Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 10:34   #101
Quote:
Tevagu kaže: Pogledaj post
- - - - - -
- - - - - - -
Bosnjaci zele hegemoniju nad federacijom, i za sad im dobro ide, sve moguce rupe u zakonu eksploatisu da izbace Hrvate iz vlasti i upravljaju svojom ''avlijom'' sami, i ne vidim da i njima nesto previse smeta sadasnje stanje stvari. Naravno, oni zele unitarnu BiH, ali to je slican cilj kao srpska nezavisnost, mozda malo realniji ali tesko ostvariv. Tako da je mozda Hrvatima najhitniji preustroj, pa ako je vama najhitniji, onda se vi i bakcite ubedjivanjem druge 2 strane da je preustroj neophodan, i smisljajte kako da vuk bude sit a ovce na broju.
Ti nisi reprezentativan predstavnik ni jedne okupacijske vlasti, ali potvrdio si dogovor o podjeli BiH na Sarajevsku i Banjalucku okupacijsku zonu!
Hrvati ce prezivjeti, ovako ili onako, ali NACIZAM NECE!!!

Istina. da bi bio vuk sit i ovce na broju, vuk mora pojesti Cobana!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 14.12.2011., 13:22   #102
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Kad su hrvatski Branitelji u Logorima u Srbiji "potpisivali" priznjanja o svojoj "krivnji", bili su "njegovani" isto kao i kad su napadnuti iz BiH, Crne Gore, Srbije i Medjunarodne zajednice. Da si bio u takvoj situaciji, potpisao bi sve.
Svi "Sporazumi" pod prisilom su nistavni!
Prema tome, mene ne interesira "gledanje u carobnu kuglu" i pogadjanje sto bi bilo kad bi bilo. Nisu nasi Logorasi krivi za agresiju zato sto su nesto potpisali u domacem ili medjunarodnom LOGORU. Valjda bi vlasnik logora trebao odgovarati - zbog logora i prisile u njemu?!
BiH je smrtno bolesna, ali joj se mora priznati zilavost:
- S njom crkavaju tzv. UN, NATO, EU (i Europa), te Domaci i Susjedni štakori, koji zbog brojnosti nece svi zavrsiti ni u nekom laboratoriju.

Pocrkat ce sluzeci, a da za zivota nece saznati ni kome sluze!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nije bilo nikakve prisile.Pogrešno ste procijenili namjere međunarodne zajednice i Bošnjaka.
Pućko is offline  
Old 14.12.2011., 14:56   #103
Quote:
Tevagu kaže: Pogledaj post
A tebe ne boli uvo za Srbe, jel? Umires od brige za njima?
Iskreno da. Barem za ove moje Srbe iz BiH. Jer sviđalo se to nekom ili ne, mi smo osuđeni jedni na druge. S toga ako želim hrvatski entitet u okviru cijelovite BiH, nemam ništa protiv srpskog ili bošnjačkog.

Protiv sam ŠR jer koliko god se BH Srbima prodavala priča o bitnosti istog, ostaje činjenica dok god srpski entitet ne bude apsolutno prihvaćen od svih sugrađana, postojati će politička nestabilnost i opasnost od novih sukoba. I onda ostajemo na rubu normalnosti i napretka.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 14.12.2011., 15:56   #104
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Iskreno da. Barem za ove moje Srbe iz BiH. Jer sviđalo se to nekom ili ne, mi smo osuđeni jedni na druge. S toga ako želim hrvatski entitet u okviru cijelovite BiH, nemam ništa protiv srpskog ili bošnjačkog.

Protiv sam ŠR jer koliko god se BH Srbima prodavala priča o bitnosti istog, ostaje činjenica dok god srpski entitet ne bude apsolutno prihvaćen od svih sugrađana, postojati će politička nestabilnost i opasnost od novih sukoba. I onda ostajemo na rubu normalnosti i napretka.
Za Šumski Rajh kao i svaku drugu državu ili državoliku tvorevinu bitno je da je prihvaćena kod svojih građana u nesumnjivoj većini i od svjetskih sila a prihvaćenost od građana susjednih država važna je i korisna ali se bez nje može.
Pućko is offline  
Old 14.12.2011., 16:11   #105
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Nije bilo nikakve prisile.Pogrešno ste procijenili namjere međunarodne zajednice i Bošnjaka.
Potrazi pomoc od neke strucne osobe, ili bar nekog nestrucnog, ali kome vjerijes.
Rat jest prisila!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 14.12.2011., 19:26   #106
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Za Šumski Rajh kao i svaku drugu državu ili državoliku tvorevinu bitno je da je prihvaćena kod svojih građana u nesumnjivoj većini i od svjetskih sila a prihvaćenost od građana susjednih država važna je i korisna ali se bez nje može.
Ma, sjajno.

Ne znam jesi li jako mlad ili samo odista vjeruješ svoj silnoj propagandi. Jer naravno, zašto bi pregovorali o nečemu što je na silu napravljeno i samo silom može nestati... Mislim, stav ti je fenomenodebilastičan!
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 14.12.2011., 22:21   #107
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Iskreno da. Barem za ove moje Srbe iz BiH. Jer sviđalo se to nekom ili ne, mi smo osuđeni jedni na druge. S toga ako želim hrvatski entitet u okviru cijelovite BiH, nemam ništa protiv srpskog ili bošnjačkog.

