Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 23:15   #81
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ono, ne moras biti nobelovac da zbrojis dva i dva. nekim roditeljima je to normalan modus operandi, kuzis?
ne dodje mojem malom dvije godine zaredom iako je pozvan, ne dodje jos dvojici prijatelja i jednoj prijateljici dvije godine zaredom...
di ces pouzdanije od toga?
ne kuzim, da ga jebes, ne kuzim.
dakle ti zakljucujes da djeca ne dolaze na rodjendane jer se roditeljima neda njih voziti?
to je ono, jedan jedini moguci razlog
i ti si sigurna u njega


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovo je fakat ruzno.
zapravo tuzno.
mozda da joj objasnis kako ne mora ici ako ne zeli ali da bi bilo pristojno to javiti slavljeniku?
jel itko razmislja o slavljenicima dok mirno ignorira pozivnicu u ormaricu?
jel vasa djeca ne cekaju jedva vlastite rodjendane da ih proslave s prijateljima...?
frupy, ajde ga ne trolaj.
kvotat cu ti jos pet puta di sam jasno i transparentno napisala da sam pristojna i da javim hoce li moje diejte doci ili nece.
i to vrlo brzo nakon sto pozivnicu vidim (jbg, nekad sm ju tek u petak vidla i to ne svojom greskom)
da bi pozivnciu mogla vidjeti, dijete mi ju treba dati ili me upozorit da ima pozivnicu u ormaricu
ili ako me teta upozori da nas ceka pozivncia ili mi istu da u ruke
male, zaista su male sanse ak dijete pokupim vani, da cu do garderobe samo radi "moguce pozivnice u ormaricu" prije petka kada uzimam stvari.

uz to sto jesam pristojna i javit cu bez obzira na ishod, po tome "mjerim" kolko je nekom djetetu/rdoitelju stalo dal je moje diejte pozvano radi sebe same ili reda radi sa tihom molitvnom da ne dodje svih 28 jer bi radije da plate kvotu za 20 djece (@proab, ne mislim nis lose, dapace, podrzavam)

motiviranost mog djeteta "mjerim" po tome dal mi je sama rekla da ju je netko pozvao na rodjendan il nije.
naravno da pricam sa njom o svakoj pozivnici, i o tome, dal zeli ici, kakav poklon hoce kupit, poticem da sama pita slavljenika sto si zeli....znas kolko puta mi je sa cudjenjem rekla da ne kuzi zasto ju ta i ta zove, kada se nikad nisu igrale, jednom je i dodala da joj je glupo ici kad joj se ta rugala radi xxxx.
a imale smo i scene da nema pojma koje je to dijete pa sam sa tetama cavrljala i istrazivala.
naravno da napisem roditleju da nece doci i bok. i njoj sam znala reci da je skorz okej da ove razloge koje meni kaze, da kaze i njima.
iako ne kaze.
(usput ja cak niti ne lazem da ne moze doci/da ima nesto u planu, znam napisati da ona nije bas raspolozena jer se ne poznaju dobro i da mi je zao al da ovaj put nece doci)

meni je u potpunosti normalno da ona ignorira/ne obraca paznju na/ne primjecuje pozivnicu u ormaricu koju je stavio roditelj nekog djeteta. djeteta koje ne samo da joj nije reklo da zeli da mu dodje na rodjendan u subotu, nego ju to jutro niti iduce niti iduce nije pozdravilo, niti pozvalo u igru, a vjerojatno niti primjetilo. jerbo je roditelj na pocetku sk.god pofotkao popis djece na vratima grupe i onda po tom popisu ubacio svima pozivnice u ormaric.
jer je tako lakse.

djeci kojoj je ona htjela ici, je sama rekla da zeli i sama mi rekla da moram javiti njihovim roditeljima.i to se sada nastavilo i sa skolom.


i jakooooo jakooooo dorbo kuzi, tko ju zove reda radi jer sve zove, a tko zato jer mu/joj je draga ili zanimljiva.


