Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2003., 13:25   #61
Ja bi da je mirno, da su pjescane plaze, bez puno guzve...........kuzite?

Nije bitna ni lova toliko, ma nek je i hotel sa 5 zvjezdica!
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 13:34   #62
Quote:
HELIX14 kaže:

A postoji i opasnost da na Jadranu sretnem Placebo hanumu i ...da se nikad vise i ne vratim .
Ni NATO te u tom slucaju ne spasi .
ahahaha
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 13:38   #63
možda u turskoj imaju hotele s pet polumjeseca ...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 15:27   #64
pa cuj slafko ja sto sam mogla vidjeti od tih hotela sa 5 zvjezdica po agencijama i opis izgleda fenomenalno eh sad neznam na sta ti pucas
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 15:35   #65
nema veze... idemo dalje
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 15:56   #66
Dobro, ajmo dalje
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 09:36   #67
Re: zasto ljetovati u turskoj

Quote:
xviolentjack kaže:
par razloga, evo da nabrojim

poredicu samo 2 drzave tursku i hrvatsku i dati vam razloge zasto se isplati ljetovati u turskoj

stanovnistvo hrvatska 4.4 mil

turska preko 70 milijona

hrvatska jedno more jadransko

turska 4 mora:crno, mediteransko, egejsko,mramorno


hrvatska dan ljetovanja 60-70 eura

turska dan 15-20 eura

turska clanica nata

hrvatska clanica banata


turska ekonomija u porastu

hrvatska stagnira

ima jos razloga, ali eto samo par razloga zasto treba reci





go turkey
Tu nisam našao niti jedan dobar razlog za Tursku . Ali baš niti jedan.


1) Kakve veze ima broj stanovništa sa odredištem za ljetovanje. Zašto država sa više stanovnika znači outomatski i bolja turistička ponuda?

Onda je Kina nejbolje turističko odredište na svijetu, Vatikan najgore
Monako isto među najlošijima



2) Broj mora isto. Ako ideš na jedno mjesto, ideš na jedno, ako ideš na više - ako ideš u blizini ionako ćeš biti na istom moru. Ako imaš para i vremena u Turskoj ćeš ići na drugo more, u Hrvatskom primjeru skočit ćeš do npr. Francuske ili Grčke. Isti kuraz.

Uostalom, veći broj mora ne znači automatski i veću različitsot.

3) Dan ljetovanja je možda u Turskoj jeftiniji, ali put? Ne bih rekao.


4) Članica Nata? He he he .... pa to je onda loša starna. Topovi i turisti ne idu zajedno.

5) Kakve veze ima ekonomija sa turističkom ponudom? Može imati veze, ali i ne mora. Ako želiš, pričaj o turističkoj ponudi konkretno, ekonomija nas kao turiste ne zanima.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 11:05   #68
Re: Re: zasto ljetovati u turskoj

Quote:
Ris Reloaded kaže:
Tu nisam našao niti jedan dobar razlog za Tursku . Ali baš niti jedan.


1) Kakve veze ima broj stanovništa sa odredištem za ljetovanje. Zašto država sa više stanovnika znači outomatski i bolja turistička ponuda?

Onda je Kina nejbolje turističko odredište na svijetu, Vatikan najgore
Monako isto među najlošijima



2) Broj mora isto. Ako ideš na jedno mjesto, ideš na jedno, ako ideš na više - ako ideš u blizini ionako ćeš biti na istom moru. Ako imaš para i vremena u Turskoj ćeš ići na drugo more, u Hrvatskom primjeru skočit ćeš do npr. Francuske ili Grčke. Isti kuraz.

Uostalom, veći broj mora ne znači automatski i veću različitsot.

3) Dan ljetovanja je možda u Turskoj jeftiniji, ali put? Ne bih rekao.


4) Članica Nata? He he he .... pa to je onda loša starna. Topovi i turisti ne idu zajedno.

5) Kakve veze ima ekonomija sa turističkom ponudom? Može imati veze, ali i ne mora. Ako želiš, pričaj o turističkoj ponudi konkretno, ekonomija nas kao turiste ne zanima.


Potpisujem
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 12:08   #69
bah, hrpa gluposti od xjacka.

Nema veze sa zivotom.

mislim da se ne treba vise obazirati na njegove tupave komentare
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:29   #70
Re: zasto ljetovati u turskoj

Quote:
xviolentjack kaže:
turska ekonomija u porastu

hrvatska stagnira

ima jos razloga, ali eto samo par razloga zasto treba reci
D
Ti pojma nemas o gospodarstvu,beno americka!
Hrvatska je lani imala najvecu stopu rasta u europi(oko 5%).
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 09:27   #71
Mozda bih ja mogla malo vise pomoci, jer zivim u Turskoj preko dvije godine.

