Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 11:25   #21
naravno da ce sdp i hns ignorirati bilo kakvo spominjenje gotovine kad su oni ti koji su zasluzni da su plja i bljesak uopce zavrsili pod ingerencijom haaga - da hdz nije postovao medjunarodno preuzetu obvezu danas bismo sadili banane na lastovu a ostatak drzave bio morao biti prodan kinezima, otprilike u takvoj bi se izolaciji nasao tko god pogazi medunarodni sporazum, a nije veliki igrac.

u hdz to ili sami vise ni ne pamte ili su skroz pobenavili da im sad ti isti koji su odgovorni za progon gotovine drze prodike i skupljaju politicke bodove u naciji koja ocigledno ne pamti summit u zagrebackom westinu.
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 11:40   #22
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/regije/nagrad...-clanak-347333



i u ratu i u miru isti neprijatelji
Naslov ti je trollerski jer su lijepo objasnili zasto nisu zeljeli glasat.
To sto ti nisi ni procito to sto linkas nego iznosis nekakvu paranoicnu teoriju zavjere nekakvih neprijatelja protiv Gotovine je pak tema za sebe.
FileExplorer is offline  
Old 18.11.2011., 11:59   #23
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
naravno da ce sdp i hns ignorirati bilo kakvo spominjenje gotovine kad su oni ti koji su zasluzni da su plja i bljesak uopce zavrsili pod ingerencijom haaga - da hdz nije postovao medjunarodno preuzetu obvezu danas bismo sadili banane na lastovu a ostatak drzave bio morao biti prodan kinezima, otprilike u takvoj bi se izolaciji nasao tko god pogazi medunarodni sporazum, a nije veliki igrac.

u hdz to ili sami vise ni ne pamte ili su skroz pobenavili da im sad ti isti koji su odgovorni za progon gotovine drze prodike i skupljaju politicke bodove u naciji koja ocigledno ne pamti summit u zagrebackom westinu.
A potezanje "njegova lika i djela" po raznim dernecima s nacionalističkim i još gorim ispadima puno pridonosi statusu Gotovine u Haagu, statusu Hrvatske, statusu DR-a...

Svaka vlada RH je morala saviti vrat pod diktatima izvana, jer su uvjete postavili RH, a ne SDP-u, HNS-u, HDZ-u,...

U HDZ-u su samo pobenavili, a uz to nam svima vrijeđaju intelekt kada misle da imamo pamćenje gmaza. Oni koji pristanu da se s njima tako igraju, gmižu i dalje...
električni_zec is offline  
Old 18.11.2011., 12:10   #24
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
HDZ ga je morao izručiti jer je bio prisiljen postupati po hrvatskom zakonu koji je izglasovala Partija za vrijeme svoje žalostne vlasti. Na taj način se stvorila zamka za HDZ koji je morao odraditi prljavi posao koji sljednici KPH nisu smjeli jer su se bojali naroda, a ako ne bi željeli bili bi proglašeni rušiteljima ustavnog poredka a svijet bi nam lagano opalio sankcije s obrazloženjem da nema što raditi s budalama koje u najmanju ruku ne poštuju niti svoje zakone.

Inače, svaki čovjek koji je ikada imalo pratio ponašanje ovih koji sada kokodaču ili kukuriču zna da je za njih drug Tito veliki vožd, Gotovina je kriminalac opasnih namjera a Haag pravedan i dobrodošao. Da barem ta jugoekipa hoće već jednom bojkotirati Hrvatsku kao državu, to bi bilo najbolje rješenje za sve. Uvijek sam se pitao čemu tolika kuknjava za Jugoslavijom kad je SR Jugoslavija još do nedavno bila praktično na puškomet i nekretnine tamo su bile razmjerno jeftine.
Najbolje rješenje bi bilo da pojedinci kao ti počnu malo razmišljati prije nego progovore. Iskreno, za tvoje dobro, ali za svačije dobro u HR, pošto ovakve idiotarije i uzrokuju svađe/ratove itd itd.

