Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 14:00   #41
@Death-of-Art post ti je zakon

a ono što si rekla da si prepostavljala koje se mame neće javiti,to sam i ja prepostavljala,a čuj ipak je forum savršen od ljes-a do rid-a.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:06   #42
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
znam da mi svi više manje želimo najbolje svojoj djeci, ali pri tom imamo različite prioritete. to što jedna radi jedno, a druga drugo ne znači da je netko bolji ili lošiji i ne razumijem kako uopće za sebe možete govoriti s terminom nemajka koliko god on bio posprdan!
ok,slažem se nekim djelom,svi mi želimo svojoj djecu najbolje,i da svi imamo različite prioritete,možda je i sam naslov posta "kriv",trebao bi biti drugi naslov.

nitko se ne sprda,ali ruku na srcu,već sam rekla,po cijelom forumu,pa tako i u rid-u,svi imaju savršene živote,nitko nije udario djete (dapače neke se groze toga (eh da mi je biti komarac ili muha)),ali sam sigurna da je realnost ipak drukčija,svi pričaju kako pozitivno rade sa svojom djecom bez ikakve greške,e sad kad se otvorila tema gdje bi mogli iznjeti roditeljske "nestašluke",sad je nastala pompa.
onaj kome smeta tema,ili ne smatra biti obvezan sudjelovat u raspravi ili već čemu,ne mora se ni pitat čemu ova tema,moje mišljenje

jer meni ako se nešto ne sviđa,to i zaobiđem,mogu pročitat,ali neću komentirat

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:29.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:11   #43
ova tema je super! i napokon se možemo našaliti i nasmijati nekim iskustvima i pričama i misim da će samo ohrabriti majke i pružiti im osjećaj da nisu same u svemu što prolaze. tko temu ne razumije i kome se ne sviđa, ne mora se iščuđavati nego neka nađe neku sebi zanimljiviju. velik je forum i opsežan!

evo ja sam pokupila par dobrih savjeta koje ću zasigurno primjenjivati za koji mjesec. ovaj s mp3-em u ušima je zlata vrijedan
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:26   #44
A jbg, nismo svi savršenstva Bogu hvala, ja sam prva nesavršena sa tonom grijeha u postupanjima i kilometrima krivih koraka iza sebe.
Klinkama sam davala smokiće, poslije objeda doduše,
kikiće također,
čaj šećerim,
djeca su mi za prvi rođendan imala najnormalniju domaću tortu "za odrasle",
najmanja ima 2,5 god i još je pelenašica,
uz to navlači flašicu....
Nadalje, suprotno današnjoj histeriji i trendu, ne dozvoljavam svojoj djeci da se lizukaju sa psima i mačkama. Štoviše, zbog svoje averzije prema dlakama i smradu jedni smo od rijetkih u čiju kuću životinja nema pristup (a kamoli da jede i spava s mojom djecom
Ima dana kada sam zimogrozna i kada mi se ne da promoliti nos van. Svoj, a ni djetetov.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:30   #45
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ja sam ju stavljala. na onu livadu di pesi ne smiju ni primirisat inače vlasnik plati 32 eurića, a ionak ju svaki dan čiste, grabljaju i to a možeš i sama proć po livadi pa vidjet jel ok.
zakaj tebi u lokaciji piše zagreb kad u zagrebu nema parka koji netko svakodnevno grablja i čisti, a sasvim sigurno u svakom možeš naći barem brdo opušaka koje su tu ostavile, ako nitko drugi, onda one silne krasne majke koje svoju djecu samo zdravo hrane i pričaju im priče svaku večer prije spavanja i općenito su oličenje savršenstva?

Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Nisam majka, ali prema svemu što sam pročitala na RiD-u moja je mama prava pravcata nemajka. A meni se čini idealnom majkom.
to je zato kaj je onda bilo neko drugo vrijeme, i drugi su bili standardi (kaže moja mama kad ja primijetim isto )

Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
stavim lajnu psu i dam joj da ga šeta po doma
jooooj to bih i ja!!!!! moju bi to ziher zabavilo!!! al nemam psa
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
pih, vi ste sve čista nula prema meni, ja sam bila izabrana za nemajku godine
a da izaberemo novu, meni dosadila laskava titula
no, reci nam, čime si zaslužila tu laskavu titulu?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:33   #46
ajmo ovako.ne smatram se super majkom niti nemajkom.sve što radim,radim za sreću svog djeteta.ne smatram se nemajkom jer sam djetetu umjesto amarantha za večeru dala čokolešnik.kako da se grizem zbog toga kad me pogleda napirenog stomačića i osmjehom na licu i podrigne ko mala gica? ne smatram se lošom jer mu veš perem s našim od početka. niti što mu ne dam da dira sve što poželi.idem u šetnju s njim svaki dan kad radim ujutro,jer obožavamo to oboje. idemo kad i vjetar piri i ne mislim da mu radim loše tim ili ga ugrožavam. kad ne možemo van i kad ispucamo sve što nas zabavi,stavim mu na tv-u baby tv i pustim da pogleda ako hoće. puno je toga što netko ne bi odobrio,ali ja se zbog tog ne smatram lošom dokle god vidim da imam presretno dijete koje me obožava kao i ja njega. zato jebeš forum i dežurne dušebrižnike,neka više slušaju svoje dijete,a manje ostale i manje će štampati postove pametovanja drugim mamama,kukanju na "kako se nosite sa svakodnevnicom", "fali li vam život od prije" i sl.glupostima
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:53   #47
Za mene je nemajka ona žena tj. majka koja je ostavila svoje dijete ,napustila ga i sl.,a ovo sve ostalo tipa moje dijete je u hodalici moje neć niti blizu iste jer će imati krive noge ,moje siše/nesiše ,moje pije AD,ja svojem kuham ti daješ iz staklenke hranu,to sve gluposti i zašto bi bilo koja žena bila nemajka zbog toga ,pa svaka majka zna šta je najbolje za njeno dijete iako se možda netko neslaže s tim izborom odgoja to je stvar svakog pojedinca,poneke se ovdje trude biti super majke na nekoj temi tupe o ovom ili onom a opet se na nekoj izlanu tako da niti same nisu svjesne koliko su naivne i koliko ispadaju glupe...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:01   #48
eh, da. još.
kad me je ovaj moj OCD počeo popuštati...bilo je to kad sam dobila neku gripu/virozu prije mjesec-dva.
i tad sam shvatila da uistinu nije potrebno ama baš sve oko djeteta sterilizirati (makar sam još uvijek na neke stvari slaba i moram ih jednostavno barem pod vrućom vodom oprati... mislim da sam sad bolja nego što sam bila )...

dakle, da.
imala sam tu virozu, gripu... malog sam dojila.
nisam uopće nosila masku na licu.
mali je spavao još sa mnom u krevetu.
iz nosa mi je curilo non stop. doslovno-non stop. bez prestanka.
brisala sam nos maramicom i onda bih kasnije s tom istom rukom vadila sisu da podojim dijete, a tko zna koliko je tih virusa i bakterija bilo na ruci koje su se kasnije premjestile na sisu koju je on držao u ustima.

najžešće od svega je to da mali ništa nije pokupio.
doslovno, ništa!
to mi je malo ublažilo savjest. grizla sam se jer nisam imala snage otić oprat ruke svaki put kad bih kašljala u ruku i što nisam furala rukavice i što nisam dezinficirala ruke i bla bla bla.. bila sam prestrgana, al ajde kaj sad.

i tad sam shvatila da sam stvarno luda što perem ruke 50 puta dnevno u normalnim okolnostima a njemu ništa nije bilo od nepranja ruku dok sam bila bolesna.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:21   #49
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
,po cijelom forumu,pa tako i u rid-u,svi imaju savršene živote,nitko nije udario djete (dapače neke se groze toga (eh da mi je biti komarac ili muha)),ali sam sigurna da je realnost ipak drukčija,svi pričaju kako pozitivno rade sa svojom djecom bez ikakve greške,e sad kad se otvorila tema gdje bi mogli iznjeti roditeljske "nestašluke",sad je nastala pompa.
vidiš, ja lupnem svoju po guzi i na drugim temama sam pisala kada i zašto to radim i vidiš ne mislimda sam radi toga nedovoljno dobra majka. baš to radim radi nečeg što smatram da je dobro.
i bez obzira na moje najbolje namjere sigurno ga griješim, pa tko ne griješi???
ali pojam nemajka mi je grozan - gotovo odvratan!

Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
onaj kome smeta tema,ili ne smatra biti obvezan sudjelovat u raspravi ili već čemu,ne mora se ni pitat čemu ova tema,moje mišljenje
sorry, ali ako mi se tema tj. naziv teme ne sviđa itekako imam pravo pitati se čemu. i tema i jest da bi se raspravljala. gdje bi vi stigli kad bi svio bili istomišljenici?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:29   #50
DOA ti si legenda

a i sam bila bolesna i nisam masu držala, sva sreća ništa nije pokupila
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:32   #51
Pola ovoga što ste navele meni je skroz normalno i van kategorije ''nemajke''
npr. to što ne izvodite dijete svaki dan u šetnju, što ne peglate robicu, što se ne držite striktno tablice dohrane itd.
Ja se osjećam kao nemajka kada mi mali užasno krene ići na živce, jer nemam svojih 5 minuta za sjedenje na wc-u, za kavu ili za buljenje u plafon u miru i tišini... Tad sam sva u nekom odvratnom stanju bijesa i frustracije i u kojem se obavezno pitam što mi je sve to trebalo... Naravno nakon toga slijedi jaka grižnja savjesti...
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:35   #52
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
vidiš, ja lupnem svoju po guzi i na drugim temama sam pisala kada i zašto to radim i vidiš ne mislimda sam radi toga nedovoljno dobra majka. baš to radim radi nečeg što smatram da je dobro.
i bez obzira na moje najbolje namjere sigurno ga griješim, pa tko ne griješi???
ali pojam nemajka mi je grozan - gotovo odvratan!



sorry, ali ako mi se tema tj. naziv teme ne sviđa itekako imam pravo pitati se čemu. i tema i jest da bi se raspravljala. gdje bi vi stigli kad bi svio bili istomišljenici?

pojam nemajka su izmislile one majke koje stavljaju djecu u hodalice,ne drže se tablica dohrane...
One su sebe same proglasile nemajkama,čisto iz sprdancije.

Naslov je odvratan,ali je postavljen iz zabave.
Možda se čini da tema nema smisla,ali ima donekle.
Evo,recimo da napravim nešto što se kosi sa pojmom savršenog roditelja. Peče me savjest,normalno.
Ali kad dođem tu i vidim da nisam jedina koja radi falinge,odmah mi je lakše.
I ovo što je nabrojano,više manje svaka majka je takva,nemajka je malo pregrub izraz.
I majke su ljudi od krvi i mesa,ne može nam svaki dan biti ko po špagu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:37   #53
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
.
Evo,recimo da napravim nešto što se kosi sa pojmom savršenog roditelja. Peče me savjest,normalno.
Ali kad dođem tu i vidim da nisam jedina koja radi falinge,odmah mi je lakše.
I ovo što je nabrojano,više manje svaka majka je takva,nemajka je malo pregrub izraz.
I majke su ljudi od krvi i mesa,ne može nam svaki dan biti ko po špagu
ali pink, pa to je normalno! , svi griješe i to je ljudski, ali zar si zbog toga loša??? da ne kažem nemajka?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:47   #54
Prijavljujem se i ja.
-nisam niš sterilizirala na dnevnoj bazi, ni izdajalicu u početku, možda jednom tjedno, sad se više ne sjećam kad su dude posljednji put iskuhane.
-veš se pere s omekšivačem i skupa s našim od prvog dana
-pustim ju da kopa po starom papiru i radi konfete od letaka u sobičku dok ja ovdje tipkam, na taj način pobuđujem njenu samostalnost da boravi u drugoj sobi i istražuje, ak naleti na nekaj ne baš čistog - jebi ga.
-viknula sam x puta na nju dok je divljala na presvlačilici
-pustila sam ju da padne x puta iako sa vidjela da stoji na papiru na parketu i da bu sigurno zveknula - nek nauči
-nekoliko puta sam dozvolila pesu frendičinom da joj pusu da. danas ju je i šestomjesečni pit bul liznuo na cesti .
.... i tak... al me niš od toga ne grize... grize me kad mi digne tlak na 850 i kad bi ju narađe kroz prozor zavitlala jer neće spavati i kenjka i cendra i vješa se za mene..... mislim da mi je toga najviše žao i mislim da ne bih tgrebala imati takve osjećaje.
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:48   #55
kad smo kod toga gdje koja "griješi",šta bi ja trebala reći,nekad toliko budem umorna,očajna,sve mi ide na kurac doslovno,i onda još svađa s mm i tada i mala nešto cendra,a meni puna kapa svega..u svađi se pitam šta mi je ovo trebaloooooooooooo,djete,brak itd itd....

