Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 13:17   #21
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Predrag Matić-Fred,
- Dragovoljac Domovinskog rata,
Netočno, mobiliziran je i izvučen iz pdoruma 24.09.1991.

U svom životopisu objavljenom jučer u Večernjem listu namjerno je ispustio % invaliditeta.
- HRVI 80% trajno premda nikada nije ranjen i što je u suprotnosti sa pravilnikom o oštećenju organizma.A taj status je stekao za vrijeme dok je bio šef kabineta ministra branitelja.
- Zaboravio je napomenuti da ga za odličja nije predložio niti jedan Vukovarski zapovjednik gdje je jedino i bio, već si je to sve sam sređivao kao šef kabineta načelnika GSOSRH, dok je svog pokojnog zapovjednika Blagu Zadru potpuno zaboravio i sjetio ga se tek 1998.godine kada je bio njegov pokop pa kada su udovici Kati dodjelili odličja sat vremena prije pokopa kako bi joj to odmah uzeli da stave ispred odra pokojnika.
- Stambeno zbrinut sa stanom iz fonda MHBDR od cca 100m2, premda ga ta kvadratura ne pripada budući ima dva člana obitelji
- Zaboravio je napomenuti i to da je oženjen za suprugu Svetlanu koja je Vukovar napustila 1991. i otišla u srbiju pod izgovorm da je "ugorožena".Pri tome je zaboravio napomenuti i da se ona vratila u Hrvatsku zahvaljujući njegovom angažmanu kao šefa kabineta. I da dotična je bila udana u srbiji, a još uvijek nosi to udano prezime.
Zaboravio je napomenuti da je kod stankovića Nu2 izjavio kako boluje od PTSP-a ali ne konzumira nikakvu terapiju.

Eto za početak toliko.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:19   #22
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Netočno, mobiliziran je i izvučen iz pdoruma 24.09.1991.
Jel neko ima dokaz o tome? U službenoj, priznatoj statisitici je dragovoljac, imaš neki dokaz koji to pobija? Oko egzaktnih podataka ne bi trebalo biti nesuglasica...dakle dokaži svoju tvrdnju....

Ovo za koga je bio oženjen uopće ne treba komentirati, kog boli k... u koga se on zaljubio i koga je oženio. Kaj idemo u 90-te pa ćemo brojat krvna zrnca?
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:20   #23
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
btw. sta mislis zasto jedino on nije u serijalu, a toliko je medijski eksponiran
Zato što je njegov zapovjednik pok.Marko Babić jako dobro znao kakav je on to "dragovoljac".Dovoljno je otići u Mustang na Trpinjsku cestu i priupitati za Freda.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:23   #24
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Jel neko ima dokaz o tome? U službenoj, priznatoj statisitici je dragovoljac, imaš neki dokaz koji to pobija? Oko egzaktnih podataka ne bi trebalo biti nesuglasica...dakle dokaži svoju tvrdnju....
Imaš u Uredu za obranu Vukovar u evidenciji pripadnika 204.Vukovarske brigade, gdje jasno piše mobiliziran 24.09.1991. samo što se status dragovoljca stječe vremenom sudjelovanja (1991), ali ne i načinom uključenja, to je ono s čime Fred manipulira jer to jako dobro zna, budući da su on i Pero Kovačević pisali sve prijašnje Zakone o pravima hrvatskih branitelja kojima je regulurantermin dragovoljca..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:26   #25
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Jel neko ima dokaz o tome? U službenoj, priznatoj statisitici je dragovoljac, imaš neki dokaz koji to pobija? Oko egzaktnih podataka ne bi trebalo biti nesuglasica...dakle dokaži svoju tvrdnju....
Ovo za koga je bio oženjen uopće ne treba komentirati, kog boli k... u koga se on zaljubio i koga je oženio. Kaj idemo u 90-te pa ćemo brojat krvna zrnca?

Nitko ih ne broji, ali obzirom da sve svoje zasluge veže i stavlja na pijedastal 1991. zašto ne spomenuti i to.Kao i status HRVI 80% trajno ijako nikada nije ranjen, kao i stan od cca 100m2 premda ima dva člana obitelji, a zna se da ide 35m2+10m2 za svakog drugog člana.No to vrijedi samo za obične HRVI koji nisu radili u svojstvu šefa/savjetnika kabineta ministra/ministrice.

