Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 18:54   #61
Kaže stari što nam fali niste žedni niste gladni........o znam kako ti je. Zbog kredita manji prihodi od kućanstva,uredno otplaćivanje ali godine koje dolaze su već zadnja putanja mladosti. Glavno da se ima za piće i jelo. Ja ne pamtim kad sam dobio novac za izlaske,na godinu bi dobio negdje cca 400 Kn a obuća i odjeća izuzetno stare,skupe,kvalitetne ali se zato dugo nose. Problem recimo dati za zubara pa moram iz svojeg džepa. To toliko odricanja ima da je za ne vjerovati. I nije problem recimo neplaćena autoškola,ja ne mogu dobiti auto a imam autoškolu. Hoćeš auto? Kupi si pa ga vozi,daj za gorivo ili vozi na malim relacijama,ili obavezno sa nekim u autu ako idemo na duže.Drugi već naveliko imaju aute . Stvarno nema smisla imati djecu ako im ne možeš omogućiti lagodan život. Ono što mene nervira je cijelo vrijeme uspoređivanje sa najgorima,kao,kriza je pa budi sretan da imaš što piti i jesti lol. Da moram paziti na svaku kunu jer bi na godinu dobio od starci max 400 Kn u kešu za izlaske haha. Uz to nema smisla izlaziti sa malo novaca,samo se možeš družiti sa najgorima koji te mogu dotući. Inače si u krivu ako misliš da se novcem od alkohola i cigareta može nešto pokriti. Moj primjer,išli bi na more svake godine 10 dana umjesto da se štedjelo. Tu bi se našlo oduška i onda opet sve po starom.

Zadnje uređivanje Detektor : 01.04.2017. at 19:23.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:40   #62
Ha ha ha.��koja razmazen djeca! Ti stvarno mislis da djecu trebaju imati samo bogatuni. Kako opisujes svoj zivot to je prosjek hrvatske ako ne i iznad prosjeka. Koliko godina imas? Zasto bi ti tata kupio auto? Imam dvoje djece iz ljubavi a ne da bi im kupovala aute, placala skupe izlaske i sl. ocito nisi blizak s roditeljima kada gledas samo materijalno.
Mi imamo iznad prosjecna primanja za hrvatsku i necemo sigurno moci djeci kupiti auto ili stan. O cemu ti pricas?! Sto prije shvatis da zivot nije lagodan to ce ti biti bolje. I molim te, pocni raditi i dobro zaradjivati kako bi djeci priustio lagodan zivot pa se javi za 20-ak godina da vidimo kako ti ide? I nemoj molim te imat djecu iz ljubavi ako ti primanja ne budu preko 20.000kn.
A sada vidim tvoj potpis! Iz njega je sve jasno. Otužno!!!! Obrazuj se malo. Na taj nacin se nece eliminirati siromastvo
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:03   #63
Markec ja te kužim. Nisam srećom imala 2 takva roditelja već samo 1. Stari mi je bio i gori od tvog, a stara i predobra. Radila je za vrijeme rata i 3 posla samo da nam ništa ne nedostaje, a stari bi došao doma sa svog uhljebskog posla pijan i legao na kauč. Ne znam kaj bi ti rekla, ja sam isto radila sezonski od 1. razreda srednje, ali sam imala i majčinu podršku iako je nikad nije bilo doma. Stari nije imao ni nikakav hobi ili gušt osim cigareta, alkohola i kockanja. Meni je to u pubertetu bilo grozno, nije mi se uopće dalo bit doma. Žao mi je i drš se!
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:13   #64
Ako neću imati bar 5000 i 25 kvadrata po osobi,neću imati niti jedno dijete. Za dijete treba imati financijski plan kako platiti školovanje do fakulteta,privatne instruktore ako treba.
Nećete moći kupiti stan zato jer ste rastrošni a pričaš meni o razmaženosti i iznad prosječnom životu Bez brige,dovoljno mi je bilo vidjeti kmetove po firmama kako se zadovoljavaju malim stvarima da znam zašto je tako kako je. Mislim da bi odnos radnik-kapitalist bio pošteniji kad bi bogatiji imali više djece jer ne možemo baš očekivati da bi davali crkavice od plaće vlastitoj djeci ovako običan čovjek proizvede bogatašu nove radnike koji su sretni ako bilo što naslijede dok dijete tajkuna živi bezbrižno i ima možda jedno dijete. Europski prosjek je 15 000 Kn,što se mene tiče stvar je jasna. Imati djecu samo zato da bi im omogučili jednako težak život ili još teži je bezveze kao "evo da vidiš sad što je život",to mi dođe nešto kao kažnjavanje djeteta na za ovaj svijet još kad čujem od mladih u što i sam spadam kako starci žicaju da se da nešto za kućanstvo...mislim.

