Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 16:32   #21
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedan od segmenata odgoja je i nauciti dijete socijalnim vjestinama, izmedju ostalog da se isprica za nedolazak. bilo unaprijed ako zna da nece ici bilo naknadno ako je bilo sprijeceno.
kako se ja roditelju ispricam, tako i nju uputim da se isprica djetetu.
da ignorira neciju pozivnicu jer joj se ne ide, pojasnila bi joj da tako moze povrijediti dijete koje nju zeli na rodjendanu.
sve to stoji, ali zar ćeš stvarno tjerati dijete da ide na nečiji rođendan, a dovoljno je odraslo da samo kaže da ne želi ići na rođendan? :| mislim, čemu? možda će i nju povrijediti netko tko joj kaže da neće doći na rođendan, ali ja bih joj lijepo objasnila poslije.


ni ja ne idem na rođendane i svadbe na koje mi se ne ide i ne smatram te ljude bliskim prijateljima, a zapravo sam vrlo društvena osoba a i takav posao radim




edit: @olivera

to sve stoji. živimo u 21 stoljeću možeš poslati poruku/mail/sms/whatsapp/nazvati da neće mali/mala doći. za takve stvari u današnje doba nema opravdanja i nekulturno je. ali tjerati dijete da ide na rođendan ako ne želi mi je neshvatljivo.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:33   #22
naravno d aju necu tjerati, nisam to nigdje ni napisala rekla sam da bi joj pojasnila da ignoriranje pozivnice moze povrijediti nekoga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:35   #23
tko uopce govori o forsiranju da se MORA ici na djecje rodjendane?
ja sigurno ne.
ako iz bilo kojeg razloga ne zelis da ti dijete ide na rodjendan (bolest, lijenost, nekultura, ignorancija...sasvim svejedno) nazovi/posalji poruku i reci da dijete nece doci. amen.
to je po meni minimum minimuma kulture koju bi svatko trebao imati.
no vrlo sam svjesna da mnogi nemaju ni taj minimum.

evo, upravo ovo:
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedan od segmenata odgoja je i nauciti dijete socijalnim vjestinama, izmedju ostalog da se isprica za nedolazak. bilo unaprijed ako zna da nece ici bilo naknadno ako je bilo sprijeceno.
kako se ja roditelju ispricam, tako i nju uputim da se isprica djetetu.
da ignorira neciju pozivnicu jer joj se ne ide, pojasnila bi joj da tako moze povrijediti dijete koje nju zeli na rodjendanu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:39   #24
Pa tko prica da se mora ici na svaciji rodjendan?? Pricamo o ignoriranju pozivnica i koliko god mi razglabali o tome-to je cista nekultura...Ne zelis da ti dijete ide-pa super,ne mora ali brate mili javi...
Ostoppbar,da li kada si pozvana na svadbu na koju ti se ne ide javis mladencima da neces doci ili samo ignoriras??
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:47   #25
Ja sam nedavno javila jednoj mami da ne možemo doći jer se meni nije išlo u tu igraonicu koju mrzim i gdje moram hopsati za malim 3 sata
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:51   #26
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak ovo pouzdano znas?
ono, ne moras biti nobelovac da zbrojis dva i dva. nekim roditeljima je to normalan modus operandi, kuzis?
ne dodje mojem malom dvije godine zaredom iako je pozvan, ne dodje jos dvojici prijatelja i jednoj prijateljici dvije godine zaredom...
di ces pouzdanije od toga?

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
btw, pitala si kak moje dijete ne nadje pozivnicu u ormaricu.
nadje.
al ignorira.
jer n ezeli ici.
ovo je fakat ruzno.
zapravo tuzno.
mozda da joj objasnis kako ne mora ici ako ne zeli ali da bi bilo pristojno to javiti slavljeniku?
jel itko razmislja o slavljenicima dok mirno ignorira pozivnicu u ormaricu?
jel vasa djeca ne cekaju jedva vlastite rodjendane da ih proslave s prijateljima...?

