Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 13:46   #41
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi pričao da je dragovoljac kad ima taj status??
Zašto 489.000+ branitelja ne bi pričalo da su branitelji kada imaju taj status?
Hollow Point is offline  
Old 22.03.2010., 13:49   #42
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Zašto 489.000+ branitelja ne bi pričalo da su branitelji kada imaju taj status?
Pa i pričaju....i jesu i imaju prava i obaveze koje donosi taj status
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 14:00   #43
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi pričao da je dragovoljac kad ima taj status?? Evo Casio dole objasnio da možeš biti dragovoljac a da si mobiliziran.

Također, možeš se ti slagati s njegovom politikom ili ne, ali ne po temelju toga "omalovažavati" što je i kako radio u Vukovaru. Znamo da nije pobjegao, znamo da je ostao u rovu, znamo da je bio u logoru, znamo i da je uništio koji tenk....mislim da se takvom čovjeku ne može odreći vojni put i razina hrabrosti s izrazom "izvukli su ga iz podruma". Jer da je takva kukavica koja se skrivala ne bi ostao u rovu i ne bi se borio rame uz rame s drugim borcima vukovara koji su svi heroji, pitam se ja koliko bi se nas mlađi pokenjalo u gaće i da vide tenk a kamoli da ga unište....dakle bljuje mi se od gluposti kada se nekom takvom odriče hrabrost ili još gore gledaju neki polusrpski geni.

koga briga kakva mu je politika poslje, ovaj dio mu s ne može odreći. Omalovažavanje s političke strane odnono neslaganje s njegovom politikom i povezivanje s njim kao vojnikom je kriminalno.

Ako se nakrao poslje, ima nepravedan stupanj invalidnosti ljepo dokažimo to i pljujmo po tome.

ali ne, prvi upisi na temi su
- oženio srpkinju
- izvukli ga iz podruma

ma za ubit se

Da probam opet...ali polako.

Status ili ne....zna se sto znaci rijec dragovoljac...to nije mobilizirani.....pustimo semantiku.....

Nisam pljuvao po njegovom "ratnom putu", stovise po informacijama koje imam, bio je poprilicno dobar, svakako ne los borac.
Razlog vise da se ne srami sto je izvucen iz podruma, a da i ne taji. Tj, da ne iskoristava nedorecenosti u zakonu kako bi obmanjivao javnost.


Ono po cemu mi se gadi je:


Kao sto nam Casio kaze puno toga si je sredio (stan, invalidnost), a glasan je u ukazivanju na nepravde i kriminal.

Ima PTSP a ne treba lijekove....onda je izlijecen

Ima preveliku mirovnu sam kaze...pa vrati je...pokloni u dobrotvorne svrhe....a ne mi jadan patiti na televiziji.

Kuka za generalskim cinom.

Kazem ti poceo je on u nekakvoj emisiji na HTV-u srat u prisustvu Marka Babića pa ga je ovaj usutkao kao malu bebu.....jos se poceo i ispricavati....i petljati.

Za kraj te molim da me u nastavku razgovora (ako ce ga biti) manes sa tudim upisima. U mojim upisima nigdje nisam vrijedao njegovo ratno djelovanje (ma kako do njega doslo), vec se posro na njegovo politicko djelovanje.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 22.03.2010., 14:02   #44
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
I kad si zadrijemao da li je zbrisao?
Srećom sam se izborio da ne bude na mom položaju, ali znam one koje su nam mobilizirali i poslali na položaj, kad bih se probudio njega nije bilo, čak ni poruke otišao sam pišat- vraćam se odmah.
I takvi su danas dragovoljci jer se tako tretira svatko iz 1991.a gle čuda u pisanju Zakona sudjelovali Fred i Pero.I vidi vraga imao je priliku kod pisanja Zakona još od 1994. (prvi zakon) pa onda 1996., pa onda 1997. pa onda 2000. pa onda 2005. promijeniti to i zaustaviti inflaciju branitelja, baš se pitam zašto nije, možda je npr. trebalo mami i tati ili nekom bližnjem također srediti status branitelja.

I da se razumijemo brat Toni mu je super dečko, stvarni dragovoljac, pravi dečko, skroman, samozajan i heroj.I o njemu mogu sve i samo naj bolje reći, kao i svatko tko ga poznaje.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 22.03.2010. at 14:08.
casio is offline  
Old 22.03.2010., 14:09   #45
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Srećom sam se izborio da ne bude na mom položaju, ali znam one koje su nam mobilizirali i poslali na položaj, kad bih se probio njega nije bilo, čak ni poruke otišao sam pišat- vraćam se odmah.I takvi su danas dragovoljci jer se tako tretira svatko iz 1991.a gle čuda u pisanju Zakona sudjelovali Fred i Pero.
Pričamo o konkretnj osobi a ne o nekim drugima, da li je Matić zbrisao kad je netko zaspao....za ovu raspu je nevažno da li su to drugi radili, pitanje je da li je on?

