Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2012., 16:35   #1
Društvene igre za djecu i roditelje

Koje su vam se igre pokazale dobrima? Da ih djeca vole iznova i iznova igrati a i da nama roditeljima budu zabavne, bar malo? Mi bili kupili Vocnjak/ Gavrana od Habe i to je bilo super za uzrast od 2.5 g nadalje. Sad nam treba nesto novo, a da nije Čvječe ne ljuti se
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:54   #2
Quote:
hay kaže: Pogledaj post
Koje su vam se igre pokazale dobrima? Da ih djeca vole iznova i iznova igrati a i da nama roditeljima budu zabavne, bar malo? Mi bili kupili Vocnjak/ Gavrana od Habe i to je bilo super za uzrast od 2.5 g nadalje. Sad nam treba nesto novo, a da nije Čvječe ne ljuti se
ovo i mene zanima.... moze li link od tog vocnjak/gavran, di ste kupili i koliko kosta...

nije drustvena iggra ali moj se od nekih 17 mj pa do sad (22 mj) najduze igra sa igrackama marke melissa and doug. drvene su, ima ih u merkatora, one2play, plodine. cijena oko 100 kn ovisi kako sto...

imamo ovo http://www.toysrus.com/product/index...ductId=2486633
i kutiju u kojoj se nalaze 2 kocke. svaka strana kocke ima dio neke zivotine i kad se spoje u tocnu zivotinju npr konja cuje se glasanje zivotinje....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:06   #3
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima.... moze li link od tog vocnjak/gavran, di ste kupili i koliko kosta...

..
http://www.skandic.de/Media/Shop/4010168046556-1.jpg

http://zentrumspielzeug.com/wp-conte...en-image-2.jpg

Muller ili neki ducan u Importane-u
150kn
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 15:20   #4
gavran je genijalan i iako imamo i "odraslu" varijantu, i K (4g) se još uvijek rado vraća baby varijanti. A sin je stalno u gavranu
Od Habe imamo 10-ak igrica i sve su pregenijalne. Ali od ovih prvih igrica imamo samo voćnjak i onu nekakvu s ovčicom i oblacima (kod bake nam je i sad ju već duže nismo gledali pa se ne mogu sjetiti naziva)...
edit: ipak našla. Super je, K ju je kao manja često igrala. Ima dvije strane i dva sistema igre. Prvi je ovaj kad su oblačići poslagani u krug, podijele se zvjezdice igračima, baca se kockica i pomiče se ovčica na prvi oblak te boje, ako je gore nacrtana zvijezda, može ju staviti na ploču i pobjednik je onaj tko se prvi riješi svojih zvjezdica.
Drugi princip je da su zvijezde na oblacima, baca se kockica i može se uzeti zvijezda s oblaka odgovarajuće boje. Pobjednik je tko skupi najviše zvejzdica.
Od "odraslih" (dakle, 4+), im je najdraža životinja na životinju, a vidim da sad Haba ima to i za male, pa vjerujem da je ok igra. To je više igra za vježbu motorike jer se treba složiti životinja koju dobiješ na kockici, na već postavljenu životinju a da se toranj ne sruši.
Ja sad razmišljam da bi nas počastila s Habinim rasplesanim jajima, ali bojim se da je K još mala za to. Jel' tko igrao?

edit2: dosta izbora Habinih igračaka, osim u Muelleru, ima i u trgovini Male stvari, a kako smo vatreni obožavatelji habinih igara, i njihovi generalni zastupnici su se pokazali suuuper jer su nam bez problema, brzo i ljubazno naručili i kartašku igru koje tada nije bilo u Hrvatskoj - Patke koja nam je stvarno među favoritima (ali jedino su im karte na ovoj igri strašno tanke i baš su me razočarale kvalitetom. Već su nam se dosta i pohabale)

Zadnje uređivanje elly : 21.12.2012. at 15:25.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 12:57   #5
Hvala ti elly,
bas si pisala ono sta me interesira
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:37   #6
ima li jos neko neku igru za preporuku?
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:55   #7
Mi kupili neku malu verziju nina delfina i fora je! Kratka je sto je super, mala ima 3,5 i taman strpljenja za jednu partiju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 23:19   #8
Quote:
hay kaže: Pogledaj post
ima li jos neko neku igru za preporuku?
memory
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:18   #9
Juha puna muha
Tibor (hrvatska igra)
Ludi špageti
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:52   #10
Imam jednu veeeliku molbu.

