Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2010., 23:31   #41
Ja vec evo 10 dana rucam samo a poslje gledam da nejedem nista pretjerano,gricnem koji stapic i coksu smazem i eto 4 cm u struku i 3 u bedrima je izgubljeno
Tako cu nastavit dok nenadjem tu hrv kuharicu u zoni a onda cu pocet to....al i ovako mi dobro ide
Sutra cu te zonirane muffine pravit
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:46   #42
I da jesen,trebali bi i ovdje pisat sta se jede i kako i koliko......
Kad vidim onu UN dijetu koliko je zastupljena i koliko pisu po njoj a to nikakva dijeta nije....radije bi bila na gladovanju neg onaj rezim trpila....da se onesvjestis...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:04   #43
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
helou... samo u kuharici ti nije čokoladni... ali ja ti koristim proteinski napitak od čokolade od dm pa ti ispadne čokoladni

ovo je original recept iz knjige i kaže da je za 8 muffina ja ti imam srednje kalupe i meni je ispalo 12 komada jer ja nikad ne punim do kraja tako da ti vidi..

2/3 šalice zobenog ili raženog brašna(80g ili 100g)
6 žlica proteinskog praha (ti po želji, ja stavljam kako sam ti gore napisala iako se smatra da on nije po ps-u.. tu definitvno malo varam:-))
2 jaja
1 žličica praška za pecivo
malo cimeta
malo soli
2/3 šalice vode
1 žlica maslinovog ulja
1 žlica fruktoze
4 žlice grožđica (60 grama)
aroma vanilije (ne piše koliko... ja nisam stavljala previše)
24 kapi stevije, po ukusu (ja nemam steviju pa sam stavila još malo fruktoze i probala smjesu da li mi je dovoljno slatka)

sve se dobro izmješa u kalupe..oni se prije toga naulje i pobrašne... meni se svejedno sve zaljepilo pa stavljam u kalupiće od dm-a... 200 komada za 10 kn.

evo to ti je original recept

pozdrav!
Hvala!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:09   #44
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja vec evo 10 dana rucam samo a poslje gledam da nejedem nista pretjerano,gricnem koji stapic i coksu smazem i eto 4 cm u struku i 3 u bedrima je izgubljeno
Tako cu nastavit dok nenadjem tu hrv kuharicu u zoni a onda cu pocet to....al i ovako mi dobro ide
Sutra cu te zonirane muffine pravit
Ja ih ne mogu radit sutra jer nemam doma proteine. Pa ću morat čekat do ponedjeljka.
A ovu kuharicu možeš naći u Algoritmu. Bar ih je prije bilo. Imali su sve knjige o zoni. A imaš i dosta recepata, tablica i savjeta na netu.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:20   #45
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
I da jesen,trebali bi i ovdje pisat sta se jede i kako i koliko......
Kad vidim onu UN dijetu koliko je zastupljena i koliko pisu po njoj a to nikakva dijeta nije....radije bi bila na gladovanju neg onaj rezim trpila....da se onesvjestis...
Evo, ja sam danas bila u zoni, ali ne mogu sad napisat što sam sve jela...Ne sjećam se.
Uglavnom, zadovoljna sam današnjim udjelom povrća. Jela sam ga više, nego inače.
A o UN dijeti imam isto mišljenje. Grozno! Kako netko može biti tri mjeseca na njoj?! Navodno, toliko treba. A Atkinsova mi izgleda još nezdravije.
Nijedno od toga ne bih mogla. Jednostavno, osjećam odbojnost.
Najbolje je kaj su obje na vrhu pdf-a koji se zove Hrana i zdravlje.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 10:10   #46
Da vidla sam knjige bas u Algoritmu,al nevido tu hrvatsku....moracu bolje potrazit a ako ne nadjem pitacu cure sto rade tamo da mi nabave....
Ja sam bila na UN dijeti dvaput po 5-6 dana i toliko sam se lose osjecala i bila gladna da je to bilo grozno i za neizdrzat.Sva sam si jadna bila.
Al za tih 5-6 dana sam izgubila 2-3 kg
Pa bolje mi je sad kad nejedem nist iza rucka,bolje se osjecam i imam energije,....

Hvala ti nicole2007
Cim krenem na ovo ja cu probat pisat.Ako ne onda barem se javljat da budemo podrska jedna drugoj....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 11:10   #47
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja vec evo 10 dana rucam samo a poslje gledam da nejedem nista pretjerano,gricnem koji stapic i coksu smazem i eto 4 cm u struku i 3 u bedrima je izgubljeno
Tako cu nastavit dok nenadjem tu hrv kuharicu u zoni a onda cu pocet to....al i ovako mi dobro ide
Sutra cu te zonirane muffine pravit
Mafrice super za rezultate ali bilo bi bolje da ipak jedeš drugačije...osim ako stvarno nisi gladna onda svaka čast... ali po Zoni jedeš više manjih obroka dnevno održavajući razinu inzulina stalno u ravnoteži... to je izuzetno važno....

Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Da vidla sam knjige bas u Algoritmu,al nevido tu hrvatsku....moracu bolje potrazit a ako ne nadjem pitacu cure sto rade tamo da mi nabave....
Ja sam bila na UN dijeti dvaput po 5-6 dana i toliko sam se lose osjecala i bila gladna da je to bilo grozno i za neizdrzat.Sva sam si jadna bila.
Al za tih 5-6 dana sam izgubila 2-3 kg
Pa bolje mi je sad kad nejedem nist iza rucka,bolje se osjecam i imam energije,....

Hvala ti nicole2007
Cim krenem na ovo ja cu probat pisat.Ako ne onda barem se javljat da budemo podrska jedna drugoj....
ja sam si kuharicu jučer kupila u Kauflandu... ne znam je li ima u Šibeniku? znam da imaju Plodine.. a ako ne ovi u Algoritmu ti naruče....u Kauflandu je bila 65 kn tako da sam napokon susjedi vratila njezinu
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 11:14   #48
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam danas bila u zoni, ali ne mogu sad napisat što sam sve jela...Ne sjećam se.
Uglavnom, zadovoljna sam današnjim udjelom povrća. Jela sam ga više, nego inače.
A o UN dijeti imam isto mišljenje. Grozno! Kako netko može biti tri mjeseca na njoj?! Navodno, toliko treba. A Atkinsova mi izgleda još nezdravije.
Nijedno od toga ne bih mogla. Jednostavno, osjećam odbojnost.
Najbolje je kaj su obje na vrhu pdf-a koji se zove Hrana i zdravlje.
a ne znam... ja sam pročitala načela UN dijete i Montignaca i nije mi bilo baš za mene.. ovo mi puno više paše... ali naravno svakome po svom guštu
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 11:38   #49
evo da prijavim svoje današnje planove za hranu

D: isti kao jučer
R: pečena teletina s krumpirima (ja dozvoljenu dozu po dr.Gredelj) i zelena salata, ovo zbog muža radim jer on obožava krumpire...
Međuobrok: jogurt
V: ne znam još... možda muffini.. peći ću ih popodne... to mi je super međuobrok za na posao a muž ih isto voli pa će to njemu sutra biti doručak..
kasni večernji međuobrok: mlijeko i badema (to mi super paše)

Napisati ću što mislim i sutra ako se ne stignem javiti:

D: zobena kaša, s proteinskim prahom,bademom i malo grožđica
R: 100 g purećeg odreska... ima super recept u kuharici... ispeće se veća količina u pečnici podijeli na porcije i zamrzne... pre pre fino! uz to će ići male rajčice i jedan integralni dvopek i vjerojatno mala jabuka
Međuobrok: jedan muffin koji ću ispeći
V: mislim da će biti mljeveno meso i integralna tjestenina (dozvoljena količina po knjizi) sa malo parmezana i zelenom salatom
kasni večernji: ili muffin ili mlijeko i bademi

moj muž samnom jede jedan obrok (tjednom večera, vikendom ručak) pa u principu prilagodim sve njemu a ja sebi jedem da bude po zoni

pusa cure!
__________________
Malička 24.10.2011

Zadnje uređivanje Jesen82 : 07.02.2010. at 11:47.
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 12:35   #50
Cure,evo i mene,i ja sam za to da se ova tema digne,i pridruzujem se pisanju.
Znam da je knijga "hrvatska kuharica u zoni " bilo kupit u Algoritmu...
Moram jos i ovo rec,moja svekrva je dijabeticar,i diabetolog joj je preporucio da se hrani po ovom principu prehrane,sto njoj nije uspijevalo pa je sad na vecoj kolicini inzulina
Evo moj jelovnik jucer
Dahuljice,mlijeko i sjeckani bajami,
M:mufin
R:lazanje po zoni (neznam da li ima recept u knjizi)
V:zelena salata,hrenovka pileca (nisam imala inspiracije)
M:casa mlijeka i tri bajama
Danas D svjeza razena brötchna,pileca sunka i malo svjezeg sira
M mufin
R pecena teletina i krompir,(krompir zbog muza) ali malo i meni i njemu
Vecera idemo kod prijatelja pa neznam sta ce bit,ali pokust cu bit disciplinirana
i pred spavanje mlijeko,to mi nekako naj bolje odgovara.
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:32   #51
Znam da nije bas dobro ovo moje al jedino tako mogu funkcionirat.
Prvih 5 dana bila sam gladna a vise nisam,mogu izdrzat bez problema ....popijem kavu,kapucino,uzmem koji stapic al nista pretjerano.
Sutra odo do Algoritma kupit knjigu..
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 21:39   #52
danas nikome niti traga

imam ispravku: danas za ručak je bila teletina od jučer a sutra će biti puretina koju sam ispekla danas...