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
usput, iz razlicitih razloga ljudi ne dolaze na rodjendane.
imas cijelu temu o tome.
ne treba meni tema. ne treba mi ni razlog. samo javi da neces doci da znam pripremiti svog slavljenika, da ne bude tuzan i razocaran. to je sve.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:53   #27
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno javila jednoj mami da ne možemo doći jer se meni nije išlo u tu igraonicu koju mrzim i gdje moram hopsati za malim 3 sata
i ok, to je tvoje (vase) pravo.
ali nisi bila nekulturna primitivka, ni mu ni bu, jednostavno se ne pojavis, tko ih jebe.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:54   #28
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ok, stvarno se svasta moze desiti, meteori i sl.
ali.
jel se onda pravis potpuno blesava kad sutradan vidis tu mamu? kao da nemas pojma da je bio rodjendan i da si izgubila pozivnicu, nisi se javila niti je dijete bilo na rockasu?

i sto znaci: rodjendani se slave u igraonicama pa je svejedno hoces li se javiti ili ne?
pa da se i na marsu slavi, ako moje dijete zeli da mu marko dodje na rodjendan i onda se marko ni ne pojavi ni ne javi, moje dijete je jako tuzno. a ja ne znam sto da mu kazem.
ne zelim lagati da je siroti marko bio bolestan, ako pouzdano znam da su markovi roditelji totalni ignoranti kojima se vlastito dijete ne da voziti na prijateljev rodjendan.
Ne vidim mamu (ni većinu drugih roditelja) jer dovodi dijete prije mene a odvodi poslije. Ako im se zaista srušio svijet jer moja cura nije došla na rođendan podnijet ću stoički to breme karme, šta sad

Druga djeca nisu dužna biti igdje da bi uveseljavala moje dijete

Ali ja/mi imam/o krasne prijetelje pa nemam takvih problema
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:57   #29
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ne vidim mamu (ni većinu drugih roditelja) jer dovodi dijete prije mene a odvodi poslije. Ako im se zaista srušio svijet jer moja cura nije došla na rođendan podnijet ću stoički to breme karme, šta sad

Druga djeca nisu dužna biti igdje da bi uveseljavala moje dijete

Ali ja/mi imam/o krasne prijetelje pa nemam takvih problema
ako ima vise takvih kao ti pa 5-6-10 prijatelja ne dodje na rodjendan, mozda se cetverogodisnjaku stvarno srusi svijet.
i treba onda podnijeti breme karme, ofkors
svakom tko u ovome ne vidi problem zelim da se jednom nadje u tim cipelama, mozda onda malo promisli svoju nekulturu.

i mislis da su ti prijatelji krasni sve dok te ne zajebu kao Nykas.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:05   #30
Frupy, ja fakat ne znam s kakvim se ti to ljudima družiš i ne kažem da je lijepo, ali desi se xy situacija u kojima nekome tvoje dijete nije prioritet. I nama se desilo da neki bitni nisu došli i šta sad. Važnije mi je što ona o odnosima nauči iz svega nego dramiti jer Perina mama nije otipkala sms (jedni su zaboravili, drugo dijete nije htjelo u igraonicu, bla, bla...). Zemlja se i dalje vrti, i dalje smo si ok s tim ljudima.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:09   #31
meni nije jasno kak nemrete djetetu objasniti zakaj mu netko nije došao na rođendan.
i nije mi jasno na koji način bi me netko zajebao ak mi djetetu ne čestita rođendan?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:12   #32
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Frupy, ja fakat ne znam s kakvim se ti to ljudima družiš i ne kažem da je lijepo, ali desi se xy situacija u kojima nekome tvoje dijete nije prioritet. I nama se desilo da neki bitni nisu došli i šta sad. Važnije mi je što ona o odnosima nauči iz svega nego dramiti jer Perina mama nije otipkala sms (jedni su zaboravili, drugo dijete nije htjelo u igraonicu, bla, bla...). Zemlja se i dalje vrti, i dalje smo si ok s tim ljudima.
ja se s tim i takvim ljudima ne druzim.