Jer ako nije, onda čovjek nije kukavica i ne bi trebalo govoriti" izvučen je iz poodruma" jer to podrazumjeva strah i skrivanje već kaži "mobiliziran je"
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 14:11   #46
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Srećom sam se izborio da ne bude na mom položaju, ali znam one koje su nam mobilizirali i poslali na položaj, kad bih se probudio njega nije bilo, čak ni poruke otišao sam pišat- vraćam se odmah.
I takvi su danas dragovoljci jer se tako tretira svatko iz 1991.a gle čuda u pisanju Zakona sudjelovali Fred i Pero.I vidi vraga imao je priliku kod pisanja Zakona još od 1994. (prvi zakon) pa onda 1996., pa onda 1997. pa onda 2000. pa onda 2005. promijeniti to i zaustaviti inflaciju branitelja, baš se pitam zašto nije, možda je npr. trebalo mami i tati ili nekom bližnjem također srediti status branitelja.

I da se razumijemo brat Toni mu je super dečko, stvarni dragovoljac, pravi dečko, skroman, samozajan i heroj.I o njemu mogu sve i samo naj bolje reći, kao i svatko tko ga poznaje.
znas sta se ja samo pitam, koja je stoka, njemu, po tom pitanu, apsolutno nepismenom dotepancu dala da pise zakon

jebote on ima dvije vise, nidje veze s pravom
mara99 is offline  
Old 22.03.2010., 14:15   #47
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nitko ih ne broji, ali obzirom da sve svoje zasluge veže i stavlja na pijedastal 1991. zašto ne spomenuti i to.Kao i status HRVI 80% trajno ijako nikada nije ranjen, kao i stan od cca 100m2 premda ima dva člana obitelji, a zna se da ide 35m2+10m2 za svakog drugog člana.No to vrijedi samo za obične HRVI koji nisu radili u svojstvu šefa/savjetnika kabineta ministra/ministrice.
Čudno kako si ostale stavke brzo preskočio.
možda je dobio stan po ključu koji se primjenio u slučaju Jadranke Kosor.
sci fi is offline  
Old 22.03.2010., 14:38   #48
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Pričamo o konkretnj osobi a ne o nekim drugima, da li je Matić zbrisao kad je netko zaspao....za ovu raspu je nevažno da li su to drugi radili, pitanje je da li je on?

Jer ako nije, onda čovjek nije kukavica i ne bi trebalo govoriti" izvučen je iz poodruma" jer to podrazumjeva strah i skrivanje već kaži "mobiliziran je"
Trebalo bi popričati s vojnim policajcem koji je privodio sve koji su bili u podrumima. Da ti on pobliže opiše dan D te tko je išao pod pritiskom.
Dečko je pričao da je morao i oružje vaditi.
laki5 is offline  
Old 22.03.2010., 14:51   #49
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi popričati s vojnim policajcem koji je privodio sve koji su bili u podrumima. Da ti on pobliže opiše dan D te tko je išao pod pritiskom.
Dečko je pričao da je morao i oružje vaditi.
Nekako mi to ne leži s daljnjom pričom o ratnom putu
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 15:16   #50
Pa što onda nitko ne prijavi Freda,kada se lažno predstavlja,ima krivo utvrđen invalididet,nezaslužena odličja?
McAucliffe is offline  
Old 22.03.2010., 15:25   #51
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Dokaži ti da nama da svih 500 000 branitelja nisu branitelji.

Laki5 et al., ma vi ste fenomenalni, ma fenomenalni!

Sad su mi se otvorile oci. Ti ustvari hoces da se objavi registar branitelja, zar ne?Onda ce sve biti jasno: tko je bio mobiliziran, a tko pravi dobrovoljac, tko se kad prikljucio, tko je bjezao sa straze, tko je bio u podrumu...

Znaci, mi se ustvari slazemo! Svi zelimo da se registar branitelja objavi, a to zeli i Predrag Matic.
Onda ces dobiti odgovor na sva svoja pitanja: sto je tocno radio Predrag Matic, i tko su od 500,00 branitelja pravi branitelji.
mudramama is offline  
Old 22.03.2010., 15:27   #52
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa što onda nitko ne prijavi Freda,kada se lažno predstavlja,ima krivo utvrđen invalididet,nezaslužena odličja?
Pa kak ne kuzis? Oni ustvari hoce da se objavi registar branitelja, gdje ce sve biti jasno i glasno kazano o Fredu i slicnim prevarantima!

