Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2015., 15:39   #1
E TRADE

Dali je moguće trgovati preko etrade.com iz hrvatske? Kako bi bilo sa prijavom dohotka?
Phelippe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 08:15   #2
Ne. Moraš biti državljanin USA da bi otvorio račun kod njih.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 04:03   #3
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Ne. Moraš biti državljanin USA da bi otvorio račun kod njih.
Ne moraš. Otvorio sam račun, sad bih morao uplatiti, ali nisam siguran što sa dobiti, porezom itd?
Phelippe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 07:48   #4
Onda su to promijenili. Prije 2 godine nisu primali nikoga iz Hrvatske.

Ne razumijem što te muči. Imaš sve objašnjeno. Kod nas se na kraju 2016, to jest do 1.2. 2017 prijavi godišnji dobitak, ako si ga ostvario i na to se onda plati porez na kapitalnu dobit. 12% plus prirez.
Dividende isto prijavljuješ, bez obzira što ti se odmah u USA naplati 30% poreza, jer s njima nemamo ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. I to je to.

Broker ti šalje na mail svaki dan kada si nešto kupovao ili prodavao izvješća. Isto dobiješ i mjesečno i godišnje izvješće.

P.S. Ako ćeš aktivno trgovati, pogledaj druge brokere i usporedi koliko se plaćaju naknade. Usporedi koliko bi plaćao kod Etrade i koliko kod Interactive Brokers. Možda ti ne izgleda prevelika razlika, ali ako aktivno trguješ, obavezno otvori račun kod Interactive Brokersa.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 07:50   #5
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Onda su to promijenili. Prije 2 godine nisu primali nikoga iz Hrvatske.

Ne razumijem što te muči. Imaš sve objašnjeno. Kod nas se na kraju 2016, to jest do 1.2. 2017 prijavi godišnji dobitak, ako si ga ostvario i na to se onda plati porez na kapitalnu dobit. 12% plus prirez.
Dividende isto prijavljuješ, bez obzira što ti se odmah u USA naplati 30% poreza, jer s njima nemamo ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. I to je to.

Broker ti šalje na mail svaki dan kada si nešto kupovao ili prodavao izvješća. Isto dobiješ i mjesečno i godišnje izvješće.

P.S. Ako ćeš aktivno trgovati, pogledaj druge brokere i usporedi koliko se plaćaju naknade. Usporedi koliko bi plaćao kod Etrade i koliko kod Interactive Brokers. Možda ti ne izgleda prevelika razlika, ali ako aktivno trguješ, obavezno otvori račun kod Interactive Brokersa.
BozaPub hvala, upravo me to zanimalo. Posto sam pocetnik, i napravio si neku strategiju za pennystockse koju sam probavao na demo accountu neko vrijeme, razmisljam izmedu Ameritrade i etrade.
Phelippe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 19:12   #6
Etrade i TDAmeritrade su jednako skupi. 10$ po transakciji.

Ako si početnik, budi što dalje od penny stocka. 99.99% imaš šansu da ćeš sve izgubiti. To je uglavnom pump i dump shema. Samo mi nemoj reći da si vidio nešto od Tim Sykesa ili sličnih?

Kreni s dionicama iz Dow Jones indeksa. Imaš manji rizik za izgubiti.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 17:48   #7
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Etrade i TDAmeritrade su jednako skupi. 10$ po transakciji.

Ako si početnik, budi što dalje od penny stocka. 99.99% imaš šansu da ćeš sve izgubiti. To je uglavnom pump i dump shema. Samo mi nemoj reći da si vidio nešto od Tim Sykesa ili sličnih?

Kreni s dionicama iz Dow Jones indeksa. Imaš manji rizik za izgubiti.
Pratio sam Tim Sykesa davno. Hvala na savjetima
Phelippe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:20   #8
Izgleda da opet primaju klijente iz inozemstva, to je dobra stvar. Nadam se da će to ubrzo napraviti i tdameritrade (thinkorswim) jer mi je njihova platforma najbolja.

https://content.etrade.com/etrade/es...ional_Info.pdf

Jesi li im poslao poštom ispunjenu i potpisanu aplikaciju za otvaranje računa, kopiju putovnice, ispunjeni W-8BEN itd?


ps. idem poslat mail thinkorswimu, iako ako su promijenili pravila trgovanja mogli su mi javit kao još uvijek aktivnom klijentu. Javili su mi da više ne smijem kupovat dionice jer ne posluju s klijentima iz Hrvatske, ali naravno mogu prodat dionice koje imam, bez roka i sl.

Zadnje uređivanje Guud : 05.01.2016. at 22:31.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 20:40   #9
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Onda su to promijenili. Prije 2 godine nisu primali nikoga iz Hrvatske.

Ne razumijem što te muči. Imaš sve objašnjeno. Kod nas se na kraju 2016, to jest do 1.2. 2017 prijavi godišnji dobitak, ako si ga ostvario i na to se onda plati porez na kapitalnu dobit. 12% plus prirez.
Dividende isto prijavljuješ, bez obzira što ti se odmah u USA naplati 30% poreza, jer s njima nemamo ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. I to je to.

Broker ti šalje na mail svaki dan kada si nešto kupovao ili prodavao izvješća. Isto dobiješ i mjesečno i godišnje izvješće.

P.S. Ako ćeš aktivno trgovati, pogledaj druge brokere i usporedi koliko se plaćaju naknade. Usporedi koliko bi plaćao kod Etrade i koliko kod Interactive Brokers. Možda ti ne izgleda prevelika razlika, ali ako aktivno trguješ, obavezno otvori račun kod Interactive Brokersa.
Šta je sa kapitalnim gubitkom iz inozemstva,valjda se i to može prijaviti i priznati.
Šta nije porez na dividende 15%?Uz nekoliko ADR izuzetaka.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:02   #10
TD Ameritrade i dalje ne prima klijente iz Hr. Idem poslati e-mail E-tradeu jer mi se čini da je ista stvar kao i s td ameritrade. Aplikacija nije podešena da automatski odbije klijente iz Hr već se možeš registrirati, ali kad odlučiš trgovati (prije toga jasno uplatiš novac), jave ti da to nije moguće.

Btw., kad se već spominje porez,

https://www.tdameritrade.com/retail-...df/TDA2689.pdf

Što mi upisujemo pod Part III? Tj. da li se potpisujemo?

Ili samo ispunjamo Part I, stavke 1., 2., 3., 7. i 8., te se potpisujemo samo na dnu stranice u onoj kućici Affidavit of Unchanged Status, Part II. i III. u potpunosti preskačemo (i dio gdje piše "Sign Here")? Kao i stavke 5. i 6. u Part I. te stavku 4. ako je ista adresa.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 23:44   #11
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Šta je sa kapitalnim gubitkom iz inozemstva,valjda se i to može prijaviti i priznati.
Šta nije porez na dividende 15%?Uz nekoliko ADR izuzetaka.
Tocno da je porez na dividende 15% ali na prihod ostvaren izvan USA se ne placa porez tako da se na neke dionice placa manje
crnmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 16:26   #12
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Ne. Moraš biti državljanin USA da bi otvorio račun kod njih.

Nemoras biti citizen ,moze biti i resident ,ali moras imat valid ss#.
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.