Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2007., 15:44   #81
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Da. To i jeste poanta cijele priče.

Ali samo jedne civilizacije.

Zato je sukob civilizacija NEIZBJEŽAN.

Ne zaboravi Nemruth da u Kini godinama već "čiste" žensku djecu.

Pogledaj ovo, ali cijeli clip, zanimljivo je a i zanima me tvoje mišljenje (obzirom da se kužiš u psihologiju) kako se može mariširati i uzvikivati onako jednobrazno sa bajunetom na ledjima i kako se zove takva vrst svijesti?

http://www.youtube.com/watch?v=ru-xQac_sWw

Što li će biti kad se feminizirani ameički i EU pederčiči koji kad je frka zovu mamu sretnu sa ovim?

Baš me zanima kako će zapadne gospoje palamuditi o nenasilju i pravima žene dok budu gurali rikše novih robovlasnika.

Neće to biti ni izbliza seksi kao u što naivni zamišljaju u onom filmu Lažni car Šćepan mali kad upregnuti ženski goli osmopreg uzvikuje "Boli Džingis Kane, boli... "

Nemruth, ja živim na Istoku i poznajem ga (razne kulture). Naivno je razgovarati o jednakosti, a kamoli dominaciji, žene ili ženskog principa u politeističkom miljeu.

Možete o ovom forget-me-notovom postu misliti što hoćete (osobno se s ponečim slažem, a s ponečim ne), ali jest činjenica da će svaku nedovoljno vitalnu civilizaciju zamijeniti neka vitalnija.

Za vitalnost neke civilizacije jedna od najvažnijih stvari je odnos prema obitelji, zbog broja djece koji mora biti dovoljan barem za njenu prostu reprodukciju, jer se pokazalo da "preprogramiranje" pripadnika drugih (pogotovo onih snažnih i razvijenih) civilizacija ide slabo. (To je bilo iznenađenje valjda samo za one zaslijepljene vladajućom "humanističkom" ideologijom.)

To je kad se gleda onako "planetarno", "epohalno", ...

Kad se pak gleda na miro-nivou, na razini sreće običnog, malog pojedinca, važno je da su U PROSJEKU ipak sretnija djeca iz sređenih konvencionalnih obitelji, nego iz raznih alternativnih aranžmana. Naravno, nikom ne treba ništa silom nametati, a i rezultat raznih alternativa može biti iznenađujuće produktivan ... evo na primjer Houllebecq ... ali da je on mogao birati način svoga odrastanja, siguran sam da bi odabrao konvencionalnu obitelj umjesto "alternative" koju su mu priredili njegovi roditelji, posebno majka.
(Makar bi zato mi sada imali manje toga za čitanje, a on manje slave i novaca.)
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:41   #82
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Možete o ovom forget-me-notovom postu misliti što hoćete (osobno se s ponečim slažem, a s ponečim ne), ali jest činjenica da će svaku nedovoljno vitalnu civilizaciju zamijeniti neka vitalnija.
"Vitalnost" je relativan pojam, a kroz povijest se pokazalo da vitalne i dugorocno odrzive zajednice zamjene one koje ne samo da nisu takve nego su potpuna suprotnost tomu. Zbog svoje barbarstine, okrutnosti, nerazumjevanja unistile su znanja, raznovrsnost pogleda na svijet, pokrale bogatstva, oskvrnule svetost, i ako logicno razmisljamo, takve barbarske zajednice dugorocno streme prema propasti, stoga priklanjanje njima ili natjecanje u tome tko ce biti barbarskiji ne vodi nicemu nego samodestrukciji. Stoga, promisli malo o tome...

Stihovi:

"The blind men shout "Let the creatures out
We'll show the unbeliverers."

The napalm screams of human flames
Of a prime time Belsen feast ... yeah!
As the reasons for the carnage cut their meat and lick the gravy
We oil the jaws of the war machine and feed it with our babies."


"The body bags and little rags of children torn in two
And the jellied brains of those who remain to put the finger right on you
As the madmen play on words and make us all dance to their song
To the tune of starving millions to make a better kind of gun."


Primjer: jednu zdravu zajednicu americkih domorodackih plemena zamijenila je barbarska civilizacija europskih bijelaca.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Za vitalnost neke civilizacije jedna od najvažnijih stvari je odnos prema obitelji, zbog broja djece koji mora biti dovoljan barem za njenu prostu reprodukciju, jer se pokazalo da "preprogramiranje" pripadnika drugih (pogotovo onih snažnih i razvijenih) civilizacija ide slabo. (To je bilo iznenađenje valjda samo za one zaslijepljene vladajućom "humanističkom" ideologijom.)
Ne vidim kako je to ovdje bitno, jer, mislim kako drustva koja su njegovala zenskost nisu imala problema sa razmnozavanjem.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
To je kad se gleda onako "planetarno", "epohalno", ...
Pricas o ratovanju barbara sa barbarima, o natjecanju u stancanju topovskog mesa, o laznoj vitalnosti...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Kad se pak gleda na miro-nivou, na razini sreće običnog, malog pojedinca, važno je da su U PROSJEKU ipak sretnija djeca iz sređenih konvencionalnih obitelji, nego iz raznih alternativnih aranžmana.
Da, ali gdje su ti te "sređenije konvencionalne obitelji"?
Kod nas prakticki da nema "odgajane" djece u pravom smislu te rijeci...
Mislim da je to veliki mit...
Mozemo razgovarati o odgoju djece u danasnjoj konvencionalnoj obitelji na balkanu ako hoces...

Inace, smatram da su najsretnija djeca u ono malo "slobodnih" ljudi sto je ostalo na svijetu...

Ako si zainteresiran mozemo se osvrnuti i na njih. Rado cu linkovati ako ima onih koji bi htjeli citati.

Htio bih jos pitati zasto mislis da bi njegovanje zenskosti unistilo nesto sto se zove monogamna obitelj? Kad odgovoris na ovo nagradno pitanje mozemo nastaviti...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Naravno, nikom ne treba ništa silom nametati, a i rezultat raznih alternativa može biti iznenađujuće produktivan ... evo na primjer Houllebecq ... ali da je on mogao birati način svoga odrastanja, siguran sam da bi odabrao konvencionalnu obitelj umjesto "alternative" koju su mu priredili njegovi roditelji, posebno majka.
(Makar bi zato mi sada imali manje toga za čitanje, a on manje slave i novaca.)
Tog tipa ne znam, ali siguran sam da bi dijete izabralo sređenu plemensku prosirenu obitelj u kojoj ne zna ko mu je tata a ko mama i gdje ga svi skupa odgajaju, prije nego monogamnu obitelj u kojoj tata pije alkohol a mama se isfrustrirana dere na njega...

