Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 12:45   #6241
Mene, vidite, živcira zimsko računanje vremena tj. kad s lijepog dugog dana prelazimo na kratki dan, dugu noć, zimu... Uopće ne kužim kako ljudi na sjeveru ti izdržavaju.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 26.03.2017., 13:37   #6242
Ja sam ravnodusna prema pomicanju sata, bude mi to nekako uzbudljivo - onak, odjednom je dan cijeli dan....ili zimi, odjednom je mrak u 5. Fora mi je to, neznam zakaj. Sta racunate pod lose posljedice - nadrkanost narednih par dana jer je to nagla promjwna il sta...mislom, pitam, jer je meni to nekak, nije da me nesto pogadja. Nije mi kao jugo npr. koje me ispizdi na mozak.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 26.03.2017., 14:43   #6243
Meni je sasvim svejedno pomiče li se ili ne pomiče. Apsolutno nikakve promjene ne osjećam, osim što je odjednom dan duuug
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 26.03.2017., 16:30   #6244
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Jucer sam malo guglala to pomicanje sata i svuda pise da se prelazak na ljetno racunanje vremena negativno odrazava na nas organizam i na zdravlje, a da su ustede u biti zanemarive.
Da, o tome se već godinama govori, a ako uzmemo u obzir i da je zimsko računanje vremena ono pravo, ajmo reć "prirodno", stvarno ne znam zašto se ta glupost ne ukine. Uštede se bile znatne kada je to tek uvedeno, danas ne znam baš kakve su.
Priroda se tako i tako već sama pobrine za duži dan, ne treba našu pomoć.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 26.03.2017., 18:30   #6245
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim svejedno pomiče li se ili ne pomiče. Apsolutno nikakve promjene ne osjećam, osim što je odjednom dan duuug
Potpis!


Al nisam uzivo nikog cula da ne voli ljetno vrijeme. Sad tu na forumu tek
Obicno ljudi vole duzi dan.
I netko je napisao 'dan je zimi dovoljno dug, a sad je jos duzi'.
Kak je zimi dan dovoljno dug? Probudis se, odes na posao i vratis se po mraku.
abrakadabraaa is offline  
Old 26.03.2017., 18:43   #6246
Neki nevole konstantnu sunjaru i dan do 9 sati, ja to razumijem. Obicno svi kukaju kad krene zimsko racunanje da e mrak u 4 popodne, al jbg, ionako je zima i nemas kaj radit vani. Meni taj kraci dan zimi pase, jer nekim cudom, dan mi se cini dulji....jer sam inace nocna ptica, i ako nesto imam za ciitati, pisati za posao, volim to po mraku. Ankad je zimi kratak dan, nemas sta ic.obavljat vani i imas.maltene cijeli dan za te neke stvari po kuci radit....ono, skuvas, spremis, procitas nesto, opeglas, blablablala....a tek je dnevik
Meni to pase tada, jednako kao sto mi pase ljeti dulji dan za kupanje, setnje, kavice, vrt, cvijece i to.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 26.03.2017., 19:11   #6247
Ja volim noć i umara me kad ljeti bude dan do 10
Exene is offline  
Old 26.03.2017., 20:12   #6248
Dan do pola osam mi je najidealniji.
Gzena is offline  
Old 26.03.2017., 22:25   #6249
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Potpis!


Al nisam uzivo nikog cula da ne voli ljetno vrijeme. Sad tu na forumu tek
Obicno ljudi vole duzi dan.
I netko je napisao 'dan je zimi dovoljno dug, a sad je jos duzi'.
Kak je zimi dan dovoljno dug? Probudis se, odes na posao i vratis se po mraku.
ja isto nisam nikog čula (u RL) da se žali na duži dan i ljetno računanje vremena.. obično ljudi baš s nestrpljenjem to očekuju, dapače vesele se tome.

