Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 07:36   #41
Sva sreća, moje derište se za sada još boji buke, pucnjave i sl.

A kako će biti kasnije - tko zna. Nadam se da će imati više pameti od svog oca koji svakodnevno kroz prozor od kupaonice (tamo se može zaključati, da ja ne mogu doći i izgalamiti se na njega ) baca petarde k'o najveći balavac...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 07:43   #42
Ne izivljeni klinci(mislim na odrasle), ja mrzim petarde od rata, kak uopc enetko moze u njima uzivati a ovim klipanima koji bi bacili petardu na mene i djete bi usi iscupala i poslala u maloljetnicki na hladjenje par dana..
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 08:39   #43
Zabraniti u svakom slučaju.

No, isto tako, prijaviti državnom inspektoratu svakog koji prodaje ta s**** u dućanu, odmah uz kruh i mlijeko.

Petarde bi se smjele prodavati samo u prodavaonicama specijaliziranim za tu vrstu robe, nikako u Konzumu i njemu sličnima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:00   #44
Jezim se od tih sranja,a svake godine ih je vise

Moji su jos premali za tak nekaj,iako me stariji pita vec kad ce on moci,odgovor je NIKAD.

Bojim se toga,ne samo sa njegove strane,nego i sa tude.Neznam kak bi se pomirila da se njemu nekaj desi,ili da on drugome nekaj napravi
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:40   #45
MRZIM petarde. a posebno mrzim petarde koje lete s prozora i balkona zgrada po kvartu. mala ih isto ne može smisliti, jadna doslovno skoči kad netko pukne.
a ovima u konzumu i inim dućanima bih najradije opalila zaušnjak zbog prodaje takvih gadarija. iskreno, nije mi jasno zašto je to uopće legalno.
malu učim da se ne boji petardi, ali da ih izbjegava. od mene petarde ne bu dobila NIKAD.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:57   #46
da, i ja nakon preživljenog rata ne podnosim pucnjavu i posebno kiseli smrad baruta... ali trgovci imaju dozvolu da tokom CIJELE godine prodaju pirotehniku prvog razreda, a pogledajte samo što sve spada u prvi razred... a osim toga ako imate djecu u školi ili vrtiću, kaku utjecati na sve one s kojima oni dolaze u dodir, i kako se obraniti od onog "svima roditelji to dopuštaju, pa zašto ti nećeš meni"... tražio sam od ravnateljice škole da na vrata istaknu zabranu donošenja petardi u školu, a ona me je ismijala i rekla da ako sam toliko zabrinut za djete - da ga jednostavno NE ŠALJEM u školu...
scarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:30   #47
Mm i ja smo se vec dogovorili da ce malom on pokazat sto su petarde, kako se koriste i sto nikad ne smije s njima.
Bolje da sazna od njega nego da slusa svoje prijatelje i napravi neku pizdariju.
A sumnjam da cemo mu moc zabranit...
U ovom pitanju, lakse je onima sa zenskom djecom.

Srecom smo daleko do toga. Mozda dotad zabrane prodavat petarde i slicno u ducanima.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:24   #48
yo

imam ja mini piratice mala mega to su te crvene imam jos neke jesi ikad cuo za neron?5 puta pukne ko vatromet.najjace su Tiger Top tj.topovski udar jake su kao da granata pukne petarde su COOL kad ih ne bacas s balkona ili s krova ja odem u vanjski hodnik tamo ju zapalim i tresne al se vise cuje
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 23:30   #49
Quote:
scarf kaže: Pogledaj post
tražio sam od ravnateljice škole da na vrata istaknu zabranu donošenja petardi u školu, a ona me je ismijala i rekla da ako sam toliko zabrinut za djete - da ga jednostavno NE ŠALJEM u školu...
Ovo je strasno, zasto ju ne prijavite ministarstvu ili tak nesto.
Zmijice, slazem se da je bolje naucit djecu kako se sta radi mada se ne slazemo s time ali bolje da nauce pravilno i od nas nego od ko zna koga.
Mene bi bilo strah hodat po cesti s djecom, te petarde mogu veliku stetu napraviti,kao sto i naprave svake godine. Zanimljivo ali ovdje kod mene ih uopce ne cujem. Ne znam kak je po velikim gradovima. BAs me zanima kak je u ostatku Evrope.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 00:37   #50
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Klinac ima zabranu,odnosno već godinama mu trubim o tim opasnostima,ja to mrzim mm također,nikad nismo doma to ni imali niti ćemo a ni on nije nešto ludo zainteresiran za petarde.
potpisujem,s tim da moj klinac nema ništa protiv petardi,dapače, ali sam mu našla fotke raznih ozlijeda na netu i pokazala mu
još uvik me nije žica kupit petarde
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 00:48   #51
a i nekidan sam napravila dernjavu po susidstvu jer je dičurlija bacala petarde ispod ponistre mi di mi malo dite spava,i to u 2 ure popodne

jadna mala šok doživila,(moran je otad uspavljivat,šta nikad dosad nisam)
i ,fala bogu,izletila sam vanka i j.... im sve po spisku i njima i materama im

