Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 01:45   #21
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
ma puze ona, al nemrem ju valjda stavit na livadu da puze?!
mislim, kaj ja znam, pesji drekeci, bube, sprice, zileti i to

a nemam dovoljno veliku dekicu na kojoj bi ju zadrzala
ja sam ju stavljala. na onu livadu di pesi ne smiju ni primirisat inače vlasnik plati 32 eurića, a ionak ju svaki dan čiste, grabljaju i to a možeš i sama proć po livadi pa vidjet jel ok.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:53   #22
I mene su te nemušte šetnje izluđivale, a onda bih otišla na Marjan (nije mi bilo teško pješačit sat vremena) i našla bih neko sigurno mjesto i pustila ga da puže (upalilo kod obojice) i otkriva svijet na svježem zraku dok ja čitam. Naučila djeca svašta o biljkama i životinjicama, a sve eko, zdravo, osviješteno.

Sad smo se proširili na Mosor, Kozjak, ma ima gomila mjesta gdje ih možeš pustit da se izmore, a sigurni su, a ti mozak na ispašu!
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:56   #23
Malo smo otišli OT, ali moram pitati šta vas nije strah buba i paukova na tim livadama? Osobno ih se užasavam i bilo bi me prpa da mi klinci ne progutaju neku bubu ili se poigraju s paukom! Brrrrrr!
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 03:08   #24
Pa klinci su prilično pametna stvorenja, a imaju i jednu neodoljivu osobinu, a to je svaki "važni" trenutak u životu podijeliti s majkom im jedinom, pa uvijek, na vrijeme, obavijeste o pronalasku bube, pauka, gušterice.

A i nije baš da otrovna stvorenja vrebaju iza svakog grma.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 08:57   #25
Nisam majka, ali prema svemu što sam pročitala na RiD-u moja je mama prava pravcata nemajka. A meni se čini idealnom majkom.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 09:58   #26
Juhu kolko nemajki...

Potpisujem sve što ste napisale...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:04   #27
pospem joj griz kakaom, jer inače neće pojesti (a, nisko pozitivna je na kakao) + kad više ne znam kako bi je zabavila, stavim lajnu psu i dam joj da ga šeta po doma

i da, i moja je puzala po parkićima (park Emanuel Vidović, za Splićane) i u dvorištu igraonice i svuda gdje je bilo moguće

nekad, umjesto njenog imena, zovnem je imenom psa ili obrnuto
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:04   #28
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Vidim da se ovdje polaže puno pažnje tome tko je bolja majka, čije će dijete biti veće, jače, kvalitetnije hranjeno; kuća čišća, roba bolje ispeglana itd. ...
opet ista tema pod krinkom drugačijeg naslova, i opet prepucavanje



i kakve veze ima kakva je ko majka sa tim čija je roba bolje ispeglana
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:29   #29
Da, meni ponekad dode zlo od toliko , ajmo reci, savrsenih majki... Sve jedna bolja od druge...
Ja samo sutim i slusam, a na kraju ispadne dasam, ako ne i bolja, onda potpuno ista kao i sve one sto se hvalisu okolo.
Ja uglavnom urlam kada mi dignu tlak, a znaju dobiti i po guzici.
Mala gleda crtice vise nego sto bi trebala, ali jedino tako se ponekad moze smiriti
Kada mi je se ne voditi van uvalim je najstarijem sinu i natjeram ga da je cuva vani.
Hm, ajde kuhati i peglati moram svaki dan, ali samo zato sto nas je puno, pa decki zahebavaju ako nemaju kaj jesti.
I to bi uglavnom bilo to...Vise manje...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:44   #30
Super tema, jer više nisam ni dolazila na forum zbog tih svih supersoničnih savjeta i idealnog života gdje je sve čisto, super bio hrana se kuha i uživa po cijeli dan vani
Mi isto nismo svaki dan vani jer mi se jednostavno ne da pakirati i sva preznojiti da odemo u šetnju i onda se on počne derati nakon 10min
Jede skoro sve, ne kuham mu svaki dan posebno, mada sam doma nekad jede Hipp i ostale kašice.
Stan je u totalnom kaosu, ne peglam mjesecima
Ali sam zato sretna i baš me briga
I mislim si da je malom puno bolje da sam ja vesela i odmarna, neg to kaj stan sjaji i sve je speglano, a ja luda i živčana
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:44   #31
pih, vi ste sve čista nula prema meni, ja sam bila izabrana za nemajku godine
a da izaberemo novu, meni dosadila laskava titula
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 11:32   #32
Mogu se prijaviti na natječaj?
Krenimo kronološkim redom, "Nemajka" sam jer
-rodila sam dogovorenim carskim
-"dojila" (kombinirala AD od prvog dana) samo 3 mj.
-kad je imala 3 mj. ostavila sam je baki i cijeli dan se vozila na motoru
a s godinu dna otišla i na vikend( s motorom, bez djeteta...)
-vičem na nju, unatrag 2 mj. kad sam skužila da to ima učinka
-zbrišem katkad van, s mm-om ili frendicama, ona je kod bake
-nije bila u hodalici al je puzala po zmazanom podu, jer mrzim čišćenje
-o da , jela je gotove kašice i obroke, pogotovo kad smo išli negdje!
-sad obožva čokoladu (doduše luda sam od toga, ali koristi situaciju gdje god stigne )
-za doručak jede čokolino , ili neki lino...
-odlučila sam joj roditi seku da se igraju skupa da me ne gnjave (o da znam da ću do toga pišati kamenje )-a seki ću dati AD čim to bude tražila, nemam namjeru držati vrištavo djete na sisi na kojoj nema dovoljno mlijeka samo da bi ga "navuklo"

