Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 19:23   #41
Mene užasno iritira to pozivanje svega i svakoga, a hrpa klinaca uopće ne želi pozvati cijeli razred, ali ajde, da se netko ne osjeća isključenim, truć, pljuc...

Iritiraju me i ove nove mode kojekakvih paketa za školu kad su rođendani, ono počet će igračke svakom ponaosob stavljati, gdje su nestale one vreće s hrpom bombona ili miničokoladica pa svatko po dvije i mirna Bosna, jebo vas taj mentalitet. Ne vas, nekog zamišljenog vas oslovljavam.Koja megalomanija.

I ne pogledam u ormarić cijeli tjedan jer me zaboli i dijete mi se samo obuče.

Pamtim ko ameba, imam neke podsjetnike, ali zaboravim, jebiga, imam drugih stvari u životu. Uopće me ne diraju ti neki datumi, jedva si godišnjicu braka pamtim.

Što se tiče gejstva, sin mi je već najavio da nema teorije da se ženi curicom, da su nenormalne i stalno krešte i ogovaraju. Kaže da će živjeti s najboljim frendom, programirati igrice i bok. Nekad ga podsjetim da mu je i mama curica pa mi kaže da ja nisam prava curica.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:25   #42
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Na tvoju dušu...

Nadam se da si svjesna da drugi ljudi imaju puno većih problema od nečijeg nedolaska na dječji rođendan. Neki se npr. bakćaju s tričavim kemoterapijama pa ne znaju dal će se loše osjećati baš taj sveti dan, neki nemaju za poklon, neki... Nastavi niz. I nisu se dužni pravdati osobi koju vide triput godišnje u prolazu.
nemoj sad namjerno odlaziti u krajnosti.
mi se svi medjusobno poznajemo, vidjamo se svaki dan, bar jednom dnevno, stanujemo u krugu 500 m, znamo tko gdje radi ili ne radi, tj. tko sto radi kad ne radi i ne, kod nikoga nije u pitanju kemoterapija, ne daj boze.
isto tako, pokloni su u cijeloj prici potpuno nebitni i ne radi se o iznosima. djeca uglednih doktora prednjace u nedolascima pa mi je tesko povjerovati da nemaju ni za kruh.
i ne znam po koji put: imas razlog za nedolazak - ok.
samo budi elementarno kulturan i javi da ne dolazis. jel moguce da je to toooliko tesko? po cijele dane se visi na fejsbucima, tviterima, instagramima i forumima, ali ne mos poslati jbn viber ili sms.
daaaaaj
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:39   #43
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nemoj sad namjerno odlaziti u krajnosti.
Ok, blago tebi
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:48   #44
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ok, blago tebi
krajnosti su odlika br.1 ovog podforuma.
mislim da je svima jasno (ali dakako, mnogi ce se praviti da nije) da ne smatram da svima na svijetu treba vrijeme stati kad su pozvani na neciji rodjendan, ali isto tako ne treba opravdavati primitivce koji opravdanja za svoju nekulturu nemaju.

hoces doci ili neces = savrseno tvoja stvar
odgovor na poziv = elementarni bonton

eto, toliko.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:01   #45
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
radi se o tome da moj stvarno uvijek i za svakog zeli znati zasto nije dosao.
pa onda pita i dijete direktno (djeca ga uglavnom blijedo gledaju tako da je moooozda u pitanjui to da im roditelji ni ne kazu da/kad je doticni rodjendan).
zna pitati i roditelje pred djetetom, to je tek neugodna situacija: ne jednom sam svjedocila totalnoj nelagodi roditelja koji ne moze bilo kaj izmisliti pred svojim i tudjim sestogodisnjakom pa bude muk i tajac...:klap:
znam, trebala bi reci istinu. trebam mu dati do znanja kakvi sve nekulturni i egocentricni ljudi postoje, ali nemam srca. jos.
pa neka ih pita. barem ti ne moraš. i skuže oni kakvi sve ljudi postoje. skuže kad nekaj ne štima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:01   #46
1. roditelji koji nameću svoja uvjerenja.
išli smo malog cijepiti i kad sam dolazila po njega u vrtić rekla sam tetama da mali sutra neće u vrtić jer ako ubere nuspojave neću ga dovodit, i onda se pojavila jedna mama koja je bila zgrožena i uvjeravala me da ne cijepim klinca jer djeca umiru i budu obilježena.

mene ne interesira tko što želi i ne želi za svoje dijete, dovoljno sam se raspitala i dovoljno sam informacija skupila i zaključila da je puno veća opasnost ne cijepiti, pa ne trubim to na sva zvona.

