Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 10:09   #41
A kada to oni misle definitivno objaviti laicki?

Jer ja sada vise nista ne kuzim. Jel i dalje onaj uvecani dd ne ovisi o primanjima? Ona uz njegu sto ide?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 10:58   #42
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovo prvi put cujem
osim ako se ne radi o radno nesposobnoj osobi, cije dijete ima skrbnika iz CZSS-a pa onda novac koji je namjenjen djetetu, uplacuje na djetetov racun, uopce ne mogu zamisliti zasto bi osobi, koja tesko zivi, prima socijalnu pomoc, bio skinut DD?
ne mislim da je to neka urnebesno super lova, al ako ta zena zivi od socijalne pomoci, koja je mizerno mala, onda je DD, bez obzira kolki, dobrodosao? jednostavnom matematikom, mislim da im je taj DD potreban SADA, a ne za 10 godina

al da....kad ti drzava plati rezije, imas svoju kucu, naknada za socijalnu pomoc dodje za hranu, mozda se moze i ustediti


samo sto, ako ima neku ustedjevinu, nece sigurno imat pravo na soc. pomoc.
Na samom obrascu kad predajes za dd biras hoces li da novac ide na tekuci roditelja ili stednu knjizicu djeteta.
Htjela je djetetu pomoci u buducnosti,ocito ce je sad to kostat.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 07:50   #43
dobar dan...
evo tražeći neke propise naišla sam na ovo na stranicama Mirovinskog
http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...-ZOMO-2014.pdf

iskreno, meni sad zaista neke stvari nisu jasne.. stoga dragi ljudi, podnesite zahtjev pa ćete vidjeti kako će isti biti riješen.. što drugo reći

sretno svima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 08:12   #44
evo, ispada da se za dječiji doplatak i pravo djeteta sa pp ništa nije promijenilo i da se dalja sve ostvaruje kao i prije..

cure, sratno vam.. (drago mi je da sam pogriješila i da ćete ostvariti svoje pravo)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 17:38   #45
Pozdrav, tata mi je primao opskrbninu i sad je izasao novi zakon od 1.1. da se to ukida i prelazi se na zajamcenu minimalnu naknadu, međutim, rekli su nam kako ide zabiljezba na kucu i da se taj novac mora vratiti kad tat ode u mirovinu, znate li vi nesto vise o tome? na internetu se to nigdje ne spominje, to u vezi kuce... lp
__________________
:))
angie11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 23:25   #46
Zanima me ova stavka , ako netko zna :
(2) Pravo na doplatak za pomoć i njegu ne može se priznati osobi:

– koja ima sklopljen ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju

Odnosi li se ovo na primatelja ili davaoca uzdržavanja , ili je nebitno ?
U mom slučaju ja i moj brat sklopili smo ugovor sa majkom o dosmrtnom uzdržavanju .
Brat prima naknadu za pomoć i njegu , logički je da on nemože ni sebe uzdržavat a kamoli majku .
Na tom ugovoru je samo formalno .

Moje je mišljenje da je kojim slučajem majka bila korisnik naknade za pomoć i njegu , pa je napisan ugovor sa sinovima o uzdržavanju , po novom bi zakonu izubila pravo .

Jesam li u pravu ?

Zadnje uređivanje alfa155 : 16.01.2014. at 23:30.
alfa155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 14:55   #47
Da , brat ima pravo ! Jutros je odlučeno u Centru za socijalnu skrb .
alfa155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 12:48   #48
Molila bih Vas za pomoć

Ovako, moja obitelj prima socijalnu pomoć i mlađoj seki prima dječji doplatak. Taj dječji doplatak moji roditelji nisu trošili nego uplaćivali seki na štednju za budućnost i skupilo se oko 20 000 kuna.
no evo danas nam je stigla provjera o prihodima za nastavak primanja socijalne pomoći, pa me zanima da li nas ta štednja ugrožava?

Zadnje uređivanje vocna-pita : 04.06.2014. at 13:03.
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:38   #49
mislim da su ti vec odgovorili na nekom od topica na kojem si postavila isto pitanje

sorry, ako vama doplatak sluzi za stednju i ja bi vam ga ukinula
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 09:00   #50
Ta djeca negdje jednom u životu trebaju neki početak, pa neka im barem to. Bolje nego da roditelji negdje potrate tu lovu.