i muka im je onaj zadnji tjedan u listopadu kad se opet vraća na regularno, tj. zimsko vrijeme. meni je isto to vrlo mrzak dan.
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Neki nevole konstantnu sunjaru i dan do 9 sati, ja to razumijem. Obicno svi kukaju kad krene zimsko racunanje da e mrak u 4 popodne, al jbg, ionako je zima i nemas kaj radit vani. Meni taj kraci dan zimi pase, jer nekim cudom, dan mi se cini dulji....jer sam inace nocna ptica, i ako nesto imam za ciitati, pisati za posao, volim to po mraku. Ankad je zimi kratak dan, nemas sta ic.obavljat vani i imas.maltene cijeli dan za te neke stvari po kuci radit....ono, skuvas, spremis, procitas nesto, opeglas, blablablala....a tek je dnevik
Meni to pase tada, jednako kao sto mi pase ljeti dulji dan za kupanje, setnje, kavice, vrt, cvijece i to.
ja sam isto noćna ptica, ali mi to s tim uopće nema veze, jer nisam noćna ptica u smislu da mi je 'peak' u 18 ili 19 h 'po noći', nego u ponoć...pa i nadalje.
tako da ljetno računanje vremena uopće ne povezujem s tim je li netko noćni tip ili dnevni tip, a jako volim to što dan duže traje, naprosto to što duže ima te dnevne svjetlosti.
aryna is offline  
Old 27.03.2017., 01:04   #6250
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
mene ne zivcira toliko pomicanje sata koliko me zivcira popratni komentar iducih mjesec dana od pomicanja sata...

''ustvari je to po starome tek 6 sati''
''ustvari je to po starom vremenu toliko i toliko sati''

gle... SAD je toliko i toliko i amen.
to kužim, glupo je stalno komentirati koliko je "zapravo" sati kad na satu piše drugačije (ok, vrijeme je relativan pojam, ali nije to tema lol.)

sjednem večeras u auto poslije 19h, pogledam na sat, nisam ga još podesila, i mislim si koja je sad onda razlika, dan je i u 19h i u (po starom) u 18h, i zaista mi nije jasno kaj postižemo s ovim pomicanjem sata unaprijed? i nije isto ožujak i neki ljetni mjesec, kao ni listopad i veljača, na pr. joj, koje je to zayebavanje naroda

Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
I mene, a koliko vidim , i vecinu ljudi oko mene.
Mozda ima kakve sanse da ga ukinu?
da su barem već od ovog proljeća krenuli u stvari, poanta je da nema pomicanja, kakvo god vrijeme da ostave daj da se naviknem na određeni ritam i nemojte nas zayebavati.

Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Jucer sam malo guglala to pomicanje sata i svuda pise da se prelazak na ljetno racunanje vremena negativno odrazava na nas organizam i na zdravlje, a da su ustede u biti zanemarive.
kad mi netko zaista dokaže uštede, možda mu i povjerujem da ušteda ima. danas ujutro u 6 ili 5 zapravo je bilo jučerašnjih 5 ili 4, dakle mrak u kući i moraš paliti svjetlo (ako se netko ranije diže iz xy razloga). jesam nešto pobrkala? kad se vrati zimsko, mrak je već u 16h, ako ne i prije, ovisi o periodu, opet pali svjetla. o kakvoj uštedi pričamo? nikad mi to nije bilo jasno. previše je ovo računanja za mene

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Priroda se tako i tako već sama pobrine za duži dan, ne treba našu pomoć.
kaj se mi uvijek petljamo u prirodu, i samo se zayebemo...

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ja isto nisam nikog čula (u RL) da se žali na duži dan i ljetno računanje vremena.. obično ljudi baš s nestrpljenjem to očekuju, dapače vesele se tome.

i muka im je onaj zadnji tjedan u listopadu kad se opet vraća na regularno, tj. zimsko vrijeme. meni je isto to vrlo mrzak dan.
...
ja sam isto noćna ptica
ma ljudi se žale što se to uopće mijenja, nek' ostave kak' je nekad bilo i ok. neka budala bi se tako mogla sjetiti da je dobro i 2h pomaknuti naprijed-nazad

meni je ok u listopadu, neko olakšanje osjetim, kao da se sve vratilo u normalu

noćna ptica, ima nas
ekaliopa is offline  
Old 27.03.2017., 01:15   #6251
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post

meni je ok u listopadu, neko olakšanje osjetim, kao da se sve vratilo u normalu

noćna ptica, ima nas
jao, ja ne, meni je ovo normala. ja bi da, ako se odluče da ipak ne mijenjaju, ostave cijelu godinu ljetno vrijeme, ali znam da se to neće desiti. :/

onaj vikend krajem listopada kad se vrati sat unatrag i onda isti dan vidiš kako je ranije mrak popodne mi je koma, baš mi to sumorrno djeluje i to mi je baš fuj, nekakav omraženi vikend u godini. a kad je ujutro mrak kad se dižem uopće me ne smeta, baš volim da je popodne-predvečer duže dan.
aryna is offline  
Old 27.03.2017., 01:35   #6252
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
jao, ja ne, meni je ovo normala. ja bi da, ako se odluče da ipak ne mijenjaju, ostave cijelu godinu ljetno vrijeme, ali znam da se to neće desiti.
...


