Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Želite li se pridružiti ovoj religiji?
DA 8 25.00%
NE 24 75.00%
Glasovatelji: 32. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 00:58   #81
Quote:
Mcce kaže: Pogledaj post
Neka Ti se Bog objavi
opasno je dospjeti u Božje ruke
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 00:59   #82
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
'religiju' karakteriziramo tek kada veći broj svijetske (ne lokalne) populacije slijedi istu, ili kada ju slijedi jedna šira društvena zajednica. tek onda govorimo o 'religiji'. zato trenutno na svijetu imamo 5 religija. da je po tvome onda bi ih bilo koliko i ljudi na svijetu. uostalom, mnogo veći broj ljudi su vrijednovali vjeru (pogotovo stare i orginalne vrijednosti prije dolaska tkz. 'religija') pa su nasilno asimilirani unutar tih 'religija'.

Mislim da je sasvim prirodno da ja kao vjerski vođa budem megaloman i da smatram svoju vjeru religijom.
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:00   #83
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ovaj odgovor jer ne isključuje mogućnost postojanja izvanzemaljskog života (ne stavlja nas u središte svemira, napokon :klap: ) niti buduću evoluciju niti stvaranje inteligentnih robota i sve što sada spada u znanstvenu fantastiku ali tko zna što budućnost donosi... Ako je kršćanstvo ovako kruto u stavovima uspjelo održati se tako dugo, ovako fleksibilna religija po mom mišljenju trebala bi imati još više izgleda... ali većina ljudi su egoisti, pa ne računaj na to. Shvaćam sad da je sve materijalno sadržano pod 1) (materija koja čini čovjeka, ali i cijeli svemir, je li? jer u konačnici je sve sastavljeno od istih subatomskih čestica, koliko danas znamo). Sljedeće moje pitanje je: nisu li i geni tako također materijalni, i zašto ih izdvajati pod 2)?

Naravno da su geni materijalni, ali ja sam spominjao genetski algoritam. Algoritam je nešto što je supstancijalno različito od materije.
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:01   #84
Quote:
gaius kaže: Pogledaj post
u bože mili skoro san umra od smija na ovo!
isus nije postoja?
dobro onda ni planet jupiter nije nikada postoja jer ti nisi tamo nogon kročija.
more tako?
Planet Jupiter postoji. Isus ne postoji. Vrlo jednostavno. Ako se ne slažeš ja ti tu nemogu pomoći jer je to stvar vjere.
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:02   #85
Quote:
amhorvat@htnet-dsl kaže: Pogledaj post
interesantno, jedino što sam ja ateista

Ateisti su više nego dobrodošli. Bitno je da si u duši dobra.
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:11   #86
Quote:
ashibad kaže: Pogledaj post
Mislim da je sasvim prirodno da ja kao vjerski vođa budem megaloman i da smatram svoju vjeru religijom.
ovo podcrtano nemožeš postati (pogotovo s ovakvom retorikom) a to ti može proći jedino npr. u sjevernoj americi, točnije u s.a.d.-u, jer tamo takvih ima koliko oćeš (i začudo, nešto i prolazi - mislim da je od prehrane ). megaloman možeš biti ali i istodobno biti realan nemožeš. vjeru možeš imati, ali u vlastitu vjeru - to se isključuje.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:25   #87
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ovo podcrtano nemožeš postati (pogotovo s ovakvom retorikom)
Sve se može, samo treba vjerovati...
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:40   #88
Quote:
ashibad kaže: Pogledaj post
Sve se može
pa baš i nemože...

Quote:
ashibad kaže: Pogledaj post
samo treba vjerovati
da, ali ne u nečije projekcije i maštanja.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 09:14   #89
Ja vjerujem da je sve moguće. Ako su npr. Buda, Isus i Muhamed (pod pretpostavkom da su stvarno postojali kao jedinstvene osobe začetnici religija) uspjeli okupiti sljedbenike koji će kasnije raširiti njihove ideje po čitavom svijetu, i to u vrijeme bez globalizacije, bez svjetskog prometa, kada su putovanja bila dugotrajni, mukotrpni i opasni pothvati, bez telefona, a kamoli interneta, danas se dobre ideje šire mnogo brže, a internet je idealan medij za to. Makar bih se i ja složila da si se malo previše uživio u ulogu vjerskog vođe, ne treba nam još jedan fanatik i tiranin koji želi svima nametnuti svoje mišljenje. Mislim da bi bilo idealno kad bi svi ljudi mogli shvatiti da je bog u nama samima, da bog jesmo mi sami kao izuzetna bića, i kao kolektiv i svatko kao jedinka. Tada bi(smo) shvatili da možemo vjerovati u sebe, u vlastita otkrića i spoznaje (u znanost, koja bi tada mogla još mnogo brže i korisnije napredovati, ali i u svakodnevne sitnice), i jedni u druge, da smo SLOBODNI, i ne bi nam trebala ograničenja ponašanja koja religije nameću niti utjeha da je sve loše što nam se događa "božja volja" i da ćemo biti nagrađeni za naše patnje u "drugom životu", jer mogli bi(smo) prihvatiti odgovornost za svoj život. Ne bi(smo) činili zlo jer bi(smo) znali da time štetimo drugima, pa će i drugi štetjeti nama, jer smo kao kolektiv odgovorni za našu budućnost (a ne postoji neka vanjska, uzvišena, apstraktna božanska odgovornost), a postupci svakog pojedinca utječu na kolektiv pa se tako odražavaju na njega samog. Stavljam "smo" u "bismo" u zagrade jer ne mogu tvrditi da sam došla do tog stupnja da mogu apsolutno prihvatiti filozofiju koju sam navela, ali svakoga dana učim. Otkrila sam postojanje religije kad mi je bilo 8 godina, i kao dosta napredno dijete proučavala sam ju kroz cijelo osnovno školovanje mnogo dublje nego što je to uobičajeno u toj dobi, ali trebalo mi je dugo da se oslobodim djetinje naivnosti i shvatim prijevaru te naučim da ima i boljih mogućnosti. U posljednjih nekoliko godina, a osobito u ovih zadnjih par mjeseci, počela sam shvaćati koliko je život pun nevjerojatnih mogućnosti, koliko je svatko od nas poseban i moćan, a kakva se tek čuda zbivaju kad se udružimo s dobrim namjerama, kolika se povezanost može osjetiti među ljudima i koliko sreće i nevjerojatnih osjećaja to može donijeti... samo moramo shvatiti da smo slobodni i sposobni za sve to.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.