Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2005., 12:48   #21
ja pak nasuprot još uvijek nemam dovoljno povjerenja u svoju svekrvu da joj ostavim dijete na čuvanje.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 13:41   #22
Quote:
chiquita kaže:
ja pak nasuprot još uvijek nemam dovoljno povjerenja u svoju svekrvu da joj ostavim dijete na čuvanje.
ja ovo nažalost uz najbolju vodu, ne mogu razumjeti

odrasla osoba, još k tome djetetova baka - ne znam kakvo tu treba posebno povjerenje (izuzev ak je žena bolesna), sve ostalo mi liči na tvoje neprihvačanje svekrve
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:23   #23
Quote:
emili kaže:
ja ovo nažalost uz najbolju vodu, ne mogu razumjeti

zasto? vrlo cesto bake namecu neke svoje rezime koji se kose sa rezimom majke i oca i rlo su ceste nesuglasice.
i roditelji imaju pravo traziti da se postuje neki dnevni i kucni red kad bake i dede cuvaju unucad a ne da apriori ovi rade kaj hoce.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:40   #24
Quote:
emili kaže:
ja ovo nažalost uz najbolju vodu, ne mogu razumjeti

odrasla osoba, još k tome djetetova baka - ne znam kakvo tu treba posebno povjerenje (izuzev ak je žena bolesna), sve ostalo mi liči na tvoje neprihvačanje svekrve
apropo posebnog povjerenja - pa ne ostavljam joj cucka na hlađenju nego dijete.
ne znam šta se mora desiti i koliko vremena mora proći da svoje dijete idem ostavljati nekome u koga nemam povjerenja da će mi ga živo i zdravo vratiti na kraju radnog dana a samo zato što je djetetova baka .
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:42   #25
Quote:
Billi kaže:
zasto? vrlo cesto bake namecu neke svoje rezime koji se kose sa rezimom majke i oca i rlo su ceste nesuglasice.
i roditelji imaju pravo traziti da se postuje neki dnevni i kucni red kad bake i dede cuvaju unucad a ne da apriori ovi rade kaj hoce.
sve je stvar predhodnog dogovora, a to što starci misli u nečemu drugačije od roditelja nije ništa strašno i odmah stvar od nepovjerenja....
zašto i kako bi bilo da svi isto mislimo i imamo iste navike pa radilo se tu i o odgoju djeteta

kažeš da roditelji imaju pravo tražiti neki dnevni red, da imaju, isto kao što i starci imaju pravo odbiti isti .... dogovorom se kuća gradi , a ne naredbom ili izričitim traženjem bilo čega

u tom sličaju se upisuje djete u vrtić, pa tamo inzistira....malo sutra
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:43   #26
Quote:
emili kaže:
sve je stvar predhodnog dogovora, a to što starci misli u nečemu drugačije od roditelja nije ništa strašno i odmah stvar od nepovjerenja....
zašto i kako bi bilo da svi isto mislimo i imamo iste navike pa radilo se tu i o odgoju djeteta

kažeš da roditelji imaju pravo tražiti neki dnevni red, da imaju, isto kao što i starci imaju pravo odbiti isti .... dogovorom se kuća gradi , a ne naredbom ili izričitim traženjem bilo čega

u tom sličaju se upisuje djete u vrtić, pa tamo inzistira....malo sutra
ti onda živiš u nekom idealnom svijetu gdje su kućice od čokolade a prozori od marmelade gdje dogovor kuću gradi i gdje čeljad nije bjesna.svaka čast, malo je takvih sretnika.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:47   #27
Quote:
chiquita kaže:
apropo posebnog povjerenja - pa ne ostavljam joj cucka na hlađenju nego dijete.
ne znam šta se mora desiti i koliko vremena mora proći da svoje dijete idem ostavljati nekome u koga nemam povjerenja da će mi ga živo i zdravo vratiti na kraju radnog dana.
jel ta žena bolesna? mislim svekrva

ako je zdrava nema razloga da po povratku s posla zatekneš bolesno djete
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:50   #28
Quote:
emili kaže:
jel ta žena bolesna? mislim svekrva

