Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 17:44   #5061
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Gdje i u kojim rečenicama ja širim laži da navučem nekoga? Da li ti to meni sugeriraš? Na temelju čega si ti to zaključio? Gdje sam ja napisao nešto o nekakvom altcoinu, osim o Dashu i Ethereumu, koji je daleko od nekog pump and dump shitcoina.
https://coinmarketcap.com/
https://hacked.com/ethereum-is-looki...disappointing/

Ajde pogledaj ova gore dva linka pa mi objektivno reci da neznam što pričam. Nitko zdrave pameti ne bi imao muda sada uložiti nešto u bitcoin kada je očito da mu je putanja prema dole. Isto tako, barem kratkoročno, ulaganje u Ethereum je daleko bolja investicija od Bitcoina u ovom trenutku. Usprkos svim klepetanjima, tržište pokazuje da vjeruje u Ethereum u ovom trenutku i u dobroj je putanju da preuzme tržište od bitcoina.
Btw. pogledaj market cap danas i dan prije kad sam postao. Pogledaj koliko se promjenilo za bitcoin/ethereum i u korist kojega.

Još jedan link
https://coinmarketcap.com/charts/#btc-percentage
neču to ni čitat osim coinmarketa kojeg redovito pratim.

Ethereum left and right,presented as a great opportunity,future currency etc etc etc then
Founder sells 25% , he does not have 100% confidence in his coin and says that this is experiment and it could crash: translated "WILL" crash
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1451441.0

Ethereum is posted i see today as the big new story at Coindesk !
and i made a comment on it but it's of course awaiting moderation so i bet they will delete it.

Bottom line it's a dumb idea and it's an IPO and IPO's in crypto are ALL scams.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=707237.0

“Ethereum Classic,” Another Bitcoin Scam
http://www.huffingtonpost.com/david-..._11173314.html

Is Ethereum a Bubble or is it Being Pumped – What Does the Data Say?

itd tako dalje

Ja sam vjerovao u BTC i godinu prije halvinga sam uložio dosta $ u BTC i poduplao investiciju.Ti ako vjeruješ u ETH učini isto ili otvori barem temu Etherum.
Ja priželjkujem mali slom BTC i opet bi uložija u njega i u roku 1-2 godine poduplao investiciju. BTC se uvijek diže iz pepela još jači nego prije.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 24.03.2017., 18:02   #5062
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post

Ako broj nodova i hashing power nastave u istom smijeru u kojem se krece sada (linkove imate na prosloj ili pretprosloj stranici gdje se ljepo vide nodovi, mining blokovi itd), Unlimited ce imati 2 asa u rukavu. Nodove i minere.Sve sto Unlimited ekipa treba je pricekati da skupe dovoljno velik postotak nodova / hasing powera prije nego pocnu odbijati core nodove.
U ovom scenariju (kad je vecina hash powera na jednoj strani) ce i ostatak minera prebaciti software, jer sto god ti mineri mislili o Unlimited ekipi, i oni moraju placati struju, a struju ne mogu placati sa orphaned blokovima, te ce na Core verziji ostati zanemariva manjina.
Koliko sam procitao od Unlmited suportera, Unlimited mineri ce se potruditi nulificirati stari chain (zamjeniti svaki novo izmajnani blok tamo sa unaprijed izmajnanim praznim blokom, sto ce sa vecinom hash powera lako napraviti), kako nebi doslo do double spendinga, sto ce i efektivno ugasiti drugi chain te uopce nece biti podjele na BTU i BTC.
Nema borbe, nema dumpanja, nema nicega. Postojat ce samo jedan BTC i sto se "frontenda" i prosjecnog ulagaca tice, stvar ce biti rijesena.

