatkiša i crtića bar jednom dnevno
- ne pratim tablice dohrane, niti bilo kakve druge
- ne peglam

sjeti ću se ja toga još
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:40   #7
-ne šetam ni ja svaki dan
- ne peglam
- upravo sam je jedva uspavala i morala sam zapliti jednu cigaretu, uf...koje muke dok zaspe

ne mogu se više sjetiti
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:43   #8
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
-ne šetam ni ja svaki dan
- ne peglam
- upravo sam je jedva uspavala i morala sam zapliti jednu cigaretu, uf...koje muke dok zaspe

ne mogu se više sjetiti
uf, dobra si

e, sad sam se sjetila:
- dojim, a popijem si koju pivu tu i tamo
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:44   #9
Dozvoljavam da gleda crtiće gotovo uvijek kad traži.
Naučila sam ju promijeniti dvd.
Maltretiram ju sa pranjem zuba i ja joj ih oribam.
Ne silim ju da spava u krevetiću. Spava s nama.
Usitanjavam hranu da pojede jer neće žvakati.
Kad me ne sluša ( najčešće kad treba pospremiti igračke), podignem glas i malo vičem ( uglavnom ne postignem ono kaj hoću, samo se uplaši).
Sve u svemu, kad podvučem crtu, ispala bu razmaženo derište.

Edit: ne šetam niti svaki drugi dan. Princeza se neda izvest u šetnju. Dok se mi spremimo ili padne mrak ili kiša.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:53   #10
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
uf, dobra si

e, sad sam se sjetila:
- dojim, a popijem si koju pivu tu i tamo
hahahahah

I ja, ali najviše 3 male jer me više lupi
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:57   #11
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
uf, dobra si

e, sad sam se sjetila:
- dojim, a popijem si koju pivu tu i tamo
iako bi šetala, al ne mogu zbog vremena

to sam te sad ja sjetila sa cigaretom
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:00   #12
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
zar ti stvarno vjeruješ ovima kad trkenjaju o svojim ubersvepops-u odgojnim metodama? jea rajt,uz posao od 10h,uglancanog stana,skuhanog ručka,seksanja s mužem,obilaska 10 bio&bio proizvoda,izletima,igranjem s djecom samo s pametnim igračkama baš uspiju natucat 10kila postova o svojim super sposobnostima da mi je znat šta izbace od navedenog kad sve to stignu

Ja sam još doma, pa osim bavljenja s malenim, pripreme njegove hrane i hranjenja, ne stignem niti kosu oprati, a kamo li glancati stan, peglati, nakuhavati, završiti magisterij, šetati po dva puta dnevno, lakirati nokte, .....
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:02   #13
Ja sam nemajka kojoj djetetu svaki dan obečava da će prestati pušiti a pušim i dalje
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:07   #14
alapačo,mi bumba snimamo na dvd pa mu to pustimo.
Neki dan sam opet spavala dok je on gledao crtiće. Kažem opet jer sam to već jednom napravila i prijavila na forum
Proljeće je,cvijeće cvijeta,a mali šizi. Mm i ja smo krepani,par noći nam je takav rusvaj,danju je cijeli dan van i ne spava mu se noću!

Jučer smo dogovarali današnju pijanku. Danas je otkazano,a ja luda,kriza me vata,hoću se ispuhati.
Doduše,mogla sam otići na drugu stranu,ali ne znam kako bi pijana kući pjehe.

Mali je kako vitar puhne. Bira društvo,ako mu netko ne paše samo šizi,baca se,bježi.. A takav je danas cijeli dan i nakon neprospavane noći,luudim.

Ovaj tjedan sam bila definitivno nemajka,cijela sam u neredu,neovisno o malome.