i ponavljam: naravno da ne moraju svi doci, naravno da postoji xy razloga za nedolazak, svatko ima pravo birati na ciji ce rodjendan ici itd, ali osnova ljudske komunikacije je pristojnost.
ako neces doci, javi. ako zaboravis javiti, nemoj se iduci dan praviti kao da nikad nisi bio ni pozvan.
bio bitan ili nebitan, ponasaj se kao normalna odrasla osoba. meni je nepojmljivo procitati sto uopce djeca ignoriraju pozivnice, a kamoli odrasli uciti dijete da jednostavno stavi nekog na ignore ako ne moze iskomunicirati svoju zelju i odluku mi je ono... strasna.
i ova recenica da nije "duznost" tvog djeteta da uveseljava druge mi je degutantna, sorry.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:16   #33
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kak nemrete djetetu objasniti zakaj mu netko nije došao na rođendan.
jednostavno: niti zelim lagati da je pero bio bolestan (jer znam da nije), niti zelim otvoreno popljuvati perine roditelje i reci da su lijena nekulturna bagra koja prstom ne mice da napravi nesto za svoje dijete nego radije cijeli dan provede u birtiji.
(primjer nije izmisljen, izmisljen je samo "pero")
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:24   #34
niti ne treba lagati, ali isto tako ne možeš 100% nešto tvrditi osim ako ti nije tako rečeno. ne znam za tebe, ali ja sam se masu puta uvjerila kak stvari često ne izgledaju onako kako se nama čine.
djetetu jednostavno objasniš da može biti puno razloga- netko je možda zaboravio javiti, netko zbog nečega nemre doći, a netko je jednostavno nepristojan, te da ako ga zanima neka pita dotično dijete zakaj nije došlo. neš' ti neke teške filozofije.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:31   #35
Moje dijete je nedavno pozvalo 29 djece. Dolslo ih je 20-ak, a samo njih 3-4 je javilo da nece doci. Meni je osobno bilo samo frka da ce doci svi pozvani i da ce biti problema u igraonici jer smo premasili "kvotu", ali srecom bilo ih je cak i za manji pakt nego smo ugovorili (ok, platili smo 200kn vise - bar je bilo vise animatora I ostao veliki komad torte - pa sam odnijela na posao iduci dan, nije propalo.). I da - djetetu se svakako nije "srusio svijet" - drugi nisu mogli doci jer su bolesni/imaju trening/nastavi niz... Treba djecu uciti da nisu centar svijeta, pa cak ni za rodjendan.

Uostalom ja sam napisala eksplicitno da mi jave samo ako NECE doci, ali ne dira me previse sto neki nisu ni to javili - djetetu su dosli oni koji su mogli/htjeli, oni koji nisu - nisu. Necu valjda se vrijedjati zbog neceg trivijalnog tipa dolazak na djecji rodjendani?!

Inace, trudim se javiti da li ce moje dijete doci ili nece, ali kad se zalomi mjesec kad su pozvani njih dvoje zbrojeno na 15-ak rodjendana (svibanj ) naravno da ne uspijem bas svaki put to odraditi, uostalom jedva se uspijemo organizirati tko vodi koga u koju igraonicu, kako se to uklapa u raspored treninga pozvanog djeteta i nepozvanog drugog djeteta i koji poklon kupiti za malog slavljenika/cu (m/ž, godine, preferencije... )