sad bi mene možda neki kamenovali,ali sve je to afekt,kasnije mi bude toliko žao,da se zatvorim u sobu i plačem,nisam "nemajka" zbog toga,već jednostavno čovjek kao i svaki drugi gdje izgubim živce od silnih obaveza,što umora,što nerazumjevanja.

kaliko puta sam se znala doma zaprijetit da ću otići u pičku materinu,i nitko neće znati gdje sam,i bolit će me uvo za sve....e tek tada se doma sve smiri,kao i da mala osjeti moje nezadovoljstvo pa se po cijeli dan igra u vrtiču ni glas da pusti....

sve je to život,kasnije ćemo se tome smijati (tako mi kažu ovi iskusniji)
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:49   #56
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ali pink, pa to je normalno! , svi griješe i to je ljudski, ali zar si zbog toga loša??? da ne kažem nemajka?

naravno da nisam nemajka. I taj naziv me tako iritira,otkad se pojavio na forumu,svaka druga riječ je nemajka

Po forumu ispada da samo majke odgajaju djecu,a gdje su očevi ili neočevi?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:02   #57
eh, da. što sam još činila da bih dobila malo mira...
puštala sam mu neku glazbu koja ga je strašno zabavljala makar vjerojatno uopće nije prilagođena nikome normalnome, osobito ne bebi staroj 3 mjeseca.

naprimjer ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=eobwbn3L06k

pa ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w

i to je njemu danas urnebesno smiješno.

dok frajer doslovno plače na ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=gfkrXD6ixQY

isuse kriste...kaj sam napravila...

uz to sve sam mu jednom prilikom dala da jede čokoladu jer me nije htio pustit na miru da ja pojedem svoju hranu iz megića.
i onda je bio miran dok sam ja završila sa svojim big macom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:05   #58
uopće ne kužim kako netko ovakav naslov teme shvaća tako ozbiljno
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM

Zadnje uređivanje Tashi : 09.07.2010. at 19:31.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:06   #59
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
no, reci nam, čime si zaslužila tu laskavu titulu?
paaaa...uspavljival sam djete fenom

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
eh, da. još.
kad me je ovaj moj OCD počeo popuštati...bilo je to kad sam dobila neku gripu/virozu prije mjesec-dva.
i tad sam shvatila da uistinu nije potrebno ama baš sve oko djeteta sterilizirati (makar sam još uvijek na neke stvari slaba i moram ih jednostavno barem pod vrućom vodom oprati... mislim da sam sad bolja nego što sam bila )...

dakle, da.
imala sam tu virozu, gripu... malog sam dojila.
nisam uopće nosila masku na licu.
mali je spavao još sa mnom u krevetu.
iz nosa mi je curilo non stop. doslovno-non stop. bez prestanka.
brisala sam nos maramicom i onda bih kasnije s tom istom rukom vadila sisu da podojim dijete, a tko zna koliko je tih virusa i bakterija bilo na ruci koje su se kasnije premjestile na sisu koju je on držao u ustima.

najžešće od svega je to da mali ništa nije pokupio.
doslovno, ništa!
to mi je malo ublažilo savjest. grizla sam se jer nisam imala snage otić oprat ruke svaki put kad bih kašljala u ruku i što nisam furala rukavice i što nisam dezinficirala ruke i bla bla bla.. bila sam prestrgana, al ajde kaj sad.

i tad sam shvatila da sam stvarno luda što perem ruke 50 puta dnevno u normalnim okolnostima a njemu ništa nije bilo od nepranja ruku dok sam bila bolesna.
on je tu tvoju prehladu dobio kad i ti u tvom mlijeku a također i antitjela, tako nekako su meni objasnili...ja sam isto dojila bolesna i sa mastitisom i sa fibrom a malcu ništa nije bilo!
i stvarno ne trebaš stelirizirat toliko, nek jača imunitet
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:08   #60
i najjači razlog zbog kojeg sam ispala nemajka i zbog kojeg su mi čak prijetili socijalnom službom bio je kad sam u 28om tjednu trudnoće na trbuhu iz zajebancije olovkom za oči nacrtala pentagram i naopaki križ i to tako fotografirala i objavila na fejsu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.