Turska je super za posjetiti ako dolazite zbog historisjkih iskopina, ali ako dolazite zbog mirnih, tihih divnih plaza, ne dolazite.

Prosle godine, moja dragi i ja smo skoknuli u autic i provozali se od Istanbula do Antalije. Usluga prvoklasna, hoteli prelijepi, hrana fenomenalna, ali plaze - nisu vrijede posjete cak ni u hotelima 4 ili pet zvijezdica ili polumjeseca. Najljepse plaze na svijetu su na nasem Jadranskom moru. Ako se ide zbog provoda i shopping-a onda razumijem, super cijene i odlican provod.

Neko spomenu Turkinje, pa ti su pali sa Marsa - ruzno ali iskreno receno- zene su im poruzne sa velikim guzama. Moj muz uvijek kaze da razlog turskog carstva i velikog broja dana odlazaka od kuce, su ruzne turkinje - zato su i dosli na Balkan i stali - nasli sto su trazili - lijepe zene. Naravno, cast izuzecima, ali su mali na veliku populaciju stanovnistva.

Ima li jos pitanja? prijedlog- mozda je jos najmirnije Fethiye - kod ANtalije. i prilicno lijepo.
Bebish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 14:12   #72
Quote:
Bebish kaže:
Neko spomenu Turkinje, pa ti su pali sa Marsa - ruzno ali iskreno receno- zene su im poruzne sa velikim guzama. Moj muz uvijek kaze da razlog turskog carstva i velikog broja dana odlazaka od kuce, su ruzne turkinje
Pa to je onda super! Dva tjedna medju brkatima i guzatima, a onda se vratis doma i samog boga hvalis sto zivis okruzen tako lijepim zenama.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 09:36   #73
Quote:
Bebish kaže:
Najljepse plaze na svijetu su na nasem Jadranskom moru.
Daleko, daleko od toga da su nase plaze najljepse na svijetu. Ima i puno ljepsih - Bahami, Maldivi, Belize, Malezija, Indoenzija, Tajland....

A sto se tice Turske - meni je ti bila super zemlja, proputovao sam od Antalye do Istanbula, ljudi su ugodni, interesantni, povijest i iskopine su jedne od najljepsih u svijetu, po meni na razini a neke cak i bolje od Grckih (recimo Efes ili kazalista u Afrodisiasu). Istanbul je meno isobo jedan od najljepsih i najintersantnijih gradova u svijetu, svugde vreva i aktivnost. Definitivno treba Tursku posjetiti. Plaze i obala su tako tako, ali u Tursku po to i nisam isao. Meni su predivne bile plaze oko Olymposa, netaknute i puste.

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:02   #74
Quote:
El Tomo kaže:
Daleko, daleko od toga da su nase plaze najljepse na svijetu. Ima i puno ljepsih - Bahami, Maldivi, Belize, Malezija, Indoenzija, Tajland....

A sto se tice Turske - meni je ti bila super zemlja, proputovao sam od Antalye do Istanbula, ljudi su ugodni, interesantni, povijest i iskopine su jedne od najljepsih u svijetu, po meni na razini a neke cak i bolje od Grckih (recimo Efes ili kazalista u Afrodisiasu). Istanbul je meno isobo jedan od najljepsih i najintersantnijih gradova u svijetu, svugde vreva i aktivnost. Definitivno treba Tursku posjetiti. Plaze i obala su tako tako, ali u Tursku po to i nisam isao. Meni su predivne bile plaze oko Olymposa, netaknute i puste.

TJ
Potpuno se slazem da je Turska jako interesantna zemlja za posjetiti i zaista vrijedi otici i vidjeti. Ja sve ovo vrijeme iskreno uzivam ovdje. Nije Turska samo Efesus, vec i predivna Kapadokija koja je takodje jedna od svijetskih cuda, Pa mali zaboravljeni prelijepi gradovi prema Siriji, pa krasno rastinje uz Crno more, pa tako uvijek, uvijek interesantan Istanbul (iako za moj ukus i previse brz i bucan, ali interesantan) pa mnogo mnogo toga jos... (ako vi hocete pisacu jos o tome)

A sto se tice plaza, naravno da su Bahami, Tajland, Indonezija, Maldivi- prekrasni, ali nemaju onaj prekrasan miris borovine kada krenete prema Jadranu, a i na plazama nema malih sumaraka koji vas cijeli dan stite od sunca. Ja sam u Brela naprosto zaljubljena.

