Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 22:43   #41
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi jer bi onda tim ljudima ili sebi ako spadaš u iste morala priznati da su puno toga postigli na osnovu ničega.
U svim ovakvim raspravama uvijek dvije grupacije osporavaju temeljnu tezu, jedna su fizički privlačni ljudi koji time ne žele priznati svoju povlaštenu poziciju a druga su svi oni van te kategorije koji sebi ne žele priznati hendikepiranost u usporedbi s fizički privlačnijim ljudima.
Ili- idemo ovako:
Vidjela sam prekrasnu ženu u dućanu. Predivna kosa, lice u tolikoj mjeri izražajno da nisam mogla prestati gledati u nju. Fine ruke, nježna koža, dug vrat...I onda sam malo pogledala oko sebe jer obično kad primjetim nekoga fizički atraktivnog bacim pogled da vidim koliko pažnje je ta osoba skupila.
Volim proučavati ljude.
Tu ženu nije primjetio gotovo nitko. A lijepa kao slika, tijelo predivno također, ima je na svakom pravom mjestu. Skini joj tu bezličnu odjeću, stavi malo šminke, utuvi osmijeh...i eto ti bombe.
Nije je nitko primjetio. Ali, eto ti i druge kandidatkinje, obla guza, divne grudi, plastična kosa, tona pudera, oči nevidiljive pored toliko sjenila. BUM, ma i moje oči odmah na nju. Par sekunda. Onda sam se vratila na onu drugu ljepoticu, usporedbe radi. Meni je i dalje 100 puta privlačnija i definitivno je duže pažnje zadržala.

Pričam iz pozicije promatrača, ne fizički ugledne ili neugledne osobe.
Društvo je to koje nameće ideal a društvo činimo mi. I da, ima veze s opravdavanjem jer netko sebi mora opravdati zašto je toliko uložio u fizički izgled. Osoba koja želi da je se primjeti na temelju fizičkog izgleda će na tome i raditi.
Što ne znači da ne postoje osobe koje su kroz trening tijela zapravo jačali duh a fizički izgled uzeli kao čistu posljedicu duhovnog treninga.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 08.03.2017., 22:47   #42
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Mali a? E pa nisam uopće mali (kako god uzmeš u obzir)

Nisam tebi govorio, nego ženskom alienu. Sa tobom se slažem, ali ti ipak govoriš o nećemu drugom. Nisam pričao o barenju, nego općenito kako te ljudi doživljavaju ako si lijep i zgodan i ako si neatraktivan
Ups

Ok, priznajem, lijepa osoba će zadržati moju pažnju, ali ne mogu pričati u ime čitavog društva jer ja iz svog kuta gotovo svaku osobu vidim lijepom...i zanjimljivom.
Atraktivnost se isto diže sa stavom. Netko tko ima stav npr će obući nešto što će znati istaknuti atribute, netko drugi će se, usprkos mogućoj ljepoti, "ubiti" samog sebe a time i svoju atraktivnost.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 08.03.2017., 22:50   #43
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Ili- idemo ovako:
Vidjela sam prekrasnu ženu u dućanu. Predivna kosa, lice u tolikoj mjeri izražajno da nisam mogla prestati gledati u nju. Fine ruke, nježna koža, dug vrat...I onda sam malo pogledala oko sebe jer obično kad primjetim nekoga fizički atraktivnog bacim pogled da vidim koliko pažnje je ta osoba skupila.
Volim proučavati ljude.
Tu ženu nije primjetio gotovo nitko. A lijepa kao slika, tijelo predivno također, ima je na svakom pravom mjestu. Skini joj tu bezličnu odjeću, stavi malo šminke, utuvi osmijeh...i eto ti bombe.
Nije je nitko primjetio. Ali, eto ti i druge kandidatkinje, obla guza, divne grudi, plastična kosa, tona pudera, oči nevidiljive pored toliko sjenila. BUM, ma i moje oči odmah na nju. Par sekunda. Onda sam se vratila na onu drugu ljepoticu, usporedbe radi. Meni je i dalje 100 puta privlačnija i definitivno je duže pažnje zadržala.

