Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 13:50   #21
Ne idem često ali idem ovaj tjedan
A inbox ti je prepunjen
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:43   #22
Nova prica - nova humanitarna akcija

Na zalost, novoj obitelji nije toliko lako pomoci kao proslima.
Njima ce nasa pomoc olaksati ali im nece rijesiti probleme.

Naime, mama u toj obitelji je ozbiljno bolesna.
Ima rak i bori se kemoterapijama i rukama i nogama.
Lijecenje naravno puno kosta, pa stalna bolovanja... uglavnom, obitelj je u financijskom skripcu.

Imaju tri sina skolskog uzrasta.

Platili smo im skolsku kuhinju u dva navrata i donirali neku manju svotu ali to je stvarno kap u moru.

Najveci problem su rezije jer zaostaju u placanju i stvarno se skupilo dosta.



U iducem postu cu staviti njezino pismo i malo detaljniji opis situacije.




donacija za ovu obitelj moze se uplatiti na racun udruge:

Mali zmaj
Gjure Szaba 5, 10 000 Zagreb
ŽIRO RAČUN 2484008 - 1105567475 (RBA)

kod uplate treba navesti : donacija za RM

upisite model 99 (za donacije) ili ako to ne prolazi ostavite prazno i upisite datum ili dio ziro racuna u polje za poziv na broj




dodatne informacije mozete dobiti ako se obratite na [email protected]


hvala puno na pomoci


satori i udruga Mali zmaj
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:44   #23
ako moderatori odluce da ovo ne moze biti tema za sebe nek prebace negdje gdje je prikladnije

hvala
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:44   #24
prica mame:

"Nisam ni sanjala da će nažalost doći i ovakav trenutak kada ću vas morati moliti za pomoć.
Naime ... nalazim se u vrlo teškoj zdravstvenoj situaciji koja evo traje već 11 mjeseci ... mislim tj. iskreno se nadam da se uspješno borim protiv opake bolesti . Prije 2 godine po prvi puta sam operirala karcinom dojke koji je bio in citu na vrijeme otkriven i imala sam samo malu operaciju kojom su odstranili samo tumor prošla sam terapiju zračenjem i nakon odrađene terapije sve je izgledalo ok. Liječnici su me uvjeravali da je to sve iza mene i da sam zdrava osoba. Nakon toga odlazila sam na kontrole i 18.3. prošle godine na mamografiji otkriven je tumor 2,8 cm u gornjem laterarnom djelu iste dojke ... te sam pod hitno operirana 8.4. ... odstranjena je cijela dojka zajedno sa linfama ... od 11 izvađenih 9 ih je metastaziralo.
Nakon oporavka od operacije krenula sam na kemoterapije 5.5. dobila sam 8 komada ... o podnošenju istih tj. nepodnošenju bolje da Vam ništa i ne pišem ... užas, koma, prestrašno ... kosa mi je padala i ponovo rasla točno 5 puta ...
Zadnju kemo oodradila sam 13.11. te započela sa zračenjem 06.12. ( 25 tretmana ) Kako su metastaze krenule prema glavi zračili su mi područje prsnog koša prema vratu ... a nastavak terapije 24.12 I traje sve do kraja 12. mj 2011. ... primam lijek Herceptin imunoterapija – intravenozno svakih 21 dan. Do sada sam odradila 4 terapije.

Tako da jedan veliki dio je iza mene ali još veći ispred mene ...
Koliko je sve ovo utjecalo na moje fizičko i psihičko stanje ... kako zlo nikad ne ide samo ... financijsko stanje postalo je sve gore i gore ... dugoročno bolovanje ostavilo je duboke tragove ... računi stižu, djeca traže svoje, svakodnevni troškovi rastu ... a za prilagođenu prehranu i dodatne lijekove koji mi pomažu da ojačam imunitet i opće stanje nakon svih terapija više si nemogu priuštiti.
Ovrhe stižu svakodnevno ... pisma koja sam slala prije par mjeseci sa molbama za odgode plačanja i sl. ... nitko mi više ne prihvaća ... kažu da su mi već dovoljno izašli u susret i da jednostavno moram početi plačati ....

i sad sam pred ogromnim zidom ... kako biti psihički jaka, kako pozitivno misliti i boriti se svakim danom ispočetka, kada prvo naša naša mila država nema razumjevanja za oboljele ... preživljavati sa 70% bolovanja od prosjećne plače u RH ... sa kreditom za stan ... znate i sami da je nemoguće ....
Inače sam mama trojice predivnih sinova ... koji su moje jedino svjetlo na kraju tunela i radi kojih moram biti jaka i radi kojih želim živjeti ...