2. mame "a kad je prvi put..?" "a moj je već sa.."

prohodao, propričao, propuzao, protrčao, zaspao sam..
divno je da te interesira ali tvoje i moje dijete nisu ista osoba i nije jedno bolje od drugog jer je nešto ranije usvojilo.

moj je jako rano prohodao i počeo pričati i ne mislim da je pametni ili gluplji od druge djece. ali pitanja koja su mi postavljali su bila bolesna.
jedna gospođa me pitala zašto smo mu pustili da tako brzo prohoda. a trebala sam ga za radijator vezat?

3. zašto ga vodite?

-na svadbe, na kave, na večere..
meni je moje djete radost a ne teret.

4. rečenice mojih prijatelja
*totalno si postala majčinski tip, muz i dica su ti prvi na listi!
e ta me ostavi bez teksta, ko da mi bude bitni od njih?
* muz ti i dalje izlazi s dečkima
i ja bi s njima al trudna baš i ne mogu
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:07   #47
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
radi se o tome da moj stvarno uvijek i za svakog zeli znati zasto nije dosao.
pa onda pita i dijete direktno (djeca ga uglavnom blijedo gledaju tako da je moooozda u pitanjui to da im roditelji ni ne kazu da/kad je doticni rodjendan).
zna pitati i roditelje pred djetetom, to je tek neugodna situacija: ne jednom sam svjedocila totalnoj nelagodi roditelja koji ne moze bilo kaj izmisliti pred svojim i tudjim sestogodisnjakom pa bude muk i tajac...:klap:
znam, trebala bi reci istinu. trebam mu dati do znanja kakvi sve nekulturni i egocentricni ljudi postoje, ali nemam srca. jos.
Kako je ovo u skladu s tvojim upisima da razlog nije bitan, već da je samo pitanje kulture prijaviti dolazak i nedolazak?

Zašto ti svom djetetu ne objasniš da ne može pozivat ljude na red? Isto kao što savjetuješ drugima da objasne djetetu da nije pristojno ignorirat pozivnice. (Zapravo, znam jer i sama uživaš u pozivanju na red )

Ja se slažem da ignoriranje pozivnica nije ok, ali ne mogu zamislit da moje dijete propituje nečiji nedolazak (odrasle!), a ja sa strane trepćem i još gledam di ću ga uvrebat nasamo da ga i ja malo prišarafim.

Kod nas se u vrtiću poziva cijela grupa zadnjih godinu dana. Moja mala brije na ročkase, super joj je to, za ročkase smije nosit neke stvari koje ne dozvoljavam za vrtić, pa joj je to super.
Ali...jednom joj nisam ni rekla da je dobila pozivnicu. Jer se nije uklapalo u moje sebične planove Naime, dogovorila sam napokon frizera, nakon kiretaže i dugog oporavka poslije, zbog čega sam imala izrast od 2cm. I onda je stigla pozivnica, i vremenski mi je bilo neizvedivo.
Pa sam pozivnicu pospremila.
To je dječak za kojeg nisam nikad čula da se druže. Na pozivnici nije bilo broja. Roditelje nisam uopće poznavala i moguće da sam hladnokrvno prolazila pored njih iduće dane.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:14   #48
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Kako je ovo u skladu s tvojim upisima da razlog nije bitan, već da je samo pitanje kulture prijaviti dolazak i nedolazak?

Zašto ti svom djetetu ne objasniš da ne može pozivat ljude na red? Isto kao što savjetuješ drugima da objasne djetetu da nije pristojno ignorirat pozivnice. (Zapravo, znam jer i sama uživaš u pozivanju na red )

Ja se slažem da ignoriranje pozivnica nije ok, ali ne mogu zamislit da moje dijete propituje nečiji nedolazak (odrasle!), a ja sa strane trepćem i još gledam di ću ga uvrebat nasamo da ga i ja malo prišarafim.
mene razlog ne zanima. ni najmanje.
moje dijete razlozi jaaaako zanimaju. jer je naivno, neiskvareno dijete. on ne poziva na red nego je tuzan, razocaran i zabrinut.

jedino sto si dobro shvatila je da ja "volim" pozvati na red primitivcine koji se ne udostoje odgovoriti na poziv.
primitivci ne zasluzuju drugo nego da se i ostali spuste na taj primitivan nivo.
pa naivno i tupavo postavim to sporedno pitanje zasto nisu nazvali da nece doci na rodjendan na koji su pozvani
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:18   #49
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
...
Potpisujem u cijelosti (osim što nisam trudna drugi put).