Promjena ce u tom slucaju biti gotova prije nego i pocne. BTU ce postati BTC, sadasnja Core ekipa postaje outsider, dok Unlimited ekipa postaje Core.
Ako se izuzme smanjena centralizacija i programeri koji se do sada nisu bas pokazali, sve ce nastaviti funkcionirati bez ikakvog problema za svakoga tko update-a svoj software (wallet, node itd.)
Ajme nisi pročitao šta sam prije pisao.
Nodovi su nebitni oni su mrtvi teret blockchaina.dovoljno je par aktivnih nodova da se sistem održi
Mineri su nebitni-dovoljno je par minera i diff 1 da se sistem održava.
Najvažniji u svemu su
Korisnici-mali njih 500 000
Pa dalje
veliki investitori
core-dev
i full nodovi Exschange coinbase,bitstamp,coinbase,ok China,BTC-E itd
Evo ja se jadan dobrovoljno javljam da održavam tih 3 minera za skromnu naknadu 12-14 BTC svakih 10 minuta.
Podjela BTU i BTC je najbolje šta če se desiti Bitcoinu ove godine.I da amerikanci nikad ne bi pristali koristiti Kineske core dev.
Cijena BTC meni i nije bitna bitno je šta se mene tiće broj $ na računu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 24.03.2017., 22:10   #5063
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ajme nisi pročitao šta sam prije pisao.
Nodovi su nebitni oni su mrtvi teret blockchaina.dovoljno je par aktivnih nodova da se sistem održi
To nije točno (to da su mrtvi teret i da ih je potrebno par). Full nodovi su bitni za prebacivanje informacija preko cijele kugle zemaljske. Potrebno je imati mrežu nodova koji su fizički raspršeni posvuda kako bi BTC mogao biti koristan na svakom dijelu kugle zemaljske. Full nodovi služe za slanje informacija o transakcijama minerima, i za slanje informacija od minera prema korisnicima.
Čak i privatni coin neke države ili tvrtke mora imati PUNO nodova po cijelim svijetu ako želi da se taj coin koristi po cijelom svijetu bez tehničkih poteškoća.
Čak i ETH i STORJ-X i sl. zatvoreni coinovi moraju imati hrpu nodova ako žele raditi globalno.
Ta rečenica (da su nodovi nebitni) je toliko kriva da ti ja jednostavno ne mogu objasniti koliko. To je kao da kažeš da vatra bolje gori kad je pod vodom, ili da ptica visoko leti na dnu mora ili tako nešto....
O "bitnosti" u smislu mogućeg fork-a, da, oni su više manje nebitni ali i tu igraju svoju malenu ulogu.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Mineri su nebitni-dovoljno je par minera i diff 1 da se sistem održava.
Za neku neku teoretsku mrežu koju kreira neka privatna tvrtka ili država ili neki centralni autoritet, da, to je definitivno točno. Jedan jedini miner je dovoljan. No svatko će imati par komada kao "backup" raspoređen na više geografskih lokacija (opet zbog sigurnosnih razloga a ne zato jer su tako brži).

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Najvažniji u svemu su
Korisnici-mali njih 500 000
Pa dalje
veliki investitori
core-dev
i full nodovi Exschange coinbase,bitstamp,coinbase,ok China,BTC-E itd
Evo ja se jadan dobrovoljno javljam da održavam tih 3 minera za skromnu naknadu 12-14 BTC svakih 10 minuta.
Podjela BTU i BTC je najbolje šta če se desiti Bitcoinu ove godine.I da amerikanci nikad ne bi pristali koristiti Kineske core dev.
Cijena BTC meni i nije bitna bitno je šta se mene tiće broj $ na računu.
Ako nastavljamo pričati o tom nekom hipotetskom closed source coinu kojim upravlja neki centralni autoritet, onda su investitori i useri bitni, definitivno, jer se izbjegava cijela priča oko majnanja. Coin jednostavno postoji i gotovo.

