Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 17:52   #81
ja još nisam rodila, al smatram se odvratnom jer mi je trudnoća dosadna, i bezveze i uopće mi se ne sviđa bit trudna..
ne sviđa mi se jer se debljam, jer ne smijem pušit, jer sam ograničena u sto svojih omiljenih akktivnosti itd..
uglavnom, trudnoća me baš ne oduševljeva i nije mi neš lijepa..
jel ima još netko takav? aj me utješite...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 17:53   #82
ja, makar sam neki pobornik protiv AD, ponekad maštam i imam prljave misli o tome da frajer pojede onaj Novalac NF za dugotrajnu sitost i pusti me na miru dobrih 6 sati...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 17:54   #83
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja još nisam rodila, al smatram se odvratnom jer mi je trudnoća dosadna, i bezveze i uopće mi se ne sviđa bit trudna..
ne sviđa mi se jer se debljam, jer ne smijem pušit, jer sam ograničena u sto svojih omiljenih akktivnosti itd..
uglavnom, trudnoća me baš ne oduševljeva i nije mi neš lijepa..
jel ima još netko takav? aj me utješite...
ako te to tješi trudnoća mi je bila jedno od najodvratnijih faza u životu.

idući put kad bum trudna odlazim u neku obližnju prašumu da me nitko ne vidi i ne čuje, također, da ja nikoga ne vidim i ne čujem.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 17:59   #84
Hahahaha, vrhunska tema... potpisujem dosta nabrojanih stvari i ne osjećam se uopće lošom majkom zbog toga...
Ovo zadnje o trudnoći ne, meni se sviđa imati trbuh i osluškivati bebicu
ali što se tiče crtića, kuhanja, pospremanja i sličnih stvari potpisujem od riječi do riječi
Gnoyina žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:01   #85
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ako te to tješi trudnoća mi je bila jedno od najodvratnijih faza u životu.
tješi me..
hvala
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:02   #86
Quote:
Gnoyo kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje o trudnoći ne, meni se sviđa imati trbuh i osluškivati bebicu
i meni se sviđa osluškivat bebu, al to mogu tek zadnja 3 tjedna i po 20 minuta dnevno..
ostatak vremena...bzvz
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:03   #87
Quote:
Gnoyo kaže: Pogledaj post
Hahahaha, vrhunska tema... potpisujem dosta nabrojanih stvari i ne osjećam se uopće lošom majkom zbog toga...
Ovo zadnje o trudnoći ne, meni se sviđa imati trbuh i osluškivati bebicu
ali što se tiče crtića, kuhanja, pospremanja i sličnih stvari potpisujem od riječi do riječi
sviđalo je se i meni osluškivati bebicu... ali bogami mučnine svih 9 mjeseci, nateknuta stopala, hormoni do jaja, svi ti pilje u trbuh ko da je to nešto ekstra, nemoš nosit štikle, mislim- moš, ja sam nosila do 8og mjeseca trudnoće pete od 7-8 cm al jebajiga kad to ne ide bez popratnih komentara "ti si luda"... katastrofa...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:04   #88
i, eh, da. vezano za trudnoću.
zapravo me jako dugo prala grižnja savjesti , a pere me i sad...to što me zbog trudnoće najviše mučila činjenica da se ne osjećam sexy dok sam trudna.

i još sam si pokušala racionalizirati da nije bitno što se ne osjećam sexy... al opet... mučilo me to što me uopće muči da se ne osjećam sexy.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:07   #89
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i, eh, da. vezano za trudnoću.
zapravo me jako dugo prala grižnja savjesti , a pere me i sad...to što me zbog trudnoće najviše mučila činjenica da se ne osjećam sexy dok sam trudna.

i još sam si pokušala racionalizirati da nije bitno što se ne osjećam sexy... al opet... mučilo me to što me uopće muči da se ne osjećam sexy.
mene muči jer mi je guzica narasla...:2up:
svi mi govore da nisam normalna jer se time opterećujem, da je to normalno.. bla-bla..
a ja samo mislim kako mi je sad uništena linija koju sam teškom mukom održavala i kako više ne stanem (ni približno) u svoje petitte trapke..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:08   #90
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
sviđalo je se i meni osluškivati bebicu... ali bogami mučnine svih 9 mjeseci, nateknuta stopala, hormoni do jaja, svi ti pilje u trbuh ko da je to nešto ekstra, nemoš nosit štikle, mislim- moš, ja sam nosila do 8og mjeseca trudnoće pete od 7-8 cm al jebajiga kad to ne ide bez popratnih komentara "ti si luda"... katastrofa...
Ma moje trudnoće školske obje, niti jednom nisam povraćala niti mučnine imala, u prvoj bila otečena u ovoj ništa, štikle ni inače ne nosim
jedino u ovoj problemi s krvarenjima i hematomima, al to ne spada u ovu temu
Gnoyina žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:22   #91
baš sam se nasmijala od srca nekim postovima, u nekima se pronašla...