Već sam napisala, općenito me živcira to natjecanje među mamama uvijek i svuda


EDIT: frupy pa ajme zašto ljude zoveš primitivčinama?! Onak zaista može biti trilijun razloga zašto netko nije javio, glavno da ti ponosno onda ideš izazivati i suočiti tu osobu s pitanjem "zašto nije javila". Pa ono možda je baš ta osoba u nekom sje* stanju, možda ovo možda ono, pa trebaš razmišljati i o drugima

Glavno da je na moj spomen muško-žensko bilo užas koja glupa dosadna tema i skakala si na svaki post, a ovo je okej jer eto to baš tebe smeta i živcira pa se može po tome. E to fakat nije fer
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:18   #50
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mene razlog ne zanima. ni najmanje.
moje dijete razlozi jaaaako zanimaju. jer je naivno, neiskvareno dijete.

jedino sto si dobro shvatila je da "volim" pozvati na red primitivcine koji se ne udostoje odgovoriti na poziv.
primitivci ne zasluzuju drugo nego da se i ostali spuste na taj primitivan nivo.
pa naivno i tupavo postavim to sporedno pitanje zasto nisu nazvali da nece doci na rodjendan na koji su pozvani
Zašto ne objasniš djetetu da nema pravo znat svačije razloge?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:22   #51
ja ne razumijem raspravu :lo
zar zbilja.postoje odrasli ljudi koji smatraju da je sasvim.normalno ne javiti da nece prisustvovati dogadjaju na koji su pozvani? imas br telefona na pozivnici, mislis da sluzi za ukras?
ne znam, naucila sam da se nazove i zahvali na pozivu otprilike kad sam nauvila i da se predtavi na telefon, da se kaze dobar dan i dovidjenja i da se ne zove nikoga od dva do pet.
neke su se stvari s vremenom promijenile, ne moras se vise predstavljati kad zoves s mobitela poznate ljude, ali nisam znala da se promijenilo to da se na pozivnicu odgobori, s da ili ne i zahvali na pozivu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:22   #52
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Zašto ne objasniš djetetu da nema pravo znat svačije razloge?
mislim da slavljenik ima pravo znati i pitati zasto mu netko nije dosao na rodjendan, pogotovo ako je on svakom tom djetetu apsolutno svaki put bio na rodjendanu. sad, ako ce mu taj netko lagati, neka laze - i to puno govori.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:26   #53
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
EDIT: frupy pa ajme zašto ljude zoveš primitivčinama?! Onak zaista može biti trilijun razloga zašto netko nije javio, glavno da ti ponosno onda ideš izazivati i suočiti tu osobu s pitanjem "zašto nije javila". Pa ono možda je baš ta osoba u nekom sje* stanju, možda ovo možda ono, pa trebaš razmišljati i o drugima

Glavno da je na moj spomen muško-žensko bilo užas koja glupa dosadna tema i skakala si na svaki post, a ovo je okej jer eto to baš tebe smeta i živcira pa se može po tome. E to fakat nije fer
konkretni ljudi o kojima ja pricam nisu nista drugo nego primitivcine.
ne vode djecu na rodjendane opcenito i nikad se nikome ne javljaju. rekoh vec, serijski modus operandi.
i u toj situaciji definitivno nisam ja ta koja treba razmisljati "o drugima" nego bi drugi malo trebali razmisljati o svojoj djeci i njihovim prijateljima.

ako ti je tema glupa i dosadna, sto cu ti ja
ocito mnogima nije
ne kuzim sto tu nije fer
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:27   #54
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne razumijem raspravu :lo
zar zbilja.postoje odrasli ljudi koji smatraju da je sasvim.normalno ne javiti da nece prisustvovati dogadjaju na koji su pozvani? imas br telefona na pozivnici, mislis da sluzi za ukras?
ne znam, naucila sam da se nazove i zahvali na pozivu otprilike kad sam nauvila i da se predtavi na telefon, da se kaze dobar dan i dovidjenja i da se ne zove nikoga od dva do pet.
neke su se stvari s vremenom promijenile, ne moras se vise predstavljati kad zoves s mobitela poznate ljude, ali nisam znala da se promijenilo to da se na pozivnicu odgobori, s da ili ne i zahvali na pozivu.
ajde fala kukiju da je netko shvatio poantu price
Summer
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:29   #55
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne razumijem raspravu :lo
zar zbilja.postoje odrasli ljudi koji smatraju da je sasvim.normalno ne javiti da nece prisustvovati dogadjaju na koji su pozvani? imas br telefona na pozivnici, mislis da sluzi za ukras?
ne znam, naucila sam da se nazove i zahvali na pozivu otprilike kad sam nauvila i da se predtavi na telefon, da se kaze dobar dan i dovidjenja i da se ne zove nikoga od dva do pet.
neke su se stvari s vremenom promijenile, ne moras se vise predstavljati kad zoves s mobitela poznate ljude, ali nisam znala da se promijenilo to da se na pozivnicu odgobori, s da ili ne i zahvali na pozivu.
Ja mislim da je to jasno.