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne treba meni tema. ne treba mi ni razlog. samo javi da neces doci da znam pripremiti svog slavljenika, da ne bude tuzan i razocaran. to je sve.
pa ja si nekak mislim da je to sastavni dio masovnih rodjendana, da je nerealno da ce bas svi uvijek doci
i to je nesto na sto pripremas dijete.
s tih par klinaca s kojima je ona kliknula, ja sam se trudila izgraditi neki odnos s njihovim roditeljima.
izmedjuostalog, da ih osobno mogu pozivati na druzenja (pogotovo kada vise nejdu skupa u skolu)
a da cu bas brinuti o osjecajima svih 20-25klinaca iz grupe/skole,
jbg, necu i ne mogu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:21   #82
Dječji rođendani- nedoumice koga pozvati, da li se petljati u djetetov odabir, bonton i sl.

izdvojeni postovi sa teme "što vas živcira..."



Nakon svega ovog, ispada da je nama ko klincima bilo puno lakše kad nije bilo igraonica i ovakvih načina slavljenja rođendana
Do škole slavljenje s frendovima iz ulice i ostalima s kojima se svakodnevno družili, u školi samo s prijateljima, ne cijeli razred.

Ovo sad je komplicirano

Zadnje uređivanje gargamišamel : 14.02.2017. at 11:58.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:31   #83
Svakom se moze desiti da prebaci.
Definitivno se sve slazemo da se uredu javit ako ne dolatiš.
Ja se i zubaru javim ako ne mogu.

Ali nekim ljudima se neda obrazlagat pa ignoriraju. Ima ljudi koje sam morala zvat da potvrde ili otpile dolazak na svadbu.

Ja mislim da ovi kojima je ispod časti izjasnit se da ne dolaze prljaju svoj obraz a ne moj.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:35   #84
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nakon svega ovog, ispada da je nama ko klincima bilo puno lakše kad nije bilo igraonica i ovakvih načina slavljenja rođendana
Do škole slavljenje s frendovima iz ulice i ostalima s kojima se svakodnevno družili, u školi samo s prijateljima, ne cijeli razred.

Ovo sad je komplicirano
Koji cijeli razred, kojih 30 klinaca, ma daj, nek zove ekipu i nek slave, cijeli razred bez obzira koliko bili vremena skupa nije nuzno zvat

U moje vrijeme se zvalo one s kojima se igraš pod odmorom i oko kuće i nije bilo ljutnje
A nisam baš toliko stara
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:35   #85
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nakon svega ovog, ispada da je nama ko klincima bilo puno lakše kad nije bilo igraonica i ovakvih načina slavljenja rođendana
Do škole slavljenje s frendovima iz ulice i ostalima s kojima se svakodnevno družili, u školi samo s prijateljima, ne cijeli razred.

Ovo sad je komplicirano
Da, i meni se tako čini, a ni ja nisam bome nešto stara

Sad se bome pomalo i bojim kaj će biti kad mala krene u vrtić i kaj nas sve čeka! Bome sam o svemu i svačemu razmišljala dok sam bila trudna, ali ni približno o drugim roditeljima, odnosima s njima, itd...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:38   #86
a zakaj se bojiš? pa nigdje nije uklesano da morate ići na sve rođendane.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 00:04   #87
Čitam zadnjih neznamkolko stranica o tim rođendanima i šta je pristojno a šta nije, i bogami slažem se da je nama ko klincima bilo jednostavnije. Kolko drame, kolko priprema, kolko para za svoje i tuđe proslave, prestrašno....

Moja jos ne ide u vrtić, ali kad krene i kad počnu ta (ne)pozivanja na kojekakve proslave, prva i jedina i osnovna stavka u svemu ce nam bit želi li nase dijete na taj ročkas na koji je pozvana ili ne želi. Odnosno želi li određeno dijete na svojoj proslavi ili ne želi.

