Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2009., 01:22   #81
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Koje su to male i bezopasne? Ja mislim da i ta 'mala i bezopasna' također moze raznijeti nekome oko. Ja u tome nisam gustala. Nit sam ih bacala nit mi je bio gust slusat i gledat kako ih drugi bacaju.
ne znam kako se zovu, ne sjećam se, ali bezopasne su potpuno, ako i pukne u ruci samo malo zapeče .. kažem nisam protiv takvih .. ne mogu ozlijediti, a tko voli zašto ne ..
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 01:59   #82
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
ne znam kako se zovu, ne sjećam se, ali bezopasne su potpuno, ako i pukne u ruci samo malo zapeče .. kažem nisam protiv takvih .. ne mogu ozlijediti, a tko voli zašto ne ..
Oprosti, ali ja i dalje smatram da bi i takva jedna mogla nanijeti stetu, konkretno ocima, kao sto sam vec navela.
Samo mi nemojte sad reci: ˝Pa nitko ne gura petardu u oci˝. Naravno da ne, ali nesrece se događaju. Sto da bas vase dijete bude zrtva jedne takve nesrece? Mislim da bi onda drukciju pjesmu pjevali.
Na svoje sam oci kao dijete vidjela kako su tada curici od 10ak godina bacili petardu ravno u oko. Ispred skole ducan, u ducanu petarde, djeca se 'zaigrala', nitko nije slutio da ce netko nastradati. Mjesecima je nosila zavoj na oku i imala strasne opekline. Danas ima ruzne oziljke. Isto tako su joj bacili onu najmanju petardu u oko, ne raketu, ne tzv. 'megu'.
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 10:17   #83
petarde
jedno veliko sranje potencionalno vrlo opasno.......
istina, ima ih svakakvih...mega crvenih koje su kao jako opasne i guba i "manje" opasne..
samo što je fora u tome što djeca ne bacaju samo petarde nego ih stavljaju u limenke( npr te manje koje ne mogu kao jako puknuti pa da ih malo podignu) , mućkaju nešto sa barutom i sl....pa to sve skupa puca i leti na sve strane!!!

tako su eto dečki radili u moje doba.......a ima danas i toga , samo što su današnja djeca još kreativnija po tom pitanju
btw, nekad su te petarde koštale ko suho zlato a daans ih ima na svakom ćošku,bem ti faking petarde .
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:26   #84
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
mrzim ih... i zabranila bi ih...
potpis
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:33   #85
mrzim ih. zabranila bi ih zakonski isto kao i one plastične metke i pištolje.
pa to je oružje boktedragineubijo a oni to za 50-60 kuna prodaju djeci i onda netko bez oka ostane mislim wtf? koja jebena bolest.

užasno sam ljuta kad krene to vrijeme glupih petardi i preseravanja. ono, to mi je teška seljančija...mislim, ak si faca aj napravi faking vatromet to je barem fora i imaš kaj za vidjet..a šta su to mutave petarde ono dum dum... totalno za seljake. baš seljački totalno, ništa drugo nego balkaniziranje do boli.

nikad mi to nije bilo fora nego baš al baš seljančija teška koju treba zakonom zabraniti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 13:13   #86
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
mrzim ih. zabranila bi ih zakonski isto kao i one plastične metke i pištolje.
pa to je oružje boktedragineubijo a oni to za 50-60 kuna prodaju djeci i onda netko bez oka ostane mislim wtf? koja jebena bolest.
Jebena bolest je kad netko tak površno samo diže paniku i poziva na zabranu radi bilo čega...

Kao prvo, za sve što se radi postoje određene mjere sigurnosti. I hodanje po cesti je opasno ak ne paziš.

Djete nema što raditi s petardama niti pištoljima igračkama koji ispaljuju prave projetile u vidu plastičnih kuglica isl.... Zato i postoji limit punoljetnosti. Pa tu nije problem u dotičnom "oružju" nego prvenstveno u roditeljima koje takve stvari učine dostupnima svojoj djeci!!

Jednom je djete par godina staro ostalo bez prstiju jer je jako pametni roditelj potpalio petardu i dao ga svom djetetu da baci. A djete ju nije bacilo tj. petarda mu je ekspodlirala u ruci.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 13:37   #87
ne mogu shvatiti kako nekome može biti uzbudljivo i zabavno tako nešto glupo i opasano...
i taj odvratan zvuk... jako mi je stresan
naslušala sam se sličnih zvukova za vrijeme rata

svakako ih treba zabraniti
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 13:49   #88
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
ne mogu shvatiti kako nekome može biti uzbudljivo i zabavno tako nešto glupo i opasano...
Iz istog razloga iz kojeg nekome nije...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 16:46   #89
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Jebena bolest je kad netko tak površno samo diže paniku i poziva na zabranu radi bilo čega...

Kao prvo, za sve što se radi postoje određene mjere sigurnosti. I hodanje po cesti je opasno ak ne paziš.