Pričam iz pozicije promatrača, ne fizički ugledne ili neugledne osobe.
Društvo je to koje nameće ideal a društvo činimo mi. I da, ima veze s opravdavanjem jer netko sebi mora opravdati zašto je toliko uložio u fizički izgled. Osoba koja želi da je se primjeti na temelju fizičkog izgleda će na tome i raditi.
Što ne znači da ne postoje osobe koje su kroz trening tijela zapravo jačali duh a fizički izgled uzeli kao čistu posljedicu duhovnog treninga.
O čemu ti trkeljaš, zašto bi itko dobivao pažnju u trgovini.
Pod dobivanjem pažnje se misli na apriornu prihvaćenost u interakciji koja se odvija unutar određenog šireg ili užeg društva.
blort is offline  
Old 08.03.2017., 22:53   #44
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Mali a? E pa nisam uopće mali (kako god uzmeš u obzir)

kako god uzmem u obzir o pa svega ćemo doznat o tebi



OT: Verdadera normalno da druga ženska iz tvoje "priče" zapast za oko više nego prva ženska ( ali ona može i postat predmet sprdnje)
anovi86 is offline  
Old 08.03.2017., 22:56   #45
Ljepota nas privuče, a karakter zadrži.
Nitko s nikim ne ostaje samo zbog ljepote. Ako se karakterno ne slažu sve pada u vodu nakon nekog vremena.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 08.03.2017., 23:00   #46
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
kako god uzmem u obzir o pa svega ćemo doznat o tebi



OT: Verdadera normalno da druga ženska iz tvoje "priče" zapast za oko više nego prva ženska ( ali ona može i postat predmet sprdnje)
Ok, moja priča je malo pojednostavljena i primjer je koji u biti viđam na svakodnevnoj bazi u svakom načinu interakcije. Poanta je bila da je prva žena bila nesamopouzdana dok je druga imala stav "ja sam tu i sad me gledajte" bez obzira što ide nakon toga. Prva je privukla više pogleda. I ne mora biti prešminkana, neka je stavimo samo u poziciju djevojke koja je istakla fizičke atribute. Na prvu gledaš ono što ti se predstavi, na drugu ono što ti, individualno za svakoga, tražiš.
Mislim da bi ova tema imala imalo smisla, prvo bismo trebali definirati što je to uopće fizički atraktivno?
I već tu dolazi do rasula jer dok mene pale muške čvrste ruke, Anu pale dugi nježni prsti a Maja pada isključivo na široka prsa i to su stvari koje prvo gledamo kod drugog te ocjenjujemo nivo atraktivnosti prema tome. Ako ćemo svesti sve na fizičku komponentu
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 08.03.2017., 23:01   #47
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
kako god uzmem u obzir o pa svega ćemo doznat o tebi
Saznao sam i ja da ti imaš male (ali lijepe ) sise
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Old 08.03.2017., 23:45   #48
Quote:
Brad7 kaže: Pogledaj post
Naravno da se svodi.
Osobnost ne znači ništa.
oboje je bitno
mantisa is offline  
Old 08.03.2017., 23:47   #49
(slažem se s dobrim dijelom napisanog, i s jedne i s druge strane, što je samo naoko kontradiktorno Hajde kao čista retorička vježba vijuga).

Kada je tema tako postavljena čini mi se da krećemo iz krivog kuta, kao da bismo trebali, po svim regulama, kretati iz pozicije "srama", moralne pozicije, koja s pitanjem nema direktne veze (naravno, sve uvijek ima veze, ali,... da ne duljim).
Svatko cima s onim što ima :klap: (čista biologija : uvijek se sjetim onih plavih bluna - dečki mašu nogama pred curama - tko ima više plave noge više, privlačniji je. Ili oni smiješni rakovi na Galapagosu koji izgledaju kao Hellboy... Možda je indikativno da su to uvijek muški primjerci ?! Ne znam, nisam biolog.)