Quote:
preko HROK-a u bankovne situacije.. (štednje, oročenja i žirance za dividenda ako netko ima dividende od nekih dionica)
Nikakvi prihodi, oročenja ni štednje se ne vide u HROK-u. HROK služi za uvid u kreditna zaduženja, prekoračenja po tekućem, kartična opterećenja i leasing.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 10:19   #51
Quote:
vocna-pita kaže: Pogledaj post
Molila bih Vas za pomoć

Ovako, moja obitelj prima socijalnu pomoć i mlađoj seki prima dječji doplatak. Taj dječji doplatak moji roditelji nisu trošili nego uplaćivali seki na štednju za budućnost i skupilo se oko 20 000 kuna.
no evo danas nam je stigla provjera o prihodima za nastavak primanja socijalne pomoći, pa me zanima da li nas ta štednja ugrožava?
kak ste skupili 20 000kn
jednostavnom matematikom, ako ste zaista cijeli njen doplatak stavljali na racun, i ako ste dobivali maksimalni iznos (300/kn), i uz kamate, trebalo vam je barem 5,5 godina da tolko ustedite

mislim, super da ste ustedjeli, medjutim velika je sansa da vam soc. pomoc ne bude odobrena jer imate iznos za barem godinu dana kolko biste primali soc. potporu
doplatak vam ostaje, mislim, njega i dalje mozete primati ako zadovoljavate uvjete oko prihoda.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 15:15   #52
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak ste skupili 20 000kn
jednostavnom matematikom, ako ste zaista cijeli njen doplatak stavljali na racun, i ako ste dobivali maksimalni iznos (300/kn), i uz kamate, trebalo vam je barem 5,5 godina da tolko ustedite
Do koje dobi se prima doplatak? Ako se prima do 14 godine, ovo je sasvim moguće.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:26   #53
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Do koje dobi se prima doplatak? Ako se prima do 14 godine, ovo je sasvim moguće.
dok se skoluje, mislim najduze do 21g
al to je sasvim nebitno

upada u oci sto se ipak moglo ustedjeti, a da su istovremeno bili korisnici socijalne pomoci.
ja podzavam stednju, al od vlastitog rada, ne tudjeg i ne od onoga sto je pomoc za sada i ovjde, jer ne mogu drukcije (bolesni, privremeno nezaposleni, ...)

da im bas u 5godina nikad nije zatrebalo niti 50kn od tih 300 mjesecno

zajeb sa racunanjem naknade za soc. pomoci je, sto u izracun obiteljskih prihoda, ne ulaze djecji doplatak, stipnedije, novcana potpora za novorocencad (sto u zgb za 3. dijete iznosi 55 000kn itd)
pa onda imas samca koji sa 800kn mjesecno ne moze zaista nista, i obitelj sa vise djece, koja moze zaraditi pristojnu placu.
a da ne spominjem komad nepravde zaposlenima, na minimalcu, koji nemaju pravo na soc.pomoc, a prihodi su im tu negdje...a nerjetko, niti nemaju stan.

jedan dio nepravde se zadnjih godina pokusava rijesiti uvidom i u imovinu, a to, uz imanje stana i auto, ukljucuje i ustedjevinu (jasno, onu u banci vidljivu, carape ne gledaju)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 19:39   #54
Ma mislila sam da je dječji doplatak nešto na što većina ljudi ima pravo, kao ta jednokratna naknada za treće dijete. Mislim da su u Zadru ukinuli neku visoku naknadu za treće dijete, ali to mi je rekao profesor geografija kad smo obrađivali demografiju, ne znam koliko se njemu može vjerovati. (Iako ja bi mu vjerovala, šteta što nije bio jasniji.)
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:53   #55
Question zaostaci dd

Bok. Moze li mi netko reci hocu li dobiti zaostatke za dd premda sam u roku dala zahtjev a falio je samo muzev ip od place koji sam 4.7 predala.
vanessa01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:16   #56
Može li se išta učiniti u situaciji: obitelj dvoje djece i roditelji su na socijali 4x400kn mjesečno, djed unuka je uplaćivao dječju štednju za koju roditelji nisu ni znali, socijalna služba im obustavlja pomoć dok ne potroše ušteđevinu. Dakle, radi se o novcu koji nije njihov nego je djedov a računi glase na unuke, raskidom ugovora o štednji i štedionica uzima svoju nemalu naknadu. Smije li se taj novac potrošiti na preživljavanje ili postoji neka odredba da se smije potrošiti isključivo na djecu. Mislim da bi barem bilo ljudski da se bar odbiju troškovi nabave šk. knjiga i opreme pa ostatak podijeli u mjesečne obroke iako mi ovo sve djeluje kao velika prevara! Dječji novac je bio namjenjen za školovanje a sada će ga morati potrošiti na struju , vodu i kruh. Možda bi tu i pravobranitelj za djecu mogao nešto reći??? Štednju morate prekinuti, štedionica vam opelješi, obustave vam ionako mizeriju od socijale, izgubite novac namjenjen za srednje školovanje, za nepovjerovati!!!! Djed je uplaćivao, neredovito, koliko je mogao, htio ih je iznenaditi i dati im za srednju školu a onda ga ovako šokiraju. Ne radi se o nekim većim iznosima oko 10000'kn za obje unuke, a da je to potrošio u kladionici, popušio, zapio sve bi "štimalo"!
__________________
da
prndelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:14   #57
da prndelj, grozno je, ali koliko je meni poznato djed nikako, ali nikako nije mogao otvoriti štednju na dječje ime bez potpisa jednog od roditelja. jedan od roditelja je zakonski zastupnik na tim ugovorima, a država ne zna niti može znati tko uplaćuje tu štednju i od kojeg novca.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:28   #58
Roditelji su otvorili štednju ali su ju ubrzo morali i zatvoriti jer su ostali bez posla, a djed je vjerojatno bio sa sinom dok je to obavljao i produžio ugovore(vjerojatno su ga i u štedioniici navukli i iskoristili dokumente otprije), jer da su roditelji znali mogli su upozoriti djeda i podići te novce. Država jako dobro zna i lako može saznati tko plaća i koliko, uostalom mogu joj se priložiti dokumenti tj. ugovori.
__________________
da
prndelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:53   #59
ostvarili zajamcenu minimalnu naknadu prva dosla prosli mjesec
sad sto me zanima ovaj mjesec su ti presednicki izbori pa cu naj vjerovatnije bit na izborima kao clan iz zamjenika gubim li slucajno time kakva prava iz zajamcene min naklade ili ?
AmonRaa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:14   #60
Podužem ovu temu , jer nisam našla na forumu niti jednu sličnu ...

