Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 20:27   #1
Nemoralan zahtjev?

Da ne duljim

U braku par godina, drugi brak oboma, oboje imamo djecu iz prvog braka, nemamo djece u braku. U planu kupovina kuce.

Moja zena postavlja meni zahtjev da joj dam eksluzivno pravo nasljedivanja kuce u slucaju da ja prvi umrem. Isto pravo pruza meni.

Meni to moralno i eticki neprihvatljivo da uskratim svoju ili njenu djecu nasljedstva, njoj je to stvar sigurnosti jer nece da ostane na ulici.

Ja kazem, ok razumijem, mozemo dati pravo dozivotnog uzivanja, ona kaze to znaci da ne bi mogla prodati i uzeti manji stan. Ja se mislim, wtf, u koji twilight zone sam ja zalutao.

Komentari ....
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:40   #2
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Da ne duljim

U braku par godina, drugi brak oboma, oboje imamo djecu iz prvog braka, nemamo djece u braku. U planu kupovina kuce.

Moja zena postavlja meni zahtjev da joj dam eksluzivno pravo nasljedivanja kuce u slucaju da ja prvi umrem. Isto pravo pruza meni.

Meni to moralno i eticki neprihvatljivo da uskratim svoju ili njenu djecu nasljedstva, njoj je to stvar sigurnosti jer nece da ostane na ulici.

Ja kazem, ok razumijem, mozemo dati pravo dozivotnog uzivanja, ona kaze to znaci da ne bi mogla prodati i uzeti manji stan. Ja se mislim, wtf, u koji twilight zone sam ja zalutao.

Komentari ....
pa dobro, realna je. kako će sama plačati režije u kući? a dal vam djecu su osigurana već?manji stan - male režije.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:41   #3
Od čijih para se kuća kupuje?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:44   #4
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Od čijih para se kuća kupuje?
Mojih
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:44   #5
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Da ne duljim

U braku par godina, drugi brak oboma, oboje imamo djecu iz prvog braka, nemamo djece u braku. U planu kupovina kuce.

Moja zena postavlja meni zahtjev da joj dam eksluzivno pravo nasljedivanja kuce u slucaju da ja prvi umrem. Isto pravo pruza meni.

Meni to moralno i eticki neprihvatljivo da uskratim svoju ili njenu djecu nasljedstva, njoj je to stvar sigurnosti jer nece da ostane na ulici.

Ja kazem, ok razumijem, mozemo dati pravo dozivotnog uzivanja, ona kaze to znaci da ne bi mogla prodati i uzeti manji stan. Ja se mislim, wtf, u koji twilight zone sam ja zalutao.

Komentari ....
misli na svoju djecu i ne zaboravljaj ih (ni u oporuci).

mogla bi prodati ako želi manji stan, jer tvoja djeca sigurno ne bi s njom nastavila živjeti u istoj kući (svima bi prodaja bila i interes i rješenje). dakle, ako je prodaja zbog manjeg stana to što je muči - dobit će ga na taj način.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:45   #6
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa dobro, realna je. kako će sama plačati režije u kući? a dal vam djecu su osigurana već?manji stan - male režije.
Ne djeca tek idu na faks, naka jos u skoli...
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:48   #7
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
misli na svoju djecu i ne zaboravljaj ih (ni u oporuci).

