Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2007., 21:22   #81
Quote:
Maurice kaže:
Hvala na odgovorima.

Kažu svi da je faks lagan a vidim da ima tonu matematike. Kako je onda lagan?

Zanimljiv faks no čini se da nije za mene.
Stručni studij (viša) ti je na razini osnovna/srednja i nema matematike (osim računovodstva koje uopće nije teško). Pa se kasnije prebaciš, položiš razliku i nastaviš dalje na četverogodišnji.
kika555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:51   #82
Quote:
Maurice kaže:
Hvala na odgovorima.

Kažu svi da je faks lagan a vidim da ima tonu matematike. Kako je onda lagan?

Zanimljiv faks no čini se da nije za mene.
Tvoj izbor ali ako te to zanima mogao (ili mogla ) bi barem probati.Ja isto neznam bas matematiku i isto od jezika znam samo engleski dobro pa sam ipak isla na taj faks
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:55   #83
Kažu svi da je lagan, a kako to da ga u prosjeku svega 20% i manje završi???!!!
Ma pusti te priče ovo je lagano ovo teško. Sve je lagano ako se potrudiš.

Maurice, ako te stvarno ne zanima taj fax i ako se ne vidiš u toj branši, rađe upiši ono što ti više leži. Nemoj upisivati samo da upišeš i smo zato što netko kaže da je lagano.

Lagan je i FER ako te to područje zanima.
Medicina je teška, naravno da je teška, sorry, ali anatomiju ili znaš ili ne znaš (malo karikiram), jer si doktori ne mogu priuštiti pogrešku.

kika555, iskreno, mislim da pišeš gluposti, stvarno ne razumijem tu tvoju logiku da upišeš višu pa se onda prebaciš na visoku i polažeš razliku, čemu sve to kad tako i tako moraš dati sve te ispite.

A koliko sam shvatila Maurice je pitao za visoku.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:12   #84
AKO NETKO IMA SKRIPTU IZ MARKETINGA KOD RADIŠIĆKE NATREĆOJ GODINI,A DA JU MOŽE POLATI MAIL-OM NEKA SE JAVI!!!!!!!!!!!!!!!
ILI AKO ZNA KOJA PITANJA POSTAVLJA NA PISMENOM
poeticjustice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:54   #85
Quote:
maraleo kaže:
Kažu svi da je lagan, a kako to da ga u prosjeku svega 20% i manje završi???!!!
Ma pusti te priče ovo je lagano ovo teško. Sve je lagano ako se potrudiš.

Maurice, ako te stvarno ne zanima taj fax i ako se ne vidiš u toj branši, rađe upiši ono što ti više leži. Nemoj upisivati samo da upišeš i smo zato što netko kaže da je lagano.

Lagan je i FER ako te to područje zanima.
Medicina je teška, naravno da je teška, sorry, ali anatomiju ili znaš ili ne znaš (malo karikiram), jer si doktori ne mogu priuštiti pogrešku.

kika555, iskreno, mislim da pišeš gluposti, stvarno ne razumijem tu tvoju logiku da upišeš višu pa se onda prebaciš na visoku i polažeš razliku, čemu sve to kad tako i tako moraš dati sve te ispite.

A koliko sam shvatila Maurice je pitao za visoku.
Opa, samo 20 % završi? To je već zabrinjavajuće.

Ja onako iskreno nemam pojma gdje bi išao. Ovo mi se činilo onako egzotično i zanimljivo a uz to kažu da je lagano...
No sad vidim da ima brdo matematike i stranih jezika koje nisam učio, dakle očito meni i ne bi bilo toliko lagano.

Vidim da Galadriel ide na faks a u sličnoj je situaciji kao i ja no ne znam jel vrijedno rizika da idem premda postoje sve te zapreke...

Tako da vidjet ću.. Razočaran sam jer i za ovo treba prokleta matematika a činilo se tako dobro... Šteta.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:47   #86
Maurice,

imaš još vremena odlučiti što te zanima, sjedni i razmisli, probaj proći sve solucije. Moj ti je savjet da upišeš visoku, a ne višu, jer nije neka baš pravelika razlika u studiranju (godinu dana duže ili kraće), a kasnije je i te kakva razlika (u papirima).

Što se tiče faksa u Iki, isto je kao i svaki drugi, imaš puno seminara, eseja, predavanja, kolokvija, na svakoj godini su ti u prosjeku 3-4 teška ispita za koja trebaš sjesti i učiti, a drugi su ti prosječni.
Iz iskustva ljudi koji su bili moja generacija mogu reći da je puuunoo lakše bilo onima koji su završili srodnu srednju školu (turističku ili ekonomsku). Mislim, bilo ih je s gimnazijom, tehničkim školama, medicinskom i sl. koji nikada nisu čuli za pojam knjigovodstva, vauchera, poduzetnštva, tehnologije prehrane, kalkulacija...