Djete nema što raditi s petardama niti pištoljima igračkama koji ispaljuju prave projetile u vidu plastičnih kuglica isl.... Zato i postoji limit punoljetnosti. Pa tu nije problem u dotičnom "oružju" nego prvenstveno u roditeljima koje takve stvari učine dostupnima svojoj djeci!!

Jednom je djete par godina staro ostalo bez prstiju jer je jako pametni roditelj potpalio petardu i dao ga svom djetetu da baci. A djete ju nije bacilo tj. petarda mu je ekspodlirala u ruci.
1. Nitko normalan ne hoda po cesti, hodaju po plocniku. A hodanje po plocniku je neizbjezno za obavljanje osnovnih zivotnih i drustvenih funkcija. Bacanje petardi nije od zivotne vaznosti.
2. Nije problem niti u vecini roditelja, nitko normalan nece dati djetetu u ruku upaljac i petardu. Ajd nek se jave oni koji bi, bas da vidimo koliko ih je! Postoji granica punoljetnosti, ali prodavaci doticnih naprava tu granicu ne postuju. Dakle, reci da su roditelji u potpunosti krivi je neutemeljeno. Roditelj moze snositi dio odgovornosti ukoliko nije poduzeo sve odgojne mjere da svom djetetu da do znanja da petarde nisu ok.
Trebala bi postojati zakonska regulacija ovog problema, te uvesti kontrolu uvoza, podrijetla i svojstava tih sredstava. Zatim i vrsiti kontrolu nad prodavacima i kupcima.
3. Taj pametni roditelj danas gleda svoje dijete s batrljcima umjesto zdravih djecjih prstiju. Njemu je na dusu sto je svoje dijete svjesno izlozio takvoj opasnosti. Takve roditelje ne podrzavam, ali koliko ih je zapravo takvih? Takvi su iznimke. I to iznimke kojima se bave nadlezne institucije.
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:02   #90
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
1. Nitko normalan ne hoda po cesti, hodaju po plocniku.
A ako nema pločnika?

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
A hodanje po plocniku je neizbjezno za obavljanje osnovnih zivotnih i drustvenih funkcija. Bacanje petardi nije od zivotne vaznosti.
I dok hodaš ulicom ak ne paziš može te auto zgazit. Ista stvar s petardama, ak ne paziš može ti eksplodirat u ruci.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
2. Nije problem niti u vecini roditelja, nitko normalan nece dati djetetu u ruku upaljac i petardu.
Petarde se ne pale upaljačem.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Postoji granica punoljetnosti, ali prodavaci doticnih naprava tu granicu ne postuju.
Ne poštuju je samo ilegalni prodavači. U prodavaonicama gdje drže pirotehniku nema šanse da će bilo tko mlađi od 18 moć kupit bilo kakvu protehniku.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Trebala bi postojati zakonska regulacija ovog problema, te uvesti kontrolu uvoza, podrijetla i svojstava tih sredstava.
Postoji. Zakon o oružju. I tamo ti sve lijepo piše tko, kako i pod kojim uvjetima smije koristiti pirotehniku.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Zatim i vrsiti kontrolu nad prodavacima i kupcima.
Vrši se žito na gumnu. Kontrola se obavlja.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
... Takve roditelje ne podrzavam, ali koliko ih je zapravo takvih? Takvi su iznimke.
To su iznimke koje potvrđuju pravilo da je pirotehnika upravo onoliko opasna koliko se nemarno njome rukuje.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:29   #91
Dakle ti bi dao petarde u ruku svom djetetu ako ono obeca da ce biti pazljivo? Bilo je slucajeva po novinama kada su petarde bile neispravne, tj. puknule su prije ocekivanog vremena. Moze se s njima rukovat koliko god hoces oprezno, ali one nisu visokosofisticirani i sigurni proizvod.
Ti ces ih i dalje bacat jer ocito imas neke primitivne porive da se veselis buci i svijetlecem efektu od cca. 0.1-0.2 sekunde. Mislim ono, imas televiziju, mobitel, PC-puno napredniji oblici zabave. Davno je covjek izumio vatru i prestao joj se cuditi i radovati.
Ja ih bacat necu i bit cu protiv petardi. I svoj stav protiv tih gluparija opasnih po zivot cu braniti.
A umjesto da ostalim protivnicima petardi solis pamet i govoris kako su petarde ultrasuperkul zabavne i sigurne za rukovanje, odi zapali paketic mega, proveseli se. Zasto trosis vrijeme na suludo tumacenje kad ima toliko lijepih petardica koje mozes otic popalit?
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:34   #92
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Dakle ti bi dao petarde u ruku svom djetetu ako ono obeca da ce biti pazljivo?
Naravno da ne. Pročitaj par postova ranije što sam napisao...

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Bilo je slucajeva po novinama kada su petarde bile neispravne, tj. puknule su prije ocekivanog vremena.
Shit happens, get used to it.