No mi ovdje ne pričano o nekom hipotetskom coinu. Pričamo o coinu koji je open sourced. I sve dok je open sourced, svatko može uči u mrežu i početi majnati.
U takvoj situaciji, su mineri i te kako bitniji od "malih" i "srednjih" i "mjenjačnica", jer oni održavaju sigurnost mreže (onemogućavaju da dođe netko i jednostavno izmisli coinove i transakcije), odrađuju transakcije i zbog toga upravljaju mrežom.
I baš zato jer su bitni, oni će odrediti budućnost BTC-a. Oni će odrediti koja verzija software-a ide dalje.
I ako budu dovoljno "složni" napravit će to na način na koji sam gore opisao i nitko tu neće moći napraviti ništa. Ni devovi, ni veliki investitori, ni exchange-ovi. Svi će se oni jednog dana probuditi i morati upgrade-ati svoj software, ako već nisu, jer će njihov stari software vrtiti prazne nodove koje će im mineri slati za stari software.

I koliko god to bilo pozitivno u smislu da bi se na taj način zaobišla drama, toliko je to i negativno, jer shvatiš da je "ne centraliziranost" BTC-a spala samo na minere.

No u konačnici nisu ni mineri "bog i batina". Na njih mogu utjecati vlasnici BTC-a na način da ga prodaju i sruše mu cijenu do neisplativosti majnanja kao što sugerira Vinny, no mislim da smo tu granicu prošli odavno.

Kapital koji je u BTC-u više ne razmišlja o ciljevima BTC-a (financijska sloboda i neovisnost, decentraliziranost itd.) već o zaradi, a to će ultimativno biti idejna (ali stvarno samo idejna) smrt BTC-a na način da će postati samo još jedna vrsta centraliziranog (iako i dalje vrlo vrijednog) coina....rekao bih bolja verzija fiat-a.
S jedne strane mi je žao da će jedna takva ideja nekad u budućnosti umrijeti jer će ljudi biti spremni žrtvovati jedan po jedan dio originalne ideje za veću cijenu, no s druge strane sam sretan što će mu, ako se to desi, cijena otiči u nebo a i vrijednost onoga što ja imam zajedno s tim.
stjepan21 is offline  
Old 25.03.2017., 01:19   #5064
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
To nije točno (to da su mrtvi teret i da ih je potrebno par). Full nodovi su bitni za prebacivanje informacija preko cijele kugle zemaljske. Potrebno je imati mrežu nodova koji su fizički raspršeni posvuda kako bi BTC mogao biti koristan na svakom dijelu kugle zemaljske. Full nodovi služe za slanje informacija o transakcijama minerima, i za slanje informacija od minera prema korisnicima.
Čak i privatni coin neke države ili tvrtke mora imati PUNO nodova po cijelim svijetu ako želi da se taj coin koristi po cijelom svijetu bez tehničkih poteškoća.
Čak i ETH i STORJ-X i sl. zatvoreni coinovi moraju imati hrpu nodova ako žele raditi globalno.
Ta rečenica (da su nodovi nebitni) je toliko kriva da ti ja jednostavno ne mogu objasniti koliko. To je kao da kažeš da vatra bolje gori kad je pod vodom, ili da ptica visoko leti na dnu mora ili tako nešto....
O "bitnosti" u smislu mogućeg fork-a, da, oni su više manje nebitni ali i tu igraju svoju malenu ulogu.


Za neku neku teoretsku mrežu koju kreira neka privatna tvrtka ili država ili neki centralni autoritet, da, to je definitivno točno. Jedan jedini miner je dovoljan. No svatko će imati par komada kao "backup" raspoređen na više geografskih lokacija (opet zbog sigurnosnih razloga a ne zato jer su tako brži).


Ako nastavljamo pričati o tom nekom hipotetskom closed source coinu kojim upravlja neki centralni autoritet, onda su investitori i useri bitni, definitivno, jer se izbjegava cijela priča oko majnanja. Coin jednostavno postoji i gotovo.

No mi ovdje ne pričano o nekom hipotetskom coinu. Pričamo o coinu koji je open sourced. I sve dok je open sourced, svatko može uči u mrežu i početi majnati.
U takvoj situaciji, su mineri i te kako bitniji od "malih" i "srednjih" i "mjenjačnica", jer oni održavaju sigurnost mreže (onemogućavaju da dođe netko i jednostavno izmisli coinove i transakcije), odrađuju transakcije i zbog toga upravljaju mrežom.
I baš zato jer su bitni, oni će odrediti budućnost BTC-a. Oni će odrediti koja verzija software-a ide dalje.
I ako budu dovoljno "složni" napravit će to na način na koji sam gore opisao i nitko tu neće moći napraviti ništa. Ni devovi, ni veliki investitori, ni exchange-ovi. Svi će se oni jednog dana probuditi i morati upgrade-ati svoj software, ako već nisu, jer će njihov stari software vrtiti prazne nodove koje će im mineri slati za stari software.