ok, ja bih glasala za "zimsko", kad bi me netko pitao

ali

kako god bi se odlučilo, prihvatila bih, samo ne dirajte i ne pomičite naprijed-nazad

"jutarnja" buđenja su ponekad relativna stvar, i svejedno je je l' sunce piči ili je mrak
ekaliopa is offline  
Old 27.03.2017., 02:36   #6253
zivciraju me ovi kaj jos uvijek zive s mamom, tatom, babom, nebitno al pisu na temi kolko vam je potrebno za normalan zivot.
sweetkiss is offline  
Old 27.03.2017., 09:01   #6254
Živcira me kad naletim na: kuča, več, uopče, nači, itd., a te riječi se pišu sa mekim ć.

To krivo pisanje č i ć, a nisam baš grammar nazi (kako li već pišu taj izraz na forumu), baš bode u oči kad naletim na njih. Kao i na spojene riječi; nedami se, neznam...
Dhark Fay is offline  
Old 27.03.2017., 11:06   #6255
Quote:
Dhark Fairy kaže: Pogledaj post
Živcira me kad naletim na: kuča, več, uopče, nači, itd., a te riječi se pišu sa mekim ć.
a ja baš ovih dana češće nailazim na "meko ć" - ćovjek, naćin, obićan...

"ije" poput "čovijek" sam komentirala na drugoj temi

koliko bi život bio lakši bez dijakritičkih znakova i "ije" i "je" dileme...
ekaliopa is offline  
Old 27.03.2017., 11:07   #6256
Quote:
Dhark Fairy kaže: Pogledaj post
Živcira me kad naletim na: kuča, več, uopče, nači, itd., a te riječi se pišu sa mekim ć.

To krivo pisanje č i ć, a nisam baš grammar nazi (kako li već pišu taj izraz na forumu), baš bode u oči kad naletim na njih. Kao i na spojene riječi; nedami se, neznam...
Mea culpa ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.03.2017., 11:24   #6257
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
a ja baš ovih dana češće nailazim na "meko ć" - ćovjek, naćin, obićan...

"ije" poput "čovijek" sam komentirala na drugoj temi

koliko bi život bio lakši bez dijakritičkih znakova i "ije" i "je" dileme...
Joj, ne znam sto mi je groznije od toga.

Eto, samo sam uocila kao i ti. I u stvarnom zivotu, ne samo ovdje na forumu.
Ne mislim nikog uvrijediti, dogodi se i meni. Inace bas ne pazim puno kako drugi pisu.

MrsGahan, vjerujem kako ti se omaknulo slucajno.
Dhark Fay is offline  
Old 27.03.2017., 11:44   #6258
Gruntati and tipkovnicom iznad tvrdog ili mekog Č, Ć mogu samo oni koji imaju viška vremena. Oni koji su u žurbi jednostavno ne stignu paziti na pravopis. Osnovama pismenosti bavit će se na godišnjem odmoru uz najnoviji Konzumov katalog.
Great Shape is offline  
Old 27.03.2017., 12:08   #6259
Quote:
Great Shape kaže: Pogledaj post
Gruntati and tipkovnicom iznad tvrdog ili mekog Č, Ć mogu samo oni koji imaju viška vremena. Oni koji su u žurbi jednostavno ne stignu paziti na pravopis. Osnovama pismenosti bavit će se na godišnjem odmoru uz najnoviji Konzumov katalog.
Oni koji znaju pisati, ne moraju paziti na pravopis nego bez problema napišu ispravno. Ide mi na živce opravdavanje nepismenosti zbog žurbe ili "na forumu sam, ne da mi se paziti" i sl.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 27.03.2017., 12:11   #6260
Ne mislim na ljude koji pisu u zurbi, napisala sam u svom prethodnom postu da ne pazim bas puno kako drugi pisu.
I meni se desava, ali citala sam postove kroz koje se cesto provlaci ta greska i ne mislim kako netko bas uvijek pise u zurbi.
I zasto bi primjecivanje nekih krivo napisanih rijeci bilo samo zbog viska vremena? Sto, ne smije se primjetiti? Ima li tu nesto lose?

Scarlett O Hara, slazem se s tobom.
Dhark Fay is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.