Iz tog razloga bi bilo idealno kad bi mogli tebi slične sa svih strane (unutar i van RH) poslati na neku planinu da se igrate svojim igricama, a nas ostale pustiti da se pokušamo normalno nositi sa turbulentnim svijetom i problemima koje dosnosi svuda oko nas
__________________
Napravite REGISTAR STRANAČKIH ČLANOVA !!!
Darcuese is offline  
Old 18.11.2011., 12:12   #25
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
U HDZ-u su samo pobenavili, a uz to nam svima vrijeđaju intelekt kada misle da imamo pamćenje gmaza. Oni koji pristanu da se s njima tako igraju, gmižu i dalje...
upravo sam u upisu koji citiras naveo da hdz nije imao izbora nego postovati medjunarodno preuzete obveze vlade prije njih. jedina osoba koja je upucivala na ono sto ce se dogoditi bio je zvonimir separovic koji je prosvjedovao ispred westina sa skupinom pravnika i viktimologa. mediji su mu se smijali, ali eto bio je u pravu jos tada.
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 12:15   #26
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
...da hdz nije postovao medjunarodno preuzetu obvezu....
A da je "HDZ" sam procesuirao ratne zlocine onda niti SDP ne bi morao suradjivat s Haagom.
Mozemo tako u beskonacost o sto bi bilo kad bi bilo.
FileExplorer is offline  
Old 18.11.2011., 12:19   #27
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
A da je "HDZ" sam procesuirao ratne zlocine onda niti SDP ne bi morao suradjivat s Haagom.
Mozemo tako u beskonacost o sto bi bilo kad bi bilo.
jesi li procitao optuznicu protiv gotovine? covjek je optuzen da je u udruzenom zlocinackom pothvatu etnicki cistio srbe iz hrvatske. ako mislis da je hdz trebao pokrenuti takav proces onda mislim da cemo se morati sloziti da jedan od nas ima ozbiljnih problema s logikom - pocevsi od cinjenica, preko dokaza pa do stvarnosti.
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 12:22   #28
Međunarodni porazum je potpiao HDZ-e,ne?

No,najbolje je pročitati što kaže Šeks u svojem intervjuu u Saboru,prije nekih 10-tak godina,neke tvari će onda biti jasnije...
McAucliffe is offline  
Old 18.11.2011., 12:26   #29
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
naravno da ce sdp i hns ignorirati bilo kakvo spominjenje gotovine kad su oni ti koji su zasluzni da su plja i bljesak uopce zavrsili pod ingerencijom haaga - da hdz nije postovao medjunarodno preuzetu obvezu danas bismo sadili banane na lastovu a ostatak drzave bio morao biti prodan kinezima, otprilike u takvoj bi se izolaciji nasao tko god pogazi medunarodni sporazum, a nije veliki igrac.

u hdz to ili sami vise ni ne pamte ili su skroz pobenavili da im sad ti isti koji su odgovorni za progon gotovine drze prodike i skupljaju politicke bodove u naciji koja ocigledno ne pamti summit u zagrebackom westinu.
Izdvajam iz donjeg linka prvu rečenicu. Pitanje za tebe je samo, da li ti:

a) namjerno lažeš
b) ne znaš
c) pamćenje te ne služi baš dobro
d) trabunjaš bez veze

Slodobno zaokružiš jedno od navedenih odgovora, možeš i nadopuniti. Koliko znam odredbe foruma nalažu da se ne laže svjesno, pa ......


19.4.1996. U petak, 19. travnja, Zastupnicki dom Sabora Republike Hrvastke izglasao je Ustavni zakon o suradnji Hrvatske s Medjunarodnim kaznenim sudom u Haagu. Zakon je bez problema dobio potrebnu dvotrecinsku vecinu. Prema najavi, za zakon su glasali svi zastupnici vecinske stranke, Hrvatske demokratske zajednice. Uz podrsku opozicije "haski zakon" dobio je 98 glasova, 13 vise od 85, koliko iznosi dvotrecinska vecina.

http://www.aimpress.ch/dyn/pubs/arch...1-pubs-zag.htm

I jedan zanimljiv intervju sa - Šeksom:

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1306&sec=422
ecobarbarus is offline  
Old 18.11.2011., 12:36   #30
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Izdvajam iz donjeg linka prvu rečenicu. Pitanje za tebe je samo, da li ti:

a) namjerno lažeš
b) ne znaš
c) pamćenje te ne služi baš dobro
d) trabunjaš bez veze
e) govorim istinu
f) vidi pod e)

da, hrvatska je suosnivac icty, kakve to veze ima s prosirenjem jusrisdikcije haaga na bljesak i oluju? ignoriram ovog drugog navijaca kojem sam to vise puta isticao ali tebe jos nisam vidio - koalicija ivice racana je na summitu u zagrebackom westinu dogovorila ovlasti haaga nad nasom kompletnom obranom. danas eto cujemo kako to uopce nije bilo potrebno u slucaju kad gotovinina obrana trazi od suda da trazi dokumente od srbije koji se odnose na oluju i bljesak a odgovor suda je: ne, sud ne voli suverenim drzavama govoriti kaj da rade :-)

tako da gospodo, vrtite pricu koliko vam milo na hdz, male zelene i koga god zelite ali sdp i hns dobro znaju zasto gotovinu ne spominju onoliko koliko bi mogli kad bi hdz stvarno bio krivac za ovo cemu se sada sudi cijeloj hrvatskoj.
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 12:42   #31
Sjetimo se i Račanovog pisma...čovjek je barem pokušavao,HDZ-e je organizirao derneke iako je znao što će biti i lažima obmanjivao narod...

A vidimo svi kako se intevjuu sa Šeksom,kao i činjenica tko je glasao za zakon,izbacuje iz postova kako bi se sa spinom moglo dalje nastaviti...

Prema najavi, za zakon su glasali svi zastupnici vecinske stranke, Hrvatske demokratske zajednice.
McAucliffe is offline  
Old 18.11.2011., 12:43   #32
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jesi li procitao optuznicu protiv gotovine? covjek je optuzen da je u udruzenom zlocinackom pothvatu etnicki cistio srbe iz hrvatske. ako mislis da je hdz trebao pokrenuti takav proces onda mislim da cemo se morati sloziti da jedan od nas ima ozbiljnih problema s logikom - pocevsi od cinjenica, preko dokaza pa do stvarnosti.
Nisi shvatio sto pisem.
Pisem o tome da bi argumentacija Haaga da progoni ljude poput Gotovine bila puno slabija da je HDZ u vrijeme svoje vladavine isao procesuirat ratne zlocine koji su se dogodili. Ona finta da ko fol pokrenu procese i podignu optuznice kod Haaga nije prosla jer znamo koliko je ljudi zaista odsluzilo svoje kazne. Gotovina je kolateralna zrtva promasene HDZove medjuanrodne politike, a najsimptomaticnija epizoda te promasene politike je ona kada se cetnicima prodavao benzin.
FileExplorer is offline  
Old 18.11.2011., 12:45   #33
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
e) govorim istinu
f) vidi pod e)

da, hrvatska je suosnivac icty, kakve to veze ima s prosirenjem jusrisdikcije haaga na bljesak i oluju? ignoriram ovog drugog navijaca kojem sam to vise puta isticao ali tebe jos nisam vidio - koalicija ivice racana je na summitu u zagrebackom westinu dogovorila ovlasti haaga nad nasom kompletnom obranom. danas eto cujemo kako to uopce nije bilo potrebno u slucaju kad gotovinina obrana trazi od suda da trazi dokumente od srbije koji se odnose na oluju i bljesak a odgovor suda je: ne, sud ne voli suverenim drzavama govoriti kaj da rade :-)
Ne govoriš istinu, jer je Ustavni zakon o suradnji sa Haaškim sudom donesen mnogo prije 2000. godine, taj Ustavno zakon je tu jasan i na temelju njega su hrvatski generali (koje je opet, gle vraga - isporučila HDZ-ova vlada sa izrazitim guštom /u slučaju Gotovine/ ili potpuno nezamijćeno i nezainteresirano /u slučaju Ademija/). Vidiš, HDZ se iz tog razloga treba sramiti i pokriti ušima.

I uopće ne navijam za nikoga posebno ne za koaliciju. Već sam na jednom mjestu spomenuo - biti protiv HDZ-a i njegovih lopovština i laže ne znači biti za koaliciju, to samo ljudi koji žive u crno-bijelom svijetu mogu tako shvaćati.
ecobarbarus is offline  
Old 18.11.2011., 12:51   #34
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio sto pisem.
Pisem o tome da bi argumentacija Haaga da progoni ljude poput Gotovine bila puno slabija da je HDZ u vrijeme svoje vladavine isao procesuirat ratne zlocine koji su se dogodili. Ona finta da ko fol pokrenu procese i podignu optuznice kod Haaga nije prosla jer znamo koliko je ljudi zaista odsluzilo svoje kazne. Gotovina je kolateralna zrtva promasene HDZove medjuanrodne politike, a najsimptomaticnija epizoda te promasene politike je ona kada se cetnicima prodavao benzin.
to su gluposti jer haag sudi hrvatskoj, ne gotovini - u optuznicu je cak vraceno prekomjerno granatiranje koje je bilo izbaceno jer je evidentno da grad nije razrusen sto su potvrdili predstavnici un i crvenog kriza koji su isti dan usli u grad. jos jednom, procitaj optuznicu pa onda napisi kako je hrvatska mogla suditi samoj sebi za agresiju na knin i srbe.

@ecobarus
Quote:
Ne govoriš istinu, jer je Ustavni zakon o suradnji sa Haaškim sudom donesen mnogo prije 2000. godine, taj Ustavno zakon je tu jasan i na temelju njega su hrvatski generali (koje je opet, gle vraga - isporučila HDZ-ova vlada sa izrazitim guštom /u slučaju Gotovine/ ili potpuno nezamijćeno i nezainteresirano /u slučaju Ademija/). Vidiš, HDZ se iz tog razloga treba sramiti i pokriti ušima.
ne razumijes napisano? procitaj jos jednom moje upise, ne znam koliko jednostavnije trebam napisati ono sto sam napisao.

Quote:
I uopće ne navijam za nikoga posebno ne za koaliciju. Već sam na jednom mjestu spomenuo - biti protiv HDZ-a i njegovih lopovština i laže ne znači biti za koaliciju, to samo ljudi koji žive u crno-bijelom svijetu mogu tako shvaćati.
to se potpuno slazem, ja tudjmanu i hdz milijun stvari zamjeram ali to ne znaci da gledam crno-bijelo na kompletnu scenu. nema dobrih i losih, ima manjeg i veceg zla trenutno, sto je naravno samo moje misljenje koje ionako ne mogu i necu nametati drugima. to je car demokracije, izadjes na izbore i kasnije kukas ali barem znas da si (ili nisi) dao glas za nesto :-)
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 12:54   #35
Osvježite mi pamčenje, ako se ne varam, Tuđman je amenovao Zakon jer je mislio da će gonit srbe, a na kraju potpisa Zakon protiv samoga sebe. Koga je bolio k"rac kaj su srbi pobegli, i kaj se još nisu vratili, aj d pošteno 90 % Hrvata smatra da su sa razlogom otišli, nitko se nije za njima plakao, niti će ikada. A sad pitajte to isto pitanje očeve izgradnje civilnog društva u Hrvatskoj, radio 101, Pusiće, Puhovskog, Stankovića, Latina i svu ostalu gamad koja mi govori bez kazne već 15 godina da je Hrvatska nastala na zločinu.
402GT is offline  
Old 18.11.2011., 12:55   #36
Veće ili manje zlo?

Hajmo onda jednostavno...

Uporediti koji ljudi su suđeni mimo deklaracije,samo na osnovu HDZ-ovog potpisa ili su ih pokušali optužiti,a koji na osnovu Deklaracije...

Jer,milijun puta rekoh,nije rat samo Oluja i Bljesak...
McAucliffe is offline  
Old 18.11.2011., 12:57   #37
što se svadite, pa rata ko da nije ni bilo, srbi su nam u vladi ko i prije 90te
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 18.11.2011., 13:01   #38
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
I sad se vidi kolko smo debilni narod..Čovjek je osuđen tj. biti če osuđen, a mi bi ga trebali uzdizati u heroja Ma dajte ljudi ako sud kaže da je zločinac onda to i je i gotova priča.. Isto tako smo ljubomorni kad srbi uzdižu svoje heroje a sad se pokazalo da smo isti ko i oni!!
Stvarno je žalosno da netko ovako razmišlja.
Cromanst is offline  
Old 18.11.2011., 13:07   #39
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Stvarno je žalosno da netko ovako razmišlja.
zalosno ali nije neobjasnjivo, pa mediji nas 15 godina bombardiraju kojekakvim udrugama, aktivistima ali i strankama u saboru koje doduse ne prelaze prag ali su cjenjeni jer pljuju po zemlji gdje zive - logicno je da dio ljudi nakon toliko godina krene s pitanjem jesmo li mi mozda sami krivi da su nas srbi napali i zasto sm se zapravo branili kad nam sad sude. tome sigurno ne pomazu u naslovu spomenuti koji koketiraju s povlacenjem tuzbe protiv srbije.
7nationarmy is offline  
Old 18.11.2011., 13:11   #40
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
to su gluposti jer haag sudi hrvatskoj, ne gotovini - u optuznicu je cak vraceno prekomjerno granatiranje koje je bilo izbaceno jer je evidentno da grad nije razrusen sto su potvrdili predstavnici un i crvenog kriza koji su isti dan usli u grad. jos jednom, procitaj optuznicu pa onda napisi kako je hrvatska mogla suditi samoj sebi za agresiju na knin i srbe.
Ne znam zasto se tako tesko razumijemo.
Ja govorim o tome da smatram da te optuznice (koju kao nisam procitao) ne bi niti bilo da je HDZova vlada kaznila pocinitelje ratnih zlocina.
FileExplorer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.