Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 12:39   #9441
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ja znam dvije koje su otišle tamo jer su si htjele platiti carski za koji nisu imale indikaciju.
I jednu koja je to isto platila u bolnici.
Oni je tamo nađu puno lakše nego u državnoj bolnici.


Quote:
Ja sam uvijek za sebe mislila da bi najradije carski, ali kako je trudnoća odmicala sve sam bila dalje od te ideje. Na porodu sam molila Boga da netko ne kaže - vodite je na carski!
Hmda... ljudi često misle da je to ono - rez, vadi bebu, mali slatki šav, ajdbok.

Iako vjerujem da ima razlike ide li se planirano na carski ili je to 'spas u zadnji čas' kad se budiš u šok sobi na intenzivnoj.
VeronaM is online now  
Old 26.03.2018., 10:17   #9442
Radujte se narodi

"Okupljamo stručnjake koji će reći svoje mišljenje o tom pitanju. S jedne strane treba čuvati život od začeća, to je moj stav, a s druge strane okupiti sva mišljenja i smisao je da bude što manje pobačaja", kazao je. Potvrdio je da će zakon biti restriktivniji, odnosno da će "biti poduzete mjere da se broj pobačaja smanji".
''Da se zaštiti majka i da se ponude modeli zaštite da se ne odluči na pobačaj. Svi će biti uključeni u pripremu Zakona o pobačaju, i Katolička crkva", zaključio je.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 26.03.2018., 11:53   #9443
Vidjela sam ovo i došla ovdje staviti.
Ok, imate me za izaći na ulicu, kad bude vrijeme za izaći na ulicu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 26.03.2018., 11:55   #9444
Ajme sto bi volio isamarati i ministra i visoke crkvene duznosnike.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 26.03.2018., 12:10   #9445
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Iako vjerujem da ima razlike ide li se planirano na carski ili je to 'spas u zadnji čas' kad se budiš u šok sobi na intenzivnoj.
I kad je planirano, budiš se u šok sobi a zatim te voze na intenzivnu. Ako je bila spinalna anestezija, onda se tehnički ne budiš jer si cijelo vrijeme budna ali svejedno ideš istim putem kao i one koje su spavale. Tj. budiš se ili ne u ovisnosti o tome kakvu su anesteziju dali. Kod hitnih carskih češća je opća anestezija, ali nije nužna. Kao što i kod planiranih može biti opća a ne spinalna.

Kad je planirano, *obično* postoji medicinska indikacija
Ako postoji medicinska indikacija, to su često neka stanja i bolesti koje kompliciraju i trudnoću i porod i oporavak od poroda (kojim god putem dijete išlo van)

U pravu si da ljudi nemaju pravu predodžbu o CR, fakat je invazivno. S druge strane, užasno užasno užasno me živcira često ponavljanje kako je CR "opravdan" JEDINO ako je u pitanju spašavanje života majke i/ili bebe.
To je netočno, često se CR se rade da se spriječe zdravstvene komplikacije kod majke i/ili djeteta - tome naime služi moderna medicina.
Nije sve u tome da se preživi, ima nešto i u zdravlju.

Sry na vraćanju na već završenu temu (koja je lagani off topic), i mene je uzrujalo ova Kujundžićeva izjava. Kako ne kuže da se restrikcijama neće smanjiti broj abortusa?! Tko ga smatra ubojstvom neće ga nikad napraviti, tko ga ne smatra ubojstvom a nađe se u situaciji da ne želi nastaviti trudnoću, napravit će ga što god u zakonu pisalo.
Honey Dorian is offline  
Old 26.03.2018., 12:11   #9446
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Vidjela sam ovo i došla ovdje staviti.
Ok, imate me za izaći na ulicu, kad bude vrijeme za izaći na ulicu.
također
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Old 28.03.2018., 03:10   #9447
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Kako ne kuže da se restrikcijama neće smanjiti broj abortusa?! Tko ga smatra ubojstvom neće ga nikad napraviti, tko ga ne smatra ubojstvom a nađe se u situaciji da ne želi nastaviti trudnoću, napravit će ga što god u zakonu pisalo.
kuze oni to. al to ti je ta igra moci.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 28.03.2018., 04:03   #9448
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Radujte se narodi