Samo jos to ni sami ne znaju!
mudramama is offline  
Old 22.03.2010., 15:35   #53
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa što onda nitko ne prijavi Freda,kada se lažno predstavlja,ima krivo utvrđen invalididet,nezaslužena odličja?
Kome da ga prijavi?

Za Freda je dovoljno reci da ne smije uci u Mustang, i da ga suborci ne zele ni spomenuti u cijelom serijalu heroji Vukovara. Toliko o dragovoljcu iz Borova.
Crni_Bombarder is offline  
Old 22.03.2010., 15:43   #54
Quote:
Crni_Bombarder kaže: Pogledaj post
Kome da ga prijavi?

Za Freda je dovoljno reci da ne smije uci u Mustang, i da ga suborci ne zele ni spomenuti u cijelom serijalu heroji Vukovara. Toliko o dragovoljcu iz Borova.
Mustag je kaj - birtija?

Naravno, dokumentarac je vjerni prikazatelj nećije vrijednosti.
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 15:46   #55
Quote:
mudramama kaže: Pogledaj post

Laki5 et al., ma vi ste fenomenalni, ma fenomenalni!

Sad su mi se otvorile oci. Ti ustvari hoces da se objavi registar branitelja, zar ne?Onda ce sve biti jasno: tko je bio mobiliziran, a tko pravi dobrovoljac, tko se kad prikljucio, tko je bjezao sa straze, tko je bio u podrumu...

Znaci, mi se ustvari slazemo! Svi zelimo da se registar branitelja objavi, a to zeli i Predrag Matic.
Onda ces dobiti odgovor na sva svoja pitanja: sto je tocno radio Predrag Matic, i tko su od 500,00 branitelja pravi branitelji.
Odgovore koji me zanimaju već znam, iz prve ruke. Hvala na brizi.
laki5 is offline  
Old 22.03.2010., 16:02   #56
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Odgovore koji me zanimaju već znam, iz prve ruke. Hvala na brizi.
Laki5, Nemoj biti sebican. I bismo isto rado znali odgovore... zato nam treba uvid u registar branitelja.

A ni ti sasvim sigurno ne znas "iz prve ruke" odgovore iz svih brigada, sa svih bojisnica.
mudramama is offline  
Old 22.03.2010., 16:14   #57
Quote:
mudramama kaže: Pogledaj post
Laki5, Nemoj biti sebican. I bismo isto rado znali odgovore... zato nam treba uvid u registar branitelja.

A ni ti sasvim sigurno ne znas "iz prve ruke" odgovore iz svih brigada, sa svih bojisnica.
Nemam ja ništa protiv objave. Samo mi nije najjasnije što će se time dobiti. Po meni apsolutno ništa osim dnevnopolitičkih zamagljivanja kojih je ionako previše.
laki5 is offline  
Old 22.03.2010., 16:18   #58
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Mustag je kaj - birtija?

Naravno, dokumentarac je vjerni prikazatelj nećije vrijednosti.
Ma da,sve su to besmislice samo je tvoje laprdanje na forumu glavni prikazatelj nečje vrijednosti...
TONI-VU is offline  
Old 22.03.2010., 16:25   #59
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Ma da,sve su to besmislice samo je tvoje laprdanje na forumu glavni prikazatelj nečje vrijednosti...
Mi se znamo, znaš moje postove, ovce smo negdje zajedno čuvali??

Vratimo se na temu, citirao si moj post a nisi niš odgovorio vezano uz to, i kako da te onda čovjek ozbiljno uzme? Ili pričajmo s nekim smislom i podastrimo to s nekim dokazima/linkovima ili ćemo se pozivati na tv emisije i birtijske priče??

Ne želim sudjelovati u birtijaškom načinu rasprave, za to ti treba neki drugi sugovornik
Adler109 is offline  
Old 22.03.2010., 16:34   #60
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Mustag je kaj - birtija?

Naravno, dokumentarac je vjerni prikazatelj nećije vrijednosti.
Mustang je bio kafić i prije rata, u njemu je za vrijeme rata bio štab obrane Borova Neselja i pok.Blage Zadre. Danas je to isti kafić u kojem se okupljaju branitelji s Trpinjske ceste.
Čudno da se nisi zapitao kako to jedan takav "heroj" i "dragovoljac" Domovinskog rata poput Freda nije u srijalu Heroji Vukovara, pa čak niti u onom dijelu gdje je posebno bila oslikana situacija u Borovu Naselju (T.Cesti).
Mislim jedan takav heroj i dragovoljac pa slučajno ispušten. Čudno zar ne. Ili je njegov zapovjednik pok.Marko Babić vrlo dobro znao da se ne radi o nikakvom heroju niti dragovoljcu.

I da dokumentarac je vjeran prikaz stvarnosti za vrijeme rata u Vukovaru, sa istinskim herojima, dragovoljcima i svjedocima tog vremena.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.