ako je zdrava nema razloga da po povratku s posla zatekneš bolesno djete
ne želim uopće o tome pričati jer mi je odmah dosta svega....
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:54   #29
Quote:
emili kaže:
sve je stvar predhodnog dogovora,
znam za dosta primjera gdje to jednostavno ne stima i gdje djeca ostavljaju unucad stracima samo zbog toga kaj je bebacu ugodnije sa bakom nek u vrticu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:55   #30
Quote:
chiquita kaže:
ti onda živiš u nekom idealnom svijetu gdje su kućice od čokolade a prozori od marmelade gdje dogovor kuću gradi i gdje čeljad nije bjesna.svaka čast, malo je takvih sretnika.
ne draga, samo nikad nisam imala tako velike kriterije o sebi i svom djetetu kad sam bila ga prisiljena ostavit ga negdje na čuvanju , a da to nije bio vrtić .... da živim u idealnom okruženju što se tebe tiče jel nemam svekrve (žena umrla), kao što nemam ni mame (isto umrla), znači izbor mi se sveo na muževu mačehu i to samo onda kad njoj to paše, bez obzira da li meni gori pod nogama .... i ja to poštujem..., ona nije dužna čuvati moju djecu, a ako ih pričuva ja sam joj zahvalna jako...što ona njima daje nešto što ja nebi doma nikako dopustila u to se ne mješam - ne radi ništa ni protiv mene, ni protiv djeteta , a niti će meni zbog toga meni kruna pasti s glave
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 14:58   #31
Quote:
chiquita kaže:
ne želim uopće o tome pričati jer mi je odmah dosta svega....
e, pa rekla sam ti odmah da je stvar u neprihvačanju tebe i nje, a djete je samo još jedno sredstvo spoticanja vaših nesuglasica
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:10   #32
Quote:
chiquita kaže:
ja pak nasuprot još uvijek nemam dovoljno povjerenja u svoju svekrvu da joj ostavim dijete na čuvanje.
Jebote ovakvu spiku je imala i moja stara.

Kuzim ja brigu za vlastito dijete (donekle) i kuzim da ga zelis ostaviti u dobrim rukama, al moja stara se ponasala ko je majka mog oca gubava i zeli mi zlo, a njezina majka ispala iz carevog dvora sa savjetima i radnjama vrijednima zlata te kompetentnoscu za cuvanje djece ko da je na tom podrucju napravila 3 doktorata.

To me uvijek smetalo kad sam bila mala.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:22   #33
Quote:
dora kaže:
Jebote ovakvu spiku je imala i moja stara.

Kuzim ja brigu za vlastito dijete (donekle) i kuzim da ga zelis ostaviti u dobrim rukama, al moja stara se ponasala ko je majka mog oca gubava i zeli mi zlo, a njezina majka ispala iz carevog dvora sa savjetima i radnjama vrijednima zlata te kompetentnoscu za cuvanje djece ko da je na tom podrucju napravila 3 doktorata.

To me uvijek smetalo kad sam bila mala.


baš mi je drago da si to napisala i još posebno zbog toga jel ti to pišeš sa stajališta čuvanog djeteta koje je bilo svjesno što se oko njega zbiva ....
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:37   #34
Edit:
Te dve moje bake su bile dijametralno suprotne osobe.

Majka od starog, zvacu ju A. je bila puca iz velkog grada uvijek nabrijana na to da negdje ide, nesto vidi, negdje me odvede. I uvijek sam s njom (rijetko doduse) picila negdje. Iskreno, nemam pojma di smo isle, , jer nisam kuzila di me vodi, al sjecam se da mi je bilo jebeno zabavno. Ono ides, pa tramvaj, cvikanje karte (zabavnooo!), pa neka izlozba, pa park, pa sjednemo, pa sokic, pa neke njezine prije, pa ono, ljudi, Trg, pa kaj ja znam... a sve zanimljivooo

Ova druga, zvacemo ju V. (ta ekstra kompetentna) bila je kucanica, cijeli zivot. S njom je bilo dooosadno do jaja. Jebote, ona je jedino sila i plela i pospremala. I kuzis, to mi je bio zabavno gledat, dodat joj konac i te spike... al nakon cca pol sata -- > ono dajte mi strik