I koliko god to bilo pozitivno u smislu da bi se na taj način zaobišla drama, toliko je to i negativno, jer shvatiš da je "ne centraliziranost" BTC-a spala samo na minere.

No u konačnici nisu ni mineri "bog i batina". Na njih mogu utjecati vlasnici BTC-a na način da ga prodaju i sruše mu cijenu do neisplativosti majnanja kao što sugerira Vinny, no mislim da smo tu granicu prošli odavno.

Kapital koji je u BTC-u više ne razmišlja o ciljevima BTC-a (financijska sloboda i neovisnost, decentraliziranost itd.) već o zaradi, a to će ultimativno biti idejna (ali stvarno samo idejna) smrt BTC-a na način da će postati samo još jedna vrsta centraliziranog (iako i dalje vrlo vrijednog) coina....rekao bih bolja verzija fiat-a.
S jedne strane mi je žao da će jedna takva ideja nekad u budućnosti umrijeti jer će ljudi biti spremni žrtvovati jedan po jedan dio originalne ideje za veću cijenu, no s druge strane sam sretan što će mu, ako se to desi, cijena otiči u nebo a i vrijednost onoga što ja imam zajedno s tim.
Satoshi je vrtija bitcoin sam samcat godinu dana bija i nod i miner u isto vrijeme.Sičam se prvih nodova njih desetak od toga pola nije radilo,pa sam tjednima imao problema za skinuti blokchain a bija je malecki.Da kinezima je tada vjerovatno bilo teško skinuti blokchain.Ali i dalje tvrdim i stojim iza svoje tvrdnje teoretski je dovoljan jedan nod i na jadnoj kučnoj vezi,da novi korisnici bi imali problema skinuti blokchain,sihronizirati se s njim.Trajalo bi vječno ali sistem bi bio živ.transakcije bi se provodile dugo, prijevoz je japanski bulet vlak i zaprežna kola u srednjem vijeku.Oba dva vrše privoz od točke A do točke B.Prve mreže su bili i BBS-ovi ja sam ga imao godinama od 10 sati navečer do 8 sati ujutro.i to sa 2 telefonska ulaza 2 korisnika u isto vrijeme ludilo za to doba.

Ima ovdje korisnika koji i ne znaju šta je full node.
Full node su vam oni koji su instalirali Bitcoin core Walet i skinuli cijeli blokchain oko 120 gb i drže upaljen Bitcoin walet barem 6 sati dnevno.A na početku je to bio i rudar. pokrenete bitcoin walet ujedno ste full node i rudar.i to je to.
Sve mjenjačnice poolovi,veliki rudari imaju svaki po 10-setak full nodova konstatno upaljenih da bi ubrzali svoje konfrimacije i održavali sistem
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Zadnje uređivanje more : 25.03.2017. at 01:30.
more is offline  
Old 25.03.2017., 02:06   #5065
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Satoshi je vrtija bitcoin sam samcat godinu dana bija i nod i miner u isto vrijeme.Sičam se prvih nodova njih desetak od toga pola nije radilo,pa sam tjednima imao problema za skinuti blokchain a bija je malecki.Da kinezima je tada vjerovatno bilo teško skinuti blokchain.Ali i dalje tvrdim i stojim iza svoje tvrdnje teoretski je dovoljan jedan nod i na jadnoj kučnoj vezi,da novi korisnici bi imali problema skinuti blokchain,sihronizirati se s njim.Trajalo bi vječno ali sistem bi bio živ.transakcije bi se provodile dugo, prijevoz je japanski bulet vlak i zaprežna kola u srednjem vijeku.Oba dva vrše privoz od točke A do točke B.Prve mreže su bili i BBS-ovi ja sam ga imao godinama od 10 sati navečer do 8 sati ujutro.i to sa 2 telefonska ulaza 2 korisnika u isto vrijeme ludilo za to doba.

