Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Pogledaj rezultate ankete: Koju gitaru koristite/preferirate?
Fender 69 38.76%
Gibson 57 32.02%
Yamaha 17 9.55%
Ibanez 18 10.11%
Epiphone 4 2.25%
Neku drugu 13 7.30%
Glasovatelji: 178. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 12:43   #41
Quote:
foob12 kaže:
Men moj esp explorer rula
Koji explorer imas? Pravi ESP ili LTD? Set-neck ili bolt-on konstrukcija?
Quote:
foob12 kaže:
p.s. otkud ovima da je james sviro sandmana na lp-u? il je stratu bilo? neznam. U "One and a half year in life of..." (dvd od black albuma) james ni jednom nije držo, a kamoli sviro sandman na lp-u il stratu %) za live isto sumnjam, jer su sandmani uglavnom na kenny lawrence-u i esp-u exp i eclipse
To samo dokazuje koliko su te liste besmislene i da ljudi koji ih rade nemaju pojma o cemu pisu.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:28   #42
esp diamondplate, james hetfield signature je inatche, e i set-neck je, mislim da su svi %) sviram ritam(i sam ritam) i gitara mi tak leziiiiii to je nevjerovatno e, 6 puta bolje za ritam od strata il lp-a... meni...(da nebi bilo)
foob12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 21:40   #43
Hmm, koliko znam jedini Hetfield signature model koji je explorer je ESP JH-2, upravo onaj sa diamondplateom a te gitare su sve bile bolt-on. Set-neck JH-2 se mogao dobiti samo preko custom shopa. Imas mozda sliku te gitare? Jel se radi o pravom, starom (http://pointyguitars.com/gallery/ima.../jh2grynch.jpg) ili novom (http://www.birdlandmusic.net/product...p?imageid=2406) obliku tijela?

Inace, i meni su exploreri za ritam daleko bolji od LP-a ili strata. Pogotovo ESP MX250II Nazalost zbog tuzbe Gibsona ih je gotovo nemoguce naci pa su zato i preskupi.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 21:58   #44
rađen je custom, ja sam drugi vlasnik, naručio ju moj bratić, živi i radi u atlanti GA, pa ja dobio ovu, on uzeo novog truckstera, konj dao za to 4500$
e i nemam sliku jebga, nisam kući, isto je sve ko na slici, naravno fretboard drugačiji, tema po uzoru na kenny lawrence explorer, od jamesa naravno, gdje ima ono sunce na 12-om polju, pa vatra ide prema krajevima.

p.s. gadan mi novi oblik
foob12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 22:09   #45
To je onda prava stvar Da, Jamesov drugi KL ima te inlaye sa suncem.

4500$ za truckstera?? To cudo ne vrijedi ni priblizno toliko.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 22:21   #46
hm, neznam, osobno mislim da vrijedi svake lipe (u ovom slučaju centa) zvuk ne da je bolestan, dobio sam par mp3-ca od njega (na marshallu), strava zvuči, a i kaže da je lakši od gibsona lp

da, zapao mi za oko epiphone goth explorer, svirao malo na njemu, isto super leži, zvuk naravno slabiji od esp-a, dođe oko 400$, jel vrijedi dat? ujedno mi je i najljepši explorer

p.s. koja je priča sa kenny law explorerima, tih 5 koliko ih ima već, sam za jamesa rađeno ili? nema ih nigdje za uzet
foob12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 22:42   #47
Epiphone je meni OK. Rekao bih da vrijedi $400 ali naravno da nije za usporedjivati sa custom ESP Jedino sto se meni na Gibson/Epiphone explorerima ne svidja pickguard i pozicija switcha.

Sto se KL explorera tice, Ken Lawrence je tip koji je izradjuje vecinom bas gitare. Otkada je Jamesu napravio prvi KL nekoliko ljudi je narucilo tu gitaru od njega pa ih postoji vise od 5. James inace ima "samo" dvije a jedan clan sa ESP foruma ima cak cetiri komada Cijena? Prava sitnica. 6500-7000$ i cekanje izmedju 8-24 mjeseca. Ken sve instrumente izradjuje sam i rucno, koristeci najkvalitetnije drvo uz iznimnu pažnju na detalje pa otuda i visoka cijena. Evo nekoliko slika vec spomenuta 4 KL explorera:

http://www.guitarsatbmusic.com.au/es...l_kl_chech.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/es...yl_kl_tblk.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/es...s/syl_kl_3.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/es...s/syl_kl_4.htm

