Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2003., 11:55   #1
Knjige koje čitaju vaša djeca

Bijeli jelen
Nikica
Čudnovate zgode šegrta Hapića
serijal Pet prijatelja
Koko (serijal)
Ronja- razbojnička kći
Pipi Duga Čarapa
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:16   #2
Knjige koje čitaju vaša djeca

i slikovnice, naravno.

šta 'čitaju' vaši malci, koje su dobi, gdje to nabavljate, kako ste zadovoljni, kako koristite?

meni su, recimo, super slikovnice iz serije o životinjama, svaka o jednoj životinji, a imaju gumbić koji oponaša glasanje te životinje kad se stisne. mi imamo kravicu šaru i ovčicu tilu, ima još i konjić soki i još nešto.
dovoljno su male da može njome baratati, a dovoljno velike i tvrde da ih ne drapa. a obožava stiskat taj gumbić. kupljena...hmmm, u profilu, al ima ih doista svugdje.

voli još i slikovnice iz kojih nešto iskače na potezanje, imamo jednu takvu 'gdje živim?', sa životinjama i njihovim nastambama iz algoritma, dobra je, al tu je stvarno lako rastavila na stranice, mogla bi bit čvršća.

ima li još netko neke preporuke za dob od 12 do 18 mjeseci?

meni je bitno kad joj kupujem neku slikovnicu da je dovoljno čvrsta da ju ne može rastrgat rukama te da ju ne može razmočit ak ju stavlja u usta i slini po njoj. dalje, bitno mi je da ima dosta različitih motiva jer joj dosadi ako joj stalno pokazujem, štajaznam, vau-vau. sve igre sa prozorčićima iskakanjima, nekim očima koje se miču i sl. su dobrodošle.
dobro je i kad motivi (npr. životinje ili povrće) nisu nacrtani u neku povezanu jednoliku sliku nego ipak razdvojeni i na što jednobojnijoj podlozi.

moram priznat da, kako mala tek onedavno uživa u tome da 'čitamo' i ima strpljenja tako dugo sudjelovat u tome, ne znam baš gdje da kupujem neke zanimljive knjigice i slikovnice. kupim u profilu ili algoritmu usput kad kupujem nešto odraslo ili u dm-u kad obavljam šoping.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:27   #3
Moje cure obozavaju slikovnice Viktor u školi, Viktor na farmi, u džungli, savani ..itd..mislim da ih imamo 8 komada.
ima dvije serije jedna s prozorcicima a druga bez prozorcicta ali sa odlicnim slikama zivotinja.
Tvrde su i dosta kvalitetne, neke prozorcice su potrgale ali ja sma ponovo zaljepila. Odlicne su mi ti te s prozorcicima jer ja pitam di je maca i onda one otvaraju taj prozocic....
Kupljene u knjizari DSZ...u mercatoru....
Moram priznati da jako vole onog Oskara kojeg su dobile za prvi rodjendan od dm-a.
Iz algoritma imamao par slikovnica u kojima je onaj kotacic pa trazis boju ili oblik, naravno da ne kuze istu boju, ali vrte taj kotacic.
Moje cure vole citat i beba casopise...i stalno vicu beba....
Cure imaju 16 mjeseci.
Napolitanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:27   #4
Moja ima 9 i pol mjeseci. Nedavno sam joj kupila prvu slikovnicu, Patka, sa debelim koricama a u sredini je patka koja se stisne pa cvili. Ima još 2, jedna je tko je u našem dvorištu i guska je glavni lik. I svaki put kad se u tekstu spomene ga-ga treba protrest slikovnicu i čuje se kao ga-ga. S tim voli mlatit da to gagače. Druga je Gdje je tko, bebe od raznih životinja se skrivaju i onda pomakneš papir i iza su te životinjice. Za tu slikovnicu je još premala jer bi strgala te prozorčiće.
Iako je mala, zanimljivo je da se na onu patku uvijek smiri. Koliko god plakala čim počnem to čitati smiri se i počne smijati.
Sve sam kupila u Metrou, od Foruma su, debele korice, a ova guska je i kao plastificiranih stranica pa se ne razmoče. Platila sam ih cca 35kn/kom.

A preporuka za tvoju, što misliš o onoj Moje prve riječi ili tako nešto. Na svakoj stranici je jedna slika i piše što.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:29   #5
Naša cura je tu slikovnicu gdje živim? Dobro izgrizla i čak je zadnju stranu isparala i pojela dio i istrgla kuću.
Inače imamo par slikovnica od Foruma: šuma, ocean i one su tip slikovnice kod kojih se otklapa dio iza kojeg stoji neka živina, to volimo čitati a i jesti.
Imamo i muzičku winni the pooh tu mama voli pjevat; oooo ne štoo bi too moglo bit, ooo ne što bi to moglo bit medo je previše jeo!
Imamo i neke mislim da se zovu rječnik za jednogodišnjake i dvogodišnjake e te mala voli.
3 D je ok ali ništa posebna.
I tako, ugl od forumavolimo slikovnice.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:32   #6
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Imamo i muzičku winni the pooh tu mama voli pjevat; oooo ne štoo bi too moglo bit, ooo ne što bi to moglo bit medo je previše jeo!
joooj, i tu imamo...raspala se odmah drugi dan, odlijepio se onaj dio koji je nota i di se stišće, sad samo to koristi i voli stisnut ponekad pa počne plesat

al oni prijevodi pjesama su preurnebesni, pa to se uopće ne može pjevat uz one melodije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:33   #7
Ima super izbor u Bogovićevoj u Mozaic knjizi slikovnica za taj uzrast - moja ima "Kako se glasaju životinje", "Što Pooh najviše voli","Pjesme pjevalice" i puno još drugih slikovnica sa tvrdim koricama i sve ih obožava ali posebno ove koje imaju zvuk-sve su kartonske pa ih ne može poderati ai pazim da ih ne grize