.......

kad se sjetim još nečega napišem....
hebat ga , ovo mi je najduži (ili među najdužim)post na forumu -dobra tema
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 11:55   #33
Imam osjećaj da je ovo natječaj za Nemajku godine
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:22   #34
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
+ kad više ne znam kako bi je zabavila, stavim lajnu psu i dam joj da ga šeta po doma
ajme tako ću i ja!
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:23   #35
Uopce necu spominjati to sto ne steriliziram nista i sto ne peglam njenu robicu, zajedno s nenosenjem kape na 20 stupnjeva to smatram normalnim inace ne bi radila.
Ali ono sto smatram losim je to sto me ponekad uzasno iznervira kad ide zamnom i hvata mi se za hlace neprestano ponavljajuci placno mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Tada se samo zelim maknuti od nje a sto se ja vise micem to se ona vise kelji po meni.
Bogu fala, do sada dogodilo samo navecer, kad je meni vec dosta i kad je ona umorna a tada je mm doma pa ju on uzme, makne i zabavi na pol sata.
Nakon toga smo si opet najbolje. Znam da je normalno da me iznervira ali mi je poslje svejedno uzasno zao.
Isto tako, ponekad dobim neopisivu zelju da ju nasopam, da joj otvorim usta i saspem kasicu sa zlice u usta.
Ne napravim to naravno ali mislim da mi ta zelja ne sluzi na cast.
E da, i pod je cesto tako prljav da kad ju dignem vidim prasne fleke na trenirci. Mogla bi malo cesce usisati ali mi se neda.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:50   #36
Odlična tema

Danima sam razmišljala kako postaviti sličnu temu ali hvala bogu ti si me prestigla,jer možda bi "dobre mame" mogle se nafrnjiti.

Ja bogme isto kad čitam RiD,tu su svi savršeni, mislim na mame (tate nečemo spominjat oni su druga priča).

Po svim pričama do sada vidim da sve imaju debele živce,djecu šetaju svaki dan,uče djecu pozitivnim vrijednostima,uglavnom sve naj naj,ali SIGURNA sam da je realnost drukčija.
Ja sam puno puta bila iskrena jer nemam šta uljepšavat svoje postupke pa sam bila "iskritizirana",sa strane drugih mama,ali opet ponavljam,da je večina na ovom forumu samo velika gluma,samo ne znam čemu

Da ne bi samo kritzirala,evo moj najstariji je znao dobiti "batina" kad je uistinu zaslužio (jer nekad ni razgovor ne pomaže),dajem mu laptop da igra igrice kad se želim odmoriti a to je znalo biti često,bebi kad je gladna preko noći,nikad ne držim bočicu jer sam pospana ko dupe,pa ju stavim na bok i namjesnim bočicu na plišanu igračku iz koje popije sve bez problema,ne šetam svaki dan,jer nisam uvijek volje za svakidašnju šetnju (moraju i oni razumijeti),navečer kad ju stavim spavat plače,ali ja ne marim jer zaspi na kraju (to je sve manje hvala bogu,valjda se već privikla),ih to je sve sada čega se sječam,ali ima toga još,sigurna sam.

