Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 12:46   #21
Quote:
Nit mi je pomogao nit mi je odmogao, jednostavno je izvršio svoju volju.
Dakle, po tvom vjerovanju ti si neki lutak koji izvršava nečiju volju?
Pobogu zašto bi želio biti lutak?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:19   #22
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, po tvom vjerovanju ti si neki lutak koji izvršava nečiju volju?
Pobogu zašto bi želio biti lutak?
Svi smo marionete. Željeli to ili ne. Ne sjećam se da me itko pitao želim li se roditi (a čini mi se da identično iskustvo imaju i drugi ljudi, bez obzira na to željeli biti lutke ili ne).
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:35   #23
Quote:
Svi smo marionete. Željeli to ili ne.
Čije?

Quote:
Ne sjećam se da me itko pitao želim li se roditi
Porediš dvije razne stvari. Ako te je majka rodila ne znači da ima pravo tobom upravljati kako god želi, tako isto i Bog.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:59   #24
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Čije?



Porediš dvije razne stvari. Ako te je majka rodila ne znači da ima pravo tobom upravljati kako god želi, tako isto i Bog.
Božje marionete, naravno. Majka ima ono pravo koje joj dozvoli zakon i prilika. Bog, s druge strane, ima pravo na SVE, jer se još nije rodio taj koji bi Bogu pokušao osporiti, a kamoli osporio pravo na nešto. Zato je dobro biti Bog. Ili vrag. Sjajno se zabavljaš a nitko ti ne može ništa.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:05   #25
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Kao da u katoličkoj crkvi obitava nečastivi osobno.
ne manje nego drugdje ali je stvar u zataškavanju
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:11   #26
Svaka ptica svome jatu ...

Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Može li se Jelena Brajša nazvati katolkinjom, ...?
Ti nas valjda zasmijavaš ?
Ako su Hitler, Goebels, F. Franco, A. Pavelić i F.Tuđman bili katolici,
zašto Jelena Brajša ne bi bila ?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:30   #27
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Ti nas valjda zasmijavaš ?
Ako su Hitler, Goebels, F. Franco, A. Pavelić i F.Tuđman bili katolici,
zašto Jelena Brajša ne bi bila ?
Ali Hitler i ekipa nisu bili ravnatelji katoličkih dobrotvornih ustanova, pa jednom prosječnom katoliku ne mora biti neshvatljivo da su oni bili loši katolici (osim tog gospodina F. Tuđmana, koji je stvario tisućljetni blablabla...). Ali ako se crkva nameće kao posrednik između čovjeka i Boga, tj. ako su svećenici Božji namjesnici, onda kako oni objašnjavaju da je jedna Jelena Brajša, utjelovljenje pohlepe i zla, mogla postati šeficom dobrotvorne ustanove utemeljene od katoličke crkve?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:54   #28
http://www.net.hr/crnakronika/page/2...7/0121006.html
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:00   #29
Naravno da se može smatrati katolkinjom. Ne postoji taj grijeh koji Bog preko svećenika ne može oprostiti. Uostalom, takve crkva najviše i voli, od Augustina i Franje Asiškog, zabludjele sinove i kćeri koji se vraćaju na "pravi put".
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:11   #30
Svaki puta kada čitam i druge slične stvari duša mi plače.
Ako je svima takvima oprošteno što će raditi gospodin Gog naš?????
betti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:16   #31
Quote:
betti kaže: Pogledaj post
Svaki puta kada čitam i druge slične stvari duša mi plače.
Ako je svima takvima oprošteno što će raditi gospodin Gog naš?????
Plačem i ja jer eto oslobodili Petrača, Sliško nije nikako kriv za ubojstvo, Zec ionako nije ništa ukrao i nevin je do kraja života, Brajša je osobođena krivnje za malverzacije sa lovom...bolesna je kad je bilo u pitanje zlostavljanje djece, silovanje djece od strane njihovog oca se naplaćuje uvjetno....HDZ-ovac u mandatu pogazio djevojčicu i nikad ga nisu procesiurali ...a kad bakica prodaje sir na cesti ide u zatvor

Bogo moj puno te posla očekuje....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 22:23   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Plačem i ja jer eto oslobodili Petrača, Sliško nije nikako kriv za ubojstvo, Zec ionako nije ništa ukrao i nevin je do kraja života, Brajša je osobođena krivnje za malverzacije sa lovom...bolesna je kad je bilo u pitanje zlostavljanje djece, silovanje djece od strane njihovog oca se naplaćuje uvjetno....HDZ-ovac u mandatu pogazio djevojčicu i nikad ga nisu procesiurali ...a kad bakica prodaje sir na cesti ide u zatvor

Bogo moj puno te posla očekuje....
Vidis kako se mozemo slagati. Ovo sto si napisala isto mene muci i to JAKO
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 11:23   #33
Ima li netko ovdje tko zna nešto o cijelom tom slučaju po mogućnosti iz prve ili bar druge ruke?

Naime, premda ne isključujem mogućnost da je sve što se pričalo o J.Brajši i Brezovici istina, cijela istina i ništa osim istine - činjenica jest da o tome ne znam ništa iz prve ruke, nego moram vjerovati novinarima na riječ. A osobno, novinarstvo smatram leglom najvećeg šljama na zemlji, tako da mi se situacija u kojoj njima moram vjerovati, niti najmanje ne sviđa.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 12:17   #34
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovdje tko zna nešto o cijelom tom slučaju po mogućnosti iz prve ili bar druge ruke?

Naime, premda ne isključujem mogućnost da je sve što se pričalo o J.Brajši i Brezovici istina, cijela istina i ništa osim istine - činjenica jest da o tome ne znam ništa iz prve ruke, nego moram vjerovati novinarima na riječ. A osobno, novinarstvo smatram leglom najvećeg šljama na zemlji, tako da mi se situacija u kojoj njima moram vjerovati, niti najmanje ne sviđa.
Po onome što znam iz prilično pouzdanih izvora, ima dosta istine u tome... a sad ti vjeruj ili ne vjeruj; ja izvore ne mogu imenovati.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 14:57   #35
Po onome što ja znam: radili su najbolje što su mogli pod uvjetima u kojima su mogli... Znači: moglo je biti bolje, ali moglo je biti i gore. Toliko.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 16:57   #36
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Po onome što ja znam: radili su najbolje što su mogli pod uvjetima u kojima su mogli... Znači: moglo je biti bolje, ali moglo je biti i gore. Toliko.
Misliš, mogli su i bolje zlostavljati djecu?

Mogla je Brajša više love izmusti?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 17:20   #37
Odrasti.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:32   #38
Zašto ta Brajša nije osuđena za zlostavljanje ili prešutnu potporu zlostavljanju ako ga je bilo?
sanity assasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:26   #39
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Odrasti.
Jebiga, ja znam svoje, ti znaš svoje... a nisi baš ponudila argumente kojima bi me razuvjerila.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:44   #40
Quote:
sanity assasin kaže: Pogledaj post
Zašto ta Brajša nije osuđena za zlostavljanje ili prešutnu potporu zlostavljanju ako ga je bilo?
Zbog proceduralne greške Papiri iz kojih je bilo vidljivo da je znala za zlostavljanja i skrivala dokaze nisu joj nađeni po pravilima postupka. Greška je sigurno bila slučajna
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.