Dakle, u cemu je stvar... ?

Mogu ovako lupati usporedbe koliko hoces, ali kako je to vazno za njegovanje zenskosti, slobodnog, nesputanog, zenskog duha... ?
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:24   #83
Zašto spominjem (bar trenutno, ali mislim zasluženo) jako slavnog Michela Houllebecqa?
- Majka mu je u mlađim godinama bila prava Lilith, neuhvatljiv vjetar, kad je s Houllebecqovim ocem živjela avanturistički po raznim egzotičnim zemljama. Tako su malog Michela uvalili baki, a tako je i ostalo kad je u kasnijim godinama majka prešla na islam i udala se za nekog Arapa. A otac se za malog isto nije interesirao ... ali njegov grijeh mi izgleda nešto manji jer mi se čini da je on, zbog načina života toga para, jako teško mogao biti siguran da je zaista Michelov biološki otac (tada ni DNA testova nije bilo).

To je jako utjecalo na Houllebecqovu literaturu, i njegovu, da prostite, sjebanost.
Sjebanost koja je vrijedna spomena jer odražava krizu naše civilizacije - ili jednu od kriza, ali ovaj put onu ozbiljnu, koja prijeti da već unutar jednog stoljeća poklekne pred nekim drugima. A u tim drugima se ženskost i ženska prava tretiraju neusporedivo ošije nego u našoj sekularnoj civilizaciji kršćanskih korijena.

Uostalom, nisam pisao koja je civilizacija po nečijim kriterijima "bolja", nego sposobnija za preživljavanje kad se sukobe.

Neke stvari bez veze idealizirate, neke olako pljujete i omalovažavate.

Ako mislite da preživljavanje naše zapadne civilizacije nije vrijedno truda i žrtvovanja, varate se. Jest, vrijedno je iz mnogih razloga, a baš je obrana, očuvanje i unaprjeđenje ženskosti i ženskih prava među njima. Nije mi jasno kako to ne vidite.

Olako ulaženje u dugoročno neodržive situacije je glupo.
Odumiranje zapadne civilizacije dugoročno znači i neizbježno pogoršanje položaja žena.

PS. Moja obitelj spada u te "sređenije konvencionalne obitelji" koje niste uspjeli primijetiti. Ili možda ne sasvim konvencionalna, jer je - isključivo zbog utjecaja moje žene - nešto malo tradicionalnija od prosjeka.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:52   #84
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zašto spominjem (bar trenutno, ali mislim zasluženo) jako slavnog Michela Houllebecqa?
- Majka mu je u mlađim godinama bila prava Lilith, neuhvatljiv vjetar, kad je s Houllebecqovim ocem živjela avanturistički po raznim egzotičnim zemljama. Tako su malog Michela uvalili baki, a tako je i ostalo kad je u kasnijim godinama majka prešla na islam i udala se za nekog Arapa. A otac se za malog isto nije interesirao ... ali njegov grijeh mi izgleda nešto manji jer mi se čini da je on, zbog načina života toga para, jako teško mogao biti siguran da je zaista Michelov biološki otac (tada ni DNA testova nije bilo).
Ovo je roditeljski nemar. Ovo je analogno ludovanju na LSD-u. Ne vidim kako to ima veze s ovim...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
To je jako utjecalo na Houllebecqovu literaturu, i njegovu, da prostite, sjebanost.
Sjebanost koja je vrijedna spomena jer odražava krizu naše civilizacije - ili jednu od kriza, ali ovaj put onu ozbiljnu, koja prijeti da već unutar jednog stoljeća poklekne pred nekim drugima. A u tim drugima se ženskost i ženska prava tretiraju neusporedivo ošije nego u našoj sekularnoj civilizaciji kršćanskih korijena.
Znaci, mi ih trebamo slijediti i postati okrutni, okrutniji nego oni... samo zato kako bi produzili koji cas postojanje na ovoj planeti...

Neizbjezan kraj takvih drustava je poznat svima koji imaju malo bolji uvid u problematiku...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Uostalom, nisam pisao koja je civilizacija po nečijim kriterijima "bolja", nego sposobnija za preživljavanje kad se sukobe.
Prezivljavanje odavno nije vise prioritet, danas je prioritet odrzivo prezivljavanje, ciji pogled puca daleko u buducnost...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Neke stvari bez veze idealizirate, neke olako pljujete i omalovažavate.
Reci to za druge, za mene ne mozes...

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ako mislite da preživljavanje naše zapadne civilizacije nije vrijedno truda i žrtvovanja, varate se. Jest, vrijedno je iz mnogih razloga, a baš je obrana, očuvanje i unaprjeđenje ženskosti i ženskih prava među njima. Nije mi jasno kako to ne vidite.
Prezivljavanje nase civilizacije jest nesto za sto se treba borit, ali, samo ukoliko ona promijeni dosta svojih pogresnih praksa, jer ni zapadna civilizacija zasad nije ta koja je uspjela uspostaviti odrzivo prezivljavanje...

Kada govoris o zenskim pravima i svim ostalim pravima mora ti biti jasno da je drzava u kojoj su slobode, etika, moral, prava naizrazenije i nejisticanije upravo najveci terorist danasnjice... Znas li o kome pricam?
Znaci, ili je to sve laz... ili jos nisu postigli to o cemu to pricas.

Evo ti hint.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Olako ulaženje u dugoročno neodržive situacije je glupo.
Zasto? Forum je da se diskutira o bilo cemu. Ukrstimo maceve.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Odumiranje zapadne civilizacije dugoročno znači i neizbježno pogoršanje položaja žena.
Mislim da se na ovoj temi u biti ne radi o zenskim pravima, i njihovom polozaju... nego o njegovanju "zenskosti" koju ocito niko ne njeguje dovoljno...

Zar ti nije suludo uopce pricati o "pravima zena"... jebo te ko da su alieni, bica iz svemira... meni se cini da se ovakve diskusije i vode zato sto se vidi da nesto nije uredu. Ne vidim da netko prica puno o pravima muskaraca, ili da je se kroz povijest vodila borba za musko oslobođenje, i uvođenje muskog principa u filozofiju zajednice... ?