"Okupljamo stručnjake koji će reći svoje mišljenje o tom pitanju. S jedne strane treba čuvati život od začeća, to je moj stav, a s druge strane okupiti sva mišljenja i smisao je da bude što manje pobačaja", kazao je. Potvrdio je da će zakon biti restriktivniji, odnosno da će "biti poduzete mjere da se broj pobačaja smanji".
''Da se zaštiti majka i da se ponude modeli zaštite da se ne odluči na pobačaj. Svi će biti uključeni u pripremu Zakona o pobačaju, i Katolička crkva", zaključio je.
O, moj Boze.

Nije vam lako, to je sigurno.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 28.03.2018., 05:47   #9449
Olitiga, necemo zabraniti pobacaj ali cemo vas jebati odgadanjima, savjetovanjima, piljenjem s psiholozima, svecenicima, pizdarinama svih vrsta, tako da ce se pobacaj obavljati kasnije nego je potrebno i biti opasniji za zene nego ikada.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 28.03.2018., 08:12   #9450
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Olitiga, necemo zabraniti pobacaj ali cemo vas jebati odgadanjima, savjetovanjima, piljenjem s psiholozima, svecenicima, pizdarinama svih vrsta, tako da ce se pobacaj obavljati kasnije nego je potrebno i biti opasniji za zene nego ikada.
A kad je potrebno?

Koji je to momenat. Koja sekunda?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 28.03.2018., 09:56   #9451
potrebno je onog trena kada žena odluči da ne želi zadržati trudnoću.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 28.03.2018., 23:26   #9452
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
potrebno je onog trena kada žena odluči da ne želi zadržati trudnoću.
Bravo. Smislen odgovor na zatrolavanje.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 29.03.2018., 10:07   #9453
Iskreno se nadam da je ovo preuveličavanje

"Izvorna moralna načela ne baziraju se na subjektivnim vrijednostima, nego na objektivnoj istini te stoga ne samo da je legitimno, već je i nužno nametnuti ih onima koji ih ne prihvaćaju, a kako bi društvo živjelo u miru i pravdi, potrebno je da se pravni poredak nalazi u skladu s naravnim zakonom. Moralna načela i pozitivno zakonodavstvo koji nisu u skladu s naravnim zakonom naposljetku će uništiti svako društvo koje to prihvaća. Zbog toga je pogrešno na moral gledati kao na privatnu stvar. Prihvaćanje razvoda, kontracepcije, pobačaja, homoseksualnosti, surogat majčinstva i slično sadrži implikacije ne samo za one koji su u to direktno uključeni, već za cijelo društvo, uključujući i one koji se tome protive. Prihvaćanje da se radi o ‘privatnim stvarima’ o kojima svatko smije sam suditi blisko je prihvaćanju da osoba ili skupina ljudi s najnižim moralnim i kulturnim standardima postavlja standarde i pravila za nas ostale".

Vezano uz pravo na život, ponavlja se poznata teza kako život počinje začećem, a pobačaj se ne smije prihvatiti ni u kojem slučaju, uključujući silovanje, incest, fatalnu anomaliju ploda ili brigu za zdravlje majke. Pobačaj stoga mora biti zabranjen, uz kaznene sankcije i za majku i za osoblje koje ga je izvelo. Izuzetak od prava na život, zanimljivo, odnosi se na smrtnu kaznu koja je prihvatljiva.

Zabraniti treba i surogat majčinstvo, potpomognutu oplodnju, eutanaziju, pa čak i transplantaciju organa.

Izričito bi zabranili i svaku prenatalnu dijagnostiku jer ona, navode, rijetko kad ide u korist djeteta.

Ukinuli bi i antidiskriminacijsko zakonodavstvo jer se ono koristi kako bi se ograničilo pravo na slobodno izražavanje mišljenja "onih koji imaju moralne rezerve oko sodomije“.