Protiv sam ŠR jer koliko god se BH Srbima prodavala priča o bitnosti istog, ostaje činjenica dok god srpski entitet ne bude apsolutno prihvaćen od svih sugrađana, postojati će politička nestabilnost i opasnost od novih sukoba. I onda ostajemo na rubu normalnosti i napretka.
Pa dobro, ajmo sad ovako, Srbi cine okvirno 1/3 gradjana Bosne i Hercegovine, i ako im se ukine entitet, oni nece prihvatati tu tvorevinu. Sto znaci da Bosna i Hercegovina onda nece biti apsolutno prihvacena od 1/3 svog stanovnistva.

I sta onda?
Tevagu is offline  
Old 15.12.2011., 13:07   #108
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Ma, sjajno.

Ne znam jesi li jako mlad ili samo odista vjeruješ svoj silnoj propagandi. Jer naravno, zašto bi pregovorali o nečemu što je na silu napravljeno i samo silom može nestati... Mislim, stav ti je fenomenodebilastičan!
Ko da pregovara,jel mi na forumu.Nema problema, evo odmah možemo da počnemo crtati nove mape.
Pućko is offline  
Old 15.12.2011., 16:07   #109
Quote:
Tevagu kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ajmo sad ovako, Srbi cine okvirno 1/3 gradjana Bosne i Hercegovine, i ako im se ukine entitet, oni nece prihvatati tu tvorevinu. Sto znaci da Bosna i Hercegovina onda nece biti apsolutno prihvacena od 1/3 svog stanovnistva.

I sta onda?
Zašto bi ukidali srpski entitet? Ponavljam protiv sam ŠR ali ne i srpskog entiteta koji bi nastao kompromisom u mirnodopskim uvjetima.

Pričamo o promjeni unutar BiH odnosno koliko o crtanju granica toliko i o ustavnim promjenama. Između ostalog se radi i o teritorijalnoj nepovezanosti tih novih entiteta što bi naravno zacementiralo dva koncepta: 1. bez novog rata i "humanog preseljenja stanovništva" nitko se ne bi mogao otcjepiti i 2. unitarna BiH nikad ne bi mogla postojati.

Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Ko da pregovara,jel mi na forumu.Nema problema, evo odmah možemo da počnemo crtati nove mape.
Eto, odmah bi mape crt'o! Čoeče, koga briga za brda i doline pored 50% nezaposlenih. Daj bilo kakvu funkcionalnu vlast pa nek' investicije i proizvodnja krenu pa tek onda crtat nove plemenske teritorije...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 15.12.2011., 20:21   #110
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Zašto bi ukidali srpski entitet? Ponavljam protiv sam ŠR ali ne i srpskog entiteta koji bi nastao kompromisom u mirnodopskim uvjetima.

Pričamo o promjeni unutar BiH odnosno koliko o crtanju granica toliko i o ustavnim promjenama. Između ostalog se radi i o teritorijalnoj nepovezanosti tih novih entiteta što bi naravno zacementiralo dva koncepta: 1. bez novog rata i "humanog preseljenja stanovništva" nitko se ne bi mogao otcjepiti i 2. unitarna BiH nikad ne bi mogla postojati.



Eto, odmah bi mape crt'o! Čoeče, koga briga za brda i doline pored 50% nezaposlenih. Daj bilo kakvu funkcionalnu vlast pa nek' investicije i proizvodnja krenu pa tek onda crtat nove plemenske teritorije...
Cekaj, ti onda nudis Srbima, samo da izgube ili podele teritoriju? Pa to je presipanje iz supljeg u prazno da se tako izrazim.

Ajde, hipoteticki, odrede se i ti novi entiteti, i sta onda ako Srbi ne budu apsolutno prihvatili te entitete, samim tim i tu i takvu BiH, opet smo na polju jedan, ne prihvataju svi gradjani apsolutno svoju drzavu, i opet problem.
Tevagu is offline  
Old 15.12.2011., 22:30   #111
Quote:
Tevagu kaže: Pogledaj post
Cekaj, ti onda nudis Srbima, samo da izgube ili podele teritoriju? Pa to je presipanje iz supljeg u prazno da se tako izrazim.

Ajde, hipoteticki, odrede se i ti novi entiteti, i sta onda ako Srbi ne budu apsolutno prihvatili te entitete, samim tim i tu i takvu BiH, opet smo na polju jedan, ne prihvataju svi gradjani apsolutno svoju drzavu, i opet problem.
Fulaš poantu, momak. Srbima se ne nudi ništa više nego ostalima a to je: mir, stabilnost i prosperitet.

A vaši političari mogu uvjek postaviti kao uvjet pravo na otcjepljenje za cca. 50 godina...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 16.12.2011., 00:29   #112
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Fulaš poantu, momak. Srbima se ne nudi ništa više nego ostalima a to je: mir, stabilnost i prosperitet.

A vaši političari mogu uvjek postaviti kao uvjet pravo na otcjepljenje za cca. 50 godina...
Srbi to već imaju.Ako hoćeš da pregovaraju npr.o promjeni granica moraš im ponuditi nešto što im odgovara da mijenjaju npr. Tuzlu za Kalinovik.
Pućko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.