I prije ove situacije nije nam financijsko stanje bilo bajno kao i većini obitelji u našoj državi ... ali smo krpali nekako kraj s krajem, međutim došla sam do zida, provalije ... ma neznam kako ni da nazovem ovu situaciju. Neopisivo mi je teško i neugodno ali nažalost moram vam se obratiti za pomoć. ... bolovanje me dotuklo tako da sam prisiljena ići raditi kako bi koliko toliko popravila kućni buđet, ali nakon dugog perioda primanja bolovanja nalazim se u debelom minusu ... i jednostavno više neznam što i kako dalje.


Zato vas dragi moji molim za pomoć ... koliko god možete odvojiti u ovim nama svima teškim vremenima ... i vrijednost jedne kave kada se skupi u većem broju meni predstavlja spas i jedan problem manje

Unaprijed Vam svima od srca zahvaljujem i molim Vas nemojte zamjeriti"
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:07   #25
jesi li ti to provjerila?? Ako jesi...ja cu odmah uplatiti....reci mi samo koliko su duzni za rezije
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:15   #26
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
jesi li ti to provjerila?? Ako jesi...ja cu odmah uplatiti....reci mi samo koliko su duzni za rezije
ne znam koliko je to sve skupa ali za ovaj mjesec bi bilo dobro skupiti oko 1300 kn i jos toliko za iduci

nakon toga mislim da ce biti ok jer je muz u postupku zaposljavanja i pocet ce raditi u 5 mj, trenutno samo ona radi


da, upoznale smo se prosle godine i nazalost, prica je tocna
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:49   #27
iducih tjedan dana sve privatne poruke saljite na MaliZmaj ili na [email protected] jer mene nece biti i komunikaciju ce odraditi netko drugi iz udruge

isto ako vidite da mi je inbox pun to je zato sto me nema i ne mogu odgovoriti ni obrisati poruke
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:08   #28
evo uplaceno...sad morate skupiti samo za jos jedan mjesec...sutra ce biti na racunu malog zmaja
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:47   #29
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
evo uplaceno...sad morate skupiti samo za jos jedan mjesec...sutra ce biti na racunu malog zmaja
zezas me

cek, ti si to vec sve u komadu uplatila za ovaj mjesec???
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 20:40   #30
da da....samo kaj je NKS prosao u 14 sati za ESB pa ce tek sutra biti na raunu..pretpostavljam ujutro..
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 20:41   #31
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
da da....samo kaj je NKS prosao u 14 sati za ESB pa ce tek sutra biti na raunu..pretpostavljam ujutro..
aaaaa

odmah u jutro cu joj prebaciti lovu da plati racune

hvala ti puno puno
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 00:28   #32
Mali zmaj radi novu akciju pomoci jednoj obitelji
vise o tome mozete procitati tu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=627407
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:10   #33
Ja nisam mogla ostati ravnodušna kad sam ovo pročitala. Razumijem ih u potpunosti i znam da prolaze kroz nešto što ni najgorem neprijatelju ne bih poželjela. Mislim da njih neće toliko razveseliti novac koji dobiju, koliko sama spoznaja da postoje ljudi kojima je stalo.
Mom suprugu je bio dijagnosticiran tumor kad sam ja bila u devetom mjesecu trudnoće. godinu dana smo se borili s tim, išao je na kemoterapije. Sada je dobro, počeo je raditi. Radi samo on i to za minimalac, a ja sam nezaposlena i jedva spajamo kraj s krajem. Odrekli smo se svega da bi imali svaki mjesec plaćene režije i hranu i pelene. Teško nam je, ali vidim da nam je daleko bolje nego ovoj obitelji. Zato ljudi, ako možete pomozite im, jer ja znam da ja bi da ikako mogu!
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:18   #34
Nadam se da će se novčeki skupiti jer je to najmanje što možemo dati, bar oni koji imaju...
Inače, za tu obitelj znam sa Rodinog foruma.
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 15:02   #35
Ako netko moze staviti ispunjenu opcu uplatnicu sa svim brojevima(za mene neznalicu kojoj je trebalo pola sata da se registrira) ja bih uplatila nesto za ovu gospodju.U posti naravno, kako drukcije.
lilipu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 15:43   #36
Quote:
lilipu kaže: Pogledaj post
Ako netko moze staviti ispunjenu opcu uplatnicu sa svim brojevima(za mene neznalicu kojoj je trebalo pola sata da se registrira) ja bih uplatila nesto za ovu gospodju.U posti naravno, kako drukcije.
kad dodjem doma s posla, stavim..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 17:44   #37
Smile Humanitarne akcije za siromašne obitelji sa troje i više djece i bolesne.

Otvaram ovu temu u nadi da će se ljudi ukljućiti u naše akcije i otvoriti svoje srce za ljude i djecu kojima je to zaista potrebno.Mi smo Humanitarna udruga"Za Bolje Sutra" i nadamo se vašoj pomoći u našim akcijama.U idućem postu ću objaviti priče i pisma ljudi kojima je hitno potrebna pomoć.





