Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 16:19   #1
Policistični jajnici i trudnoća

utvrđeni su mi policistični jajnici, iako još čekam rezultate krvnih pretraga, dobila sam dabroston 2x dnevno sljedećih 3 do 6 mjeseci. kako prepoznati plodne dane kod policističnih jajnika- iako pretpostavljam da će se uz dabroston normalizirati i biti nekakvih znakova (cervikalna sluz pojačana, bol..)ili jednostavno da budemo poput zečića?
RUTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 16:43   #2
opusteni sex sto vise
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:14   #3
Lightbulb

Quote:
magic blue kaže:
opusteni sex sto vise
joj curke, puno vam hvala. ja sam već prešla kod babe vraćare na lagani mix biljnih trava, pa saznaš štošta. za sada uz dabroston pijem čaj od stolisnika, i već sam se udebljala 3 kile jer inače imam 50 kg. ali ne mogu jedino prepoznati ovulaciju, probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija. možda da sačekam mjesec dana da počinje mix djelovati, jer dabroston pijem tek 10 dana.
RUTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:23   #4
Quote:
RUTA kaže:
joj curke, puno vam hvala. ja sam već prešla kod babe vraćare na lagani mix biljnih trava, pa saznaš štošta. za sada uz dabroston pijem čaj od stolisnika, i već sam se udebljala 3 kile jer inače imam 50 kg. ali ne mogu jedino prepoznati ovulaciju, probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija. možda da sačekam mjesec dana da počinje mix djelovati, jer dabroston pijem tek 10 dana.
Ja ti preporucam Mayby Baby jer je precizan ...... ja sam se pomocu njega stitila godinu i pol tj. on mi je bio nesto kao kontracepcija i sve je pokazivao tocno cak i polodne dane kad sam zatrudnila
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:43   #5
Ja isto imam problema sa "prepoznavanjem" ovulacije, ali sam tome uspješno doskočila Lh testovima ( sa sigurnošću ti pokaže kada je vrijeme). Preko neta su jeftiniji.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:18   #6
Quote:
ema1 kaže:
Ja isto imam problema sa "prepoznavanjem" ovulacije, ali sam tome uspješno doskočila Lh testovima ( sa sigurnošću ti pokaže kada je vrijeme). Preko neta su jeftiniji.
hvala, razmišljala sam i o tome, i o maybe- baby, pa zapravo neznam što je bolje ? koja web stranica je za LH TESTOVE?
RUTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:48   #7
Quote:
RUTA kaže:
probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija.
dabroston ti podize temperaturu, tako da ne znam koliko ti ima smisla mjerit bazalnu temp.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 10:18   #8
ja isto imam policistične jajnike i kada smo htjeli bebicu ustanovilo se da nemam ovulaciju i morala sam uz dabroston piti i klomifen, čak 5 kom dnevno, 5 dana. pratili smo ovulaciju i iz 3 pokušaja je uspjelo!
i još nešto, morala bi napraviti one briseve, papu i sve to, već je bila jedna tema o tome, pa malo pogledaj.
želim ti puno sreće
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:44   #9
Ma ne brini ja uz PCOS zatrudnila a da nisam ni znala...samo su mi sike počele bujati i ono oplaaa...bebaa...moj savjet ti je ..ako imaš viška kila skini bar 10% jer s tim stabiliziraš hormone i vratiti je ovulacija i bit će sve OK...ja sam skinula 7 kg za tjedan dana uz SOUTH BEACH dijetu i ostala trudna za mj dana.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:04   #10
Quote:
moja volja kaže:
Ma ne brini ja uz PCOS zatrudnila a da nisam ni znala...samo su mi sike počele bujati i ono oplaaa...bebaa...moj savjet ti je ..ako imaš viška kila skini bar 10% jer s tim stabiliziraš hormone i vratiti je ovulacija i bit će sve OK...ja sam skinula 7 kg za tjedan dana uz SOUTH BEACH dijetu i ostala trudna za mj dana.
ma koja je sad pa to
ustvari idem otvorit novi topic o dijetama da tu ne spamamo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:01   #11
Evo, i ja te mogu utjesiti jednom pricom.
Moja frendica ima policisticne jajnike i...ma da skratim - ista prica kao ti. Predvidjali su da ce tesko i imati djecu.
Medjutim, zatrudnila je dvaput bez ikakve frke i ima dvoje divne djecice. Doduse, mislim da se oni nisu pretjerano zamarali proracunima, nego su oba puta potrefili u opustenom raspolozenju. Ali, ocito je da to ipak nije nepremostivi problem. Samo vi delajte i zelim vam puno srece
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 11:04   #12
curke drage, pošto je ova tema o pcos-u i trudnoći, htjedoh reći da imam 15 tableta klomifena od 50 mg koje bi rado poklonila nekoj koja ih mora trošiti. nisu baš jeftine, a meni su ostale od moje stimulacije ovulacije i vjerujem da mi ove godine više neće trebati, a rok trajanja im je do 10/2007. ako nekoj treba javite se na pm.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 16:07   #13
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
curke drage, pošto je ova tema o pcos-u i trudnoći, htjedoh reći da imam 15 tableta klomifena od 50 mg koje bi rado poklonila nekoj koja ih mora trošiti. nisu baš jeftine, a meni su ostale od moje stimulacije ovulacije i vjerujem da mi ove godine više neće trebati, a rok trajanja im je do 10/2007. ako nekoj treba javite se na pm.
meni je moja gin poručila: da ako do 6 mjeseca ne ostanem trudna, da će mi prepisati nešto za ovulaciju- što je zvućalo poput klomifena! pa ja ti se svakako javim ukoliko mi bude zatrebalo upravo to. a..... tebi su pomogle? koliko dugo si ih pila?
RUTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 17:31   #14
Quote:
RUTA kaže: Pogledaj post
meni je moja gin poručila: da ako do 6 mjeseca ne ostanem trudna, da će mi prepisati nešto za ovulaciju- što je zvućalo poput klomifena! pa ja ti se svakako javim ukoliko mi bude zatrebalo upravo to. a..... tebi su pomogle? koliko dugo si ih pila?
nema problema!
meni su pomogle, evo još 6 tjedana i dobit ćemo bebača
pila sam ih mislim 3 ciklusa, počeli smo sa 3, pa 4 i uspjeli sa 5 tableta dnevno kroz 5 dana
neka ti obavezno uzme briseve i papu
i naravno želim ti da nam se i ti uskoro pridružiš u klubu trudnica
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:26   #15
razmišljam o trudnoći...