Čudno kako si ostale stavke brzo preskočio.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:26   #26
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Imaš u Uredu za obranu Vukovar u evidenciji pripadnika 204.Vukovarske brigade, gdje jasno piše mobiliziran 24.09.1991. samo što se status dragovoljca stječe vremenom sudjelovanja (1991), ali ne i načinom uključenja, to je ono s čime Fred manipulira jer to jako dobro zna, budući da su on i Pero Kovačević pisali sve prijašnje Zakone o pravima hrvatskih branitelja kojima je regulurantermin dragovoljca..
Ali ima status dragovoljca, zar ne?
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:29   #27
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Da ima člansku iskaznicu HDZ-a onda bi bio "ispravan"?
On je bio član HDZ-a i to dugi niz godina, a u tom svojstvu je obnašao i dužnost šefa kabineta pok.ministra Njavre. Tek uoči izbora 1999. kada je nanjušio "promjene", odrekao se HDZ-a, ali i dalje koketirao kao simpatizer, da bi gle čuda nedavno ušao u SDP-e kao član savjeta za branitelje.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:30   #28
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ali ima status dragovoljca, zar ne?
Za mene nema jer se nije dragovoljno odazvao u Vukovaru 1991. već je nasilno izvučen iz podruma. Ja takve osobe ne mogu nazvati dragovoljcima.Dragovoljac je onaj tko se u Vukovaru uključio u obranu 02.05.1991. nakon Borova Sela, a ne dva mjeseca prije okupacije grada.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:31   #29
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
On je bio član HDZ-a i to dugi niz godina, a u tom svojstvu je obnašao i dužnost šefa kabineta pok.ministra Njavre. Tek uoči izbora 1999. kada je nanjušio "promjene", odrekao se HDZ-a, ali i dalje koketirao kao simpatizer, da bi gle čuda nedavno ušao u SDP-e kao član savjeta za branitelje.
Je, samo tada nikog nije smetalo da je "izvučen i podruma". Nisma vidio 98 da ga se "napada" zbog statusa, činova, ordenja ili bilo čega drugog što mu se sada stavlja na dušu...tada je bio podoban za šefa kabineta ministra???
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:32   #30
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Da ima člansku iskaznicu HDZ-a onda bi bio "ispravan"? jer mnogi su branitelji koketirali s HDZ-om a neki su i zastupnici HDZ-a u saboru a bili su i na čelu Hvidre....da li su se i oni posrali na pozitivno učinjeno ili to se primenjuje samo na one koji su otišli ljevo?

Koliko vidim samo se pljuje i omalovažava to da su uopće bili branitelji onima koji su otišl ljevo u političkom razmišljanju

Za njih se teško može reči da su četnici ali ono "izvlačiči su ih iz podruma, kukavice su, tajno valjda pate za jugoslavijom, polusrbi su , pokrali razno ordenje, nisu invalidi u omjeru u kojem piše itd itd
A zasto si takav?
Nisam napisao s odredenom politickom strankom vec politikom. Jebe mi se koja stranka stoji iza takve politike (na koju sam ja mislio).

Svatko se cese di ga svrbi.

Niti sam ga pljuvao, niti omalovazavao. Skidam kapu njegovom doprinosu u borbi i serem mu se na politicko djelovanje.
Ako je mobiliziran, nije sramota.....samo neka ne prica da je dragovoljac.
A ako se dobrovoljno javio, neka zacepi usta onima koji tvrde da nije.

Na zadnji dio tvog posta mogu ti samo reci da u mojim ocima ljude ne cine tih par slova (HDZ, SDP) vec njihova djela i izjave.
A, ponavljam .... serem mu se na politicke izjave koje je davao nakon DR.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 22.03.2010., 13:32   #31
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ali ima status dragovoljca, zar ne?
Ima jer si ga je sma utvrdio. No dugo nisam provjeravao, moguće da si je u međuvremenu sredio i to, kao što si je sredio i status HRVI 80% bez ranjavanja.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:34   #32
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Za mene nema jer se nije dragovoljno odazvao u Vukovaru 1991. već je nasilno izvučen iz podruma. Ja takve osobe ne mogu nazvati dragovoljcima.Dragovoljac je onaj tko se u Vukovaru uključio u obranu 02.05.1991. nakon Borova Sela, a ne dva mjeseca prije okupacije grada.
Ne pitam kako je za tebe, nego da li ima ili nema. Jedno je tvoj subjektivini stav a jedno je državno priznata stvar....ti si me ispravio, a ja tvrdim da si to napravio krivo jer čovjek ima status dragovoljca po službenim dokumentima....Jer ako ima status dragovoljca onda ga može i staviti u CV i nema potrebe za ispravljanjem.
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:35   #33
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Je, samo tada nikog nije smetalo da je "izvučen i podruma". Nisma vidio 98 da ga se "napada" zbog statusa, činova, ordenja ili bilo čega drugog što mu se sada stavlja na dušu...tada je bio podoban za šefa kabineta ministra???
Je smetalo je, jer svaki čovjek nam je bio bitan, i bilo je žalosno nekoga izvlačiti iz podruma, a možeš tek misliti kakav je osjećaj bio s takvom osobom biti na položaju jer ako zadrijemaš lako ti se dogodi da kad otvoriš oči njega nema. Naj bolji primjer je Pančić kojeg je po nalogu Vojna policija u više navrata izvalčila iz podruma, dovedu ga, a on noću zbriše.Koliko je bio podoban to najbolje zna on sam.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:35   #34
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ne pitam kako je za tebe, nego da li ima ili nema. Jedno je tvoj subjektivini stav a jedno je državno priznata stvar....ti si me ispravio, a ja tvrdim da si to napravio krivo jer čovjek ima status dragovoljca po službenim dokumentima....Jer ako ima status dragovoljca onda ga može i staviti u CV i nema potrebe za ispravljanjem.
Već sam odgovorio i neću se ponavljati.S njegove strane u najmanju ruku bilo bi fer da kaže "ja sma dragovoljac domovinskog rata mobiliziran xx.xx.1991.".To bi bilo naj bliže istini i u najmanju ruku pošteno prema stvarnim dragovoljcima koje nitko nije izvačio iz podruma, a d ane govorimo njegovim zapovjednicima pok.babiću i pok.Blagi, koji su bili istinski dragovoljci i koji su takvim i sličnim dragovoljcvima osim fajtanja s ačetnicima pisati i mob.pozive.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 22.03.2010. at 13:42.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 13:38   #35
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Jel neko ima dokaz o tome? U službenoj, priznatoj statisitici je dragovoljac, imaš neki dokaz koji to pobija? Oko egzaktnih podataka ne bi trebalo biti nesuglasica...dakle dokaži svoju tvrdnju....