Dakle trebam nekog tko bi mi protumačio dio zakona o Socijalnoj Skrbi tj u svezi Naknade za pomoć i njegu u punom iznosu .

Članak 57
1) Pravo na doplatak za pomoć i njegu priznaje se osobi koja ne može sama udovoljiti osnovnim životnim potrebama uslijed čega joj je prijeko potrebna pomoć i njega druge osobe u organiziranju prehrane, pripremi i uzimanju obroka, nabavi namirnica, čišćenju i pospremanju stana, oblačenju i svlačenju, održavanju osobne higijene, kao i obavljanju drugih osnovnih životnih potreba.

(2) Pravo na doplatak za pomoć i njegu ne može se priznati osobi:

– koja ima sklopljen ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju

– koja ima u vlasništvu drugi stan ili kuću, osim stana ili kuće koju koristi za stanovanje, a koji može otuđiti ili iznajmiti i time osigurati sredstva za pomoć i njegu

– koja ima u vlasništvu poslovni prostor koji ne koristi za obavljanje registrirane djelatnosti

– ako prosječni mjesečni prihod samca prelazi iznos od 250% osnovice iz članka 27. stavka 2. Zakona o socijalnoj skrbi, odnosno ako prosječni mjesečni prihod članova kućanstva prelazi iznos od 200% osnovice iz članka 27. stavka 2. Zakona o socijalnoj skrbi u prethodna tri mjeseca prije mjeseca u kojem je podnesen zahtjev, odnosno pokrenut postupak po službenoj dužnosti

– ako doplatak za pomoć i njegu može ostvariti po posebnom propisu

– kojoj je priznato pravo na osobnu invalidninu po Zakonu o socijalnoj skrbi ili na temelju drugih propisa

– kojoj je osiguran smještaj u ustanovi socijalne skrbi i kod drugih pružatelja socijalnih usluga, u zdravstvenoj ili u drugoj ustanovi, odnosno organizirano stanovanje, sukladno odredbama Zakona o socijalnoj skrbi ili drugim propisima.

Članak 60 .
(1) Pravo na doplatak za pomoć i njegu u punom iznosu, neovisno o uvjetima iz članka 57. stavka 2. podstavaka 2., 3. i 4. Zakona o socijalnoj skrbi, priznaje se:

– osobi s težim invaliditetom


– osobi s težim trajnim promjenama u zdravstvenom stanju ili

– slijepoj, gluhoj i gluhoslijepoj osobi koja nije osposobljena za samostalan život i rad.

(2) Pravo na doplatak za pomoć i njegu u smanjenom iznosu, neovisno o uvjetima iz članka 57. stavka 2. podstavaka 2., 3. i 4. Zakona o socijalnoj skrbi, priznaje se:

– slijepoj, gluhoj i gluhoslijepoj osobi koja je osposobljena za samostalan život i rad ili

– osobi potpuno lišenoj poslovne sposobnosti.


Dakle da li članak 60 ponistava ono što piše u
članku 57.članak 2 ( oni podstavci mi nisu jasni ?! ...2.3.4 )

Ukratko zanima me da li osoba koja prima pomoć i njegu u punom opsegu ,
neovisno o visini primanja kučanstava zbog težeg invaliditeta po ovom zakonu smije preuzeti na sebe darovanu nekretninu od bliskog člana obitelji djeda , a da mu se centar za socijalni rad ne upiše na tu istu nekretninu , jer već na sebi ima jednu nekretninu u kojoj živi i koju je dobio darovnim ugovorom od " roditelja" ...
U toj nekretnini što bi mu je djeda darovao , ne bi živio jer bi ju djeda koristio do kraja svog života ili
do odlaska u dom umirovljenika .
Djeda želi da se njegova nekretnina ( mali stan ) isključivo prenese na unuka za njegova života .
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.