šta da vam kažem, ja imam blizance, kronično sam iscrpljena već godinama i nekad 3x dnevno imam slom živaca
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:26   #92
Mene je mjesecima mučilo što se nisam odmah i na licu mjesta zaljubila u svoju bebu kad su mi je pokazali. Imala sam potrebu brinuti se za nju i bila sam sretna kad su mi je nosili u rodilištu, no valjda mi je trebalo mjesec dana da se uistinu počnem osjećati kao mama (no za to krivim i težak carski) i shvatim da je to ustinu moje dijete.
Imamo hodalicu. I koristim je u kombinaciji s TV-om kao sredstvo da imam 10 minuta za sebe ili odem na miru na wc.
Otišla sam raditi kad je mala imala 5 i pol mjeseci. Nije mi žao, imam super stalni posao, no znam da sa drugim djetetom ostajem doma.
Usisavam jednom tjedno. Sad se trudim malo češće jer princeza ima potrebu pojesti mucice prašine kad ih nađe na podu.
Kombiniram HIPP kašice s hranom kojoj joj kuham. Pa cijeli dan bih samo spremala njoj klopu da nije tako.
Za rođendan planiram pravu čokoladnu tortu, bez mrkve.
I ne, nisam nemajka, samo obična zaposlena mama od krvi i mesa.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:39   #93
Stariji mali voli redovito prosipati po stolu sol, šećer, parmezan i stalno mu govorim da ne smije, ali ne sluša... Neki dan je prosuo papar i počeo ga razmazivati sa žlicom po stolu, a onda stavio žlicu u usta, polizao i - bljaaaaak. A ja sam promatrala i bilo mi je drago.
Kad je bio mali, kad bi se prerano probudio, a ja ne bih imala snage da se dignem, znala bih mu dati vode da mu ubije glad i meni pokloni još kojih pol sata da se dobijem.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:42   #94
E, da... A kakve bi torte to trebali imati za ročkas? Nisam ni znala da se klincima rade neke posebne torte, osim ako nisu alergičari ili ne podnose određenu namirnicu?
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:12   #95
mene uzasno pece savjest sta ja znam bit gruba s njom kad se dernja satima, glava mi puca, slozi se 100 uvjeta i onda bi ju najradije u top stavila. ne sad da joj naudim, nego jednostavno grubo postupam s njom, ono, primim ju ko vrecu krumpira i nunam ju prek kurca, stiscem zube i grintam, mantram si i tak.. mrzim kad se tak osjecam, jako bi voljela da je sve uvijek divno i krasno al ponekad mi fakat ide na zivce, uzasno

i kad pocne vristat ko da joj netko nesto pili, pocnem ju lupkat po obrazu (ne da boli, naravno ) cisto da prestane. ili se ja zaderem 3x jace od nje, pa zasuti i gleda me koji kuki urlam.

ni ja ne usisavam i perem podove bas previse, ni posteljinu, ni hranilicu, ni nis radim to cesce otkad je mala tu, ali svejedno imam poprilicno veliku toleranciju na prljavstinu.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:24   #96
Ma ta situacija s plakanjem, odnosno vriskom koja ne prestaje lupa po živcima... Čula sam priče žena koje su klince znale baciti u krevetiće nakon nekoliko sati i nekoliko mjeseci vrištanja...
Najgore je kad imaš konja pored sebe koji spava dok se ti mjesecima noćima patiš s tim jadnim djetetom na rukama.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:52   #97
Mmmm da....mislim da bi trebale razjasniti gdje smo mi to nemajke, a gdje slovimo za previše nabrijane majke. Na ovaj forumu se vrti par desetaka žena...koje ovdje imaju priliku čitati i raspravljati o najnovijim spoznajama glede majčinstva. Velika većina još uvijek ne dolazi na forum ili ako i dođu uopće ih ne tangira što se ovdje piše. Ja sam naišla na brdo žena kojima su negativne strane hodalice bile prvi glas...kojima ne pada na pamet davati Bebimil punih godinu dana itd.
U sredini u kojoj se krećem ja slovim za prilično osvještenu mamu, dok sam po forumuskim standardima klasična nemajka s time da moram napomenuti da u mojoj okolini ima svih godišta, broja djece i stručnih sprema tako da ne mislim da to što i kako radimo oko djece ima razlika selo-grad, obrazovani-manje obrazovani, mladi-stari.
Postavlja se pitanje da li je namjka ona koja je dobila info, ali ga ne želi primjeniti?
Mislim da nije jer nisu sve stvari niti isto opasne niti isto istražene i nemamo svi istu skalu onoga što smatramo radikalnim zanemarivanje, zlostavljanjem ili namjernim nanošenjem štete djetetu zbog nekih svojih razloga. Tko je taj koji će odrediti što je potpuno nezamislivo,a što je u okvirima tolerancije?

Mi čak nemamo konsenzus oko fizičkog kažanjavnja koje je i zakonom zabranjeno, a kamoli da će neko moći odrediti da li je korištenje hodalice, AD-a, dude, šećera, rabljenog AS-a nešto neprihvatljivo.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:56   #98
najbolja tema na ovom forumu!
dakle... ne znan odakle da krenem...
- bio na ad mliko zbog MOJIH, i samo MOJIH razloga (nekulturno je to uopće nekoga pitat)
- dudu u početku svaki put kad bi pala sterilizirala (tupača), kasnije se opametila
- redovno smo posjećivali kafiće, nismo baš previše šetali
- imamo pasa koji se valja po svim kutevima kuće po kojima se valja i mali
- dala sam pasu da ponjuši maloga kad smo stigli iz rodilišta
- po CILI dan gleda MTV
- igra se s igračkama koje nisu primjerene za njegovu dob
- bio je u hodalici
- dam mu ujutro mob u krevetić da mogu još malo spavat
- kad mi se ne da kuvat kupim mu teglicu hipp
-.... i još svašta, pisat ću kad se sitin

a sad odo sinu upalit MTV i zapalit duvan
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:01   #99
Ja sam upravo starijeg poslala kod frenda iz razreda na plejić, a mlađeg kod susjeda isto na plejić!

I zapalila duvan!
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:02   #100
a ovo sa trudnoćom... taman kad san bila u 6 misecu, imala san proslavu mature. i ja se kao sredila, jedva navukla štikle na one debele otečene noge. tila san bit sexy, a jedva se dogegala tamo ka neki kit, sve cure vitke... tada mi je bilo grozno... i još san skinila ispod stola postole i kad smo išli ća nisan ih više mogla navuć od puste vodurine.
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.