Kažeš da ti FTHM zvuči egzotično, može biti, što se tiče sudentskog života sve pet, zabave, tulumi...

A ono opet, ako baš nisi siguran što želiš razmisli i o ovome:
- u Iki, Opatiji, Lovranu nema studentskih domova, nema studentskih restorana (hraniš se u normalnim restoranima paćaš X-icom, ali opet plaćaš redovnu cijenu), problem sa smještajem jer najkasnije do 6.mj letiš na ulicu jer dolaze turisti, gradski prijevoz je skup, a preko zime postane dosadno, ponekad se čini da nema pasa na ulici
- ako odlučiš stanovati u Rijeci to ti je sat vremena vožnje tamo i sat natrag, ako imaš pauzu od recimo 2 sata između predavanja ne isplati ti se ići nikamo, opet prijevoz je skup, a studentski centar je u Rijeci.

Ja sam bila u studentskom domu u Rijeci, sve godine, i da ponovno biram vjerujem da bi isto izabrala i fax i grad, ali iskreno, kad vidim da mi sestru studij u Zagrebu košta gotovo upola menje mjesečno nego mene, čovjek se zapita.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 17:27   #87
Da...another one bites the dust.

No dobro, tražit ću dalje.

Mislim da nakon svih ovih informacija, FTHM otpada..nažalost.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 20:14   #88
Quote:
maraleo kaže:
Kažu svi da je lagan, a kako to da ga u prosjeku svega 20% i manje završi???!!!
Ma pusti te priče ovo je lagano ovo teško. Sve je lagano ako se potrudiš.

Maurice, ako te stvarno ne zanima taj fax i ako se ne vidiš u toj branši, rađe upiši ono što ti više leži. Nemoj upisivati samo da upišeš i smo zato što netko kaže da je lagano.

Lagan je i FER ako te to područje zanima.
Medicina je teška, naravno da je teška, sorry, ali anatomiju ili znaš ili ne znaš (malo karikiram), jer si doktori ne mogu priuštiti pogrešku.

kika555, iskreno, mislim da pišeš gluposti, stvarno ne razumijem tu tvoju logiku da upišeš višu pa se onda prebaciš na visoku i polažeš razliku, čemu sve to kad tako i tako moraš dati sve te ispite.

A koliko sam shvatila Maurice je pitao za visoku.
Nisu gluposti. Rekao je da mu je matematika veliki problem. Pri prijelazu sa više na visoku prije 3-4.god. nisam ju polagala u razlici za nastavak studija. Pa ako se u međuvremenu to izmijenilo-ispričavam se.
kika555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 11:53   #89
Quote:
kika555 kaže:
Nisu gluposti. Rekao je da mu je matematika veliki problem. Pri prijelazu sa više na visoku prije 3-4.god. nisam ju polagala u razlici za nastavak studija. Pa ako se u međuvremenu to izmijenilo-ispričavam se.
Kakva viša i visoka, ljudi??? Bolonja, alooo!!!

BTW. možda netko ima kakvu skriptu iz Teorije odlučivanja?
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 07:23   #90
Quote:
kika555 kaže:
Stručni studij (viša) ti je na razini osnovna/srednja i nema matematike (osim računovodstva koje uopće nije teško). Pa se kasnije prebaciš, položiš razliku i nastaviš dalje na četverogodišnji.

ma sta nema matematike??? ne seri ako ne znas...ima i matematiku i statistiku....isti k.... ko i sveucilisni samo jedan zadatak manje na kolokviju...
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 07:26   #91
Quote:
Galadriel kaže:
Ja sam dobila 6 hehe
strucni ili sveucilisni? i pises li ovaj petak tj. preksutra matematiku?
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:35   #92
Quote:
nitkoiništa kaže: Pogledaj post
strucni ili sveucilisni? i pises li ovaj petak tj. preksutra matematiku?
Sveucilisni,trebala sam pisati u ponedjeljak mat. al niam isla jer nema sanse da skupim 30 posto pa da idem na zutu prijavnicu
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:11   #93
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Sveucilisni,trebala sam pisati u ponedjeljak mat. al niam isla jer nema sanse da skupim 30 posto pa da idem na zutu prijavnicu