KL mozes nabaviti iskljucivo kontaktirajuci Kena osobno, ili potraziti na ebayu. Zna se pojaviti s vremena na vrijeme ali je cijena i dalje paprena.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 13:43   #48
mislim da samo idiot moze reci da je fender bolji od gibsona.znam ja da ste vi svi deckici u 6-7 razredu,i jos u zivotu niste drzali el.gitaru u rukama,pa hocete ispast pametni.odite rađe tati i nastavite ga zicati da vam da svoju staru levisicu.sto se tice fendera-to je zadnje govno od gitare.jedino sto im valja su basevi.znam posto sam ih svirao i stvarno nemam prigovora.molim vas postedite me dosadnih gluposti jer neznate razliku imeđu pickupa i fretta.ispricavam se starijim i iskusnijim glazbenicima,al me ovi klinci stvarno nerviraju. :-)
Duff BP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 09:18   #49
Kako netko moze za Fender rec da proizvode "zadnje govno od gitara"? Bezuvjetno pljuvati po Fenderu je cisti primitivizam. Na Fenderima sviraju/svirali su Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Eric Johnson, Eric Clapton, Mark Knopfler, Ritchie Blackmore, Dick Dale, Robert Cray, John Mayer, Jeff Buckley, Buddy Guy, Muddy Waters, Jeff Beck, Yngwie Malmsteen, James Burton i jos "mali milijun" faca i istinskih gitarista. To sto se nekome ne svidja Fender (ili Gibson) to je njegova stvar, ali rec da je smece nema veze s pamecu.
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 23:24   #50
Vjerojatno provocira. I Fender i Gibson su svirale mnoge svjetske face. Neke je LeeBurn nabrojio. Valjda to dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. Kopije tipa Squier i Epiphone su druga prica.
Sta li Gilmour i Fripp izvlace iz gitara...
__________________
She enters into it enters into us
Ollienntsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 13:07   #51
Ollienntsh, svaka cast na spominjanju Gilmoura i Frippa, definitivno odlican primjer da se iz obje gitare daju izvuc cuda
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 22:52   #52
po meni se Fender i Gibson ne moze bas i usporedit, ali kako sam cuo, Gibson je bolji za solaze a Fender za ostalo (sviranje akorda...)...
__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 17:54   #53
isprika na neobzirnom odgovoru,ali malo mi je mrak pao na oci.naravno da fender nije govno (ja sviram njihovu gitaru.....tj. bass),ali je glupo reci da je bolji od gibsona.btw. ove fenderice koje sviraju vasi "heroji" su fender custom shop sto znaci da su prilagođene posebno njima-citaj: puuuno bolje i skuplje od klasicnih fendera.ovi gibson playeri,slash,angus young i ekipa-vecinom koriste standardne modele jer su vec kao takvi,bez modificiranja dovoljno dobri....a i logicno je da su bolji,pa nekostaju bezveze 2,3 puta vise od fendera.....eto,toliko,iako nisam prava osoba za odgovoriti i komentirati posto sviram bas,al to bi vam i reklo 85 % gitarista...
Duff BP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 15:42   #54
Hendrix je imao najstandardniji Fender iz ducana. Eric Johnson najcesce svira na standardnim Stratocasterima iz '54., '57. i '65. Ponekad svira i na Gibsonu 335 ili Chet Atkins Gretschu. Clapton je Blackie-a sastavio od nekoliko polovnih standardnih Fendera. On sada ima signature model, ali njegova najpoznatija gitara nije Custom. Steve Vai u dosta pjesama koristi standardnog Stratocastera u studiju, premda uzivo svira iskljucivo na svom modelu Ibaneza (JEM). Sto se SRV-a tice, njegov "Number One" je dosta izmijenjen Stratocaster, ali ne od strane Fendera. "Lenny" je standardni stratocaster, kao i "Butter". Buddy Guy isto sada ima signature model, ali je godinama svirao na standardnom Stratocasteru i Telecasteru. (koristio je i dva Guilda i dva Gibsona, ali ne toliko često). David Gilmour najčešće svira na Stratocasteru iz '57 sa skraćenom tremolo ručicom i EMG elektronikom. Muddy Waters svirao je do svoje smrti na standardnim Telecasterima.

