Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 10:28   #21
Moja preporuka za malene je Uno igra s kartama ili Mao mao (pod tim imenom je u trgovinama).
Pojednostavljeno, mora se slagati boja na boju (što je super za prepoznavanje i imenovanje boja) ili broj na broj, pa se uče brojevi. Igrala sam to često i s malenim od 3 godine i s mojim djetetom koje je malo starije i vrlo lako polove, zabavno je i poučno. Igrali smo naravno sa otvorenim kartama, ali nije bilo manje zabavno
U Rijeci ima u Plodinama sigurno za kupiti, vjerujem u svim tim centrima isto
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 10:36   #22
slažem se s Uno igrom i gavranom za male. Po meni top 2 igre za male klince s tim da je gavran bolji za ipak maaale, a Uno od cca 3godine polako se može igrati.
Imamo obične uno karte ali su njima puno draže Uno junior jer imaju životinje na sebi (uz boje i brojeve), mislim da je malo manje karata nego u onom klasičnom UNU i svakako su njihov izbor Junior. Inače ima Uno karat i sa različitim crtanim likovima (vlakić tomica, dora, spužva bob...)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 17:07   #23
lotti karotti i pilići nisu loši.
s tim da jedva imaju koncentraciju za jednu igru
i mali s nepune 3g može igrati uz malu pomoć iako su za 4+.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 20:12   #24
ova isto nije losa;
http://www.amazon.com/Snakes-Ladders.../dp/B003ATE1S0

ima u algoritmu za kupiti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 01:05   #25
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ova isto nije losa;
http://www.amazon.com/Snakes-Ladders.../dp/B003ATE1S0

ima u algoritmu za kupiti
Moram pogledati te u Algoritmu, mojoj maloj bi se jako svidjelo (u fazi je društvenih igara, ima 5 i pol g). Jel velika ploča? (Ja bi da je velika i pregledna, nailazim na sve neke mini varijante).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:06   #26
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moram pogledati te u Algoritmu, mojoj maloj bi se jako svidjelo (u fazi je društvenih igara, ima 5 i pol g). Jel velika ploča? (Ja bi da je velika i pregledna, nailazim na sve neke mini varijante).
onak je srednja, ok je.

s time da se ploca spoji (dakle, u kutiji je ploca na 4 dijela, pa kad stavis na stol slozis ko puzzle), da te ne zbuni velicina
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 09:54   #27
mi imamo brdo društvenih igara jer je mm lud za tim. kad god dođemo u muller on se zabije među te igre i proučava
dobre su nam:
magični labirint - mora se doći do određenog polja a ne vidi se gdje je zid (ispod ploče je pa se ne vidi), pa dijete treba pamtiti gdje su zidovi i doći do tog polja....
začarani dvorac - ko prije otljuča princezu, čarobnjak sakriva ključ ispod jednog od polja....
okoš bokoš prdne kokoš - pomiče se po poljima tako da zapamti gdje je koja kartica, slično ko memory, pobjednik onaj ko prije svim kokoškama uzme pero
dječji carcassone - "grade" tj slažu se putovi, kad se put zatvori s obje strane stavljaju se figure gore, ko se riješi prije svih figura je pobjednik....
uh, što sam to lijepo objasnila. sve su prikladne za 4 godine (makar mozda na nekima piše da su za starije, al definitivno četverogodišnjaci mogu, a mislim da bi i manji mogli!)
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:17   #28
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
mi imamo brdo društvenih igara jer je mm lud za tim. kad god dođemo u muller on se zabije među te igre i proučava
dobre su nam:
magični labirint - mora se doći do određenog polja a ne vidi se gdje je zid (ispod ploče je pa se ne vidi), pa dijete treba pamtiti gdje su zidovi i doći do tog polja....
začarani dvorac - ko prije otljuča princezu, čarobnjak sakriva ključ ispod jednog od polja....
okoš bokoš prdne kokoš - pomiče se po poljima tako da zapamti gdje je koja kartica, slično ko memory, pobjednik onaj ko prije svim kokoškama uzme pero
dječji carcassone - "grade" tj slažu se putovi, kad se put zatvori s obje strane stavljaju se figure gore, ko se riješi prije svih figura je pobjednik....
uh, što sam to lijepo objasnila. sve su prikladne za 4 godine (makar mozda na nekima piše da su za starije, al definitivno četverogodišnjaci mogu, a mislim da bi i manji mogli!)
baš mi je drago da si ovo napisala... Meni su u wish listi upravo ove prve tri koje si navela. Da trebaš uzeti jednu od te tri, koju bi prvu uzela klincima?

edit: začarani dvorac sam vidjela u muelleru ako se ne varam. Bar mi po opisu zvuči kao ta igra iako ju ne nalazim na netu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:18   #29
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
baš mi je drago da si ovo napisala... Meni su u wish listi upravo ove prve tri koje si navela. Da trebaš uzeti jednu od te tri, koju bi prvu uzela klincima?

edit: začarani dvorac sam vidjela u muelleru ako se ne varam. Bar mi po opisu zvuči kao ta igra iako ju ne nalazim na netu
mi smo ju kupili u sloveniji u mulleru i na kutiji je naziv na njemačkom - der verzauberte turm - tako nešto.
da uzimam jednu mislim da bi uzela okoš bokoš jer je najjednostavnija od te tri pa sigurno mogu i djeca od 3 godine (ako imaju koncentraciju).
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:04   #30
hvala, mini. Iskreno, nadala sam se da ćeš to i reći... nekako se i meni čini da bi to mogla biti naša nova igra :jump: Odoh tražiti gdje je ima
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 10:04   #31
Loto iz Mullera - obožava tu igricu (3 g.). 4 pločice sa po 6 polja, motivi mini i ekipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:59   #32
i mi imamo lotto (s po 9 polja na zivotinje u raznim bojama), super je igra, isto negdje od 3g
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:47   #33
od koliko godina su vam klinci poceli kuziti covjece ne ljuti se?