Ima ovdje korisnika koji i ne znaju šta je full node.
Full node su vam oni koji su instalirali Bitcoin core Walet i skinuli cijeli blokchain oko 120 gb i drže upaljen Bitcoin walet barem 6 sati dnevno.A na početku je to bio i rudar. pokrenete bitcoin walet ujedno ste full node i rudar.i to je to.
Sve mjenjačnice poolovi,veliki rudari imaju svaki po 10-setak full nodova konstatno upaljenih da bi ubrzali svoje konfrimacije i održavali sistem
To stoji. Da broj korisnika padne na neku vrlo malu brojku, dva minera i dva noda bi bila dovoljna (radilo bi i sa 1/1 no tu vec nebi pricali o nikakvoj distribuiranoj mrezi).
Nisam shvatio da pricas o tom "minimalnom" setup-u. Mislio sam da pricas o sadasnjoj situaciji koja zahtjeva em dobar "raspored" (geografski) em odredjenu zdravu kolicinu.

I sam sam upravo tako i ja imao svoje coinove. 1 miner (ja na svom osobnom racunalu) i po 1-2 noda online cisto da vidim kako transakcije idu medju njima.
To svakako radi. No cim krene veci broj korisnika, broj nodova se mora povecavati (ne samo zbog brzine downloadanja chain-a) vec zbog sigurne propagacije informacija vezanih uz transakcije.
stjepan21 is offline  
Old 25.03.2017., 11:17   #5066
Ajmo se vratit na cijenu. Ko šta sam i mislio Pump je završija i počeja je dump. neko veliki je prodavao po tisuće BTC i cijena je potonila ispod 900$.
Nek vas to ne plaši. Sad cijena ide prema dolje,panika se proširila. Ja osobno prognoziram cijenu u rangu 540-700$
Teško je samo dno predviditi.Pazite se ima još velikih koji eliminiraju svoje pozicije.Paniku kad se spusti BTC ispod 900$ nije baš najlakše predvidjeti,ali ljudi su u krdu još gluplji od ovaca,kad veliki skoći preko litice svi skaču za njim,jednostavno nam je to u genima i ne može se to nikako izbjeći.Snaga daytradera je izgubljena.gledam u tradewiev nema onih sitnih pump-dump naloga sve ozbiljni nalozi za prodaju 1- 2- 10 BTC
Vjerovatno će biti i veči pad. Da sad neko želi prodati 10000 BTC cijena bi pala i ispod 600$

Ja sam stavija nalog na 330$ nek se nađe možda kojeg velikog uhvati panika.

A kupci ETH šta če oni popušit to je za anale,to će se prepričavati stolječima
Kako su kitovi zajebali naivce i pokupili im 4 miljarde dolara.Jer kad se odlućite prodati svoje ETH do kraja godine nečete imati kupce za njega i ko izgubi samo 50-60% na njemu bit će sretan.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 25.03.2017., 11:56   #5067
bitcoini na rasprodaji, meni paše

@kucilooro
reci nam gdje je dno ovoga, zadnja dva puta si ubo skoro u $
mijur is offline  
Old 25.03.2017., 12:06   #5068
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
https://coinmarketcap.com/
https://hacked.com/ethereum-is-looki...disappointing/

Ajde pogledaj ova gore dva linka pa mi objektivno reci da neznam što pričam.
Jedan link za jednu informaciju koja ne nosi nikakvu težinu, a drugi link na navijački manipulativni članak sa prevarantski namještenim prikazom grafova.

Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Nitko zdrave pameti ne bi imao muda sada uložiti nešto u bitcoin kada je očito da mu je putanja prema dole. Isto tako, barem kratkoročno, ulaganje u Ethereum je daleko bolja investicija od Bitcoina u ovom trenutku.]
Pogrešno. Obrnuto je. Iz Ethera se trenutno izlazi, a čeka se ulaz u BTC.
Činjenica da si progutao ovu priču govori da imaš nula iskustva i nemaš osnovna razumijevanja o trgovini.