Zavisno samo sta trazimo. Iako bih sutra opet otisla u Maldive u posjetu. Predivni ljudi, prelijep okean i hrana za prave gurmane.
Bebish is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 15:47   #75
U Zagrebu pada kisa a u Antaly sije sunce, + 30, ili tu negdje, a vruce nije. Na plazi svira glazba, pirka vjetric, more je cisto i toplo.
Joj da mi se vratiti dolje jos na tjedan dana. Tko moze neka samo ide dolje. Ljudi su ljubazni. Hrana je OK. Sve je cisto. U gradskom prijevozu imaju cak i mini buseve koji imaju air-con, radio i TV. Imaju i dolmuse, koje jesu malo drndave, ali zato ce te pokupiti na cesti kad god im mahnes.

U medjugradskom autobusima je super. Busevi su dobir, moderni i cisti s tepihom na podu. U svakom busu su vozac, pratitelj i stjuard. Stjuarda u bilo kojem trenutku mozes traziti vode ili slicno, a dva tri puta u toku voznje ces dobiti i caj, kavu ili kolu a mozda i koji keksic, te osvjezavajuce maramice, naravno. Mozete li tako neso zamisliti u busevima u Hrvatskoj?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 15:06   #76
Bebish merhaba!

[QUOTE]Bebish kaže:
[B]Mozda bih ja mogla malo vise pomoci, jer zivim u Turskoj preko dvije godine.
______________________________

Nadam se da ces ovo procitati i javiti mi se. I ja zivim u Turskoj vec
5 godina i nikako da nadem tu neke Hrvate s kojima bi se mogla druziti.
Gorusuruz!
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 17:56   #77
antalija ili kusadasi?

Pozdrav svima!!! Ove godine namjeravam ljetovati u Turskoj, ali ne mogu da se odlucim izmedju Antalije ili Kusadasija. Da li je neko bio u ova dva grada, i kakva su mu iskustva?Gdje je bolji nocni zivot? Cula sam da u Kusadasiju ima dobar vodeni park? Ako neko moze da napise svoja iskustva, bila bih mu mnogo zahvalna.
dola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 18:19   #78
Bil sam ja u Kusadasiju jedan dan (uvrh glave). Mislim da ti je neka Antalya bolje destinacija, al nemrem tvrdit. Nekak mi se cini da je tam i bolje more i tak to. Dobio sam dojam da je Kusadasi jedno veliko sidriste di staju cruise brodovi (bas taj dan kad sam ja bio je stao brod sa srpskim turistima), sve je skoro pa duplo skuplje nego u ostatku Turske. Pokusavam smislit neki ekvivalent na Jadranu, al mi ne ide bas. Imas glavnu pjesacku zonu di su svi prodavaci tepiha i inih gluposti, pa samo vrebaju na brod-turiste. Da ja idem (a ne idem), ja bih izabrao Antalyu. Okolica Kusadasija je lijepa, Selcuk, Efes, Sirince, pa i Izmir.
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 15:21   #79
Antalya je lijep stari gradic, sa zidinama i starom lukom, malim, uskim tipicnim turskim gradskim ulicicama. Luka lijepo izgleda, more nije bas nesto. U stvari, do prve postene plaze treba jaaaaako puno hodati (ili voziti se busom), a more i nije nesto. No, ja ionako u Tursku nisam isao zbog mora....

U blizini se nalazi Olympos (oko 80 km dalje), super mjesto sa lijepom plazom, starim grckim gradom i hostelom sa kucicama i sobama na drvecu! Meni je tamo bilo super. U blizini je i Chimaera ('vjecne vatre', gdje izbija plin iz zemlje i gori, posebno spektakularno nocu). Daleko nije ni Denizli i Pamukkale.

I Kusadasi nije los, u blizini su Efes, Pergam, Izmir...

Mene Turska osobno nikada nije privlacila zbog mora, vec zbog drugih stvari...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 18:48   #80
Antalya-Bodrum

Krajem ovog meseca idem sa porodicom na letovanje u Antalyu ili Bodrum interesuje me nekoliko stvari nadam se dacete mi pomoci:

1.Da li ima internet caffea,da li su OK.,skupi,jeftini,sa dobrim vezama(isdn,cable,dsl) ili ne

2.Vlaga.Cuo sam da je u jako vlazno u nekom od ova dva mesta.Da li je i u kom.

3.More.Cisto,prljavo i da li je toplo(predpostavljam da jedte)

4.Noci.Da li su sveze i prijatne za setnju

5.Hrana.Sta mi preporucujete da izbegnem od hrane,da li je neko imao trovanje hranom ili dijareju(proliv)

6.Prevoz.Koristio bi taksi.Da li je skup,i kakva se kola voze.

7.Shoping.Ima li hypermarketa ili velikih robnih kuca u Antalyiji

8.Vreme.Cini mi se da je tokom leta stalno Suncano u Turskoj,a da li je neko doziveo kisu od nekoliko dana ili neko jako nevreme koje moze da upropasti letovanje

9.ako ima jos nesto bitno javite !

Pozdrav
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.