ali niko me nije obadava ni 5 % i opet mi je jutros ta mater od dice došla žicat 2 kućerina (a dala san joj 5 kućerini) kakaa
i sad više ne mećen malu leć po danu nego kad se jadnon ditetu prispe zaspe na otomanu u tinelu,jer zna da san blizu

i dalje piz... protiv petardi, ali hebi ga
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 00:59   #52
Iako nemam neki bolji savjet od onih već iznesenih ovdje (što manje bilo tko, a pogotovo djeca, imaju s petardama -> to bolje)... meni se čini da je ili interes za njih malo opao ili su one bezvezne državne kampanje stvaro urodile nekim plodom: ovu jesen/zimu sam čuo tek nekoliko praskova. Mirno je čak i sad na dan prije badnjaka. Sjećam se dana prije 10ak godina kad sam bio puno manji, tada su praskale svaki dan već od kraja ljeta, a u ovim danima praznika ih se čulo više stotina na dan. Sad... ništa.

Inače bi uzeo to kao znak poboljšanja, ali vjerojatno ta promjena dolazi iz toga što djeca danas, umjesto da bacaju petarde, odu negdje dalje pa se drogiraju
__________________
RAWR!

Zadnje uređivanje Leaflord : 24.12.2008. at 01:00. Reason: Grammar Nazi
Leaflord is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 07:38   #53
Quote:
scarf kaže: Pogledaj post
da, i ja nakon preživljenog rata ne podnosim pucnjavu i posebno kiseli smrad baruta... ali trgovci imaju dozvolu da tokom CIJELE godine prodaju pirotehniku prvog razreda, a pogledajte samo što sve spada u prvi razred... a osim toga ako imate djecu u školi ili vrtiću, kaku utjecati na sve one s kojima oni dolaze u dodir, i kako se obraniti od onog "svima roditelji to dopuštaju, pa zašto ti nećeš meni"... tražio sam od ravnateljice škole da na vrata istaknu zabranu donošenja petardi u školu, a ona me je ismijala i rekla da ako sam toliko zabrinut za djete - da ga jednostavno NE ŠALJEM u školu...
O bože... pa daj se nekim cinkaroškim pisamcem obrati nekoj instanci, Ministarstvu, čemu li već. Pa to je nedopustivo ponašanje jedne ravnateljice škole. Pa čemu onda sva sila iščuđavanja na ponašanje djece oko škole?
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 12:43   #54
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
O bože... pa daj se nekim cinkaroškim pisamcem obrati nekoj instanci, Ministarstvu, čemu li već. Pa to je nedopustivo ponašanje jedne ravnateljice škole. Pa čemu onda sva sila iščuđavanja na ponašanje djece oko škole?
hvala na savjetu... već je to učinjeno he he, ipak smo i ja i supruga dipl. iur... ne znam hoću li uopće na internet ovih dana zato sada - SRETAN VAM BOŽIĆ I PUNOO SREĆE U NOVOJ 2009 GODINI!
scarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 13:17   #55
Quote:
scarf kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu... već je to učinjeno he he, ipak smo i ja i supruga dipl. iur... ne znam hoću li uopće na internet ovih dana zato sada - SRETAN VAM BOŽIĆ I PUNOO SREĆE U NOVOJ 2009 GODINI!
Odlično! Za nadati se da će netko morati snositi neku posljedicu. Svako dobro!
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 17:04   #56
zabraniti naravno
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 17:59   #57
ma gluposti ovo sa školom...stvarno im treba pokazat...mog sina su izbacili iz šk zbog toga što je došao u školu s sunčanim naočalama.....mislim...koje li gluposti!!!!!!!!!!! I propisno i pristojno ih je skunuo kad je počeo sat!!
drifterking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 03:10   #58
Jednostavno,to je stvar odgoja,samo dijete bez odgoja moze namjerno pred bebicu baciti petardu.Ima roditelja koji se ni ne potrude objasniti djeci posljedice,ja sam jucer u novinama naisla na prilog i odmah pokazala klincima!Danas je tata pitao,hocemo jednu u dvoristu,on je odgovorio-ma ipak ne,danas bi trebao biti mir.Imam 100%povjerenje u njega i znam da nikada nece tako nesto napraviti!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 06:29   #59
Ima još jedna stvar koju sam jučer čula u lokalnom dućanu. Trgovkinja me izvjestila kako dečki kupuju aceton. Bilo joj je čudno što će dečkima aceton, pa jedno po jedno nevino pitanje, i klinci se izlanuli kako acetonom natope komad vate ili tkanine, zapale i rade buktinje. Kakve nesreće se mogu dogoditi ako acetona slučajno poliju i po sebi, ili načine grešku u koracima, i netko od njih bukne? Ili netko tko se sasvim slučajno nađe u blizini. Užas!
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 03:27   #60
caos

moram reci i ja da je djeci jako tesko dokazati da su petarde opasne...sigurno je tog malog neki prijatelj ili prodavac nato navukao.mozes objasniti povucenijoj djeci koja i onako to ne bi htjela ali eto...
swea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.