Molim administratore ,ako ova tema ne pripada ovdje neka je stave na prikladnije mjesto,hvala.
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 17:59   #38
Priča majke koja moli za pomoć

Poštovani obraća vam se jedna obitelj odnosno majka i supruga. U velikoj sam našoj priči zaista ona majka koja moli za pomoć već pune 3 godine. Izlazila sam sa obitelji javno ali nije mi puno pomoglo zašto i zbog čega nisam više sama pametna. Molim vas i sve ljude cijelog svijeta da me ne odbiju nego moju molbu uzmu u obzir i nešto naprave. Moje suze koje lijem dok ovo pišem nitko ne vidi ali zato neka svatko pridje do nas pa neka se sam uvjeri u istinu koju sada želim podijeliti sa vama. Ja vas također molim da moju poruku slobodno pošaljete negdje tko želi da vidi moje riječi i moj život. Naime imam tri sina i supruga. Živim u kućici sa samo 24 kvadrata. Osnovne uvjete za život nemam. Najsretnija majka bih bila kada bih moja djeca imala što čestito pojesti, svoju sobu imati i litru mlijeka redovno popiti. To u našoj kući nije moguće. Pitate se zašto. Baš upravo zbog toga što imam dijete sa astmom , suprug mi je srčani bolesnik ali očito da u ovoj našoj državi nitko to ne razumije. Plaćam pojedine lijekove koji neidu po receptu za njih dvojicu. Imam veliku zelju napraviti svojoj djeci sobicu ali to je nemoguće jer isključivo živimo sa socijalnom pomoći sa kojom plaćam redovno režije kako bi djeca imala struju jer moraju učiti. Inače smo skromna i složna obitelj ali naše primanje ne dozvoljava i normalan život. Dole nam je beton koji dodatno otežava hladnoću. Drva za ogrijev nemamo a kupiti nemožemo. Kućica nam je puna vlage. Djeca osjetljiva i vječito bolešljivi. Najstariji sin ima 19 godina, srednji 16 i najmlađi 13. kuću smo počeli nadograđivat prije tri godine ali samo stavili zidove. Sada to samo kisne jer ploču i krov je nemoguće staviti. Ja vas molim pomozite mi kao majci samo kako bi moja djeca imala dostojanstven krov nad glavom. Da stvar bude gora mi živimo u poljima gdje smo od glavne ceste odvojeni 500 metara. Put je od zemlje kamen za nasipanje je jako skup. Gdje god da smo se obratili za pomoć i spas nismo uspjeli. Općina je siromašna,centar za socijalnu skrb ništa nemože učiniti. Tako da sam ja prisiljena moliti vas da mi pomognete malo da svojoj djeci mogu barem nešto priskrbiti. U našoj kući se već duže vrijeme jede kruh i mast jer za drugo nema,sa tim iznosom dok platim režije,poneke lijekove meni ostane jedva za vrećicu brašna sa kojom mijesim i pečem kruh djeci. Ja sam u zadnjih 2 mjeseca omršavila 17 kg ne zato što sam htjele nego zato što bih nešto i pojela moram dati svojoj djeci. Nemogu da kupim litru mlijeka a kamoli što slatko ili voćku kako bih djeca uzela vitamine.nemojte me krivo shvatit ali moram na neki način tražit i moliti. JA VAS MOLIM POMOZITE MI RADI MOJE DJECE. ŽELIM SAMO ZA SVOJU DJECU. Željni smo svega . od hrane,higijenskih potrepština. Trebaju nam drva. A po najviše bih želila djeci omogućiti kako bih imali svoju sobu. Mene je stid i sramota reći ali ja se moram skriti od njih kako bih se oprala i išla na spavanje. Nego jednostavno to činim kad su u školi ili kad oni tuge idu spavati. MOLIM ZA POMOĆ. Najviše na svijetu bih volila kada bi netko došao i samo pokucao na vrata kako bih vidijo gdje i u čemu živi peteročlana obitelj koju nitko neće da posjeti i vidi. Ovdje se iz dana u dan plače.trpi i MOLI boga za pomoć. MOLIM KAO MAJKA, NAJJADNIJA majka na svijetu koju nitko ali baš nitko ili nece ili nemože da shvati. Najteža bol mi je kada idu u školu a za kiflu im se nema a kad se vrate iz škole opet sve isto jedi kruh i mast. MOLIM VAS POMOZITE MI I HVALA VAM PUNO. NEKA VAM DRAGI BOG DA SVE NAJ BOLJE

SVI KOJI ŽELE POMOĆI OVOJ OBITELJI NA BILO KOJI NAĆIN NEKA SE JAVE ZA NJIHOVE OSOBNE PODATKE!
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:42   #39
Boni svaka ti čast

Lilith, držite se
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:46   #40
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Boni svaka ti čast
potpis!
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.