ma ja idem sve na plavu...s obzirom da radim ne stignem ni ovo...sta onda ides u petak ili na zavrsni?
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:06   #94
Quote:
nitkoiništa kaže: Pogledaj post
ma ja idem sve na plavu...s obzirom da radim ne stignem ni ovo...sta onda ides u petak ili na zavrsni?
Ne mogu ic u petak jer sam redovni,ma ja cu isto sve ici na plavu prijavnicu osim osnova izrade,jer se nadam da cu tu skupit 40% i nek mi pise 2
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:44   #95
Quote:
actorvikri kaže: Pogledaj post
Cao.
Mene zanima kakav je prijemni na tom faksu, jer na njihovom sajtu nista ne pise a na mail ne odgovaraju. Znaci studenti sa tog faksa, molim vas help me!!!
Ja planiram da upisem turisticki menadzment.....
E sad ima jos jedna caka- naime, ja sam hrvat, imam i domovnicu ali zavrsavam skolu u inozemstvu tacnije u SCG
Ajme meni, kuku meni Naime i ja sam bila hrvatica iz dijaspore, a profesori n a tom faxu su inace nacionalno rastrojeni - naklonjeni nego bilo kamo.
Ja sam ga zavrsila joj ..davno mislim 96 vise niti ne znam koje godine, ali znam da su i poslije neke moje kolege imale dosta problema radi imena i prezimena, te mjesta rodjenja kod nekih profesora.
Any wey - brake a leg!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:49   #96
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?? Ja isto planiram ici na taj faks.Cula sam da nije bas organiziran (npr. ispit bi trebao poceti u 3 a pocne oko 6 ) Je li to istina?
Samo se nadam da cu upasti
Istina, istina. No to da ces upast vjerojatno hoces, ako nista onda uz placanje.

Quote:
cicap kaže: Pogledaj post
ja kao student toga fakulteta koji je diplomirao prije par godina mogu samo reći da to više nije to!

prije je bilo puno bolje tamo studirati, a sada je tamo tolika depresija da vi koji dolazite iz većih gradova većinom zbrišete doma nakon prve godine!
I ovo je istina, kad sam ja upisala fax primalo se samo 60 studenata, pa ti onda upadni na teret ministarstva, no ja sam , ovo je hvalite me usta moja, upala i bila 3 na listi, cak dobila stipendiju kao strani student, jer jos tad nisam imal domovnicu, a nisam ju niti trazila

tad je bio gust studirat na faxu, a sad kad je brdo studenata i svi se gube u masi, pa umjesto 60 na godini ih je recimo 400, to je ocaj, gubi se i na kvaliteti i kvantiteti...
Bijahu to krasni studenstki dani
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:56   #97
Quote:
Miss_B kaže: Pogledaj post
Planiram upisat h-t fax u Opatiji. ..Je li istina da je fax lagan...

Thx!!!
Kakav je sad, ne znam, ali ja sam poslije njega zavrsila jos i informatiku, koja mi je bila puno laksa: manje sam ucila za ispite, a dobijala vece ocjene, mozda i iskustvo radi svoje, ali ja znam da su mi i roditelji imali obicaj reci da sam ja "krv pisala " uceci na prvom faxu u odnosu na drugi na kojem sam se uglavnom zekila i prckala po kompu ( ako izuzmem silno porgramiranje). Kazem, diplomirala sam 96, davno, sigurno se dosta toga sad promijenilo.
Ali puno je racunanja bilo, matematika, statistika, operacijska istrazivanja, analiza poslovanja, kontroling, i dodaj tomu jos 3 jezika koja sam ja imala tijekom studiranja. Nije za svakog, ako racunanja i jezici ne idu, onda osoba definitivno treba upisat nesto drugo.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:39   #98
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Ne mogu ic u petak jer sam redovni,ma ja cu isto sve ici na plavu prijavnicu osim osnova izrade,jer se nadam da cu tu skupit 40% i nek mi pise 2
pa pisat ce ti 2 i na plavu ako si mu iz svih kolokvija imala bar 8 posto...ili samo odes na zavrsni...
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:19   #99
LOL.
Prvih par stranica svi govore kako je faks full lagan a kad su se pojavili oni koji ga ustvari pohađaju ili su ga pohađali ipak se ispostavilo da nije toliko lagan.
Dakle, odlučite se lol...jel lagan ili nije?
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 02:22   #100
Quote:
Maurice kaže: Pogledaj post
LOL.
Prvih par stranica svi govore kako je faks full lagan a kad su se pojavili oni koji ga ustvari pohađaju ili su ga pohađali ipak se ispostavilo da nije toliko lagan.
Dakle, odlučite se lol...jel lagan ili nije?
A probaj sam dokučiti:
Oni koji veze nemaju sa faksom tvrde da je lagan. Oni koji tamo studiraju (između ostalih i ja) ili su diplomirali (ili odustali), tvrde da to baš i nije tako.

Dakle, studenti drugih fakulteta, valjda da bi ispali vrijedniji od nas govore da je hotelijerski "jako lagan" faks. Studenti hotelijerstva tvrde da je jako težak, a čini mi se da je istina negdje na sredini: faks kao i svaki drugi...
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.