mogla bi prodati ako želi manji stan, jer tvoja djeca sigurno ne bi s njom nastavila živjeti u istoj kući (svima bi prodaja bila i interes i rješenje). dakle, ako je prodaja zbog manjeg stana to što je muči - dobit će ga na taj način.
Al ona nece da isplacuje razliku djeci. Ja kazem pa ok ti prodaj kucu, kupi stan, ako je stan jeftiniji onda razliku trebas da podijelis djeci kako je po zakonu. Ona kaze taman posla... Ko je tu lud?
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:49   #8
ako se već na početku projekta nečeg tipa kupnja kuće, stana, upletu nečiji vrlo konkretni zahtjevi za oporuku onda mi je jasno koliko je sati.
pogotovo kad je nekom u interesu prejebat nečiju djecu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:49   #9
Nemoj to napraviti.
Ti umreš prvi i ona ostane sa svojom djecom u kući, a tvoja na ulicu.
Tko zna, možda te planira otrovati? Jbg meni je to sumnjiv prijedlog.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:51   #10
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Al ona nece da isplacuje razliku djeci. Ja kazem pa ok ti prodaj kucu, kupi stan, ako je stan jeftiniji onda razliku trebas da podijelis djeci kako je po zakonu. Ona kaze taman posla... Ko je tu lud?
nije ona luda, samo bi ti mogao ispast lud.
ona zna šta radi.
nije luda nego proračunata (a i bezobrazna).
ti si taj koji treba ispast naivna budaletina.

kao što My Time kaže ona će najvjerojatnije na SVOJU djecu misliti (po statističkoj vjerojatnosti računa da ćeš ti otegnuti papke prvi - zato ti i postavlja zahtjev sorry, neugodno zvuči, ali znamo da je po statističkoj vjerojatnosti tako, što ne znači da će tako i biti u vašem slučaju), a ti si taj koji treba zajebat svoju djecu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:54   #11
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nemoj to napraviti.
Ti umreš prvi i ona ostane sa svojom djecom u kući, a tvoja na ulicu.
Tko zna, možda te planira otrovati? Jbg meni je to sumnjiv prijedlog.

Ovo je i meni odmah palo na pamet.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:58   #12
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ako se već na početku projekta nečeg tipa kupnja kuće, stana, upletu nečiji vrlo konkretni zahtjevi za oporuku onda mi je jasno koliko je sati.
pogotovo kad je nekom u interesu prejebat nečiju djecu.

Nije to bas na pocetku, znaci mi so vec pet godina u braku. Ja sam se materijalno obezbijedio prije braka, ona ispusila u razvodu. Meni ta kuce nista materijalno ne znaci. Ima tu jos puno dinamike kao i u svakom braku. Ali meni je sama pomisao da netko trazi da djeca budu uskracena dijela nasljedstva, bez obzira na to sto bi djeca i bez toga, kako stvari stoje naslijedila dosta od mene, degutantno i nemoralno.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:00   #13
Podjeli pola pola. U najgorem slučaju.

Pola tvojoj djeci pola njoj.

Nemoj bit budala.


A ruku u vatru dajem da si trol.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:00   #14
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nije ona luda, samo bi ti mogao ispast lud.
ona zna šta radi.
nije luda nego proračunata (a i bezobrazna).
ti si taj koji treba ispast naivna budaletina.

kao što My Time kaže ona će najvjerojatnije na SVOJU djecu misliti (po statističkoj vjerojatnosti računa da ćeš ti otegnuti papke prvi - zato ti i postavlja zahtjev sorry, neugodno zvuči, ali znamo da je po statističkoj vjerojatnosti tako, što ne znači da će tako i biti u vašem slučaju), a ti si taj koji treba zajebat svoju djecu.

Intresantno, ali u stvari ona je jako bolesljiva i ima neke kronicne probleme, dok sam ja zdrav, bavim se sportom itd. Sanse ko ce biti prvi su podjednake.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:02   #15
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post

A ruku u vatru dajem da si trol.
Zvuci tako, al nisam, vjeruj mi. Jos uvijek ne mogu doci sebi da je tako nesto mogla traziti.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:03   #16
za početak projekta ne mislim na početak vašeg suživota i braka nego na plan kupovanja kuće (kuća još nije kupljena ako sam dobro shvatila, kažeš da je "u planu").