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
PS. Moja obitelj spada u te "sređenije konvencionalne obitelji" koje niste uspjeli primijetiti. Ili možda ne sasvim konvencionalna, jer je - isključivo zbog utjecaja moje žene - nešto malo tradicionalnija od prosjeka.
Meni je drago zbog toga, ali mislim da nisi shvatio o cemu se tu razgovara. Ja nisam napao monogamnu, tradicionalnu obitelj koja odgaja svoju djecu u pravom smislu te rijeci... bogu bi zahvalio kad bi bilo vise takvih zdravih stanica drustva.

Ovdje se prica o necem drugom, ali, dobro si primjetio da je drustvo u bracnoj, obiteljskoj krizi, a to ne samo nase, nego i Kinesko, Japansko... i sl. To je samo pokazatelj da nesto ne stima u nacinu zivota svih nas... civiliziranih ljudi, kako se volimo nazivati.
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:19   #85
Quote:
Blashyrkh kaže: Pogledaj post
Ovo je roditeljski nemar. Ovo je analogno ludovanju na LSD-u. Ne vidim kako to ima veze s ovim...



Znaci, mi ih trebamo slijediti i postati okrutni, okrutniji nego oni... samo zato kako bi produzili koji cas postojanje na ovoj planeti...

Neizbjezan kraj takvih drustava je poznat svima koji imaju malo bolji uvid u problematiku...



Prezivljavanje odavno nije vise prioritet, danas je prioritet odrzivo prezivljavanje, ciji pogled puca daleko u buducnost...



Reci to za druge, za mene ne mozes...



Prezivljavanje nase civilizacije jest nesto za sto se treba borit, ali, samo ukoliko ona promijeni dosta svojih pogresnih praksa, jer ni zapadna civilizacija zasad nije ta koja je uspjela uspostaviti odrzivo prezivljavanje...

Kada govoris o zenskim pravima i svim ostalim pravima mora ti biti jasno da je drzava u kojoj su slobode, etika, moral, prava naizrazenije i nejisticanije upravo najveci terorist danasnjice... Znas li o kome pricam?
Znaci, ili je to sve laz... ili jos nisu postigli to o cemu to pricas.

Evo ti hint.



Zasto? Forum je da se diskutira o bilo cemu. Ukrstimo maceve.



Mislim da se na ovoj temi u biti ne radi o zenskim pravima, i njihovom polozaju... nego o njegovanju "zenskosti" koju ocito niko ne njeguje dovoljno...

Zar ti nije suludo uopce pricati o "pravima zena"... jebo te ko da su alieni, bica iz svemira... meni se cini da se ovakve diskusije i vode zato sto se vidi da nesto nije uredu. Ne vidim da netko prica puno o pravima muskaraca, ili da je se kroz povijest vodila borba za musko oslobođenje, i uvođenje muskog principa u filozofiju zajednice... ?



Meni je drago zbog toga, ali mislim da nisi shvatio o cemu se tu razgovara. Ja nisam napao monogamnu, tradicionalnu obitelj koja odgaja svoju djecu u pravom smislu te rijeci... bogu bi zahvalio kad bi bilo vise takvih zdravih stanica drustva.

Ovdje se prica o necem drugom, ali, dobro si primjetio da je drustvo u bracnoj, obiteljskoj krizi, a to ne samo nase, nego i Kinesko, Japansko... i sl. To je samo pokazatelj da nesto ne stima u nacinu zivota svih nas... civiliziranih ljudi, kako se volimo nazivati.
Hm ... kako odgovoriti, kad mi se čini da pričamo sasvim mimosmjerno - izgleda da nam je težište zanimanja na jako različitim stvarima pa se slabo razumijemo.

Ja sam se uključio u diskusiju u času kad se došlo do nečeg što me zanimalo (Parađokino početno, vrlo jednostavno pitanje "Tko je Lilith?" me nije zanimalo, ali onda se tema razvila do koječega.)
A nešto slično je bilo i s tobom, jer ti je rekcija na moj upis bio prvi post! (Bar pod ovim nickom.) U ovom času imaš dva posta, dvije reakcije/odgovora meni, kao da si se zbog mene registrirao - što je malo čudna situacija jer, kažem, mi izgleda nemamo (bar na ovoj temi) suprostavljene stavove, nego nekako MIMOSMJERNE, "promašujemo" jedan drugoga. ... Ja sam na pr. ciljao baš na održivost našeg društva odnosno civilizacije - doduše, u socijalno-demografskom smislu a ne ekološkom. Zatim, smatram neosnovanim idealiziranjem pripisivati Navajo ili nekim drugim Indijancima stvari poput "njegovanja ženskosti" (bijelcima su se čudili zašto se ponašaju "kao psi svojih squaw" ... znam, samo im se činilo ). Nadalje, takva društva poput indijanskih plemena (čak i kad bi imala te - nažalost imaginarne - vrline) su posve marginalna, i mogu postati značajna samo ako se "veliki igrači" tako precizno-simetrično anihiliraju u ratnom sukobu, da takvi "mali igrači" postanu značajni. Ali, tako što se neće dogoditi. Jer, naša zapadna civilizacija i njezine tekovine (uključujući "njegovanje ženskosti" koliko god joj se to ne priznavalo) će nestati ne u nekom ratnom sukobu s nekom drugom civilizacijom, nego tiho, od bijele kuge uzrokovane našim stanjem duha (čije pojedine smrdljive aspekte nam pod nos gura Houllebecq). Zato, ako se želi nešto postići, treba (uz ekologiju naravno) raditi na tom problemu, vjerojatno rehabilitacijom funkcija klasične obitelji, itd. itd. ... Na žalost, nemam više vremena, moram ići, ali mislim da nas dvojica moramo bolje razumjeti o čemu onaj drugi govori/što zastupa, pa ćemo moći imati plodonosniju (=nemimosmjernu) raspravu.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:31   #86
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Hm ... kako odgovoriti, kad mi se čini da pričamo sasvim mimosmjerno - izgleda da nam je težište zanimanja na jako različitim stvarima pa se slabo razumijemo.
Da, ja govorim o odrzivom zivotu, a ti o odrzivom drustvu, ali bez odrzivog zivota nema ni odrzivog drustva.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zatim, smatram neosnovanim idealiziranjem pripisivati Navajo ili nekim drugim Indijancima stvari poput "njegovanja ženskosti" (bijelcima su se čudili zašto se ponašaju "kao psi svojih squaw" ... znam, samo im se činilo ).
Nije istina, ovdje na ovom topicu imas nesto govora o npr. Irokezima kod kojih zene imaju vaznu ulogu, vazniju nego muskarci.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Nadalje, takva društva poput indijanskih plemena (čak i kad bi imala te - nažalost imaginarne - vrline) su posve marginalna, i mogu postati značajna samo ako se "veliki igrači" tako precizno-simetrično anihiliraju u ratnom sukobu, da takvi "mali igrači" postanu značajni.
Nisu to imaginarne vrline, to su jednostavno zdrave zivotne zajednice... odrzive na sve nacine. Indijanskih plemena je mnogo(bilo), a neka su vise ili manje posjedovala vrline koje mi pak mjerimo po nasim mjerilima. Ali cinjenica jest da su to zdrave zivotne zajednice dok nasa kako i sam kazes nije.


Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali, tako što se neće dogoditi. Jer, naša zapadna civilizacija i njezine tekovine (uključujući "njegovanje ženskosti" koliko god joj se to ne priznavalo) će nestati ne u nekom ratnom sukobu s nekom drugom civilizacijom, nego tiho, od bijele kuge uzrokovane našim stanjem duha (čije pojedine smrdljive aspekte nam pod nos gura Houllebecq).
forgetmenot tvrdi drugacije.

U Apocalyptu mel gibson na pocetku kaze to isto. Civilizacija se rusi iznutra.

Smatram bijelu kugu dobrodoslom, jer okolis ne moze izdrzati toliko mnostvo. Samo ne smije to ici u krajnost do izumiranja.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zato, ako se želi nešto postići, treba (uz ekologiju naravno) raditi na tom problemu, vjerojatno rehabilitacijom funkcija klasične obitelji, itd. itd. ... Na žalost, nemam više vremena, moram ići, ali mislim da nas dvojica moramo bolje razumjeti o čemu onaj drugi govori/što zastupa, pa ćemo moći imati plodonosniju (=nemimosmjernu) raspravu.
Kako bi ti rehabilitirao funkcije klasicne obitelji, stegom ili edukacijom?
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:34   #87
[QUOTE=forget-me-not;8866645]
Quote:
Da. To i jeste poanta cijele priče.

Ali samo jedne civilizacije.

Zato je sukob civilizacija NEIZBJEŽAN.
Ne dragi, ne sukob civilizacija već sukob moći na jednoj strani ekonomska moć a na drugoj toliko rast stanovništva koji traži sve više resursa i prostora.
Jedan projektil sa dobrim punjenjem lako savladava mnoštvo gladnih ustiju.

Quote:
Ne zaboravi Nemruth da u Kini godinama već "čiste" žensku djecu.
Infanticid je svojstven svim civilizacijama.

Quote:
Pogledaj ovo, ali cijeli clip, zanimljivo je a i zanima me tvoje mišljenje (obzirom da se kužiš u psihologiju) kako se može mariširati i uzvikivati onako jednobrazno sa bajunetom na ledjima i kako se zove takva vrst svijesti?
Ta vrsta svijesti je posljedica indoktrinacije od malena a to su činili i Spartanci pa nije za čuditi što čine i Kinezi.
No i njima ulazi kapitalizam na mala vrata....

Quote:
Što li će biti kad se feminizirani ameički i EU pederčiči koji kad je frka zovu mamu sretnu sa ovim?
Imaš profi vojsku a neće vojska dobivati rat već oružje i diplomacija.


Quote:
Baš me zanima kako će zapadne gospoje palamuditi o nenasilju i pravima žene dok budu gurali rikše novih robovlasnika.
Ne razumijem te...pa nije ovo doba mačeva. Biološko oružje pobije više ljudi
od svih ratova zajedno za par sati. Pusti samo ebolu na slobodu u Pekingu
i čaos.

Quote:
Neće to biti ni izbliza seksi kao u što naivni zamišljaju u onom filmu Lažni car Šćepan mali kad upregnuti ženski goli osmopreg uzvikuje "Boli Džingis Kane, boli... "
Znači ta scena te rajca...

Quote:
Nemruth, ja živim na Istoku i poznajem ga (razne kulture). Naivno je razgovarati o jednakosti, a kamoli dominaciji, žene ili ženskog principa u politeističkom miljeu.
Ja živim na Zemlji, nositeljica sam XX i smatram da mi je Bog dao ista prava kao i tebi...te nisam izašla iz tvojeg rebra.
Ono što se stoljećima tiho događalo sa ženama sad dolazi na naplatu.
I nikakvi islam niti bilo koja religija ne mogu to izmjeniti jer je globalizacija moćniji fenomen i ljudi se ne mogu držati u mentalnom oboru i razmnožavati po diktaturi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:49   #88
[QUOTE=Hlebyn;8871691]
Quote:
To je jako utjecalo na Houllebecqovu literaturu, i njegovu, da prostite, sjebanost.
Sjebanost koja je vrijedna spomena jer odražava krizu naše civilizacije - ili jednu od kriza, ali ovaj put onu ozbiljnu, koja prijeti da već unutar jednog stoljeća poklekne pred nekim drugima. A u tim drugima se ženskost i ženska prava tretiraju neusporedivo ošije nego u našoj sekularnoj civilizaciji kršćanskih korijena.
Baš mi je dopala šaka knjiga o njemu sa slikicama..no ako je njegova majka bila Lilith ja sam Jackson Five . Usto, nije on toliko sjeban koliko njegovi obožavatelji koje vole tu sjebanost jer se u tome sami pronalaze, a sjeban je zbog svojeg izgleda i svega što takakv izgled donosi u odnosima sa suprotnim spolom.

Quote:
Uostalom, nisam pisao koja je civilizacija po nečijim kriterijima "bolja", nego sposobnija za preživljavanje kad se sukobe.
Doći će vrijeme a već je na vratima kad niti jedna civilizacija se neće moći obraniti-niti preživjeti...svi smo u istom čamcu.



Quote:
Odumiranje zapadne civilizacije dugoročno znači i neizbježno pogoršanje položaja žena.
Ovo ti je dobro.....žene će postati inkubatori da bi naštancale ratnike-radnike, kao da to ne čine cijelo vrijeme.
No i rodovsko društvo je počivalo na ženama, one su rađale jer je smrtnost bila velika, kao i robovlasnički sustav ovisi o ženama one su rađale i bile robinje, kao i seljanke bile su važne za snaženje pučanstva koje su kao kmetovi morali raditi na tuđim počjima, kao i radnice u kapitalizmu postale su izvor radne snage za industrijalizaciju i rađanje sirotinje, ali kapitalu niti to nije bilo doboljno pa je za te svrhe uzimalo i djecu, tako će žene spasiti civilizaciju XXI stoljeća....i biti će tako do kraja svijeta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:47   #89
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ipak, dame moje drage (a i štovani damci koji ovo podržaste ), prisjetite se srednje škole i ponovo pročitajte kako je govorio Zaratustra:[/B]
Friedrich Nietzsche rodjen je u ruralnoj obitelji u devetnaestom stoljecu, izgubio oca kao dijete i othranila ga je prateta, navodno vrlo rigidna osoba. U svojim ranim dvadesetim pridruzio se artiljeriji da bi nakon godinu dana njegova militaristicka karijera naprasno bila prekinuta kad je zbog ozlijede otpusten. Friedrich Nietzsche je takodjer bio psihicki bolesnik.