Međutim, "fizički izgled" podrazumijeva cijeli niz kategorija :
"ljepota" (opet subjektivna, iako ima kanona - uvjetovanih kulturno, povijesno itd.), ali i ono što se spominjalo, "fizički aktraktivan/na" (opet subjektivno), što meni nije isto.

Primjerice, netko može biti lijep kao slika, ali meni recimo "prazan", kao one tete na reklamama za kreme. Sve savršeno i ništa. Živa dosada. (Ovo je samo moje mišljenje, nema pretenzije nikakvim generalijama.)
Da ne nabrajam "slatko" i druge ubavosti.

Onda dolazi i "ono nešto", što se definiralo i kao držanje, stav, samopouzdanje; ne mislim ni na decibele, ni na uobraženost. Samopouzdanje se mora znati nositi. Takva vrst obilježja može naginjati k "j...zovnosti" (što se ne uključuje automatski, barem mislim).

Da ne spominjem "šarm", što je opet individualno, i nije isto prethodnoj "kategoriji".

I kada skupiš sve ovo, opet nisi dobio formulu. Jer, čak i kada upoznaš takvu masu molekula, opet se može dogoditi da zine, a ono ... (iz niza razloga).

Recimo da ima i to, i sve krasno, opet može doći do trenutka - hajde da budemo on topic, i u intimnoj situaciji bude neka vrst nekompatibilnosti.
Opet džaba sve.
Mislim da nema načina da odgovorimo na ovo pitanje.
Ima li prijedloga kako postaviti pitanje na drugačiji način ?

(Nakon sve "retorike", osobno iskustvo : za polovicu i mene mi kažu i da "si baš pašemo i lijepo izgledamo zajedno", ali i postavljaju pitanje "kako ste se vi uopće sparili, preko čega takva nemoguća kombinacija ?"
Dakle, jaaako ovisi o tome TKO primjećuje ili pita. Jer prilazi sa svojim iskustvom i stavovima.)
usernotinuse is offline  
Old 08.03.2017., 23:47   #50
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Saznao sam i ja da ti imaš male (ali lijepe ) sise
jesi siguran?
anovi86 is offline  
Old 09.03.2017., 00:03   #51
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
jesi siguran?
U koji dio? Prvi ili drugi?
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Old 09.03.2017., 00:21   #52
između dva zgodna i karakterom mi privlačna, izabrat ću naravno onog čiji mi se karakter više sviđa, a ne zgodnijeg
dakle izgled mora samo zadovoljiti
mantisa is offline  
Old 09.03.2017., 00:24   #53
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
između dva zgodna i karakterom mi privlačna, izabrat ću naravno onog čiji mi se karakter više sviđa, a ne zgodnijeg
dakle izgled mora samo zadovoljiti
Bravo....svaka cast ...između dva zgodna ces izabrat onog s boljim karakterom ......ma daj nemoj zajebavat
the33 is offline  
Old 09.03.2017., 00:24   #54
Quote:
usernotinuse kaže: Pogledaj post
(slažem se s dobrim dijelom napisanog, i s jedne i s druge strane, što je samo naoko kontradiktorno Hajde kao čista retorička vježba vijuga).

Kada je tema tako postavljena čini mi se da krećemo iz krivog kuta, kao da bismo trebali, po svim regulama, kretati iz pozicije "srama", moralne pozicije, koja s pitanjem nema direktne veze (naravno, sve uvijek ima veze, ali,... da ne duljim).
Svatko cima s onim što ima :klap: (čista biologija : uvijek se sjetim onih plavih bluna - dečki mašu nogama pred curama - tko ima više plave noge više, privlačniji je. Ili oni smiješni rakovi na Galapagosu koji izgledaju kao Hellboy... Možda je indikativno da su to uvijek muški primjerci ?! Ne znam, nisam biolog.)