danas sam napravila manje više uzonirane lazanje koje ću sutra ispeći kad dođemo sa posla... za čas

evo ako se nekome dopadne meni je super praktično...

kupila sam domaće kore za lazanje (svježe) na placu... kupim više pa zamrznem... mogu trajati tako po 3 mjeseca... te su mi apsolutno najbolje.. za cure iz Zagreba preopručam na Dolcu da ih kupe... jedan paket je 12 kn.. mislilm da je unutra preko 15 kora (nemojte me ubiti ako sam fulala)

dakle... pošto nema nutritivne tablice ja sam lijepo izvagala jednu koru i ona je nekih 18, 19 grama... kore se ne kuhaju prethodno nego samo ispeku...

tako da sam ja izračunala da mogu pojesti 3 takve.. to mi je 3U...ja vam na nju onda stavim mesa .. nekih 30g sira ukupno i zamotam.. tako ih stavljam u malo nauljenu vatostralnu posudu...

dakle 3 kore (oko 54g) ... 3U (nije na gram po knjizi..tamo je 45g 3U ako ja dobro čitam, par grama sam preko ali ne vjerujem da će nas to ubiti)
80g mljevenog mesa.( po knjizi) ja sam stavila 100g jer idem na pilates predvečer pa budem gladna..2P (rasporedite po te tri kore)
30g polutvrdog ribanog sira..1P (isto rasporedite)
3M mi je maslinovo ulje kojim sam nauljila vatrostalnu posudu

znači svaku koru rolate posebno(kao kanelon)

meni je ovako super.. e sad ako vam se svidi.. probajte

meni idu 3 kore... mužu 4... ovako sam manje više radila i prije...samo sad nema bešamela
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:04   #53
Kupila sam knjigu veceras!Joj ja nis nekontam
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:05   #54
A valjal zona za zaposlene?
sta tu ima?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:49   #55
Mafri,skontat ces,nebrini samo polako
Evo mene danas
D rendana jabuka s cimetom,svjezi sir 3 zlice mljevenih bad4ema
R integralna tjestenina s telecim umakom (tjestenine sam malo vise pojela)
M jogurt
V integ.tjestenina sa tunom i mozzarellom
M casa toplog mlijeka
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:31   #56
helou ribice hvala ti na mejlu

danas

D zobena kaša

R pečena puretina i grah salata, jedan integralni dvopek, nadopunila sa jednom narančom

M malo badema (zaboravila sam jogurt)

V pileći file sa gljivama u umaku od vrhnja i špinat ( pojela sam manje nego smijem jer mislim još jesti juhu... jako sam prehlađena i baš mi paše)

M biti će vjerojatno ništa ili malo mlijeka pošto ću jesti juhicu

jučer

D zobena kaša

R panceta (jes znam, nije baš dobro) integralni dvopek, male rajčice, posni sir

M jogurt

V teletina na grill tavi i rizi bizi (s više graška)

M juha jer mi se toliko jela pošto me totalno muči prehlada
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 09:35   #57
Ja nemogu nac glukozu
Diste kupile glukozu?U dm-u je nema....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:19   #58
Jesen nema na cem...drago mi je da mogu pomoc...

Mafri,ja ne koristim glukozu,samo steviju.

Evo moj danasnji jelovnik:

Dorucak: pahuljice zobene mlijeko i sjeckani bajami

rucak: orada sa gril tave (ovdje je bilo malo vise proteine ,ali ja obozavam ribu,i jednostavno nemogu odolit)

Meduobrok: krafna

Veceraalata od integralne tjestenine,tunjevine,mozzarelle

i pred spavanje casa mlijeka
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:13   #59
ola curice!

D zobena kaša, bademi, proteinski prah

R posni sir, integralni dvopek, malo pancete, jedna naranča

M jogurt sa 0,05% mliječne masti

V čevapi iz Rubelja i pola zdjele zelene salata (totalno su mi se jeli i morala sam)

sad malo čipsa (pola vrećice)... i to sam morala

ajde recite da nisam prestrašna...bar sam priznala grijehe:-) malo sam prekrdašila danas prvi put nakon 3 tjedna... sutra se vraćam u zonu
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:51   #60
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja nemogu nac glukozu
Diste kupile glukozu?U dm-u je nema....
ma to ti je isto kao i voćni šećer.ima u dm-u. ima ona skuplja varijanta (žuta kutija oko 30 kn) i jeftinija (plava kutija - oko 11 kn).
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.