Zakaj bi po nekom defoltu ona morala zvat cijelu grupu, ili biti pozvana bas na svaki ročkas od druge djece? Iz pristojnosti? Da se ne bi uvrijedila, rastužila ak ju ne pozovu...? Ili da ne povrijedi drugu djecu? O bože pa hrpa te djece se međusobno u vrticu ne igra zajedno, ne druze se, ne odgovaraju si. Pa pozovi si prijatelje, djecu s kojom se druzis i igras i s kojom si bliska, makar ih bilo dvoje-troje.... Kaj ih bas mora biti 20, 30, 40...? U moje vrijeme i mi smo tako radili i nitko se nije durio i ljutio zaboga, zvali smo one klince s kojima smo si bili dobri a ne pola vrtica/razreda, nitko oko toga nije stvarao frku

I naravno da cemo javit ako nemremo ili ne želimo nekome doci, iz bilo kojeg razloga. Jedan sms i amen, nije neka komplikacija. Pa i ja javim ak nemrem doci nekome na ročkas, svadbu, krstitke, ručak, kavu....
O jebote kolko kompliciranja oko tak jednostavnih stvari.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 00:10   #88
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nakon svega ovog, ispada da je nama ko klincima bilo puno lakše kad nije bilo igraonica i ovakvih načina slavljenja rođendana
Do škole slavljenje s frendovima iz ulice i ostalima s kojima se svakodnevno družili, u školi samo s prijateljima, ne cijeli razred.

Ovo sad je komplicirano
pa naravno da je bilo lakse
jer su se klinci sami pozivali
treblo je samo sa starcima raspraviti koju kolicinu divljaka staviti u kucu/stan

super su mi ovi argumenti o razvijanju socijalnih vjestina djeteta, gdje se djeca pozivaju preko poruka roditelja, da oni sami rijec ne moraju razmjeniti


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Da, i meni se tako čini, a ni ja nisam bome nešto stara

Sad se bome pomalo i bojim kaj će biti kad mala krene u vrtić i kaj nas sve čeka! Bome sam o svemu i svačemu razmišljala dok sam bila trudna, ali ni približno o drugim roditeljima, odnosima s njima, itd...
djecji rodjendani mogu biti super prilika za besplatno dadiljanje djeteta, dakle da se ti i muz podruzite 2 sata u miru, ak ce dijete htjet na rodjendan.
samo obavezno unapred posalji sms da dolazite, i ne samo kaj ces biti pristojni primjerak roditelja, nego tvoje dijete nece razocarati slavljenika
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:03   #89
Ja ne kuzim to jamranje za "dobrim starim vremenima"
Djeca su ta koja pozivaju prijatelje jer djeca odlucuju tko ce dobiti pozivnicu isto kako su prije odlucivala kome ce reci da dodje doma. Samo, za razliku od prije, to sad krene s 4/5 godina a prije negdje u prvom os (ja sam isla u vrtic i nismo se pozivali na rodjendane) A da zalim za vremenima kad mi nije moglo doc vise od par prijatelja jer ne stanu u stancic od 35 kvadrata - ne zalim.

Sto se tice "osjetljivosti" za tudje potrebe - pretpostavljam da tu neki koji tvrde da roditelji "trebaju ne staviti svoj posao u centar svijeta nego nek odvedu dijete u igraonicu" su prije pozivanja 20+ djece u igraonicu provjerili sa roditeljima svih malih uzvanika da li im dijete taj dan ima trening prije nastupa, obiteljski izlet ili im jednostavno apsolutno ne odgovara poziv u subotu u 15h koji im totalno raz***e vikend.