Ajde,bar smo vani cijeli dan. Mada,neki dan sam zagubila ključ pa nismo mogli iz kuće izaći dok se mm nije vratio s posla.
E pameti,da mi je znati oćeš li se vratiti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:09   #15
samo mi navire jos stvari, ici ce brzo stranice na ovoj temi

ne trcim svaki put kad zaplace. nekad kenjka dok ne zaspi, nekad se nosakamo 500 godina (pa ja pizdim i kuham i dodje mi da ju storpediram nekome i da se odmorim ko covjek pa ju pustim da urla dok se ne skuliram), nekad sjedi u hranilici i urla dok ne zavrsim rucak, nekad urla dok se odem popisat, nekad urla dok pojedem do kraja i tako dalje. jer se zainatim i jednostavno ne dozvoljavam da mi svijet stane kad gospodica zakmecka i budim ju (ne direktno, samo mi "slucajno" nesto opadne ) ako moramo negdje ic , i tako dalje. nije valjda da dobre mame moraju cijeli zivot podrediti rasporedu tih malih kenjoguza

ovo je retoricko pitanje, pliz, nemojte odgovarati
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:12   #16
ja se fakat mrzim setat sama s njom mislim, ona gleda okolo, zaspi, nekad i place, a ja samo hodam oko polja i tako mi je dooosadnooo kad bi si bar mogla nekakav prijenosni dvd namontirat na kolica
volim setati, ali kad ide netko s nama s kim mogu imat neku konverzaciju. ovak samo setat, pricat s malom i piljit okolo mi je dosadno dozla boga i fakat se moram prisiljavati satima da odem na pol sata van
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:13   #17
Naučila sam ih da sami uzmu jest ujutro, upalit crtiće, koristit sve što ima dugmad, prat zube, pospremit sobu... I sve to iz totalno sebičnih razloga, sve samo da ja ujutro mogu duže spavat (posebno ako radim popodne).

I ponekad za ručak napravim tople sendviče i pizzu, a ponekad samo jaje na oko i boli me uvo

I igraju plejić i gledaju crtiće više nego bi trebali.

Čak sam starijeg naučila kako naći lektire na netu (ah, što volem tehniku)

Alapačo U vrtu pod zvijezdama možeš naručit preko Blitza (na njihovoj stranici) da ti dostave na najbližu trafiku Tiska. Samo prvo odi na trafiku i pitaj ih br. prodajnog mjesta.
Isplati se za pola sata mira i tišine.

I ne da mi se svaki put izić na balkon zbog cigarete (posebno kad puše bura i skockolediš se čim nosom proviriš vani).
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:27   #18
Meni je super kad mogu sama šetati s mlađim jer sa starijim moram stalno pričati, svaki dan, od kad se probudi dok ne ide spavati, a umorna budem od toga pa mi super dođe gurat kolica i piljit u prazno ili čitat knjigu na nekoj klupi ili slušati mp3. U zadnje vrijeme nešto više cijenim mir i tišinu.

- starijem sam znala dati jogurt ujutro za doručak kad bi se ranije probudio kad sam bila premorena zbog dežuranja uz malog cijelu noć jer nisam imala snage napraviti nešto drugo i dežurat s njim u kuhinji dok ne bi pojeo, a kasnije kad bi se opet probudili bi dobio još nešto
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:31   #19
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
ja se fakat mrzim setat sama s njom mislim, ona gleda okolo, zaspi, nekad i place, a ja samo hodam oko polja i tako mi je dooosadnooo kad bi si bar mogla nekakav prijenosni dvd namontirat na kolica
volim setati, ali kad ide netko s nama s kim mogu imat neku konverzaciju. ovak samo setat, pricat s malom i piljit okolo mi je dosadno dozla boga i fakat se moram prisiljavati satima da odem na pol sata van
tak je i meni bilo na početku. dok si nisam zadala "cilj" , svaki dan neku drugu rutu, nekaj novo vidjet itd. što je super ak si u novoj državi, gradu ( a jesi, jel? ).

bit će lakše kad prohoda. ma, u biti, kad počne puzat. ja sam ju znala odvest u parkić ili na livadu pa puži kolko hoćeš
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:39   #20
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
tak je i meni bilo na početku. dok si nisam zadala "cilj" , svaki dan neku drugu rutu, nekaj novo vidjet itd. što je super ak si u novoj državi, gradu ( a jesi, jel? ).

bit će lakše kad prohoda. ma, u biti, kad počne puzat. ja sam ju znala odvest u parkić ili na livadu pa puži kolko hoćeš
ma puze ona, al nemrem ju valjda stavit na livadu da puze?!
mislim, kaj ja znam, pesji drekeci, bube, sprice, zileti i to

a nemam dovoljno veliku dekicu na kojoj bi ju zadrzala
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.