Samo mame bez uvrijede,čemu glumiti savršenstvo,kad ono ne postoji!
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:54   #37
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ni ja ne razumijem čemu ova tema? koja je svrha? možda da nam autorica objasni
ja potpuno razumijem čemu ova tema,ali vidm da je mnogima nejasna.

tema je odlična
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 13:46   #38
točno sam mogla pretpostaviti koje se majke neće javiti na ovu temu i reći pritom zbog čega bi mogle biti nemajke i zbog čega bi mogle osjećati grižnju savjesti.

jao meni što sam pametna za popizdit.


evo zbog čega sam ja nemajka.
potrošim barem nekoliko hektolitara vode dok se mali tušira, svaku noć... pustim da odvod bude "otvoren" tako da mu se voda ne skuplja u kadi nego se on samo polijeva laganim mlazom tuša, a ja ribam kupaonicu, vadim veš iz mašine i stavljam novi (makar, moram pogledati svakih pol minute-minutu jeli začepio odvod jer stalno to čini u zadnje vrijeme).

prestala sam dezinficirati pod.

prestala sam brisati igračke alkoholom kad padnu na pod.
u parku.

danas sam ga natjerala da spava sa mnom do podne.
prvo me je probudio u 7 ujutro, ja sam otišla samo po košaru s igračkama , isula mu igračke na krevet i tako se on igrao između muža i mene dok smo mi spavali.
pa je malo zakenjkao, pa sam ga stavila na sisu, pa opet se igrao, pa opet zakenjkao, pa sam ga stavila na sisu i zaspao...i rezultat je to da je sad savršeno miran i nemre se prestati smijati na totalne gluposti i nebuloze jer je odspavao pun kurac predugo.

nisam u stanju nahraniti ga mesom i povrćem niti voćnim kašicama pa redovito odustanem i dam mu sisu. obično ga moja mama hrani preko tjedna, a preko vikenda dok je sa mnom je manje više non stop na sisi i jedva da pojede koji komadić mrkve ili mesa

kad želim da me pusti na miru da napišem seminar, dam mu lizalicu da ju liže.
od šećera.
bijelog šećera.
i tko zna koliko bojila i kojekakvih govana.
al napišem seminar barem... i pritom i ja ližem lizalicu.
probala sam s jabukom, hipp krekerima i sličnim stvarima... ali od toga sam na iglama hoće li se ugušiti a i brzo mu to dopizdi...s lizalicom je ko bubica.
ali to je za ekstra slučajeve kad mi je uistinu nešto hitno i kad nemam živaca držati ga na sebi dok tipkam na kompu.
jedna je stvar kad sam na forumu, onda ga pustim da mlati skupa sa mnom, ali kad pišem nešto za faks...onda sam preveć nabrijana i samo hoću malo tišine.


hm...kaj još... dojim ga u tramvaju , busu , na ulici , u šopingu...samo zato jer ne mogu slušati kako kenj i zato jer sam prelijena izaći iz busa/šopinga i potražiti klupicu na kojoj bih ga mogla podojiti.
ok. zbog toga ne ispadam baš nemajka. više ispadam nekulturna i luda. ali mislim da me nekako zaboli kurac?...
da. uistinu.
zaboli me kurac. jako me zaboli kurac.
još jednom - kurac me zaboli.
zaboli me kurac.
totalno me boli kurac.

tek sam nedavno počela peglati njegovu robicu.
i mislim da mi je to bio prvi i zadnji put jer mi je čitava nedjelja otišla na peglanje samo njegove robice.
i još natrpam tonu omekšivača samo zato da se roba što bolje izravna na štriku.
sva sreća da mu koža nije osjetljiva.

par puta sam stavila mp3 u uši kad sam ga presvlačila navečer jer me bolila glava a njegovo vrištanje navečer je obavezno i neizbježno.
probala sve poze presvlačenja, da ga držim na sebi, da ga nosim i presvlačim... da mu pjevam, da mu sviram, da mu tepam, ništa...
a ta večernja frekvencija njegovog vrištanja je...
naprosto mi mozak pila i ponekad nisam u stanju to trpit.

kad mi se spava poslijepodne otfuram ga sa sobom u krevet i stavim ga na sisu koju on naravno nikad ne odbija... i onda samo valja tu jadnu bradavicu u ustima jer nije uopće gladan a onda od dosade zaspe skupa sa mnom makar mu uopće nije vrijeme za spavanje i makar se probudio tek prije nekih sat-dva...

ponekad kad neće prestati kenjati dam mu svoj mobitel da ga liže.
ponekad mobitel i ne obrišem alkoholom i vjerojatno ima bezbroj bakterija na sebi... al kaj ću... kad on hoće mobitel, nema kompromisa nekog osim da mu dam mobitel.

i tako to... mislim da ima toga još.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 13:49   #39
eh. da. pustim ga da gleda crtić sat vremena.
i to piše na rodama da nije preporučljivo jer zaglupljuje bebe...al ja si nekak računam da je moj ionako ekstra inteligentan pa mu neće niti škoditi da malo oglupi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 13:59   #40
znam da mi svi više manje želimo najbolje svojoj djeci, ali pri tom imamo različite prioritete. to što jedna radi jedno, a druga drugo ne znači da je netko bolji ili lošiji i ne razumijem kako uopće za sebe možete govoriti s terminom nemajka koliko god on bio posprdan!
__________________
mama tri male ljepotice...

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:29.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.