Klonite se ovakvih priča, ako ste u stanju progutati ovo, dobar ste kandidat da vam netko uvali onecoin. Ispod pet godina učenja rijetko tko može zaraditi nešto na trgovanju. Ako nešto dobijete s ovom količinom znanja to je čista sreća ili vas netko navlači da uložite više da vas počisti.
Staro poker pravilo kaže da ako za stolom ne vidiš nekoga koga se sprema očistiti, to znači da si to ti. Razmislite kako primjeniti to na stvarni život.
srletina is offline  
Old 25.03.2017., 15:33   #5069
I ja bih volio čuti neko mišljenje - bez obaveza - do kojih donjih granica ide BTC.

Moj zadnji potez je bio kupnja na $912 danas prijepodne, zasad izgleda da će se isplatiti jer je tog trenutka BTC počeo rasti.

Cilj mi je trejdanjem skupiti što više BTC-a, ne što više dolara, u ovoj situaciji kad je dosta predvidljivo kad će ići gore a kad dolje (bar je meni predvidljivo u zadnjih 2-3 dana).

Dugoročno mislim da je sad prilika za kupnju. Nikad se više neće ponoviti da BTC bude ovako jeftin kao u ovom periodu. Čim građanski rat bude završen, ide to u nebo. Čim nestane nesigurnost. Bez obzira na to tko pobijedi.

Eto, malo trkeljanja za subotnje popodne
Cafa is offline  
Old 25.03.2017., 21:44   #5070
kakva su razmišljanja oko ETH? meni se čini da mnogi bježe iz BTC i nemaju kud pametnije osim u ETH, ako ostajemo u crypto. dark coin je već previsoko, a ne vidim treću ozbiljniju alternativu?
blufonci is offline  
Old 26.03.2017., 04:28   #5071
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Jedan link za jednu informaciju koja ne nosi nikakvu težinu, a drugi link na navijački manipulativni članak sa prevarantski namještenim prikazom grafova.



Pogrešno. Obrnuto je. Iz Ethera se trenutno izlazi, a čeka se ulaz u BTC.
Činjenica da si progutao ovu priču govori da imaš nula iskustva i nemaš osnovna razumijevanja o trgovini.

Klonite se ovakvih priča, ako ste u stanju progutati ovo, dobar ste kandidat da vam netko uvali onecoin. Ispod pet godina učenja rijetko tko može zaraditi nešto na trgovanju. Ako nešto dobijete s ovom količinom znanja to je čista sreća ili vas netko navlači da uložite više da vas počisti.
Staro poker pravilo kaže da ako za stolom ne vidiš nekoga koga se sprema očistiti, to znači da si to ti. Razmislite kako primjeniti to na stvarni život.
Čudo da si baš poker išao komentirati Mora da me pratiš na forumu ili šta? Ja sam doktor u pokeru, nemoj mi neke quoteve bacati

U globalu, slažem se s tobom. Priznajem da nemam ikakvog iskustva u ovome i prihvaćam vaš autoritet koji ste duže ovdje.

Ali se ne slažem s nekim stvarima. A jedna od stvari je da ako je jedan coin - shitcoin, onda nužno moraju i drugi biti. Osim naravno bitcoin, jer je to bitcoin. I on je drugačiji. Ok, ako idemo tako, onda je sve to jedan veliki shitcoin i ajmo zaboravit na cijelu priču .