Ovo za koga je bio oženjen uopće ne treba komentirati, kog boli k... u koga se on zaljubio i koga je oženio. Kaj idemo u 90-te pa ćemo brojat krvna zrnca?
Dokaži ti da nama da svih 500 000 branitelja nisu branitelji.
laki5 is offline  
Old 22.03.2010., 13:39   #36
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zato što je njegov zapovjednik pok.Marko Babić jako dobro znao kakav je on to "dragovoljac".Dovoljno je otići u Mustang na Trpinjsku cestu i priupitati za Freda.
ajd ti to objasnim nekom kom ce prije metar u guzicu nego cenat u glavu
mara99 is offline  
Old 22.03.2010., 13:39   #37
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Je, samo tada nikog nije smetalo da je "izvučen i podruma". Nisma vidio 98 da ga se "napada" zbog statusa, činova, ordenja ili bilo čega drugog što mu se sada stavlja na dušu...tada je bio podoban za šefa kabineta ministra???
Ti bi i sotonu opravdao da je u sdp-u a skačeš po hdz-ovcima jado jadni.
Čive is offline  
Old 22.03.2010., 13:42   #38
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ako je mobiliziran, nije sramota.....samo neka ne prica da je dragovoljac.
A ako se dobrovoljno javio, neka zacepi usta onima koji tvrde da nije.
Zašto ne bi pričao da je dragovoljac kad ima taj status?? Evo Casio dole objasnio da možeš biti dragovoljac a da si mobiliziran.

Također, možeš se ti slagati s njegovom politikom ili ne, ali ne po temelju toga "omalovažavati" što je i kako radio u Vukovaru. Znamo da nije pobjegao, znamo da je ostao u rovu, znamo da je bio u logoru, znamo i da je uništio koji tenk....mislim da se takvom čovjeku ne može odreći vojni put i razina hrabrosti s izrazom "izvukli su ga iz podruma". Jer da je takva kukavica koja se skrivala ne bi ostao u rovu i ne bi se borio rame uz rame s drugim borcima vukovara koji su svi heroji, pitam se ja koliko bi se nas mlađi pokenjalo u gaće i da vide tenk a kamoli da ga unište....dakle bljuje mi se od gluposti kada se nekom takvom odriče hrabrost ili još gore gledaju neki polusrpski geni.

koga briga kakva mu je politika poslje, ovaj dio mu s ne može odreći. Omalovažavanje s političke strane odnono neslaganje s njegovom politikom i povezivanje s njim kao vojnikom je kriminalno.

Ako se nakrao poslje, ima nepravedan stupanj invalidnosti ljepo dokažimo to i pljujmo po tome.

ali ne, prvi upisi na temi su
- oženio srpkinju
- izvukli ga iz podruma
- borac je za bratstvo i jedinstvo

ma za ubit se
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:43   #39
Quote:
xeoncro kaže: Pogledaj post
Ti bi i sotonu opravdao da je u sdp-u a skačeš po hdz-ovcima jado jadni.
Ma daj ne trolaj, pola tema protiv SDP-a je otvoreno s moje strane
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 13:44   #40
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Je smetalo je, jer svaki čovjek nam je bio bitan, i bilo je žalosno nekoga izvlačiti iz podruma, a možeš tek misliti kakav je osjećaj bio s takvom osobom biti na položaju jer ako zadrijemaš lako ti se dogodi da kad otvoriš oči njega nema.
I kad si zadrijemao da li je zbrisao?
Adler109 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.