I onda je moja stara kenjala A. (dakle svojoj svekrvi) da kaj koji klinac ona mene ima vodat po gradu. Kao malo dijete bla, bla. Ne ne daj Boze da djetetu bude zabavno - nikad. Neee to je opasno. Ono, nest ti opasnosti, odvest dijete po gradu. Pa nismo isle u po noci se setet po slemovima Nju Jorka Kao ta spika: Nemam povjerenja u A.
Odlicno, sjedi, jedan.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:46   #35
ovdje to uopche nema u praksi

da si zaposlish starce da ti djecu chuvaju - mada je moja mama vech rekla da nju bash briga za kako je ovdje ona che svoju unuchad chuvat ako treba - ali mislim da ne mozhe stalno

mlada je josh (53 godine) ali je imala jako tezhak zhivot (i ona i tata) - i kad unuchad dodju - ja hochu da njih dvoje uzhivaju sa mojom djecom a ne da moraju rintat za njima

a josh uvijek i rade - i sveki josh radi

imamo jaslice i vrtich u prizemlju zgrade gdje radimo - sve stvarno struchno i sposobno osoblje i josh mozesh svoje dijete posjetit na svakoj pauzi ako hocesh - tako da neche bit problema ja se nadam kad za to dodje vrijme
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 16:02   #36
Quote:
emili kaže:
jel ta žena bolesna? mislim svekrva

ako je zdrava nema razloga da po povratku s posla zatekneš bolesno djete
Malo pretjerujes. Ja znam fizicki aposlutno zdrave osobe (psihicki, e tu bi se dalo razgovarati, ajmo reci u nacelu zdrave) kojima NIKAD ne bi ostavio svoje dijete. Recimo imam kolegu u uredu, zena i on vegetarijanci a ulovio je svoju staru da je klinca vodila par puta ni vise ni manje nego u MecDrek na hambi. Nema tu onda vise povjerenja. (a u tancine su prethodno sve dogovorili)

Quote:
To me uvijek smetalo kad sam bila mala.
Jo jedan dokaz da klinci sve kuze
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 16:36   #37
meni mama čuva malog (1 god.)

inače, ne mislim da su bake i djedovi dužni čuvati unuke - dapače, ja bih vrlo rado da se moja mama odmara i opušta (jer je radila dosta naporan posao i brinula o troje djece) i uživa sa svojim suprugom, i žao mi je što nije još imala priliku za to (još joj se preostala djeca nisu osamostalila financijski i stambeno, a već je preuzela brigu o unuku), i pitam se kako izdrži s malim svaki dan (stvarno je jako aktivan, neće biti miran ni dok jede)

ali, dok joj nešto u tom kontekstu kažem, ona se naduri i kaže 'samo ga ti odvedi u vrtić, vidjet ćeš kako će mu tamo biti, tamo će morati ići spavati itd. kad mu se odredi i jesti što mu se odredi, i neće nitko za njim trčati po cijeli dan'

svaka joj čast!
iako me ponekad zna razljutiti kad nešto odredim, a ona napravi suprotno, no nikad to ne napravi potajno i bez dobrog razloga (za razliku od svekrve)

sveki je također odgojila troje, ali uopće ne zna s djecom, a njezinom suprugu ne bih dijete povjerila ni da mi, kako reče emili, gori pod nogama
__________________
n/a
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 16:44   #38
Quote:
dora kaže:

...
Nasmijala sam se, dobro.
Ima jako puno takvih slučajeva.

Mislim da baka i deda nisu obavezni čuvati unuke.
Zgodno je kad unuci povremeno odu do njih na par sati, vikend ili ljetovanje.
Ipak je to dio odrastanja i nekakvih osjećaja koje im roditelji ne mogu pružiti.
Mamek i tatek trebaju odgajati djecu, a bake i dede su tu da ih razmaze. Ma kako to nama ne odgovaralo.

Moji odnosi sa svekrvom su katastrofalni. Kao mlada tuka sam proplakala sate i sate zbog njenih riječi i djela. I da se razmemo muž je uvijek bio na mojoj strani, znal si je mamicu i tekak dobro zbrisat jer se ponjela kao kučka prema meni.
Ali nikada nisam zabranila da djeca idu k njoj. Ja ne, ali one i tatek slobodno. I bila im je super, kao baka A iz dorine priče.
I nikada u odnosu prema njima nije napravila nikakvu pizdariju.
Kakva je prema meni bila bi prema bilo kome drugom, nije ni prema sinu puno bolja, ali prema unukama je bila super.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 16:51   #39
Polly puno njih ne bi ovo ovako objektivno napisalo i priznalo, postovanje!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 16:55   #40
ojebemu..znam da ima svakakvih ljudi i da imaju pravo na svoj zivot i zato
mama, hvala!

moja je mama nasla dodatni motiv za malo raniji odlazak u penziju kad se mala rodila i cuvala je do trece godine...

trebalo je vremena dok ovo
Quote:
Mamek i tatek trebaju odgajati djecu, a bake i dede su tu da ih razmaze
nismo uigrali, svasta smo prosle i jos prolazimo, ali je neprocjenjiva.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.