Uzevsi u obzir njegov background, ne cini li ti se da su njegovi stavovi o zeni kao stvorenju cija je prirodna uloga uloga robinje i inkubatora za buduce vojnike mrvicu dvojbeni te da je lako moguce da su rezultat frustracije?

Je li to literatura koju preporucujes bez kritickog odmaka?

Uostalom, jesi li jednako sklon prihvatiti zdravo za gotovo i druge aspekte njegove filozofije?
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:49   #90
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Joj, jest! Trebali ste to uradit! Mogu mislit koji blam bi ih onda spucao!
Napravila sam nešto gore. Na odlasku sam jednog od njih pitala "Hai da accendere?" (ako ima vatre za zapalit cigaretu). Problijedio je i dok mi je pružao upaljač tres'o se k'o prut...

A što se tiče ženske uloge ili propagiranja nekog novod dvosplonog božanstva...
Mislim da je ovo pretjerano.
Tu nitko ne tvrdi da su žene bolje od muškaraca, radilo se samo o konstataciji i analizi ženske uloge u društvu kroz povijest. I eventualno o mogućnosti revizije te uloge.
Mislite li da su stvarno žene danas slobodne? Bacite oko na forum o modi pa mi odgovorite na ovo pitanje...Žalosno je to što neke žene misle da su slobodne ako potroše cijelu plaću na dizajnersku odjeću, u kojoj su sve iste, kao da su naštancane na jednu matricu, a ta odjeća ih čini samo robom sistema i kapitalizma. Naravno, ne kažem da je zlo kupovati odjeću, ali pročačkajte malo psihološki profil tih shoppingoholičarka... A s druge strane imamo žene kojima je glavni cilj u životu udaja i robovanje u kući, kojima je super to što čiste, kuhaju, peglaju u službi muževa... Trebamo još puno raditi na nekim stvarima...
A što se tiče dvospolnog božanstva, baš ne vidim da tu netko promiče takve neke drastične mjere. Opet, radi se o shvaćanju ljudske prirode i njenog balansa, shvaćanju čovjekove nutrine i njegovih poriva.
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:55   #91
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post

Uostalom, jesi li jednako sklon prihvatiti zdravo za gotovo i druge aspekte njegove filozofije?

Čisto sumnjam. Jer bi to značilo da mu je promaknulo da je Nietzsche imao jako loše mišljenje o monoteizmu, a naročito o kršćanstvu, za koje je pisao slijedeće:
"I call Christianity the one great curse, the one great intrinsic depravity, the one great instinct for revenge for which no expedient is sufficiently poisonous, secret, subterranean, petty -- I call it the one mortal blemish of mankind".
Friedrich Nietzsche: Beyond Good and Evil

Preporučujem "Antikrista", a ne Zaratustru kao vodiča
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:57   #92
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Možete o ovom forget-me-notovom postu misliti što hoćete (osobno se s ponečim slažem, a s ponečim ne), ali jest činjenica da će svaku nedovoljno vitalnu civilizaciju zamijeniti neka vitalnija.

Za vitalnost neke civilizacije jedna od najvažnijih stvari je odnos prema obitelji, zbog broja djece koji mora biti dovoljan barem za njenu prostu reprodukciju, jer se pokazalo da "preprogramiranje" pripadnika drugih (pogotovo onih snažnih i razvijenih) civilizacija ide slabo. (To je bilo iznenađenje valjda samo za one zaslijepljene vladajućom "humanističkom" ideologijom.)
Nije pitanje cilja nego sredstva. Vecina ljudi nema nista protiv vlastitog opstanka, ja medjutim imam itekako nesto protiv toga da netko moju kci svrsta u roblje. Drugim rijecima, oh da, svakako se veselim unucetu jednog dana, ali prilicno cvrsto vjerujem da je to izvedivo i bez njene potpune degradacije. FMN i ekipa to nisu u stanju spoznati, bojim se.
Sto tocno mislis pod "preprogramiranjem"?
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:58   #93
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam. Jer bi to značilo da mu je promaknulo da je Nietzsche imao jako loše mišljenje o monoteizmu, a naročito o kršćanstvu, za koje je pisao slijedeće:
"I call Christianity the one great curse, the one great intrinsic depravity, the one great instinct for revenge for which no expedient is sufficiently poisonous, secret, subterranean, petty -- I call it the one mortal blemish of mankind".
Friedrich Nietzsche: Beyond Good and Evil

Preporučujem "Antikrista", a ne Zaratustru kao vodiča
idem malo offtopic...
nisam pretjerani poznavatelj religija, volim o tome procitati i popricati na nekom amaterskom nivou....

al mogu reci inanna svaka ti cast, pravi je uzitak citati tvoje postove....
da imas negdje blog ili kolumnu, ja bi se prva preplatila na citanje...

__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:11   #94
Quote:
forget-me-not kaže:
...Kolega dragi, začudjen sam našim razlišitim vizijama iste stvarnosti... moram priznati da sam neke od tmina u kojim lutate rasvijetlio još kao dječak.

Gledajte kolega Zelengor, flaša u čelo na potezanje tudje ženke se ne dobiva zbog svetosti njene vagine, već zbog obrane muške časti. Jedna vagina gore ili dole, tko bi se zbog toga uzbudjivao, ali flašu u čelo nikad nemojte shvatiti kao posesivnost, već atak na džentlmenski duh u muškarcu....upravo to pederčine nikad neće moći fingirati i po tome ih se može uvijek detektirati. Jer nisu pederi samo oni što njišu bokove, postoje i pederi u duši....
Da zaista je mucno kada mali decak shvati kako je ovo grubi svet i kako samo najjaci prezivljavaju.
I kako smo toliko ovisni od zena. Strasno.
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
...
Mislim da neke teološke dogme ne štete samo ženama, već i muškarcima, jer ih pretvara u nešto što ih degradira. Postavljanje nekih standarda koji postanu jedini zakoni ponašanja, narušava identitet osobe, koja je primorana da se ponaša onako kako zajednica smatra da je ispravno. A tu su žrtve i žene i muškarci. U nekim zajednicama žene, jer postaju obespravljeni robovi i ne pita ih se za želje i mišljenja, a u nekim varijantama žrtve su i muškarci jer jednostavno moraju prihvatiti neki vlasnički odnos prema ženi, a možda bi oni htjeli biti drugačiji. S time dobivamo obostrano sakaćenje koje nema nikakve veze sa slobodom (moje osobno mišljenje jest da je religija ropstvo po definiciji).
Veoma znacajno zapazanje, ali doista veoma retko shvaceno.