Mene interesira koja knjiga je u moru odgojnih knjiga i općenito knjiga o djeci BAŠ dobra? - ja imam "Povezujuće roditeljstvo" i dobra je ali u biti za sam početak - sad mi treba uputstvo za rukovanje sa ovom malom zvjerkom
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:36   #8
Moja obožava listati...nije bitno što, ako je primim u krilo mogla bi listati i telefonski imenik pola sata . One 3-D knjižice od Tinylova su nam fenomenalne, jednoj još nije baš dorasla jer se treba prijeći magnetićem po životinji pa se ona glasa (to ja radim ali i ona pokušava, kuži ali ne može još sama to izvesti), a druga joj je bila jako zanimljiva kad je bila oko 8-9 mj,treba nešto povući, otkriti , šuškaju, cvile..jako dobro. I od nekog tvrđem materijala su (karton+platno) pa se ne razmaču kad ih zaslini.

Imamo i neke koje sviraju (kupljene u Turbolimaču, dobivene na poklon), zanimljive za listanje, velike s tvrdim koricama, s gumbićima za stiskanje. Ostale su još moje stare slikovnice, isto su joj interesantne jedino što moram paziti da ih ne raskupusa i ne nagura u usta.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:38   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
joooj, i tu imamo...raspala se odmah drugi dan, odlijepio se onaj dio koji je nota i di se stišće, sad samo to koristi i voli stisnut ponekad pa počne plesat

al oni prijevodi pjesama su preurnebesni, pa to se uopće ne može pjevat uz one melodije

Nama se super drži.
A prijevodi pjesama su fakat katastrofa ali kad se ufuraš mogu se otpjevati samo je itsy bitsy spider malo problematična
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:40   #10
E kupila sam u intesparu i moje prve bajke od Foruma i ta je super, ali opet meni.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:46   #11
imate dobar izbor slikovnica u gradskim knjiznicama. imaju cak i slikovnice od popularnih crtica, npr. Cars za decke.
stvarno je ogroman izbor slikovnica po ducanima a grozno su skupe, pa je stvarno zgodno posuditi one slikovnice koje ce djeci biti samo kratko interesantne ili one za koje niste sigurni hoce li im se uopce svidjet.

Zadarski forum ima super slikovnica, steta sto nemaju ducan u zagrebu.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:48   #12
Ma ideja nije loša ali ne vrijedi za manju djecu koja jedu i žvaču slikovnice.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:54   #13
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Mene interesira koja knjiga je u moru odgojnih knjiga i općenito knjiga o djeci BAŠ dobra? - ja imam "Povezujuće roditeljstvo" i dobra je ali u biti za sam početak - sad mi treba uputstvo za rukovanje sa ovom malom zvjerkom

ja sam danas kupila 'najsretnije dijete u kvartu', to su mi preporučili, idem se bacit sad na to prije no što prošvikam (ono u nedjelju su ipak bili zubi, danas niknuo jedan, očekujemo drugi svaki čas...)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:56   #14
pa samo oko prve godine zvacu slikovnice, dok im ne narastu zubi. a tad ionako nije bitan sadrzaj vec samo izgled, par slikovnica je sasvim dovoljno. kad pocnu kuzit sadrzaj onda je stvarno potrebno one osnovne kupiti, ali ima mali milijun onih koje su slatke i ne mozes im odolit a opet preskupo to sve za platit a djeci je samo kratko interesantno.
samo sam predlozila za one koji mozda kao i ja donedavno nisu ni znali da u knjiznicama mozes posudit i slikovnice za bebe.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:56   #15
e takvo šta meni treba - jer ova moja ima jako zaj... karakter
(ah zubi - od muke će mi poispadat moji)
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:56   #16
meni su dobre one iz dm-a, tipa vlakić tomica sa zvukovima i sl.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:58   #17
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
pa samo oko prve godine zvacu slikovnice, dok im ne narastu zubi. a tad ionako nije bitan sadrzaj vec samo izgled, par slikovnica je sasvim dovoljno. kad pocnu kuzit sadrzaj onda je stvarno potrebno one osnovne kupiti, ali ima mali milijun onih koje su slatke i ne mozes im odolit a opet preskupo to sve za platit a djeci je samo kratko interesantno.
samo sam predlozila za one koji mozda kao i ja donedavno nisu ni znali da u knjiznicama mozes posudit i slikovnice za bebe.
e vidiš ne bih se složila - moja nema ni godinu a zna itekako raspoznati npr. životinje u slikovnici
tako da je sadržaj svakako bitan
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:58   #18
a kad malo poraste, baka je kupovala iz 24 sata sve one Disneyeve priče, mislim da ih 20-ak ima, stvarno su krasne.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:35   #19
Miha voli knjige u kojima se nešto traži (podiže se dio)..npr Piko, pa nešto sa selom (životinje, traktori)...Disnyeve iz novina, Medo skida pelene, Pooh ide lječniku, Pooh slavi rođendan
Voli one na otvaranje što se povlače ljevo desno..."Jedan dan u vrtiću"..to mu ja favorit zasad..

Ima hrpu knjiga...magnetnu za slagati likove, Kotači (sa rupama gdje su kotači), Koliko je sati (sa kazaljkama)....

nabavljam u knjižarama, Metrou, DM-u...ovisi gdje što nađem

Zadnje uređivanje mandy : 07.05.2009. at 10:40.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:41   #20
za odgoj imate ovdje
Literatura o odgoju
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.