Ako nekom roditelju nije jasno da jednostavno nemam bas 100% efikasnost u javljanju na svaku pozivnicu koje "iskrasavaju" iz torbi i ormarica, ponekad i dan-dva prije samog rodjendana - a sto im mogu. Ja sa svoje strane imam tolerancije za njih i njihove propuste
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:40   #36
Ja se slazem s proab.
Kada smo vec kod ovakve teme. Mene zivciraju "prijateljice" koje misle da kada nesto stave na fejs ne moraju javiti "bliskoj" prijateljici za koju znaju da nema fejs.
Npr. Kao sto je rodjenje djeteta. Par dana nakon sto je rodila se cujemo da vidim jel rodila,a ona pa da,stavila sam na fejs. Jadno. Cak je moja sestra to vidjela,ali nije mi javila jer je podrazumijevala da mi je prijateljica javila ovako lijepu vijest.😄 vazno da svi poznanici znaju da je rodila
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:44   #37
meni ne smeta kaj ja nisam u toku sa objavama na fejsu nego kaj se neki dure kaj uopće nemam fejs i nisam upoznata sa njihovim objavama. eto, jedna mi je čak rekla da nisam normalna jer nemam fejs.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:48   #38
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni ne smeta kaj ja nisam u toku sa objavama na fejsu nego kaj se neki dure kaj uopće nemam fejs i nisam upoznata sa njihovim objavama. eto, jedna mi je čak rekla da nisam normalna jer nemam fejs.
Meni su se prestali cuditi jer uvijek dam argumente,ali kada se nekim informacijama ja cudim, samo odmahnu rukom u stilu:"a da, ona nema fejs,dakle jadna i neprilagodjena" 😄 to mi je super. 😄
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:14   #39
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jednostavno: niti zelim lagati da je pero bio bolestan (jer znam da nije), niti zelim otvoreno popljuvati perine roditelje i reci da su lijena nekulturna bagra koja prstom ne mice da napravi nesto za svoje dijete nego radije cijeli dan provede u birtiji.
(primjer nije izmisljen, izmisljen je samo "pero")
Na tvoju dušu...

Nadam se da si svjesna da drugi ljudi imaju puno većih problema od nečijeg nedolaska na dječji rođendan. Neki se npr. bakćaju s tričavim kemoterapijama pa ne znaju dal će se loše osjećati baš taj sveti dan, neki nemaju za poklon, neki... Nastavi niz. I nisu se dužni pravdati osobi koju vide triput godišnje u prolazu.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:19   #40
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
niti ne treba lagati, ali isto tako ne možeš 100% nešto tvrditi osim ako ti nije tako rečeno. ne znam za tebe, ali ja sam se masu puta uvjerila kak stvari često ne izgledaju onako kako se nama čine.
djetetu jednostavno objasniš da može biti puno razloga- netko je možda zaboravio javiti, netko zbog nečega nemre doći, a netko je jednostavno nepristojan, te da ako ga zanima neka pita dotično dijete zakaj nije došlo. neš' ti neke teške filozofije.
radi se o tome da moj stvarno uvijek i za svakog zeli znati zasto nije dosao.
pa onda pita i dijete direktno (djeca ga uglavnom blijedo gledaju tako da je moooozda u pitanjui to da im roditelji ni ne kazu da/kad je doticni rodjendan).
zna pitati i roditelje pred djetetom, to je tek neugodna situacija: ne jednom sam svjedocila totalnoj nelagodi roditelja koji ne moze bilo kaj izmisliti pred svojim i tudjim sestogodisnjakom pa bude muk i tajac...:klap:
znam, trebala bi reci istinu. trebam mu dati do znanja kakvi sve nekulturni i egocentricni ljudi postoje, ali nemam srca. jos.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Treba djecu uciti da nisu centar svijeta, pa cak ni za rodjendan.
tocno.
isto kao sto napokon treba nauciti i odrasle da se svijet ne vrti oko njih i njihovog posla i "posla" i da katkad trebaju odvojiti malkice vremena za bavljenje svojim djetetom. pa makar to znacilo da ga samo voze do izvjesne igraonice i nazad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.