Muskarcima je donekle teze da to shvate, jer imaju koristi od povlastenog polozaja i idu linijom manjeg otpora (dok im nedostaci istog izmicu).
Osim toga nedostaju zivotni primeri te se novi muskarac gubi u vremenu i prostoru, ne uspevajuci da definise na zadovoljavajuci nacin svoju novu osobnost. Zato se cesto cuje zov divljine i nostalgija za starim dobrim John Weyn vremenima, kada je muskarac bio "pravi" muskarac i svet bio jos uvek na svom mestu. No razvoj neminovno ide dalje, kako pojedinaca tako i drustva.

Sa druge strane i vecina zena se plasi da uvidi u potpunosti svoju potlacenost i da se bori za nju. Jos uvek su stege drustva jake, a tu je i strah od gubljenja izvesnih privilegija koje zene svojim dosadasnjim polozajem imaju.
I pitanje - sta ce reci otac/muz/bog ?
Uzasavajuce je videti kako cak i majke svoje sinove odgajaju u nove robovlasnike i cerke u nove robinje, usmeravajuci njihov zivot istim tokovima kojima su i same isle.

Potrebno je da i jedan i drugi spol preuzmu odgovornost za medjusobne odnose i da se suoce sa svim prednostima i teskocama osvojene slobode. Da se i jedni i drugi odreknu privilegija dosadasnjeg stanja da bi bilo moguce izgraditi novi, ravnopravni i zivotno podrzavajuci odnos.
Dobrim delom, pored politicke borbe za jednakost, bice to i prica o oslobadjanju (pre svega zenske) podjarmljene seksualnosti. Dokle god ste robinje vlastite seksualnosti i potrebe za jednim, svojim covekom, nece vas se moci smatrati ravnopravnim muskarcu (zato je ovo sto Inanna pise o subjektu/objektu veoma bitno), koji iako na skoro isti nacin neslobodan (i jos vise svakodnevno opterecen hormonima) ipak ima izvesno vece polje nezavisnosti.

PS
Nisam bas zadovoljan formulacijom poslednjih recenica, ali se nadam da ce se ipak razumeti.
Zelengor

Ovde bi se mogla ubaciti prica o dvospolnosti koju ste spomenuli. I muskarci i zene imaju iste hormone samo u razlicitim omjerima. Zapravo, tehnicki vidjeeno radi se o uravnotezenju rada ide i pingale i potpunom razvoju muskih i zenskih osobina, sto u krajnjoj liniji vodi samodostatnosti (sto ne znaci da ce se takva zena/muskarac po ceo dan samozdovoljavati).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 14:50   #95
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Ne dragi, ne sukob civilizacija već sukob moći na jednoj strani ekonomska moć a na drugoj toliko rast stanovništva koji traži sve više resursa i prostora.
Jedan projektil sa dobrim punjenjem lako savladava mnoštvo gladnih ustiju.


Ne razumijem te...pa nije ovo doba mačeva. Biološko oružje pobije više ljudi
od svih ratova zajedno za par sati. Pusti samo ebolu na slobodu u Pekingu
i čaos.
Vidiš, ovo samo potvrdjuje moju tezu.

Ti misliš da je na strani Zapada tehnologija, pamet, znanost, te opći prosperitet kao zamisao. Možda je i bilo tako. Nekad.

No sada je sve drugačije.

Ne bih sada da ulazimo u novu raspravu čiji je tata jači, ali za tvoju info, druga strana ima nusporedivo više pominjanih projektila.

Jer druga je strana ratnička. Odvajala je "od usta" i udobnosti za te projektile. Znanost i tehnologiju je razvijala u tom smjeru, ne u smjeru razvoja nove audijeve osmice.

Pa u kojim to vrstama oružja Zapad danas ima primat?

Što god ti mislila, Zapad je danas vojno inferioran. A gladna usta navikla su biti gladna i preživjeće sa šakom riže.

Nemoj misliti da je slučajan savez (koji pokriva kontrolu nafte) Chavez - Putin - Kastro - Ahedinjeat - N Koreya.

Kao i da je prenapučenost problem samo onih koji nisu Zapad. U različitim se smjerovima može moderirati rješenje tog problema, vjeruj mi.

Quote:
Ja živim na Zemlji, nositeljica sam XX i smatram da mi je Bog dao ista prava kao i tebi...te nisam izašla iz tvojeg rebra.
Ono što se stoljećima tiho događalo sa ženama sad dolazi na naplatu.
I nikakvi islam niti bilo koja religija ne mogu to izmjeniti jer je globalizacija moćniji fenomen i ljudi se ne mogu držati u mentalnom oboru i razmnožavati po diktaturi
Ako već smatraš da ti je Bog dao ista prava, onda bar reci po kojoj religiji ti je to obznanio?

Globalizacija je proces koji je osudjen na propast, s tim da je previše inertan da bi to odmah bilo očito.

A ako već hoćeš svoja prava ne misliš li da je do njih lakše doći borbom unutar konvencionalnih ideologija, a ne primjenom autodestruktivnih "modernih humanizama" koji u isto vrijeme na mala vrata treba da uvedu i pedere, lezblejke, poliamoriju i što ti ja znam još, i što je najsmješnjie, pokušavajući od toga napraviti globalni projekat? Uništavajući obitelj ne može se napraviti progres. Danas na Zapadu obitelj nitko ne cijeni. Ali kod drugih je ona svetinja.

U čemu je poanta globalizacije "modernog humanizma"? Da ti možeš objasniti Iranki da je tebi bolje nego njoj? Što je ona, glupača kojoj treba otvoriti oči? Ti ZNAŠ da će ona biti sretnija ako misli kao ti?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 14:59   #96
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Friedrich Nietzsche rodjen je u ruralnoj obitelji u devetnaestom stoljecu, izgubio oca kao dijete i othranila ga je prateta, navodno vrlo rigidna osoba. U svojim ranim dvadesetim pridruzio se artiljeriji da bi nakon godinu dana njegova militaristicka karijera naprasno bila prekinuta kad je zbog ozlijede otpusten. Friedrich Nietzsche je takodjer bio psihicki bolesnik.