SMS s potvrdom/odbijanjem je pristojan cin ali uopce ne kuuzim deset stranica drame kad ga ne dobijes... Ono, ak ti je tooooliko stalo da znas tko ce sve doci/ne doci onda budi proaktivan pa nazovi isprovjeravaj sa svima. Puno efikasnije od pasivno-agresivnih post-rodjendanskih sacekusa pred vratima grupe i podbadajucih pitanja bez da se eksplicitno kaze sto je doticnog roditelja smetalo. Ali joj ostade osjecaj "superiornosti" nad "primitivcima" :klap:
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:59   #90
da me jebes, ja se u cijelom vrtickom stazu i evo ovo malo skolskoga nisam srela s time da roditelj kaze ajmo pozvati cijelu grupu
dapace, roditelji ogranicavaju. mozes pozvati 8,10-15 kak su vec paketi. kako su redom te proslave za skupno svu djecu s kojom se dijete druzi, dodje max pola tog broja vrticke djece
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:36   #91
Općenito me zna "piknuti" kad netko ne odgovori na poziv za proslavu bilo kojeg tipa, ali s obzirom da mi to i nije na listi prioriteta, brzo se i ohladim. S druge strane, znajući da mene to živcira, na pozive uvijek odgovorim hoću li ili neću doći.
Puno me više živciraju ova nadmetanja među mamama koja je netko spomenuo. I rečenice "moje dijete je ovo i ovo i ovo i ovo reklo/napravilo/pojelo bla bla". I kad se razgovori s mamama svode samo na razgovore o djeci. Ono, imam dijete, ali imam i posao, frendice, hobije, svašta. I nije svijet stao jer sam postala mama.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:40   #92
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da me jebes, ja se u cijelom vrtickom stazu i evo ovo malo skolskoga nisam srela s time da roditelj kaze ajmo pozvati cijelu grupu
dapace, roditelji ogranicavaju. mozes pozvati 8,10-15 kak su vec paketi. kako su redom te proslave za skupno svu djecu s kojom se dijete druzi, dodje max pola tog broja vrticke djece
Moj sin je nedavno bio na rođendanu na kojem je bio pozvan cijeli razred. Curica je i prošle godine pozvala cijeli razred. Prošle godine je bio samo rođendan za djecu, a ove godine je u restoranu pored igraonice bila organizirana večera za roditelje. Dogodine očekujem barem zajednički vikend
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:56   #93

wellnes neki

evo, kod nas nikad to nije bio slucaj. ja maloj uvijek kresem broj djece, tesko je u 15-20 strpati svu djecu koju bi ona htjela iz ulice, od prijatelja, s treninga, iz vrtica, iz skole....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:31   #94
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da me jebes, ja se u cijelom vrtickom stazu i evo ovo malo skolskoga nisam srela s time da roditelj kaze ajmo pozvati cijelu grupu
dapace, roditelji ogranicavaju. mozes pozvati 8,10-15 kak su vec paketi. kako su redom te proslave za skupno svu djecu s kojom se dijete druzi, dodje max pola tog broja vrticke djece
Evo, ja sam pisala da se kod nas u vrtiću poziva u zadnje vrijeme cijela grupa. Većina djece su predškolci, pa valjda koriste priliku da proslave s frendovima iz vrtića prije odlaska u školu (dosta djece nije iz kvarta, pa moguće da poslije vrtića neće ni bit u kontaktu).

Kak su moju pozivali, tako sam i ja pozvala cijelu grupu.

S djecom naših prijatelja i djecom iz ulice smo proslavili kod nas doma. Imamo vrt, klinci su se igrali, mi smo pekli roštilj i to mi nije nikakva tlaka.

Što se tiče "bliskih prijatelja", ne znam, moja je još dosta mala po tom pitanju. Bude "najbolja" s nekim, al kad taj zaglavi na bolovanju doma, onda je iduća 2 tjedna "najbolja" s nekim drugim. Iako, da se nju pita, ona bi rekla da je "najbolja" s jednom predškolkom kojoj se divi (i ne samo ona), iako ju ta curica baš i ne doživljava previše.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:39   #95
a kaj onda ako moras pozvati cijelu grupu radis dva rodjendana djecja ili nikam ne pozoves ostalu djecu ili imas rodjendane od 30+ klinaca?
ne zezeam ni ne provociram, fakat me zanima rjesenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:52   #96
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kaj onda ako moras pozvati cijelu grupu radis dva rodjendana djecja ili nikam ne pozoves ostalu djecu ili imas rodjendane od 30+ klinaca?
ne zezeam ni ne provociram, fakat me zanima rjesenje
Mi smo slavili rođendan u igraonici za vrtićku ekipu i kod nas doma za prijatelje i rodbinu. Dakle, da 2x.
Tako smo htjeli i tako smo mogli.
Kako drugi riješe, nemam pojma.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:30   #97
Moja curica ide već treću godinu u vrtić. Ima ekipicu sa kojom se druži i voli ih.