nama je gavran i dalje super, iako imamo onu beba verziju. jedno vrijeme ga je drzalo da vara i namjesta kockicu da namjerno padne na gavrana. a jucer se rasplakao ko kisna godina jer smo pobijedili gavrana i ovaj siroti je ostao gladan i bez voca pa smo mu morali davati iz nase kosare da se najede
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:47   #34
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
od koliko godina su vam klinci poceli kuziti covjece ne ljuti se?
Hm, kužiti i zanimati se nije isto . Malu je počeo zanimati s 4 godine, ali onda još nije uspjela odigrat do kraja , brzo ju je volja prolazila. S 5 je igrala već ko velika i onda je zapravo guštala u igri. A vjerujem da bi ga kužila i 3, 3 i pol, ali je tad nije zanimao. Mi smo dosta kasno krenuli je upoznavati s društvenim igrama pa možda i nismo mjerodavni
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 14:18   #35
Je li Mau Mau ok za 4 godine? Kupila sam jutros, ali nemam pojma zapravo ni kako se igra ni koliko je jednostavno ni zabavno klincima...

https://www.google.hr/search?q=mau+m...-2%3B458%3B550
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 15:08   #36
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Je li Mau Mau ok za 4 godine? Kupila sam jutros, ali nemam pojma zapravo ni kako se igra ni koliko je jednostavno ni zabavno klincima...

]
Mau mau je zapravo inačica Una, mislim da se isto igra.

Cilj je riješiti se svih karata (na početku ih se svakom 7 podijeli) pa se baca po jedna. Boja ide na istu boju, broj na isti broj. Ako imaš više istih brojeva (npr. tri dvojke- plavu, crvenu, zelenu) može se baciti više karata s istim brojem , jednu na drugu pa se tak riješit više karata u jednom potezu. Ima i karta promjena smjera (pa si opet ti na redu ako igrate u dvoje) i promjena boje, te karte koje kad baciš ovaj drugi mora iz kupa uzet 2 ili 4 karte (ili koliko +2 mu naslažeš ). Ima i stop karta (kad baciš ti igraš još jednom, ovaj drugi pauzira). Kad ostaneš na jednoj karti moraš reći "nešto" (valjda Mau mau), ako propustiš reći a drugi to primijeti onda moraš uzet it kupa određen broj karata (4?).

Je li za 4 godišnjaka? Pojma nemam, mi je nemamo kod kuće pa nismo ni probali igrat. Ali klinci je u prvom, drugom, trećem razredu vole (dok ne pogubimo karte ).

Mi trenutno kratimo ove kišne dane igrajući Monopoly. Naravno da ona ne zna koliko kaj treba platit pa tu ja pomažem, ali kuži igru, voli kupovati (na mamu) i graditi kuće i hotele i onda me obavezno odere. Taj dio obožava
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:38   #37
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Je li Mau Mau ok za 4 godine? Kupila sam jutros, ali nemam pojma zapravo ni kako se igra ni koliko je jednostavno ni zabavno klincima...

https://www.google.hr/search?q=mau+m...-2%3B458%3B550
moji oooobžavaju UNO junior što je isto kao mau mau i igraju bez problema čak i od prije navršene 4. Doduše, UNO junior je utoliko lakši klincima samo zbog kids friendly sličica životinja pa lakše kuže da tigar ide na tigra ili boja na boju, no pravila su ista kao i kod vašeg mau mau i una.Ovdje su pravila za uno pa primjenite na mau
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:48   #38
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
dobre su nam:
magični labirint - mora se doći do određenog polja a ne vidi se gdje je zid (ispod ploče je pa se ne vidi), pa dijete treba pamtiti gdje su zidovi i doći do tog polja....
potvrđujem da je igra koju klinci zaista često traže i super mi je što se ovdje i ja zaista moram potruditi da bi im parirala a ne popuštati kao u nekim drugim igrama pa je time i meni drago da je igra koja je među najčešćima na stolu.

Drugo, ne mogu dovoljno nahvaliti ovu igru: Halli Galli junior
Igra brzine za 4+, ali čak i mlađi odlično igraju. Poanta je da se okreću karte i kad se na stolu pojave dva klauna iste boje (paziti da su oba nasmiješena/tužna jer su te karte ubačene za zbunjivanje), prvi koji pozvoni kupi sve karte. Ako se krivo pozvoni, svakom igraču se daje po jedna karta. Pobjednik je onaj koji na kraju ima najviše karata.
Klinci ju OBOŽAVAJU, jedna od rijetkih igara koje mogu oni sami uzeti i igrati bez pomoći i sudjelovanja nas odraslih, puno se smiju, zabavljaju, ma zaista nemam dovoljno riječi hvale. Ima još Halli Galli, Halli Galli extreme, i najnovija inačica je Speed cups. Nekako mislim da će sljedeće biti speed cups (isto igra brzine, šalice se moraju složiti po boji i vertikalno/horizontalno prema karti koja je okrenuta, prvi koji složi i pozvoni osvaja kartu).
Inače, najbolje ocjene uvijek pobire klasični Halli Galli ali on je za 8+ i treba zbrajati pa su moji još premali
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 01:02   #39
http://www.blueorangegames.com/index.php/spot-it

petogodišnjak bez problema igra, s tim da imamo ovu od 7 godina što ide,
obično rasturi u igranju djedove i bake
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 12:53   #40
taj spot it mi je već dugo na wish listi... kad se vratimo s GO ću ju i naručiti
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.