Razrađuje se potom i strategija kako koristiti oružje neprijatelja u svoju korist, odnosno ljudskopravaške terminologije kojoj se daje novo značenje. Dolazi tako do preuzimanje diskursa kršćana kao žrtvi radikalnih sekularista, diskriminacije na osnovi iskazivanja vjere i sl. Iz ljudskopravaške terminologije preuzimaju i "pravo na priziv savjesti“ koje mogu koristi liječnici, matičari…



Povraća mi se
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 29.03.2018., 11:38   #9454
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Prihvaćanje da se radi o ‘privatnim stvarima’ o kojima svatko smije sam suditi blisko je prihvaćanju da osoba ili skupina ljudi s najnižim moralnim i kulturnim standardima postavlja standarde i pravila za nas ostale".[/I]
Ko o čemu, hrpa ortodoksnih katolika o nametanju moralnih vrijednosti



Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is offline  
Old 29.03.2018., 12:36   #9455
Boktemili, da mi je samo snage i živaca dok mi dijete završi školu, nek bježi van čim prije, čim dalje i nek se u ovu kozojebiju ne vraća ni kao turist...

Nije meni što ovakve spodobe izmile ispod kamenja, događa se, psihića ima svuda, al da je takva munjara uspjela skupiti toliko sljedbenika, to je kao iz najgoreg američkog scenarija o ludim i nasilnim sektama... Samo što tamo takve luđačke sekte u najboljem slučaju drže pod nadzorom. Kod nas ih zovu da sudjeluju u izradi zakona, kurikuluma...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 29.03.2018., 12:43   #9456
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da je ovo preuveličavanje

.....

Povraća mi se
Užas. Meni su oni identični islamskim radikalima koji vrše okolo atentate, sve je to ludo i ekstremno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.03.2018., 13:02   #9457
Čekam Lebensborn zajednice

Da se zna šta valja...
VeronaM is online now  
Old 29.03.2018., 13:11   #9458
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Boktemili, da mi je samo snage i živaca dok mi dijete završi školu, nek bježi van čim prije, čim dalje i nek se u ovu kozojebiju ne vraća ni kao turist...

Nije meni što ovakve spodobe izmile ispod kamenja, događa se, psihića ima svuda, al da je takva munjara uspjela skupiti toliko sljedbenika, to je kao iz najgoreg američkog scenarija o ludim i nasilnim sektama... Samo što tamo takve luđačke sekte u najboljem slučaju drže pod nadzorom. Kod nas ih zovu da sudjeluju u izradi zakona, kurikuluma...
Ne vjerujem da imaju toliko sljedbenika, vidjelo se na izborima. Samo lovu za logistiku i medijski prostor. Zato nema referenduma o pobačaju. Neće im to proć, pizde ali većina ljudi ipak zna da bi time sami sebe sjebali. To je najbitnije, empatija nam baš nije jača strana.
Ay Carmela is offline  
Old 29.03.2018., 14:02   #9459
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da imaju toliko sljedbenika, vidjelo se na izborima. Samo lovu za logistiku i medijski prostor. Zato nema referenduma o pobačaju. Neće im to proć, pizde ali većina ljudi ipak zna da bi time sami sebe sjebali. To je najbitnije, empatija nam baš nije jača strana.
I tri sljedbenika ove munjare bi bilo previše. Za referendum sam uvjerena da si u pravu, samo me je strah da i oni to znaju pa će pokušati nešto pogano na mala vrata. Eto, dovoljno da te počnu šetati po obaveznim savjetovanjima od nemila do nedraga i puste da ti prođe zakonski rok. Perfidna je to gamad, od onih kojima cilj optavdava svako sredstvo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 29.03.2018., 14:21   #9460
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Perfidna je to gamad, od onih kojima cilj optavdava svako sredstvo.
Da, najgore je što su strpljivi. Ja ne mogu uvjerit (normalne) ljude oko sebe da je dovoljno loše i to što se polako uvlače u razne odbore, čelna mjesta bolnica i slično. Svi kažu "neće proć na referendumu" i mirna Bosna. Ali nije. Kad dođeš do toga da ti treba usluga, tu naiđeš na prepreke i zatvorena vrata. A po zakonu ispada da šta se bunimo. Gamad.
Ay Carmela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.