Uzevsi u obzir njegov background, ne cini li ti se da su njegovi stavovi o zeni kao stvorenju cija je prirodna uloga uloga robinje i inkubatora za buduce vojnike mrvicu dvojbeni te da je lako moguce da su rezultat frustracije?

Je li to literatura koju preporucujes bez kritickog odmaka?

Uostalom, jesi li jednako sklon prihvatiti zdravo za gotovo i druge aspekte njegove filozofije?
Pa djelce koje sam citirao jeste FN, ali predstavlja samo "prepjevane" stavove nekih drugih filozofija. Pogledaj tko govori.

Friedrich Nietzsche i njegova filozofija nisu predmet rasprave. Kažem, tek poneki pasaži mudrosti istoka koji su ga nadahnuli.

Za kompletan izgled onoga što je ostavio čovječanstvu ne odgovaram.

Dakle, ne radi se o njegovim stavovima, već stavovima koji su oblikovali njegove. Koliko uspješno nevažno je, jer poruka njegove filozofije nije bila predmet mog upisa.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:18   #97
[QUOTE=forget-me-not;8882311]

Quote:
Ti misliš da je na strani Zapada tehnologija, pamet, znanost, te opći prosperitet kao zamisao. Možda je i bilo tako. Nekad.

No sada je sve drugačije.
Zapad ima premoć u tome da crpi sve resurse i iz zemalja trećeg svijeta. Mladi pametni i perspektivni dolaze -odljev mozgova- i uz optimalne uvjete imaju neke rezultate.

Quote:
Ne bih sada da ulazimo u novu raspravu čiji je tata jači, ali za tvoju info, druga strana ima nusporedivo više pominjanih projektila.
Bitno je tko će prvi a ne tko će više jer onda ako netko prasne prvi neće više biti drugog.

Quote:
Jer druga je strana ratnička. Odvajala je "od usta" i udobnosti za te projektile. Znanost i tehnologiju je razvijala u tom smjeru, ne u smjeru razvoja nove audijeve osmice.
Zapadna industrija razvija se usporedno sa svemirskom i vojnom. Oni se neodjeljivi.

Quote:
Pa u kojim to vrstama oružja Zapad danas ima primat?


Primat ima onaj tko se usudi pustiti plin u liftu

Quote:
Što god ti mislila, Zapad je danas vojno inferioran. A gladna usta navikla su biti gladna i preživjeće sa šakom riže.
Znači kopaj bunker...

Quote:
Nemoj misliti da je slučajan savez (koji pokriva kontrolu nafte) Chavez - Putin - Kastro - Ahedinjeat - N Koreya.
Ništa nije slučajno.

Quote:
Kao i da je prenapučenost problem samo onih koji nisu Zapad. U različitim se smjerovima može moderirati rješenje tog problema, vjeruj mi.
Samo kontracepcijom i nikako drugačije.

Quote:
Ako već smatraš da ti je Bog dao ista prava, onda bar reci po kojoj religiji ti je to obznanio?
Po duhovnom principu jer su duše bez spolne identifikacije, a na nama je da sve svoje identifikacije koje stičemo tako rado na zemlji zamjenimo identifikaciojm duhovnog bića.

Quote:
Globalizacija je proces koji je osudjen na propast, s tim da je previše inertan da bi to odmah bilo očito.
Poslije globalizacije doći će nova neoglobalizacija.

Quote:
A ako već hoćeš svoja prava ne misliš li da je do njih lakše doći borbom unutar konvencionalnih ideologija, a ne primjenom autodestruktivnih "modernih humanizama" koji u isto vrijeme na mala vrata treba da uvedu i pedere, lezblejke, poliamoriju i što ti ja znam još, i što je najsmješnjie, pokušavajući od toga napraviti globalni projekat? Uništavajući obitelj ne može se napraviti progres.

Konvencije, pa rat spolova je najstariji rat ne svijetu i najstarija dominacija jednog bića nad drugim. O čemu ti pričaš?

Što fali homosekualcima jesu li oni tebi falš Božja roba?
Što je zlo ako čovjek jednog dana sazna da ne voli onu osobu za koju se oženio-udao...?

Znači li to da je bolje održavati licemjerne brakove i švrljati sa strane...tipično je to za podvojena društva gdje jer moralno ponašanje muškaraca i žena različito kao i obveze.




Quote:
Danas na Zapadu obitelj nitko ne cijeni. Ali kod drugih je ona svetinja.
Svetinja je jer ga odražvaju milijuni polurobinja koje misle da je to njihova dužnost po Alahu.

Quote:
U čemu je poanta globalizacije "modernog humanizma"?
U izboru. I odgvornosti za taj izbor.

Quote:
Da ti možeš objasniti Iranki da je tebi bolje nego njoj?
Ne, jer kvočka ne može shvatiti što je to tobogan.
Quote:
Što je ona, glupača kojoj treba otvoriti oči?
Ne, nego nesretnica koja svoje mogućnosti prepostavlja primitivnom idealu da joj je muž vlasnik.
Quote:
Ti ZNAŠ da će ona biti sretnija ako misli kao ti?
Kao što je našim bakama i mamama trebalo vrijeme da promjene svoj mentalni sklop i da konačno, a to ide jako teško, počinju odgajati nove sinove za nove kćeri, tako će žene u islamu trebati dugi period da se prilagode saznanju da imaju pravo biti ljudi kao i muškarci a ne žene privatno vlasništvo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:11   #98
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zapad ima premoć u tome da crpi sve resurse i iz zemalja trećeg svijeta. Mladi pametni i perspektivni dolaze -odljev mozgova- i uz optimalne uvjete imaju neke rezultate.
Eh sad, da li je tebi cilj mene nadgovoriti ili diskutirati?

Ako je tako kao što tvrdiš, odgovori mi onda kako se onda najbolji avion današnjice zove SUV? Zašto se ne pravi na Zapadu već u Rusiji? I zašto je ista proizvodnja prodata Kini (kao J11) Indiji i Iranu, a ne u Njemačkoj ili Holandiji?

Zašto su na posljednjem sajmu pronalazača Iranci od 63 osvojili 51 zlatnu medalju? Zašto se nakašlje ministar privrede u Kini i cijena željeza na svjetskoj burzi skoči 10%? Zašto zapad više ne kontrolira većinu naftnih rezervi? Koje to resurse Zapad crpi osim pljačke Iračke nafte? Kako to Sjevena Koreja ima rakete koje mogu doletjeti u svaki djelić Amerike?