Zadnje uređivanje Detektor : 01.04.2017. at 20:24.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:15   #65
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Onak.....ja svojoj djeci sve kupujem na snizenjima..... Mislim da ta odjeca i obuca ne vrijedi punu cijenu koju traze....
Niti ja niti mm ni djeca ne nosimo markirano....
Za nas cetvrto skupa nove tenke dodju 600-700kn....
Nema sanse da bi za jedne tenke dala 500kn..
Evo upravo sam preko neta kupila klincima sandale za 7 eura (snizene sa 30eura)....
Mislim onak..... Daj se skuliraj ili zaradi sam.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Pa on je i rekao da radi. Tko zna kakvi će tvoji klinci biti u pubertetu. Htjeti​ će tenisice za sport, pa cipele/sandale za van, pa će htjeti s prijateljima u kino, na maturalac, na more.. a ti ćeš im to sve željeti priuštiti jer ih voliš i jer si normalna. Razmisli... Nije normalno da ljudi vole više cigarete i alkohol od vlastite djece i njihovih željica. Da mi sin od 15 godina želi Adidas tenisice, odvela bih ga bar u outlet ili bi čekala sniženja, ne bi mu sigurno rekla: sine, čekaj ljeto pa si sam zaradi...
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:30   #66
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Kaže stari što nam fali niste žedni niste gladni........o znam kako ti je. Zbog kredita manji prihodi od kućanstva,uredno otplaćivanje ali godine koje dolaze su već zadnja putanja mladosti. Glavno da se ima za piće i jelo. Ja ne pamtim kad sam dobio novac za izlaske,na godinu bi dobio negdje cca 400 Kn a obuća i odjeća izuzetno stare,skupe,kvalitetne ali se zato dugo nose. Problem recimo dati za zubara pa moram iz svojeg džepa. To toliko odricanja ima da je za ne vjerovati. I nije problem recimo neplaćena autoškola,ja ne mogu dobiti auto a imam autoškolu. Hoćeš auto? Kupi si pa ga vozi,daj za gorivo ili vozi na malim relacijama,ili obavezno sa nekim u autu ako idemo na duže.Drugi već naveliko imaju aute . Stvarno nema smisla imati djecu ako im ne možeš omogućiti lagodan život. Ono što mene nervira je cijelo vrijeme uspoređivanje sa najgorima,kao,kriza je pa budi sretan da imaš što piti i jesti lol. Da moram paziti na svaku kunu jer bi na godinu dobio od starci max 400 Kn u kešu za izlaske haha. Uz to nema smisla izlaziti sa malo novaca,samo se možeš družiti sa najgorima koji te mogu dotući. Inače si u krivu ako misliš da se novcem od alkohola i cigareta može nešto pokriti. Moj primjer,išli bi na more svake godine 10 dana umjesto da se štedjelo. Tu bi se našlo oduška i onda opet sve po starom.
Ti si sad malo pretjerao.

Šta će ti auto ako nemaš za benzin da ga plaćaš? Ili očekuješ da ti u tome roditelji pomažu? I održavanje auta košta... godišnji servis, kvarovi, tehnički pregled i registracija. O vozačkom koji košta kao da polažeš za raketu da i ne govorim (a pogotovo kad te ruši dvaput, triput...)