Iskreno ne bi imao ništa protiv jednog Standard Stratocastera (Mexico). Jedino bi stock pickupe zamijenio sa Fender Texas Special i stavio locking tunere. Za blues dusu dalo. Doduse sad me neke totalno drugacije gitare pucaju, ali to je druga prica...

Gibson proizvodi vrhunske gitare, ali meni osobno je Fender drazi.
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 10:38   #55
Nisam upoznat jako sa gibson i fender električnim gitarama, ali fender mi se čini da zaista ima veći spektar korištenja, u više bendova je viđen i raznolikiji. Gibson s druge strane po meni bolje radi u tim granama u kojima se pojavljuje, recimo jazzu. Što se tiče akustičnih gitara svirao sam dvije fender i jednu gibson akustičnu i moram reći da se tu nema što raspravljati. Gibson tu vlada. Kod prijatelja sam probao malo nešto svirati na nekoj akustičnoj, nisam ni skužio da je to bila kao jedna od boljih fendera, jer je zvučala kao da je iz nekog šoping centra, drugu u trgovini jednoj, a gibsona imam SJ45 delux i on vlada.
moriaty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 21:46   #56
Istina, za jazz bi sigurno ogromna vecina gitarista dala prednost Gibsonu, definitivno mu to lezi
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 22:23   #57
ne bih se htio ovdje prepirati, a niti nemam dovoljno iskustva u EL.GITARAMA (sviram 4 god. akustičnu Folk-Cort AD550AF), ali zapelo mi je za oko samo jedno:
Prijatelj mi ima Strato-a Made in USA model kupljen nedavno, humbucker, oak neck, crni lak. Koristi 008 debljinu prve žice i kad je sviram, solaže izvodim "k'o iz maha" zaista jednostavno, nekako kad primim stratoa u ruke, kao da mi prsti počinju "biti labavi", možda je to od strato šarma, a možda od promjene sa 012 na 008 žice.
Naime vratimo se mi početku, u jednoj trgovini u trstu svirao sam les paul Gibson, made in usa model, spojen na fenderovom "bassman" pojačalu u "vibrato" modu sa relativno tankim žicama (009/8/7cca) solaža je bila poprilično teža za izvođenje nego kod strata, a anjviše me muči na les paulu je da NIGDJE NE MOŽEŠ POLOŽITI RUKU dok sviraš ritam dionice akorda npr. tercu, tj moram ruku držati u zraku, dok kod strata fino položim na "vibrato sistem".
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:17   #58
Quote:
janarani kaže:
The battle continues...
Koja vam je najbolja gitara (brand)????
Jeste li vise za šminku (Gibson) ili performanse (Fender)?


DRUGARI MOJI DRAGI, DA SE RAZUMIJEMO- I FENDER I GIBSON SU ZAISTA VRHUNSKE SVJETSKE GITARE SA FANTASTICNIM TONOM I TO NE MOZE NIKO PORECI ( AKO SE I MALO RAZUMIJE). ZELITE LI IDEALAN CLEAN TON- POSEGNUCETE ZA FENDEROM (STRAOCASTEROM ILI TELECASTEROM -NEBITNO), ZAHTJEVA LI VAS STIL SVIRKE RIFOVE I DISTORZIJU ONDA SU
N A J B O LJ A K O M B I N A C I J A N A SVIJETU GIBSON LES PAUL STANDARD+ I MARSHALL ( OTPIPI GA DO DASKE ) I CRKNI OD DOBROTE !!!

UZIVAJTE !!!
bassmant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 02:02   #59
Kaj nije jimmy sviral na epiphone-u, ja imam jednu sliku ispod koje je navod da je sviral na njoj, bjele boje je, slična lp-u?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 11:14   #60
Quote:
Duff BP kaže:
..ovi gibson playeri,slash,angus young i ekipa-vecinom koriste standardne modele jer su vec kao takvi,bez modificiranja dovoljno dobri.......
evo jedne interesantne informacije: Slash svira na kopijama Gibsona koje je izrađivao čiča po imenu Max Baranet (na kojoj je odsviran i "Sweet child o mine"), s tim da Maxove đitre koštaju otprilike kao 5 Les Paul customa..
Inače Slash samo reklamira Gibsona. pa sad nek neko kaže da kopije ne valjaju
technix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.