Ali ethereum po svemu sudeći je ozbiljna alternativa bitcoinu, po bilo kojem mogućem mjerilu u ovom trenutku. Ako sam u krivu, objasni mi zašto nije. Moja je osnovna ideja da trenutno, u kratkoročnom periodu, ethereum je bolja investicija od bitcoina, kojeg čeka nadolazeći fork i moguća konfuzija marketa i investitora. Ne kažem da dugoročno to tako izgleda, samo u ovom trenutku, pa eto ne mora me nitko poslušat, a niti sam imam muda da išta od svojih novaca uložim u to gdje su mi usta, ili u ovom slučaju tipke.
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 26.03.2017., 10:58   #5072
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
.... samo u ovom trenutku, pa eto ne mora me nitko poslušat, a niti sam imam muda da išta od svojih novaca uložim u to gdje su mi usta, ili u ovom slučaju tipke.
onda nemoj ni tipkat ovakve stvari, ljudi su povodljivi i netko može na temelju tvojih postova zaključiti da je ether "next big thing" i uvalit se u govno
ako nisi spreman sam uložiti i riskirati ne vidim poantu pumpanja ethera ili drugog nekog altcoina


ja jesam uložio u ether na početku ovog pumpanja dok je bio na 22$ i ok, ovo je super zarada, ali kad se strmoglavi masu njih će popušiti koji kupuju po ovim cijenama. Sve čekam da izađem (target 60-70$) i vratim se nazad u bitcoin.
mijur is offline  
Old 26.03.2017., 11:36   #5073
Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
onda nemoj ni tipkat ovakve stvari, ljudi su povodljivi i netko može na temelju tvojih postova zaključiti da je ether "next big thing" i uvalit se u govno
ako nisi spreman sam uložiti i riskirati ne vidim poantu pumpanja ethera ili drugog nekog altcoina


ja jesam uložio u ether na početku ovog pumpanja dok je bio na 22$ i ok, ovo je super zarada, ali kad se strmoglavi masu njih će popušiti koji kupuju po ovim cijenama. Sve čekam da izađem (target 60-70$) i vratim se nazad u bitcoin.
Krećem s pretpostavkom da ljudi na ovom forumu imaju soli u glavi i da shvaćaju da sve napisano ovdje je samo mišljenje koje može i nemora biti

Taj tvoj target od 60-70 je upravo ono o čemu sam pričao kada sam govorio o kratkoročnom stanju. Ja ne kužim čemu se ti protiviš a napravio si točno onu stvar o kojoj ja pričam
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 26.03.2017., 12:00   #5074
pa zbog čega čekaš 60-70$ za izlaz ako si kupio na 22? pa izađi sada, kaj ti je malo?
zašto ti target nije npr 100$ ? btc neće gore dok se nešto konkretno ne riješi oko "forka", možda neki bull trap ili mini pumpa da se trajderi navuku, pa ne znam zašto eth nebi mogao ići više od 70$ do tada?
cijena eth ne ovisi samo o trejderima već i develima koji nešto konkretno rade na eth chainu. npr. brave browser i storj...

ne nagovaram nikog da ulaže samo komentiram.

market cap altcoina nikad nije bio veći, a btc udio u toj lovi nikad nije bio manji.
blufonci is offline  
Old 26.03.2017., 12:07   #5075
ja sam dio prebacio iz Bitcoina u Ether onih dana kad je počelo pumpanje altcoina i trenutno imam veliku marginu rezerve kad se ovo strmopizdi da trade zatvorim u plusu

ti predlažeš uletit sada (vrti se oko 51$) i nadat se da će doći do tog targeta, po meni preveliki rizik jer nema fundamentalnih razloga zašto svi altcoini rastu zadnjih 10-ak dana osim toga da bitcoin pada. A kad padne ispod neke razine ljudi će se masovno počet vraćat nazad u BTC i ovaj će balon puknut

ničem se ja ne protivim samo izražavam svoje mišljenje, svatko radi sa svojim novcima što želi