I šta fali da odu malo na more? Tebi ostane prazna kuća i ti i tvoji prijatelji možete im pojesti i popiti sve što su kupili

No da, kažeš da izdvajaš za zubara iz svog džepa... To je pohvalno i pokazuje da brineš o svom zdravlju

Ostalo ne bih komentirala, ne čini mi se da ti nešto uskraćuju, jedino su možda tvoji roditelji zastarjelih svjetonazora pa nisi "moderan" kao djeca trendi roditelja. Ne voziš se na segwayu po Nizozemskoj, nego po kvartu skejtom

Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Nije normalno da ljudi vole više cigarete i alkohol od vlastite djece i njihovih željica. Da mi sin od 15 godina želi Adidas tenisice, odvela bih ga bar u outlet ili bi čekala sniženja, ne bi mu sigurno rekla: sine, čekaj ljeto pa si sam zaradi...
Ma bilo što... onako, zar ti je tolika muka odreći se pomalo tih poroka da bi djetetu priuštio nešto bolje, pa i to je jedan od načina da mu pokažeš da ga voliš? Ne, neće dijete zbog toga postati materijalist, nego ćeš ti biti i ostati Židov.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:06   #67
@Great Shape

Ajde ovako,doba adolescencije,izlasci,moraš dati 50-100 Kn za van,moji ne da to nisu dali nego sam si morao nakupljati od pauze sa strane a kad bi dobio npr 15 Kn i potrošio 5 Kn,ne bi smio reći koliko mi je ostalo jer bi drugi dan dobio 5 Kn. Od tih nakupljenih novaca bi "izašao" u kvart i pio jeftino vino,čista klošarija,znao bi se družiti sa najgorim slojem gdje je veliki uspjeh ako imaš 50 Kn u džepu. Sobu dijeliš,bili natiskani no to za Hrvatsku nije ništa čudno kad ima i onih gdje žive tri generacije u jendoj nekretnini. Nagrada će mene dočekati u obliku nasljedstva no rizik je jako velik. To se možeš družiti ili sa najgorim ljudima (sa kojima se više ne družim) ili biti socijalno isključen što je bolja opcija. Zbog kredita sam nešto ispod srednjeg sloja ali vratit će se to u normalu. Što se mene tiče,vlada progres i to je dobro,penje se po mećavi prema vrhu. Nisam zadovoljan sa 2500,dao otkaz i sad idem u maksimalan rizik za 6000 a cilj mi je imati 8-20 000 Kn,opasno po život. Ako nemaš puno love,moraš ili maksimalno riskirati ili trpjeti dječje proklinjanje,znam primjer maksimalnog rizika,plaća i do 70 000 mjesečno a bio je na dnu,djeca sretna da ne mogu biti sretnija.

Zadnje uređivanje Detektor : 01.04.2017. at 21:17.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:17   #68
Detektor ti stvarno mislis da je netko tko kupuje hranu,placa rezije, sve osnovno za kucanstvo, za djecu + npr. sezonske stvari kao sto je sada djeci bicikl rastrosno?
Mi niti pusimo, niti pijemo, niti nemamo neke druge luksuze pa sigurno ne mozemo kupiti stan djeci. Stedimo da bi kupili bicikl, stedimo da bi kupili kauc, itd. 5000 kn po osobi ti isto nije dosta za auto, stan. Govorim o gotovini a ne o kreditima, jer kredite dizu i siromasni.
Daj se spusti na zemlju i pod hitno pocni traziti dobro placene poslove. Koliko sam shvatila, punoljetan si, srednju skolu si zavrsio. Kod nas su fakulteti besplatni tako da ne vidim kako ti roditelji ne mogu omoguciti skolovanje!
Ne znam kakvi su tvoji roditelji ali svi vi koji kukate ispada da vam je samo materijalno bitno.
Dakle, tvoj je stav da za roditelje nakon djece prestaje zivot??? Dakle, oni moraju prestati imati svoje guste da bi ti mogao potrositi 200 kn na izlazak? Gdje si ti tu onda stedljiv?