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Moze se s njima rukovat koliko god hoces oprezno, ali one nisu visokosofisticirani i sigurni proizvod.
Nije ni nož, pa se svejedno porežeš...

Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Ti ces ih i dalje bacat jer ocito imas neke primitivne porive da se veselis buci i svijetlecem efektu od cca. 0.1-0.2 sekunde. Mislim ono, imas televiziju, mobitel, PC-puno napredniji oblici zabave. Davno je covjek izumio vatru i prestao joj se cuditi i radovati.
Ja ih bacat necu i bit cu protiv petardi. I svoj stav protiv tih gluparija opasnih po zivot cu braniti. A umjesto da ostalim protivnicima petardi solis pamet i govoris kako su petarde ultrasuperkul zabavne i sigurne za rukovanje, odi zapali paketic mega, proveseli se. Zasto trosis vrijeme na suludo tumacenje kad ima toliko lijepih petardica koje mozes otic popalit?
...i naravno obavezni ad hominem u nedostatku kontraargumenata
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 20:18   #93
moram se osvrnuti na ovu temu...
danas poslijepodne, ispod mog prozora, čopor djece od nekih 7,8 godina uredno bacaju petarde...
mislim, koji su to pametni roditelji dali djeci petarde u ruke
prije par godina sam svjedočila slučaju gdje je djevojčici od nekih 4-5 god. vlastiti ujak dao zapaljenu petardu u ruke očekujući da će je ona na vrijeme baciti...možete pretpostaviti što se dogodilo.
naravno da je nije bacila već joj je petarda eksplodirala u ruci. na svu sreću "samo" ju je dobro opekla...
roditelji koji djeci daju petarde u ruke su idioti! a kad se dogodi najgore svi drugi su krivi...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 20:24   #94
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. Pročitaj par postova ranije što sam napisao...

Shit happens, get used to it.

Nije ni nož, pa se svejedno porežeš...

...i naravno obavezni ad hominem u nedostatku kontraargumenata
Daaa. "Shit happens, get used to it" nije argument nego izjava u rangu 5-godisnjaka. Nit' ti je ta usporedba s nozevima bas nesto. Ovdje, naime, ne pricamo o nozevima, ako nisi primjetio. Lijep pozdrav, vise se necu osvrtati na tvoje neargumentirane postove kojima porpagiras opasnost po djecu u prvom redu, a zatim i sve ostale. Jos ces reci i da je heroin ok ako se s njim oprezno rukuje. Ciao
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 09:04   #95
Može li mi netko reći kakve su ono petarde, ako jesu, koje se bace pa u dodiru s tlom proizvedu zvuk? Neke male, ne pale se kao one s kremenom?
I dalje se užasavam i bojim petardi. Dečki iz društva su bacali petarde, ali mene to nije privlačilo. A ni moje kućne ljubimce. Prošlu novu godinu su jedva preživjeli.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 11:34   #96
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
And good riddance to bad rubbish....
fakat si prepotentan. daj se spusti malo na zemlju.
aksiominka ti je dobro objasnila u čemu je problem a ti i dalje po svom guraš bezveznu svađu. totalno, totalno infantilno.

nastavi se svađat sam sa sobom kad ti je tak dobro.

Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kakve su ono petarde, ako jesu, koje se bace pa u dodiru s tlom proizvedu zvuk? Neke male, ne pale se kao one s kremenom?
I dalje se užasavam i bojim petardi. Dečki iz društva su bacali petarde, ali mene to nije privlačilo. A ni moje kućne ljubimce. Prošlu novu godinu su jedva preživjeli.
mislim da su to "žabice" makar nisam ziher... barem nisu opasne.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 11:40   #97
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
fakat si prepotentan. daj se spusti malo na zemlju.
aksiominka ti je dobro objasnila u čemu je problem a ti i dalje po svom guraš bezveznu svađu. totalno, totalno infantilno.

nastavi se svađat sam sa sobom kad ti je tak dobro.



mislim da su to "žabice" makar nisam ziher... barem nisu opasne.
Moja jadna djeca redovito oko Božića provode puno vremena u kući jer sam od malih nogu od petardi radila državnog neprijatelja...pričala najgore moguće priče i primjere, gadila i plašila na sve načine i pred njima se isčuđavala što može biti normalnom čovjeku zanimljivo u tom zvuku...uglavnom kad djeca iz kvarta krenu sa petardama oni se pokupe doma. Bilo me je malo strah da i oni ne probaju zbog varijante "zabranjeno voće", ali mogu se samo nadati na neće...zasad kažu da ih je strah i maknu se. Najbolje je od svega što određeni broj roditelja već maloj djeci to pokazuju i izlaze van s njima to bacati...
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 15:36   #98
protiv petarda sam
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:28   #99
lol.. a za vatromet sta mislite ? XDD
blackdragontu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:58   #100
Quote:
blackdragontu kaže: Pogledaj post
lol.. a za vatromet sta mislite ? XDD
Više volim vatromet od petardi....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.