Quote:
blufonci kaže: Pogledaj post
pa zbog čega čekaš 60-70$ za izlaz ako si kupio na 22? pa izađi sada, kaj ti je malo?
pratim oba fronta i btc i ether, i mislim da bi ether još malo mogao gore, u svakom slučaju ću zatvoriti u plusu
mijur is offline  
Old 26.03.2017., 13:11   #5076
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Ether je korporacijska igra. Korporacije uvijek imaju velike ciljeve, no ti ciljevi su vlastiti
Tipično ponašanje je to da se osnovni proizvod uglavnom kupuje i onda se u njega uloži i podržava ga se. No za korporacije u principu ne rade vrhunski genijalci nego kvalitetni inžinjeri. Pa je stoga ovo dosadašnje ponašanje potpuno očekivano i nastaviti će ga se i dalje.
Dakle source nikada neće biti vrhunski, ali će ga se s vremenom ispeglati. I nikada to neće nositi jedan čovjek nego ekipa solidnih.
I kao rezultat korporativnog managementa ne bi me uopće začudilo da se razvije još jedan altcoin iz istog lanca.
A sam glavni lanac držati će i dalje dok će postojati ideja da to može biti korisno za business.

Dakle, ovo je alt koji će sigurno postojati još dugo, no interes je prema businessu a zajednica dobija besplatnu platformu blablabla i ostali korporativni bulshit PR koji ide uz to.

Ali neke fore kako je to postavljeno su zanimljive.
Dakle ovaj post nitko normalan ne može razumijeti jer osim što fali link koji objašnjava na što se to odnosi, još sam bio prebrz u čitanju članka, pa sam krivo shvatio što piše a onda i krivo komentirao.
No poanta komentara stoji.

Corporate Titans Unite to Build an Enterprise Version of the Ethereum Blockchain

My bad.
srletina is offline  
Old 26.03.2017., 16:04   #5077
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Što mislite jel ova sadašnja cijena bull trap (lažni privid da se cijena diže a zapravo će nastaviti padati)?

Jer nema smisla da cijena raste ako ljudi kao Vinny Lingham izjavljuju da su prodali 90% svojih bitcoina. Tko onda drži cijenu? Tko diže cijenu? Samo trejderi.

Ne vidim razlog zbog kojeg bi bitcoin rastao dok god postoji opasnost od hard forka. Dok god ta opasnost raste, pa trend cijene mora biti silazni. Ništa drugo ne bi imalo smisla.

Mišljenja?
Ima li smisla da cijena raste? Naravno da ima, očito tržište zna nešto što ti ne znaš.........

Vinny je svoje prodao na 1.180-1.200 usd i može se vratiti bez problema na sadašnjoj cijeni ( a kamoli nekoj nižoj )
Tko diže cijenu? Isti oni koji su je i rušili dok su mislili da ide na nulu.........

Trend je još uvijek silazni, dok god imamo lower low i lower high..........

Btw Roger Ver i Jihan Wu su pokojni skupa sa kineskim poolovima i Bitcoin Unlimited-om........samo toga još nisu potpuno svjesni, ali uskoro će biti a onda cijena može vrlo brzo na 3 soma........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 26.03.2017. at 16:33.
KuciloOro is offline  
Old 26.03.2017., 23:10   #5078
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
...
Btw Roger Ver i Jihan Wu su pokojni skupa sa kineskim poolovima i Bitcoin Unlimited-om........samo toga još nisu potpuno svjesni, ali uskoro će biti a onda cijena može vrlo brzo na 3 soma........
Iskreno zanima me ovaj dio. Koliko vidim, nodovi i blokovi i dalje idu u njihovom smijeru. Ima neki dodatni info?
stjepan21 is offline  
Old 27.03.2017., 14:35   #5079
Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
bitcoini na rasprodaji, meni paše

@kucilooro
reci nam gdje je dno ovoga, zadnja dva puta si ubo skoro u $
Ne mogu vam još reći, upravo se događaju bitne stvari.........uspije li dogovor dno smo već vidjeli..........

Btw oni koji su prvi dumpali BTC ga sada pomalo dokupljuju, prodajući altove poput DASHa i ETHa ( a što se već vidi po njihovim cijenama )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 27.03.2017., 14:38   #5080
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Iskreno zanima me ovaj dio. Koliko vidim, nodovi i blokovi i dalje idu u njihovom smijeru. Ima neki dodatni info?
Ima, ali u vidu glasine , navodno će ići soft-fork a ne hard fork.........i to ne samo jedan ( bitcoin unlimited ) nego više njih...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.