Sada sam procitala tvoj zadnji post. Koma! Nadam se da moja djeca nece biti takva, ali je dobro citati ovo da budem spremna na sve. Manje ce me sokirati.
Zasto si uopce morao izlaziti vani i piti s olosem kako kazes? Dakle, ti nisi imao prijatelje s kojima si mogao ici prosetati,druziti se kroz sport ili nesto trece nego si bas morao piti jer to rade adolescenti???! Za tvoji informaciju, ne rade to svi.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:42   #69
Čekaj malo,kažeš da imate iznadprosječna primanja što znači da imate veće plaće od 5500 i možete kupiti stan na kredit a druga je stvar što ga ne uzmete. Fakulteti su kod nas besplatni?Da li mi živimo u istoj državi?Moj prijatelj iz radničke klase isto ko i ja je trebao dati 28 000 Kn za tri godine faksa i to na prolaz,nije bio baš dobar student ali je završio,sve je dao iz svojeg džepa radeći na najnižim poslovima na kojima je izgarao baš kao i ja jer ne želi raditi za to.Drugi prijatelj koji je iz niže buržujske klase je trebao dati 15 000 godišnje unatoč tome što je bio dobar učenik,školovanje za njih je besplatno ali su ti tu troškovi pa moraju raditi dodatnoo.....bilo mu je preskupo pa s e prebacio,bio je dobar student ali sa odličnim uvjetima.Da,roditelji moraju prestati imati svoje gušte.Ja sam na svojem primjeru pokazao kako sam štedljiv tako da sam štedio lovu koju sam dobio za pauzu,zapravo sam postao jako škrta osoba kada sam vidio koliko se moram mučiti za 112 Kn na dan,sad je malo više a i po naravi nisam rastrošan,ne živim od danas do sutra. Pa čuj,izlasci su sastavni dio adolescenata kao i druženje,ako imaš manje para,družiš se sa gorima,ako imaš više,družiš se sa boljima. Piti s ološem? To su djeca radničke klase i jedina razlika između pića u kafiću i vani je u pogledu sigurnosti.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:13   #70
Pa imamo stan. Rekla sam da djeci necemo moci kupiti stan! Sada vidim da ti samo razmisljas kako ces naslijediti stan. Zalosno.
Ja zivim u hrvatskoj ne znam gdje ti zivis.
Zavrsila sam fax besplatno. Cak sam imala i zaradu od njega. Dakle, samo treba uciti. Ako si dobar student imas dom ako nisi iz mjesta, dobivas stipendiju i sasvim ti je dovoljno za normalan zivot. Ako te fax stvarno zanima radis na projektima od kojih se takodjer dobiva honorar. Samo treba prestati biti parazit.
A to da roditelji trebaju prestati imati svoje guste! Ja se samo nadam da ces se svega ovoga sto ovdje pises stvarno i pridrzavati jer razmisljas jako naivno.

A ovo da je druzenje vezano uz to koliko novaca imas uopce ne razumijem! Ocito nemas pravih prijatelja.

Znaci, po tvojoj logici bi bilo bolje da ti kao osoba ne postojis s obzirom da ti roditelji nisu priustili lagodan zivot (sto god to tebi znacilo).
Gledam svoju preslatku djecu kojoj je jedino vazno da smo tu za njih, ljubav, igra i mislim si: i ti si bio svojima tako preslatko dijete, sve na svijetu, a onda se pretvoris u nezahvalno bice.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:15   #71
detektor, aj molim te prestani trolati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:27   #72
Detektor, ako učiš, sjediš i radiš, možeš završiti dobar faks. Ja sam završila odličan faks, uz još jedan i uz rad. Upala sam s plaćanjem i završila bez plaćanja. Krivo je što osuđuješ ljude koji imaju male plaće. Zašto odlični profesori i odlične medicinske sestre ne bi imale pravo na potomke? Djeci je najvažnije da vide da roditelji imaju duha, vole svoj posao, da imaju nekoga tko će ih motivirati u životu. Ja volim svoj život i uživam u njemu iako mi roditelji nisu priuštili ni stan ni auto. Priuštila sam ih si sama. Tebi je nešto krivo posloženo u glavi.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:39   #73
Staviš stan na hipoteku i kupite im.Dakle klasnog raslojavanja nema,dijete tajkuna se druži sa randičkim djetetom haha.Ja nisam rekao da ja ne trebam postojati po svojoj logici.U potpunosti razumijem čovjeka koji je postavio ovu temu. Moje mišljenje je da treba imati djecu prema mogućnostima inače se stvara siromaštvo.Pošto sam trenutno niža srednja klasa,nisam proleter koji ništa nema daleko od toga da sam socijalan slučaj.Hoću se pridržavati toga da nemam svoje gušte ako ću imati djecu,bez brige,meni bi bila djeca ispred konformizma.Radi se o nezadovoljstvu obzirom na klasni status.Život je borba i pozdrav svim borcima koji su rizikom omogučili djeci bolji položaj,oni će dobiti veliku materijalnu nagradu.

@Trail
Pa profesori i med sestre nisu bokci.I ja kažem,zašto ne bi?Ja se samo suosjećam sa autorom ove teme i jedini savjet koji mu mogu dati je da se bori kako bi ga njegova djeca prestigla.Meni je jako smiješno kad oni koji objektivno ne bi trebali imati puno djece govore kako je život težak i čude se što je netko npr. jedinac i što on unatoč tome što je klasa ko i oni po primanjijma,živi bolje.S druge strane mi je čudno zašto se kapitalisti čude što nemaju radnike?Zar je sramota poslati vlastito dijete u obiteljski biznis? Ako želiš radnika,napravi si,mislim si ja.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:15   #74
Detektor, djeca koja su naslijedila neki imetak, a roditelji im nisu pružili neki oslonac, sklad i motivaciju u životu su također redom nesretna. Stvarno nije sve u novcima i mislim da se tu slažeš samnom. Znam siromašne obitelji s 10 djece koji su svi redom završili: medicinu, stomatologiju, fer, pravo... Ako ti je otac i bauštelac, a mama čistačica, ali trude se, rade svoj posao najbolje što mogu, ponosni su na to što jesu, vjeruju u tebe, motiviraju te da budeš bolji, nauče te skladu i užitku u nematerijalnim stvarima. Ako i živiš u malom prostoru, ali skladnom i punom ljubavi - možeš biti puno sretnija i uspješnija osoba od hrpe bogataša u divovskim stanovima.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:22   #75
Ti si pomijesao neke stvari.
Kao prvo, zasto bi se druzio s tajkunima? Privlaci te snobovski luksuzan zivot? Divis se vrsnjacima koji su od tate dobili ferrari i po mogucnosti ga odmah slupali?
Kao drugo siromastvo ne stvara siromastvo. Ja sam iz radnicke klase a sada spadam u visu srednju. Obrazovanjem i svojim radom sam dosla do toga. Roditelji su mi dali topli dom, ljubav, djetinjstvo,porporu, takodjer i financijsku u svojim mogucnostima a sve ostalo je bilo na meni. Ja bih recimo radije da su se vise orijentirali na svoje guste nego na nas. O kakvom ti komformizmu pricas? I moji su pusili ali od toga mi sigurno nisu mogli ustedjeti za stan. A i zasto bi?
Kakva hipoteka!!!! Jel ti znas da tada 2 stana posjeduje banka a ti niti jedan?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:39   #76
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Kakva hipoteka!!!! Jel ti znas da tada 2 stana posjeduje banka a ti niti jedan?
Ne. Stanovi su tvoji a ako ne vratiš kredit onda ti to uzima banka. Opet,možeš štedjeti i kupiti u kešu,to je puno sigurnije ali onda čekaš. Ja sam za ovu drugu opciju. Kužim što želiš reći ali tako radnici dolaze do nekretnina ako ih nisu naslijedili. Računaj da tu još žive djedovi i bake,dakle trebaš prostor. Evo moj prijatelj ima trosobni stan u dvadesetima,starci se pobrinuli,jedinac,to su moji uzori. Drugi ima samo osnovnu školu ali roditelj ima firmu. Tebe isto privlači viši život kad si se digla u višu srednju klasu. Ja niti ne kažem da siromaštvo stvara siromaštvo nego da neracionalan natalitet stvara siroamštvo primjer: imaš jednu nekretninu i dijeliš na pola,dolaze dvije familije i što sad ti tu imaš od nasljedstva osim što si iz nečeg sigurnog primoran biti podstanar? O tome pričam.

Zadnje uređivanje Detektor : 01.04.2017. at 23:58.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.04.2017., 23:45   #77
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Pa on je i rekao da radi. Tko zna kakvi će tvoji klinci biti u pubertetu. Htjeti​ će tenisice za sport, pa cipele/sandale za van, pa će htjeti s prijateljima u kino, na maturalac, na more.. a ti ćeš im to sve željeti priuštiti jer ih voliš i jer si normalna. Razmisli... Nije normalno da ljudi vole više cigarete i alkohol od vlastite djece i njihovih željica. Da mi sin od 15 godina želi Adidas tenisice, odvela bih ga bar u outlet ili bi čekala sniženja, ne bi mu sigurno rekla: sine, čekaj ljeto pa si sam zaradi...
Pa to i radim.... Kupujem na snizenjima ili outletu

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 00:08   #78
Kao što je netko već rekao, spominješ ih samo vezano za financije. Kakvi su prema tebi bili prije? Kad ste bili mali jesu li radili razliku, jednog mazili i hvalili a drugog ne?
Da su to moji roditelji i da osjećam nepravdu sigurno bi im rekla, nabila na nos, pa kud puklo.
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:14   #79
Roditelji koji će radije potrošiti na vlastite poroke nego na djecu su sebični, a ako se radi o cijeloj jednoj mjesečnoj plaći trebalo ih je u bazenu...tenisice od 300-400kn u tročlanoj obitelji s tolikim mjesečnim prihodima nisu luksuz. Luksuz su ako živiš sa samohranim roditeljem na socijalnoj pomoći i doplatku za djecu ili u Ruandi. Nadalje, treba imati razumijevanja jer je sranje za mladu osobu živjeti u obitelji u kojoj ti roditelji nisu pozitivan uzor, ali markec znam mnogo odraslih osoba koje su odrasle u sličnoj ili lošijoj situaciji od tebe i takva ih je situacija jednostavno natjerala da grebu noktima po zemlji i izbore se za sasvim pristojan i uspješan životni standard...svojim rukama i zalaganjem. Sretno, proći će i to prije nego misliš!
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:34   #80
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Detektor, djeca koja su naslijedila neki imetak, a roditelji im nisu pružili neki oslonac, sklad i motivaciju u životu su također redom nesretna. Stvarno nije sve u novcima i mislim da se tu slažeš samnom. Znam siromašne obitelji s 10 djece koji su svi redom završili: medicinu, stomatologiju, fer, pravo... Ako ti je otac i bauštelac, a mama čistačica, ali trude se, rade svoj posao najbolje što mogu, ponosni su na to što jesu, vjeruju u tebe, motiviraju te da budeš bolji, nauče te skladu i užitku u nematerijalnim stvarima. Ako i živiš u malom prostoru, ali skladnom i punom ljubavi - možeš biti puno sretnija i uspješnija osoba od hrpe bogataša u divovskim stanovima.


U potpunosti se slažem s napisanim! Najveći miraz koji nam roditelji mogu dati su upravo vjera u nas, potpora, motivacija, ljubav. S takvom kičmom osoba može kasnije svojim radom priskrbiti si i tu višu srednju klasu pa i više. Znam toliko primjera djece koja su sve dobili na gotovo i kasnije se odali drogi, obijesti, nezahvalni i nezreli i u zrelim godinama baš zato jer im je materijalno servirano na pladnju. S druge strane ljudi odgojeni u siromašnijim ali zdravim obiteljima postigli su s vremenom i ugledan društveni status.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.