reci joj (ajmo reći čisto za probu) da želiš biti pravedan i da misliš sve ostaviti pola-pola, pola svojoj djeci pola njoj. pa ćeš vidjeti kako će se duriti i skakati ti u želudac, spremna da ti žuč iščupa. za čas će presahnuti velika ljubav i imat ćeš svaki dan dramu i durenje po kući. no možda bolje da to vidiš prije nego kasnije, u tom svjetlu rasvijetlit će ti se možda mnoge stvari.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:03   #17
Mislim da je jedini način da tvoja djeca nemaju baš nikakva prava na kući da sklopis sa njom bilo koji od dva moguća ugovora o uzdržavanju
Postoji ugovor o doživotnom i ugovor o dosmrtnom izdržavanju,razlika je u trenutku KADA bi ta kuća prešla u njeno vlasništvo - i to nikako ne bi ulazilo u nasljednu imovinsku masu.

Znači ,to je idealan instrument ukoliko bi zaista želio blokirati svoju djecu u nasljeđivanju , a ne oporuka - jer uvijek osim iznimno ,djeca imaju pravo na nužan dio.
Bilo bi dobro da temu otvoriš na pdf pravo.

No pretpostavljam da ne želiš osiromašiti svoju djecu ,pa ti sve ovo pišem informativno da razumiješ kako se oporuka može pobiti - tako da ti u tom slučaju djeca neće završiti na cesti. Čak i da joj daruješ kuću ,ona bi kao dar ulazila u imovinsku masu .. pa eto , zakon štiti tvoju djecu možda bolje nego misliš

Obzirom je ovo ŽUD , neću dalje pisati pravne stvari - samo ću reći da pokušate naći kompromis - ona je očito zabrinuta za svoju starost, iako je moguće na nespretan način izrazila svoj strah.

A možda stvarno ima otrovne planove ili je posve bezdušna - no nitko od nas ne može biti sto posto siguran niti u jednu varijantu ,možda čak ni ti

Znaš li ti zašto se ona bolji tvoje smrti i zašto je odlučila da će te sigurno nadživjeti ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:05   #18
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Intresantno, ali u stvari ona je jako bolesljiva i ima neke kronicne probleme, dok sam ja zdrav, bavim se sportom itd. Sanse ko ce biti prvi su podjednake.
to uopće nema veze. ima ljudi koji čitav život boluju pa dosegnu više nego pristojnu starost, a neki koji su čitav život bili zdravi i vitalni stepnu preko noći. nije to u pitanju nego stvar principa i otkrivanja tuđe proračunatosti.


p.s: ako si trol, razbit ću te.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:06   #19
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
za početak projekta ne mislim na početak vašeg suživota i braka nego na plan kupovanja kuće (kuća još nije kupljena ako sam dobro shvatila, kažeš da je "u planu").

reci joj (ajmo reći čisto za probu) da želiš biti pravedan i da misliš sve ostaviti pola-pola, pola svojoj djeci pola njoj. pa ćeš vidjeti kako će se duriti i skakati ti u želudac, spremna da ti žuč iščupa. za čas će presahnuti velika ljubav i imat ćeš svaki dan dramu i durenje po kući. no možda bolje da to vidiš prije nego kasnije, u tom svjetlu rasvjetlit će ti se možda mnoge stvari.
Ne ni tako. Ja sam rekao, da je kuca odmah 50/50 i tako i tako, znaci ako ja umrem njoj ide 50% njenog i tako i tako. Ostatak se dijeli kako je po zakonu. Al i to sam rekao da se moze napraviti da moze uzivati dok je ziva, al ako prodaje, razliku treba podijeliti kako je po zakonu.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:10   #20
Tako to biva kad ima svako svoju djecu i nikada ne možeš vjerovati drugoj osobi.
Da sam se kojim slučajem rastala dok su mi djeca bila mala, nikada se više ne bi udavala.
Nema tu ljubavi, samo interes. Djeci je u takvim situacijama najteže i onda je bolje ostati sam sa njima, nego se uparivati s nekim. Možeš si naći nekoga za sex, kavu, putovanje, ali zajednički život - hvala, ne.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.