Međutim, "fizički izgled" podrazumijeva cijeli niz kategorija :
"ljepota" (opet subjektivna, iako ima kanona - uvjetovanih kulturno, povijesno itd.), ali i ono što se spominjalo, "fizički aktraktivan/na" (opet subjektivno), što meni nije isto.

Primjerice, netko može biti lijep kao slika, ali meni recimo "prazan", kao one tete na reklamama za kreme. Sve savršeno i ništa. Živa dosada. (Ovo je samo moje mišljenje, nema pretenzije nikakvim generalijama.)
Da ne nabrajam "slatko" i druge ubavosti.

Onda dolazi i "ono nešto", što se definiralo i kao držanje, stav, samopouzdanje; ne mislim ni na decibele, ni na uobraženost. Samopouzdanje se mora znati nositi. Takva vrst obilježja može naginjati k "j...zovnosti" (što se ne uključuje automatski, barem mislim).

Da ne spominjem "šarm", što je opet individualno, i nije isto prethodnoj "kategoriji".

I kada skupiš sve ovo, opet nisi dobio formulu. Jer, čak i kada upoznaš takvu masu molekula, opet se može dogoditi da zine, a ono ... (iz niza razloga).

Recimo da ima i to, i sve krasno, opet može doći do trenutka - hajde da budemo on topic, i u intimnoj situaciji bude neka vrst nekompatibilnosti.
Opet džaba sve.
Mislim da nema načina da odgovorimo na ovo pitanje.
Ima li prijedloga kako postaviti pitanje na drugačiji način ?

(Nakon sve "retorike", osobno iskustvo : za polovicu i mene mi kažu i da "si baš pašemo i lijepo izgledamo zajedno", ali i postavljaju pitanje "kako ste se vi uopće sparili, preko čega takva nemoguća kombinacija ?"
Dakle, jaaako ovisi o tome TKO primjećuje ili pita. Jer prilazi sa svojim iskustvom i stavovima.)
Razumijem što želiš reći.
Ne, biti lijep i zgodan nisu dvije iste stvari već dva različita faktora koja, ja osobno, automatski uključujem u jednadžbu procjene. Da, lijep i zgodan može biti potpuno neprivlačan (ne gledajući negativno već čisto logički- privlačno- ono što privlači pažnju)

Postoje genetski uvjetovane "mane" (opet vrlo subjektivan pojam) a postoje i one na koje možemo utjecati. Recimo, debljina kao faktor atraktivnosti.
Da, ima i to genetski uvjetovanih stvari.

Tako meni osobno osoba koja previše jede iz manjka ljubavi prema sebi mi svojim stavom govori upravo to. U mom osobnom slučaju nije debljina ono što me neće privući već ono što stoji iza te debljine. U slučaju kad osoba ne može prihvatiti svoje genetsko stanje opet isto- to je ono što pršti iz takvog stava. I mada mogu osjetiti empatiju, u slučaju izgradnje odnosa (a ovo je ipak LJES pa iz tog kuta i pričam) takva osoba bi u mojim očima bila eliminirana.
I onda bi ta osoba u svojoj glavi tvrdila da je to zbog njene debljine pa bi otišla kući i najela se da potvrdi što jače ono što je i drži na mjestu.

Osoba koja po svim mjerilima izgleda "savršena", mojim subjektivnim, naravno, nema nikakvu potrebu to stavljati kao faktor. Takva osoba to živi, živi u svom tijelu a ne kroz svoje tijelo-opravdavajući to potrebama društva.

Tijelo jest odraz unutrašnjosti ali je kao i toliko mnogo toga također pojam sklon fasadama i maskama kojima se prikriva pravo stanje.

Začetnik teme tvrdi kako je fizički izgled u smislu atraktivnosti ono što je presudno... meni nije. Jer ću u grupi ljudi prvo primjetiti čitavu grupu a onda odijeliti u mozgu one na koje sam izdvojila više pažnje. Mogu prokomentirati i iz kuta društva, dakle, van same sebe. I dalje sam uvjerena da društvo, baš kao i ona opisana deblja osoba, namjerno potvrđuje svoj stav iz niza negativnih razloga. Pa onda ne samo da stojimo na mjestu nego površnost u svakom aspektu sve više uvodimo u svakodnevnicu.