Ako bi netko bio tako zlatan da mi ukratko opise pravila igre sa gavranom u vocnjaku.Izgubili smo ih,a njemackim sam na duplo vi.

Hvala puno.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 14:18   #11
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Imam jednu veeeliku molbu.

Ako bi netko bio tako zlatan da mi ukratko opise pravila igre sa gavranom u vocnjaku.Izgubili smo ih,a njemackim sam na duplo vi.

Hvala puno.
mi imamo verziju za veću djecu i ovako: poslaže se voće po ploči i podijele košarice među igračima....igrate svi protiv gavrana....baca se kocka i ako se dobije voćka, onda tu voćku uzmeš s ploče i spremiš u košaricu...ako se dobije gavran, onda jednu puzzlu stavljaš na ploču...ako dobiješ košaricu, mogu se bilo koje dvije voćke spremiti u svoju košaru....cilj je dakle pobijediti gavrana tj. pokupiti svo voće sa ploče prije nego se složi gavran....ako se pri kraju igre dobije voćka koje više nema na ploči, ništa, igra idući igrač....nadam se da je razumljivo :-) vjerujem da je i ova verzija za manje takva, samo je manje voća :-)
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:08   #12
stižu kišni dani pa molim za preporuke... tražimo neke igrice razumljive dečku od 3g Gledala sam malo po netu, pa me zanima ima li tko iskustva sa

iš miš skoči miš (stog sjena se bocka vilama i onda kad "potrefiš" iskoči miš - koliko sam skužila)
Elefun (plastični slonić na baterije puše leptiriće koji se love mrežicama - to je fora al pitanje koliko dugo...)
Mr.Bucket (nije mi baš jasan, mislim da kantica sama izbacuje loptice pa ih igrači lopaticama skupljaju i vraćaju)
ima i neko jezerce sa patkicama...i jajima... kako se to igra?

da li je netko isprobao neke od ovih sa svojim klincima? Reklame su sve zavodljive i obećavaju sate zabave...a mene zanima iskustvo iz prve ruke prije nego se upustim u investiciju
__________________
albumčić unikata
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:41   #13
Htjela bih pohvaliti jednu malu jeftinu stvarčicu: ribice. https://www.google.hr/search?q=ribic...2F%3B560%3B535
Naše su još manje od ovih, i koštale su negdje 20-ak kuna u Mulleru. Dobili smo ih kad je imao 3 godine, ali mogu se i manja djeca igrati. Igrica je jako zabavna, malac uživa, a meni je super jer je poticajna za razvoj fine motorike, ali i za učenje boja, brojanje, zbrajanje, oduzimanje, pričanje...
Nisam još nigdje naišla na veću verziju ribica, ali ako je negdje nađem, sigurno ću ih kupiti.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:32   #14
znam da ovo više spada pod kreativu, ali su me ove ribice sjetile na naš jedan projekt koji je dugo bio aktualan... Uglavnom, isprintala sam i izrezali smo ribice, probušili rupicu kod usta i stavili spajalicu, a klinci su dobili štap s špagom i na kraju je bio magnetić... Uglavnom, igra pecanja je bila super. Oni bi stali na kutnu garnituru, razbacali smo ribice po podu pa tko više uhvati ribica
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:53   #15
Moja E je za 3. rođendan dobila od moje kume Habinu društvenu igru al ne znam kak se zove jer je na talijanski. Ugl,svaki igrač dobi jednu životinjicu i treba skupiti prvi što više hrane za nju a skuplja se tako da se otvaraju kartice,kao memory. Zgodno je i moja curka ima taman koncentraciju za 1 partiju,2.već počne brljaviti...a traje nekih 15-ak min. Može se pojednostaviti (tako mi za sada igramo) ili puna verzija odigrati.
Sada nam je u planu za Božić kupiti gavrana
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:28   #16
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
znam da ovo više spada pod kreativu, ali su me ove ribice sjetile na naš jedan projekt koji je dugo bio aktualan... Uglavnom, isprintala sam i izrezali smo ribice, probušili rupicu kod usta i stavili spajalicu, a klinci su dobili štap s špagom i na kraju je bio magnetić... Uglavnom, igra pecanja je bila super. Oni bi stali na kutnu garnituru, razbacali smo ribice po podu pa tko više uhvati ribica
ovo je genijalno! to isto su imali u vrtiću kad je bio dan roditelja i djece. bilo je jako puno takvih kreativnih igrica koje su tete osmislile i izradile, ali mi se čini da je najveća gužva bila na ribicama. i stalno imam u planu to napraviti i doma, ali nikako.... a gdje se kupe magneti?
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 22:23   #17
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
ovo je genijalno! to isto su imali u vrtiću kad je bio dan roditelja i djece. bilo je jako puno takvih kreativnih igrica koje su tete osmislile i izradile, ali mi se čini da je najveća gužva bila na ribicama. i stalno imam u planu to napraviti i doma, ali nikako.... a gdje se kupe magneti?
Mislim da sam zapamtila da niste u ZG, ali u Zg magneta ima npr. u Hobbyartu (Vukovarska ).Od drugih trgovina mi ne pada ništa na pamet,ali možda bi Pevec ili Bauhaus mogao imati
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 22:32   #18
Mojoj je memory zanimljiv. Pokušala sam je naučiti Crnog Petra , kuži smisao i kaj treba raditi , ali se svadi ako uparim neku kartu koju je baš ona htjela imati .

Ove ribice mi imamo iz KOnzuma i ne bi vrag to uhvatio, prebrzo se vrte, premalo otvaraju usta i ne kače se (skliznu s udice). Usput su dosta bučne kad se vrte.

Moja ima i igru Nanu (mislim da je Habina, kupljenja u Mulleru. Postoji 24 okruglih kartica, 5 poklopčića (ko od boce mlijeka) raznih boja. Pokriva se sa svakim poklopčićem jedna slika. Baca se kocka s bojama i koju boju kocka pokaže treba se pogoditi što je ispod poklopčića te boja. Ako se pogodi onda se uzima slika i pokriva nova.

Zanimljivo a može se jednostavno napraviti i doma.Mojoj je zanimljivo i pokušavamo igrati i tako da onaj drugi može virnuti pod poklopčić pa reći prvo slovo predmeta na slici pa da olakša drugom...usput malo vježbamo prepoznavanje prvog glasa u riječi.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 00:08   #19
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mislim da sam zapamtila da niste u ZG, ali u Zg magneta ima npr. u Hobbyartu (Vukovarska ).Od drugih trgovina mi ne pada ništa na pamet,ali možda bi Pevec ili Bauhaus mogao imati
hobbyart - čak znam gdje je to. nabavit ćemo. hvala
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 10:10   #20
Nama je Gavran super, ona verzija za manje. Uzeli smo je kad je mali imao 2.5 godine i bas mu se dopala i odmah je skuzio pravila. Ali je odmah skuzio i - varanje Kao trese kockicu i puhne u nju (to je vidio da tata tako baca kockicu) i onda prije nego ju baci nastima na gavrana i samo je tako spusti na stol I jos onda kaze onako kao zacudjeno "o-ho-ho! evo gavran" Mustra moja mala
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.