Eto navedi mi jedan element na kojem zasnivaš tvrdnju o tehničkoj superiornosti Zapada u esencijalnim tehnologijama (da se ne radi o luksuzu ili glupostima).

Quote:
Zapadna industrija razvija se usporedno sa svemirskom i vojnom. Oni se neodjeljivi.
Nebitno. Uzmi eto svemirsku industriju ako ti je to pokazatelj. Pa zar nisu Kinezi lansirali satelit, da bi ga onda oborili raketom vlastite proizvodnje? Nisu li nedavno i Iranci oborili svoj satelit? Da ti ne tupim sada o tehnologiji raketnih motora koje u svemir mogu podići nevjerovatne mase koje se onda mogu koristiti kao kinetičko oružje? Ili da su najbolji protivraketni sistemi - ruski. Ili podvodna torpeda Iranska.

Quote:
Bitno je tko će prvi a ne tko će više jer onda ako netko prasne prvi neće više biti drugog.
Opet komentiraš nešto u što se ne razumiješ. Biće, Nemruth, biće. I kad se okine 100 puta opet će biti. Zar ti Hiroshima i Nagasaki nisu dokaz? WW3 nikako ne znači propast civilizacije na planeti. Preživjeće dovoljno naroda, ne brini.

Quote:
Što fali homosekualcima jesu li oni tebi falš Božja roba?
Što je zlo ako čovjek jednog dana sazna da ne voli onu osobu za koju se oženio-udao...?

Znači li to da je bolje održavati licemjerne brakove i švrljati sa strane...tipično je to za podvojena društva gdje jer moralno ponašanje muškaraca i žena različito kao i obveze
Jesu, pedrčine su falš, jašta, i to najgore vrste. Najgori okot. I nisu Božja roba. Peder se postaje, a ne radja Jel ovo kažnjivo što izjavljujem? Ili nemam pravo na stav?

Na koja to društva aludiraš da su "podvojena"?

Što se švrljanja tiče, kome je to prihavtljivo sa moralnog aspekta, švrlja i u braku i van njega. Ili se možda smiri kad uplovi u bračne vode ili prestane nakon razvoda?

Quote:
Svetinja je jer ga odražvaju milijuni polurobinja koje misle da je to njihova dužnost po Alahu.
Pa to jeste njihova dužnost. Da budu uz SVOG muža, ne uz tudjeg. To što to smatraš da su time polurobinje...bah... ne misliš da si i ti za neke (možda ekstremnije feministice) i ti "kvočka", kako si okarakterizirala Iransku ženu?

Quote:
Kao što je našim bakama i mamama trebalo vrijeme da promjene svoj mentalni sklop i da konačno, a to ide jako teško, počinju odgajati nove sinove za nove kćeri, tako će žene u islamu trebati dugi period da se prilagode saznanju da imaju pravo biti ljudi kao i muškarci a ne žene privatno vlasništvo.
Nije mi cilj sada raspravljati se o položaju žene u Islamu, samo, ako ti sebi uzimaš za pravo da odgajaš svoje djete kako kaže Nemruth, zašto uskraćuješ drugom pravo da to radi kako kaže Allah?

Začudna je ta tvoja tolerancija, na jednoj strani opravdavaš pravo nekoga da pristane da mu djete obude odvratna pederčina ili lezbača koja se poput kuje liže sa drugim moralnim nakazama, ali ni slučajno da odgoji kćerku tako da prizna prednost svome mužu? Mislim, ne kužim koji su reperi u tvom prosudjivanju.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:19   #99
Zašto vlada mišljenje (naravno, ne kod svih) da je homoseksualnost neprijatelj obitelji? Voljela bih da mi netko objasni kako jedan homoseksualac može, na primjer, ugroziti moju obitelj ili način na koji odgajam i volim svoju djecu.
Shvatite više, obitelj se može osnovati na više načina, brakom, suživotom, tu nije bitna forma već ljubav i poštovanje.
Obitelj se ne brani homofobijom ili glupim zakonima koji ne priznaju homoseksualne parove, već se brani socijalnom osjetljivošću i poboljšavanjem uvjeta za stvaranje obitelji.
Kako se u "svetu" obitelj uklapaju muškarci koji varaju svoje supruge? Kako se u "svetu" obitelj uklapaju muškarci koji tuku svoje supruge, maltretiraju djecu ili ih šalju kao topovsko meso da umiru u ime nekog "uzvišenog" ideala?
Zar bih ja kao žena morala šutiti i trpiti u slučaju da me suprug zlostavlja jer, eto, ja sam niže stvorenje? Zar bih ja morala žrtvovati svoju sreću i podrediti mu život i, još gore, dozvoliti da moja djeca trpe zbog oca-gospodara?
Fantastično je kako se u ideale i svetost obitelji trpa svašata, naročito stereotip da žena mora trpiti i popuštati i da je muškarac glava obitelji. Obitelj počinje na ljubavi dvoje ljudi (nebitan spol) i na njihovoj zajedničkoj želji, a ne obavezi, da nešto zajedno naprave, da imaju djecu (ne da ih se štanca k'o na traci, već da se svako dijete želi i primi kao dar ljubavi, a ne kao obaveza i uvjet za status pristojne žene) i da tu djecu odgajaju što bolje i u što boljim uvjetima. To je obitelj, ravnopravna zajednica u kojoj će novi život biti prihvaćen s radošću i ljubavlju, a ne institucija koja svojom primitivnošću odobrava ponižavanje i robovlasnički odnos.
Kolike su one žene koje su napuštene, i same podižu djecu, bez da od ikoga išta traže, dok su muževi tko zna gdje i s tko zna kim? Kolike su one žene koje si doslovce uzimaju iz usta kako bi nahranile dijete koje je otac odbacio? Koliko žena iz Irana, Iraka i sličnih mjesta bježi od obitelji da bi djeci mogle pružiti bolji život i budućnost? Takvim ženama treba spomenik podignuti, a ne u njih upirati prstom i nazivati ih svakakvim pogrdnim imenima samo zato što su se žrtvovale za svoje potomke i odbile biti samo još jedna žrtva primitivizma.

@Realna-Thanx. Nisam dovoljno ustrajna da stalno pišem nešto na nekom blogu, iako bi mi bilo zanimljivo...No već tako i tako muku mučim sa nekim projektima, pa mi blog baš i nije u planu. Ali tko zna...A za kolumnu-treba naći nekoga tko bi pristao na objavljivanje nečeg takvog
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:32   #100
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
jako sam impresioniran. Još jedan slet kosookih komunjara
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.