Meni je jedino nejasno zašto ljudi koji sačekuju iza ugla primitivčine koji ne odgovore na pozivnicu i/ili guštaju dok dijete iste poziva na red misle da su išta kulturniji od ovih koji se nejavljaju.

Spuštanje na primitivan nivo da bi "vratio" primitivčinama jer jako....pa....primitivno.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:34   #56
Slazem se s Frupy i potpis na Summer.
Danas ljudi idu s mobitelom na zahod. Pa ni vrag da nemres naci 3 sec poslati poruku - fala na pozivu ali mali Perica nece doci.
Meni je nebitno zasto. A malog ako ce zanimati, pa nek pita.
I nije mi ok ovo sto je netko pisao gore da dijete ignorira pozivnicu. Neces ici, ne moras. Ali moramo javiti.
Ali ja tu polazim od situacije koju je imala moja seka i njenog izraza lica i cijele te proslave rockasa na koju nitko nije dosao. I ne zelim da se neko drugo dijete (moje ili bilo cije) osjeca tuzno jer ocekuje prijatelje koji ne dolaze (a nitko nije rekao da nece). I svijet odrasle osobe se nece srusiti, ali mislim da ce dijete biti zalosno.
Moze netko reci da je to zivotna lekcija...ok. ali ako se ta lekcija moze prolongirati na neku stariju dob, zasto bi se trebala uciti tako rano? A treba samo 1 minuta za poslati sms. Nije problem objasniti djetetu da netko nece doci. Ali kad dijete vec pred vratima ceka goste i ispituje kad ce doci, a ti govoris evo za cas (jer i ti racunas na dolazak s obzirom da nitko nije javio suprotno) - onda je to ipak usrana situacija.


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:35   #57
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je to jasno.

Meni je jedino nejasno zašto ljudi koji sačekuju iza ugla primitivčine koji ne odgovore na pozivnicu i/ili guštaju dok dijete iste poziva na red misle da su išta kulturniji od ovih koji se nejavljaju.

Spuštanje na primitivan nivo da bi "vratio" primitivčinama jer jako....pa....primitivno.
pa je, napisala sam da je.
ali jedino tako ih moozda mozes navesti da se malo zamisle nad svojim postupcima, za dobrobit njihove i tudje djece.
ako i samo jedan shvati od njih 10, meni je drago.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:41   #58
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ali kad dijete vec pred vratima ceka goste i ispituje kad ce doci, a ti govoris evo za cas (jer i ti racunas na dolazak s obzirom da nitko nije javio suprotno) - onda je to ipak usrana situacija.
tocno.
zalosno usrana situacija za koju ti nisi kriv, a moras opravdavati nekog koga uopce ni ne zelis opravdavati.

i da ne ispadne da mislim da je centralni dogadjaj svemira rodjendan mog sina, meni se srce slomilo bas na jednom drugom rodjendanu njegovog prijatelja kojem je od 20 pozvanih doslo sedmero djece. nitko nije javio da ne dolazi. mali je tuzno stajao na vratima i pitao mamu, citiram: "jel moguce da ja nemam prijatelja, nitko mi nije htio doci na rodjendan!"
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:45   #59
Ja mislim da bi uzvanicima trebalo organizirati cjelodnevnu pratnju pod rotorkama od trena uručenja pozivnice do same proslave. Nema da nema.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:52   #60
frupy, nisam rekla da je ova tema glupa i dosadna, nego da je tebi ona bila.

Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je to jasno.

Meni je jedino nejasno zašto ljudi koji sačekuju iza ugla primitivčine koji ne odgovore na pozivnicu i/ili guštaju dok dijete iste poziva na red misle da su išta kulturniji od ovih koji se nejavljaju.

Spuštanje na primitivan nivo da bi "vratio" primitivčinama jer jako....pa....primitivno.
Slažem se.

Ja ću odgovoriti na poziv, uvijek sam i odgovarala. Rado bih i da se meni javi da će netko doći ili neće. Dosad je tako bilo. Što će biti kad curka krene u vrtić i kakvi će onda biti pozivi ne znam, priznajem da ne znam, ali znam za sebe da ću uvijek odgovoriti.

Ja sam recimo često bila ta kojoj skoro nitko nije dolazio na rođendane. Sad sam se toga sjetila! Da, ne bih to htjela svome djetetu, nimalo, ali isto tako ne bih "pozivala" druge roditelje na red.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.