Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 15:40   #121
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Zmago je otvoreno pozivao Srbiju i BIH na akciju protiv nas (čitaj rat), nazvao nas stokom, a mislim da je čak napisao i knjigu gdje nas negira. Slovenski Šešelj.
Je li to onda znači da je cijeli slovenski narod kao Zmago Jelinčić? Ne, normalno da ne. Samo je kod nas popularno vrijeđanje cjelokupnog naroda, omalovažavanje i nazivanje svih primitivcima i zadrtom stokom. Posebno me fascinira to ljevičarsko mišljenje kako su oni jedino inteligentni, pametni, liberalni itd., dok su po prirodi desničar zadrti, neobrazovani kreteni itd. To bi značilo da je i jedna Merkelica neobrazovana i glupa, da je Sarkozy kreten desničarski itd. Posebno je zanimljivo promatranje ''desničara'' putem navijača. No, ondauvijek kod ljevičara u Hrvatskoj dolazimo do pitanja druga Tita, Jugoslavije, samoupravljačkog socijalizma itd. Evo ja kao desničar otvoreno govorim sve najgore o Ustašama. No, hoćete li ikada čuti iz usta ljevičara i jednu pogrdnu riječ o Titu? Da, imao je dobrih stvari. Bio je šarmer i ženskaroš. Bio je na toj poziciji da je iskorištavao i istok i zapad. Ali, kakvi su to argumenti? Opravdava li ga to za teške poslijeratne zločine? Problem toga je što nikada od strane ljevice nećete čuti osudu partizanskih zločina. Mesić je prvi primjer koji očajno pokušava negirati te zločine. Nadalje, taj komunizam koji dans doživljava renesansu kod dijela mladih ljudi opijenih Che Guevarom, Castrom, Mao Tze Dongom i Staljinom se može komotno svrstati u rang nacizma. Zbog tog komunizma je stradalo preko 100 milijuna ljudi. Što u gulazima, klasnoj diskriminiciji, mučenjima, ubojstvima i diktaturi ima romatičnog i simpatičnog? Komunistički simpatizeri nemaju nikakvog moralnog prava ikome govoriti o bilo čemu. Cijeli svijet je osudio zločine nacizma i broj onih koji negiraju holokaust je minoran. I naravno da hvala Bogu što je propao. Ali, što je sa komunističkim zločinima?
Zašto ovo pišem? Zato da bi vidjeli kako razmišlja danas ''liberalna i moderna'' ljevica u Hrvatskoj. Evo danas je Opačićka ponosno rekla kako joj je Tito jedan od najboljih Hrvata. To je razmišljanje buduće potpredsjednice hrvatske vlade. Nije teško zaključiti što tek misle ostali (Pusićka prva).
Glavni prioritet vanjske politike će biti Srbija. Pametnom dosta.
Nemojte se onda čuditi ako jednog dana dođe do vala nacionalizma u Hrvatskoj. Nikome to nije u interesu. Ali, bojim se kako će ovi početi previše iritirati narod sa svojim regionima.


Tako rijetko u bespućima foruma pročitam kako netko ovako razmišlja...
Potpisujem cijeli post,a u onom prethodnom me se posebno dojmila rečenica da će desnica doći na vlast čim se ujedini ili oformi.
No,je tek mislim da se to neće nikada dogoditi.
Nažalost.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 07:40   #122
U Hrvatskoj nije dosad bilo desnice kao autentičnog pokreta ili političke stranke. Jasno to se odnosi i na ljevicu. Do profiliranja će još mnogo
proći vremena. Ovo što imamo na sceni su postkomunističke stranke koje sebe lažno predstavljaju kao desni centar ili lijevi centar, a radi se
o nastavku vlasti onih koji su dotukli onaj prošli sistem. Ono malo desničara u i oko HSP-a,HKD-a i ostalih bili što namjerno razbijeni, što su se
sami pokopali, što nisu znali tko će ih pokopati i što i dan danas ne znaju da nasuprot sebe imaju moćan poskomunistički režim sa svim
državnim službama.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."

Zadnje uređivanje Fantom47 : 17.12.2011. at 07:41. Reason: ispravak
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.