Prošle godine me je pitala može li ona zovnuti par prijatelja iz vrtića na rođendan. Iako kod nas to nije praksa uopće odnosno roditelji se ni ne poznaju bas nešto,rekla sam joj da može.

Zovnula ih je 7 a 6 ih je došlo. Svi su lijepo odgovorili na pozivnicu dolaze li ili ne. Kao što bi i ja odgovorila.
Naglasila sam svima da dolaze bez obveze jer je mojoj curki samo bilo stalo da dođu.

Jako je tužna jer je od te grupe već 3 slavilo rođendan a nitko nju nije zovnuo pa joj nikako nije jasno zašto

Možda glupo od mene ali eto mene to živcira,odnosno više me čini tužnom nego živcira ali eto. Zašto nije bila pozvana na rođendane?

A upravo sa tom grupom sa kojima se druži igra se i mimo vrtića i sve roditelje znam.

kako vi objašnjavate svojima zašto nisu pozvani

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:38   #98
pa jesu uopce radili djecji rodjendan? ocu reci, jesu ili zvali ikoga iz vrtica?
kod nas u vrticu se do 4-5 godine nije bas cesto zvalo iz vrtica djecu osim onu s kojom se i inace druzilo po kucama/parkovima. jer su to bile proslave doma i onda je malo glupo nekome ostaviti dijet ekog ne poznajes uopce a jos gluplje je ostati negdje tako.
kasnije kad su po igraonicama poceli rockasi tada se vec pocelo pozivati sire, i onu djecu ciji se roditelji bas ne poznaju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:51   #99
Summer jesu. Znam pouzdano.
Jedan nam je čak bio u pizzeriji ispred zgrade jer ima veliku otvorenu igraonicu. Maleni je susjed nam.
A kažem često se baš tu igrala sa tom djecom iz te bliske joj grupe.




Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:51   #100
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Moja curica ide već treću godinu u vrtić. Ima ekipicu sa kojom se druži i voli ih.

Prošle godine me je pitala može li ona zovnuti par prijatelja iz vrtića na rođendan. Iako kod nas to nije praksa uopće odnosno roditelji se ni ne poznaju bas nešto,rekla sam joj da može.

Zovnula ih je 7 a 6 ih je došlo. Svi su lijepo odgovorili na pozivnicu dolaze li ili ne. Kao što bi i ja odgovorila.
Naglasila sam svima da dolaze bez obveze jer je mojoj curki samo bilo stalo da dođu.

Jako je tužna jer je od te grupe već 3 slavilo rođendan a nitko nju nije zovnuo pa joj nikako nije jasno zašto

Možda glupo od mene ali eto mene to živcira,odnosno više me čini tužnom nego živcira ali eto. Zašto nije bila pozvana na rođendane?

A upravo sa tom grupom sa kojima se druži igra se i mimo vrtića i sve roditelje znam.

kako vi objašnjavate svojima zašto nisu pozvani

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Kažem djetetu da razgovara s prijateljem, a objasnim mu da se nekad družimo s puno ljudi, ali smo bliski s malo ljudi.

Moja se djeca igraju s barem stotinjak djece po raznim parkovima, stalno, poznajemo toliko ljudi da bih komotno mogla hipodrom unajmiti.


Zamisli ti da slaviš svoj rođendan i netko ti pozove nekoga koga uopće ne doživaljvaš jer eto, u parku ste svaki dan, gledate se, nekad i popričate, djeca vam se igraju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.