Drage cure, prvi put sam počela razmišljati o trudnoći....

Zapravo moj problem su policistični jajnici. Nedavno sam prestala piti tablete i imala sam 1 mengu u 3 mjeseca. Nekako razmišljam bolje je što prije krenuti. Ginekolog kaže da ne bi trebala imati problema, da postoji terapija koja izaziva ovulaciju i sl.,ali svejedno pomalo me strah. Ovaj tjeda idem kod ginekologa da sve dogovorim.

Molim Vas, ako ima među vama koja trudnica s policističnim jajnicima da podijeli svoja iskustva.

Hvala.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:29   #16
Draga,želim ti da što prije vidiš + i da sve bude ok.
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:41   #17
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Drage cure, prvi put sam počela razmišljati o trudnoći....

Zapravo moj problem su policistični jajnici. Nedavno sam prestala piti tablete i imala sam 1 mengu u 3 mjeseca. Nekako razmišljam bolje je što prije krenuti. Ginekolog kaže da ne bi trebala imati problema, da postoji terapija koja izaziva ovulaciju i sl.,ali svejedno pomalo me strah. Ovaj tjeda idem kod ginekologa da sve dogovorim.

Molim Vas, ako ima među vama koja trudnica s policističnim jajnicima da podijeli svoja iskustva.

Hvala.
policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:09   #18
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko
Slicni slucaj... PCO, pa onda jos i cin3, cis i konizacija...
Medjutim, onda sam odselila van sa mm i radila tamo... bila dosta zadovoljna zivotom, placom itd i polagano su mi se ciklusi regulirali, a nakon sto sam se nakon godinu i pol vratila doma postali su uredni 'ko svicarski sat. Nedavno smo mm i ja odlucili probati napraviti bebu, mislili moglo bi biti problema i uspjeli u te 2 noci napravit nase malo zlato...
Samo hrabro i prvo probaj rascistit u glavi... odmaknut stres i ako ima nekih stvari za koje se krivis u zivotu... rijesi to...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:06   #19
ja mislim da danas ginekolozi olako postavljaju dijagnozu policističnih jajnika. meni je jako poznata dr u svojoj poliklinici postavila ovu dijagnozu. međutim, kad sam otišla na vuk vrhovac (zbog liječenja neplodnosti) tamo isto tako poznati dr nije vidio ništa policistično. a poslije ni njegov kolega.
drugo mišljenje nije naodmet a isto tako se preporuča "seljačka zabava" radi postizanja željenog rezultata (bebe)
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:42   #20
ja sam bila kod više ginekologa i sigurno imam policistične jajnike već jako, jako dugo.

Nedavno sam čula slučaj da je cura ostala trudna, ima policistične jajnike i mengu samo 2 puta godišnje. Da bar i ja budem te sreće!
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.