Samo za kraj još što se tiče stava i šarma-jebozovnosti
Osoba koja nije u potpunosti na čisto sa svojom seksualnošću istu ne može ni ispoljavati ali može imati stav u drugim životnim poljima. Međutim, za mene, takva osoba nema do kraja izgrađen stav. Bez šarma ne ide, a svatko ga koristi na svoj način, da ne idem previše u podjele- a šarm je u jednu ruku odraz te jebozovnosti, koketiranja sa životom gotovo pa u seksualnom smislu. Osoba koja ima stav i šarm, u biti ubojitu kombinaciju, je osoba koja je svoj seks integrirala u sebe a ako je to napravila onda ne može nego biti šarmantna. Uopće nije važna količina nagona, intenzitet seksualnosti nego pravilno postavljene komponente.
Seksualnost se ne mora pokazivati samo nagonski-pališ me-palim te. Ona jest jedna od pokretača čovjeka (pa čak i za aseksualne, i oni svoju suprotnost koriste kao pokretač). Nije isti šarm kad imaš 20, 30, 50, 60. Huh, zapetljala sam samu sebe. Svake godine donose svoje prednosti i nadopune ali mislim da je bit jednostavna. Mir=samopouzdanje=stav=šarm. Na koji način je individualna stvar. Ali se lako prepozna kad je fake a kad ne.
Čak i kad zine takva osoba će uliti poštovanje, makar se možda ne slagala s njegovim/njenim stajalištem. Što bi značilo da je onaj sa "stavom" a koji zine gluposti u biti- fake Uz dovoljno vježbe, sada gledajući generalno međuljudske odnose, i dovoljno svjesnosti, može se prepoznati i lažni šarm i stav i samopouzdanje. Onda je selekcija mnogo lakša, postaje zapravo i jednostavna.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 09.03.2017., 00:27   #55
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Bravo....svaka cast ...između dva zgodna ces izabrat onog s boljim karakterom ......ma daj nemoj zajebavat
ima čisto dosta onih koji su dovoljno zgodni
a što ćeš ti?
mantisa is offline  
Old 09.03.2017., 00:27   #56
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Bravo....svaka cast ...između dva zgodna ces izabrat onog s boljim karakterom ......ma daj nemoj zajebavat
Naravno da hoće. Svaka će. Pitaj bilo koju
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Old 09.03.2017., 00:27   #57
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
između dva zgodna i karakterom mi privlačna, izabrat ću naravno onog čiji mi se karakter više sviđa, a ne zgodnijeg
dakle izgled mora samo zadovoljiti
Problem je što si da bi došla do tog dvoumljenja veliku većinu likova odjebala isključivo zbog izgleda, i samim time isti je sve samo ne sekundaran po značaju.
blort is offline  
Old 09.03.2017., 00:28   #58
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Naravno da hoće. Svaka će. Pitaj bilo koju
Jelda....bas me iznenadila njena odluka
the33 is offline  
Old 09.03.2017., 00:29   #59
Ono sto je netko rekao da te izgled privuce, a osobnost zadrzi.
Naravno da je bitan izgled, nitko to ne osporava, ali ovo govorenje da vibra ne postoji pada u vodu cim se sjetis da poznajes dva identicna blizanca od kojih je jedan cisti seeks, a drugi whatever. I to ne samo tebi, nego svakome u prostoriji koju zaposjedne svojom pojavom.
A ja nisam vidjela jedan takav primjer, nego dosta.
Fascinantan je taj x faktor, zaista.

Tak da se tjesite vi s naklapanjims o zlim fizicki privlacnim ljudima koji si ne zele priznati bla-bla-blort
Laaaa13 is offline  
Old 09.03.2017., 00:30   #60
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ima čisto dosta onih koji su dovoljno zgodni
a što ćeš ti?
Ja cu velke ćevape i kolu....fala
the33 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger