Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 21:02   #41
I zelim cuti i vasa mislenja po ovom pitanju. Molim vas, zelim sto vise mislenja cuti.
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:09   #42
du friend, na ovom forumu nije dozvoljeno stavljati linkove na druge forume. slobodno malo pročitaj opća pravila i pravila ovog pdf-a.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:38   #43
Ja se izvinjavam ali nisam znao da ne smem postavljati linkove drugih foruma. Inace, kad pisem post na ovajforum izadju neki ads-ovi (verovatno mi je laptop pun virusa) i ne mogu da posaljem moje mislenje.
Du friend is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.03.2017., 22:07   #44
E sad, neko je rekao da su mi roditelji platili fakultet. NE-moj fakultet su finansirali moji baba i deda (i po majcine i po ocevu strani). Oni se nisu potrudili ama bas oko nista u vezi mog fakulteta. Moj fakultet su placali baba i deda po majcine strane (gdje sam i stanovao, znaci to je drug grad ne grad u kojem sam se rodio i u kojem zivim).
A, moji roditelji su ljudi koji nisu ceo zivota nista radili (sve na sve oba su zajedno radili oko 7 godina, i to kad sam bio mali). Moj deda (otac mog oca) je uzimao stransku mirovinu. A, jedno vrijeme (dok sam bio srednja skola) moji su roditelji davali izdrsci penzioneru 85+godina) i uzimali u to vreme 200 eura.
A, odnos njihov prema mom bratu je oduvjek bio drugaciji. On je bio njihov milenik. Ja sam bio drugo djete (od cerke-jedinice i jedino musko djete u mnogodetnoj familiji). I ja imam moju teoriju da oni to tako rade jer su oba tako odgojeni, sve se niima ugodjavalo u djetinstvo pa misle da roditeljstvo treba da pokazu samo prema jednom djetetu.
E sad, kad je moj brat isao na ekskurziju u srednju skolu oni su bili itekako sretni, zadovoljni, i nemam nista protiv toga. A, kad sam ja (u trecu godinu gimnzije trebao da idem na ekskurziju onda me nisu pustili (kao veoma je skupo, bla bla.., a finansijske prilike su bile iste). E, znaci oni me cjeli moj zivot diskriminiraju. A, moju maturu su napravili kako bi se on pred ljudiuma dokazali kao ono ne radimo, a vidite kakvu smo proslavu uradili i "kakvi smo mi domacini" (a, za sve to je pare dao mog deda, sa oceve strane koji vise nije medzu zivima).
E sada, oni su meni kad budem dosao apsolvent, posto su videli da se ja ljutim zbog toga (zadnja godina fakulteta) "obecali" da kad bude apsolventska ekskurzija ce to da mi priuste. I dosao ja zadnju godinu fakulteta, i oni mi kazu (Pa, to sad je veoma skupo, nemamo para i sl.). A, oni su proslo ljeto potrosili 600 eura (u samo jedno ljeto), i mi nisu dali za ekskurziju ni jedan j****i euro (da izvinite na izrazu). A, istina je da onda kad je dosao trenutak da se plati nisu imali uopce (jer su potrosili naravno na nivne izlasci, provode i sl.) E, sad kakvi su to roditelji, molim vas?
Zar je ljepo jedno djete tretirati na jedan, a drugo na drugi nacin?
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:14   #45
Quote:
Emma Emilly kaže: Pogledaj post
U kojoj to zemlji ljudi imaju fakultet, a pišu ovako nepismene postove?
Roditelji su ti dali faks, a ti cijelo vrijeme trkeljaš kako te nisu poslali na ekskurziju.
Ti si samo jedno nezahvalno derište.
Ustvari, već si odrastao čovjek ako si završio faks.
Zaposli se i pusti roditelje na miru. Nemoj stalno očekivati da ti se nešto da i ogovarati svoje roditelje po forumu kako iskorištavaju druge i ne rade i kako tebi nisu ništa dali.
Fakultet je skup hobi. Oni su ti to platili. Mnogima nisu, pa se ne bune kao ti.
Nisu mi dali ni denara oko fakulteta. Celo moje studiranje su mi omogucili moji baba i deda (stanovao sam kod baba i deda po majcine strane, u drugi grad ne u gradu u kom sam se rodio i zivim).
I ne smatram da je moj post nepismen, jer mi srpski/hrvatski jezik nije maternji. A, post sam kopi-paste-ovao sa srpskog foruma (gdje sam napisao za moj problem, a nisam znao da ne treba da postavljam linkove drugih foruma) jer kad sam pisao post su mi izlazili neki ads-ovi (najvjerojatno da moj laptop je pun virusa).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 23:21   #46
Ista stvar se i meni dogodila, roditelji su slali stariju sestru na ekskurzije, a mene ne. sada kad sam odrasla nemam nikakvog kontakta s njima (ne zbog toga, to je najmanji problem, nego jer su psihički i fizički zlostavljači). Preporučujem ti da napraviš isto, ako od njih nemaš nikakvu podršku i pomoć, samo diskriminaciju i odbacivanje šta će ti oni u životu? Odrastao si, odseli se od njih i sam kreni putovati da si nadoknadiš propušteno.

Znam da te boli to što su napravili i znam da nije pošteno, ali nećeš ništa dobit od toga da žališ samog sebe i tražiš potvrde na forumu da su roditelji loši prema tebi. Jesu. Nisu se trebali tako ponašati prema tebi i žao mi je. Nisi sam, prošla sam kroz istu stvar. Ali vjeruj mi, nakon što se makneš od njih, kreneš živjeti svoj život i putovati tamo gdje želiš neće ti više bit važno to što nisi išao na ekskurziju. Sretno!
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 23:47   #47
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Ista stvar se i meni dogodila, roditelji su slali stariju sestru na ekskurzije, a mene ne. sada kad sam odrasla nemam nikakvog kontakta s njima (ne zbog toga, to je najmanji problem, nego jer su psihički i fizički zlostavljači). Preporučujem ti da napraviš isto, ako od njih nemaš nikakvu podršku i pomoć, samo diskriminaciju i odbacivanje šta će ti oni u životu? Odrastao si, odseli se od njih i sam kreni putovati da si nadoknadiš propušteno.

Znam da te boli to što su napravili i znam da nije pošteno, ali nećeš ništa dobit od toga da žališ samog sebe i tražiš potvrde na forumu da su roditelji loši prema tebi. Jesu. Nisu se trebali tako ponašati prema tebi i žao mi je. Nisi sam, prošla sam kroz istu stvar. Ali vjeruj mi, nakon što se makneš od njih, kreneš živjeti svoj život i putovati tamo gdje želiš neće ti više bit važno to što nisi išao na ekskurziju. Sretno!
Jeste, kao sto si i sama rekla ne boli to da nisu mene poslali na ekskurziju, vec njihov postupak. Jedno dete je diskriminirano.
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 00:10   #48
Sta je bilo, bilo je, i proslo je
Koliko sam shvatila na kraju si faxa, zavrsi, zaposli se, odseli se i svedi kontakte na minimum
Pred tobom je zivot i ne daj da te proslost zadrzava na dnu i nemoj po tome toliko kopati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:41   #49
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sta je bilo, bilo je, i proslo je
Koliko sam shvatila na kraju si faxa, zavrsi, zaposli se, odseli se i svedi kontakte na minimum
Pred tobom je zivot i ne daj da te proslost zadrzava na dnu i nemoj po tome toliko kopati
Fax sam zavrsio i to sa visokim prosekom, sada sam drugi ciklus studija (postdiplomskih studija).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:36   #50
a zakaj se ne zaposliš? masa ljudi na postdiplomskom ne da radi nego si i sami plaćaju taj postdiplomski.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:20   #51
Jer ne mogu da nadzem posao. Radio sam ja sezonski nekoliko meseca (ljeto 2016), i to molio sam brata da mu kaze na gazdu da me uzme na posao (tesko je naci posao u mojoj zemlji) i to posao koji je tri dana u nedelji bio 12+ sati, 3 dana 8 sati (sto je normalno radno vreme u hotelu, kao kelner), 1 jedan dan u nedelji slobodan. A, placali su veoma mizerno. A, posao po struci da nadjem bio bih presretan, ali ajde...
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:32   #52
a na faks se ne možeš ugurati s obzirom na dobar prosjek i postdiplomski?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:42   #53
Ne, nema teorije za to, a i prosej nemam nad 9.00 (malo ispod). A i nemam nikakve mogucnosti za to. (jer i nema mjesta za zaposljavanje na fakultetu).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:12   #54
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post

Roditelji su dužni uzdržavat maloljetnu djecu.

U uzdržavanje svakako spada hranjenje i oblačenje (pa makar bile tenisice s placa).

Mobitel i vozački ne spadaju u uzdržavanje, i to doista ovisi o odluci roditelja može li i želi li takvo što financirati.
Roditelji su dužni uzdržavat i punoljetnu djecu, dok se ta djeca školuju, osobito ako ne mlate praznu slamu i ne troše im lovu bezveze, nego studiraju kako spada i očigledno se trude.

Moj stari je govno koje misli da zaslužuje aplauz jer nas je hranio i jer je minimalno pridonosi financiranju. Nikad mi nije kupio ništa ekstra, osim bicikla, što je po mom mišljenju također minimum budući da nije trošio ni na igračke, ni na slobodno vrijeme. Ne sjećam se da nas je vodio na sladoled, da je s nama napucavao loptu po dvorištu, da je gledao jebene crtiće... Ako si takav ignorant od roditelja na duhovnoj razini, ima da jebeno rasturaš na financijskoj.

On se stalno hvali time kako je bio "provajder" pa zato nije mogao provoditi puno vremena s nama. Provajdao je MINIMUM. Nismo bili gladni. Odjeću nam je, koliko znam, kupovala samo mama, a otkako sam počela štedit svoje novce (koje nikad nisam dobivala od njega, ali baš nikad), sama sam si i to kupovala, sama sam si financirala sve šta me zanimalo (mobitel, liniju, baš te i te marte...).

Sve u svemu, on je bio donor sperme koji nije pustio baš da krepamo i sad misli da je zaslužio da mu se spomenik digne zbog toga. Štoviše, bio bi i neki frend.
Nabijem na kurac i njega i sve slične roditelje - nije to ništa bitno bolje od onih koji tuku svoju djecu. Nema ništa gore od zanemarivanja (pardon - ima; kad misliš da su ti djeca zlatne ribice pa su sve zaboravila, samo zato što su fer pa ti ne seru).
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 03:32   #55
Smile

Aj molim vas jos neki neka mi da svoje mislenje u vezi ovom.
Zelim cuti vasa mislenja
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 03:42   #56
Slican problem druze, samo sto moji paraziti od roditelja vec godinama nisu uzeli ni minimalnu platu, vec cekaju da plate racune, da uzmu malo hrane, i naravno moj tata (ako mogu tako da ga nazovem) da priusti sebi cigarete od naslednu penziju moje babe. Vakvih najbolje da nikad ne stupe u brak. (pogotovo ako su oba isti, sto nazalost kod mene je slucaj).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 05:56   #57
Znas da zivimo u zemlji treceg svijeta kad je matorim ljudima od 40+ godina glavni prioritet prosipat zuc po tinejdjeru na internetu. Ajde da je doista razmazen i neradnik razumio bih, ali ako je doista tako kako je i napisao u uvodnom postu, onda su jedini krivci roditelji kojima je bitnije svaki dan uzeti par pakovanja cigareta nego da im dijete ne izgleda kao klosar. Nikad nisam, i nikad necu imati postovanja prema ljudima kojima su vlastiti poroci preci od njihove djece, a ako je to vama normalno onda se nadam da nemate djecu.

A tebi autore mogu samo poruciti da izdrzis jos malo, pa idi dalje od njih i stvori sam sebi zivot.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:33   #58
Moj ti je savjet da prestaneš razmišljati o tome tko je išao/nije išao na ekskurziju, što su ti roditelji platili ili nisu platili jer ispada da ti je samo to važno. Valjda postoje neki zajednički trenuci koje imaš s roditeljima, bratom, a da nemaju veze s novcima?
nekako mi se čini kao da ih samo kroz te financije gledaš.
A sada si dovoljno odrastao da se odmakneš od svega, radiš neki studentski posao i zaradiš si za neke osnovne potrebe.
Meni su roditelji priustili sve sto su mogli (i vise), ali se nekada potrefilo da su recimo imali vise novaca kada je moja sestra isla na neki izlet, pa je ona isla, a kada sam ja trebala ici, nisu imali pa nisam isla i nikada od toga nisam radila problem, niti sam im zamjerila, niti sam se osjecala lose pred kolegama iz skole.
Ti kazes da su ti takve situacije pokvarile samopouzdanje, a ja mislim da se preko takvih situacija bas gradi karakter, samopouzdanje,... Zasto bi te diralo sto ti se rugaju djeca jer nisi isao na izlet. To samo govori o njima, a ti si se tu trebao postaviti na ispravan nacin i objasniti im da si to tvoji roditelji nisu mogli priustiti i da ih ne zelis zbog nekog izleta baciti na prosjacki stap.

Ako ti to toliko smeta, e pa ti pokazi da si drugaciji i prestani im to predbacivati, prestani od djeda uzimati novce.... Ja sam isla na fakultet i zavrsila ga i mogu reci da mi za to roditelji nisu morali dati niti novcica. Zivot u studentskom domu u hrvatskoj je jeftin, ako imas visok prosjek postoje razne stipendije, studentske poslove nije problem naci. Dakle, mozes biti svoj covjek.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:11   #59
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Moj ti je savjet da prestaneš razmišljati o tome tko je išao/nije išao na ekskurziju, što su ti roditelji platili ili nisu platili jer ispada da ti je samo to važno. Valjda postoje neki zajednički trenuci koje imaš s roditeljima, bratom, a da nemaju veze s novcima?
nekako mi se čini kao da ih samo kroz te financije gledaš.
A sada si dovoljno odrastao da se odmakneš od svega, radiš neki studentski posao i zaradiš si za neke osnovne potrebe.
Meni su roditelji priustili sve sto su mogli (i vise), ali se nekada potrefilo da su recimo imali vise novaca kada je moja sestra isla na neki izlet, pa je ona isla, a kada sam ja trebala ici, nisu imali pa nisam isla i nikada od toga nisam radila problem, niti sam im zamjerila, niti sam se osjecala lose pred kolegama iz skole.
Ti kazes da su ti takve situacije pokvarile samopouzdanje, a ja mislim da se preko takvih situacija bas gradi karakter, samopouzdanje,... Zasto bi te diralo sto ti se rugaju djeca jer nisi isao na izlet. To samo govori o njima, a ti si se tu trebao postaviti na ispravan nacin i objasniti im da si to tvoji roditelji nisu mogli priustiti i da ih ne zelis zbog nekog izleta baciti na prosjacki stap.

Ako ti to toliko smeta, e pa ti pokazi da si drugaciji i prestani im to predbacivati, prestani od djeda uzimati novce.... Ja sam isla na fakultet i zavrsila ga i mogu reci da mi za to roditelji nisu morali dati niti novcica. Zivot u studentskom domu u hrvatskoj je jeftin, ako imas visok prosjek postoje razne stipendije, studentske poslove nije problem naci. Dakle, mozes biti svoj covjek.
Pa naravno da nije samo to vazno ali oni znaju da se "uzbudjuju" kada njima nesto fali, al kada meni nesto fali onda "a, to je za bogate to i ne mora". E, to je veoma iritirajuce za mene. A, i ne razmisljam o tome ko je bio ko nije bio na ekskurziji, vec ono sto mi SU MOGLI FINANSIJSKI da mi omoguce mi nisu omogucili. Da nisu imali para ja ne bih sad nosio gnev u meni (dakle, imali su ali im ja nisam bitan). A, u MK ne vredi to za prosek i ostalo. Ja da mogu da nadjem bilo koji posao radio bih (i najponizavajuci). Ali, ne mogu da ga nadjem (u kuci jedino moj brat radi, i to i on sa hiljadu muke se zaposlio).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:12   #60
svasta, ja ne znam di ti zivis, di to roditelji kupuju tinejdjerima cipele za 1000kn, mislim svaka im cast, al to su rijetki il ti zivis u nekoj fensi okolini. super kaj su te starci u tak dobru skolu smjestili, ne znam sto se onda zalis. kad sam ja isla u srednju skolu, a nije bilo tak davno, jedna osoba nije imala cipele za vise od 50 kn, sve ful skromna djeca sa ful skromnim roditeljima, jedva da su i to dobili. sve smo si sami zaradili prek ucenickog servisa kak je netko rekao. a mi smo iz zagreba. i roditelji ti nisu duzni platit vozacki, to kaj nekog vidis kak nesto ima znaci da mu stari ima i zeli a ne da se to tak mora. mislim, kamo srece da je i meni i vecini tako bilo, al jbg. kaj se tice cigareta i alkohola ista stvar, i mene je to ful mucilo 'pa zakaj, kaj me starci ne vole' al sad si mislim njihova je rad, njihova je zarada, sami odlucuju u sto ce potrosit isto kao sto sada sama ja biram i odlucujem i nema mi ko sta komentirat kak trosim svoje pare. fokusiraj se na zavrsetak skole i poslic kakav imas i to je to. ko sto ekipa ovdje pise oni se promjenit nece. mozda piju jer bi ti htjeli pruzit vise a ne mogu. ne znam ljude ali ne mora znacit da su ljeni. ja sam to misla cijeli zivot za svoje i onda poslije skuzis zivot/realnost/itd. moj tata npr je utukao i novce i vrijeme u svoje obrazovanje i radi u dobroj/stabilnoj firmi cijeli zivot i placen je ko da mu rad ne vrijedi prakticki. da je radio taj isti posao u bilo kojoj drugoj drzavi bio bi peterostruko placen. 6000-7000 kn koje ti spominjes nije dovoljno za normalan zivot za obitelj, al bus vidil kad ces imat svoju djecu. i molim da ne dodju sad neki papani koji jedu kvalitetan obrok za 3 kune svaki dan jer me ne zanimaju fantazije.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.