Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2004., 03:09   #1
trajno otklanjanje dlaka kao jedino rjesenje

...nisam uopce u tim vodama,odmosno nemam blage veze kakvi sve danas postoje nacini da se otklone dlake,u ovom slucaju bikini zone.

stvari stoje ovako

moja sestra godinama (3-4)muku muci s uraslim dlakama....al to nije bezazleno urastanje,nego citav upalni proces koji joj stvori na preponama kvrgu velicine djecje sake...onemoguci joj hod,temp,bolovi...i gotovo svako drugi mjesec ide na hitnu da joj otvaraju izraslinu,vade gnjoj,dreniraju...itd.

I nakon 15 dana sve ispocetka,mali pristic,pa veci,pa...

obisla je sve bolje dermatologe u Splitu,trenutno je lijeci jedna ginekologica...al bez uspjeha.

Danas joj je rekla da joj prijeti sepsa ako ne rjesi ovaj problem,a kako da ga rijesi nezna joj reci ni uraditi naposljetku.


Da ne pricam o toni popijenih antibiotika,sve je pokusala,biljnim melemima,pa nesjecam se sve cega

Pade mi na pamet da trajno otkloni dlake,ono da ih nema definitivno i da nikad ne niknu,znaci s korjjenom..

postoji li nesto tako i sto?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 05:00   #2
Wink

Jedna sto radi sa mnom je upravo u procesu permanentnog uklanjanja dlacica. To je procedura laserom. Najmanje 6 procedura, svaka $500 (noge i prepone).
Kazu da je bezbolno, ali nju fakat boli, osobito prepone (kao da je izgorila na suncu je osijecaj).
Najbolji rezultati se postizu na svijetloj kozi sa tamnim dlakama, zato kaj laser bolje pika tamni korijen.
Pitaj dermatologa, oni bi trebali znati tko to radi u HR. I tvoja sestra ne mora raditi cijele noge, moze samo prepone, onda je jeftinije.
A mozda joj i osiguranje plati, kad je vec ozbiljan zdravstveni problem u pitanju. Zelim joj sve najbolje.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 09:56   #3
nije toliko vezano za problem urastanja dlačica, ali znam slučaj cure koja je imala cijeli život problema sa čirevima na preponama. bolni, veliki čirevi koji su joj zaista jako smetali. jedna dermatologica joj je utvrdila da su uzrok KRAJNICI moguće, jer žarišta su uvijek negdje gdje se ne nadaš. uglavnom, cura je izvadila krajnike i danas je sve u redu. ne znam, ako je sve probala, ne škodi da napravi bris grla ili sl. možda ima neku "kok" bakteriju koja utječe upravo na njen problem....

za kožne probleme bilo koje vrste često su "zaslužni" loši zubi, krajnici, jajnici ili problemi sa želucem. znam, imam s tim iskustva.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 11:52   #4
Navodno postoji u FIT-u neko svjetlo koje trejno uklanja dlacice. Nije laser, nego neko svjetlo kojime se osvjetli područje obraslo dlacicama. Navodno da dlačice same iospadaju kad narastu. Novi doseg tehnike. NARAVNO, košta ko Sv. Petra kajgana.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 15:46   #5
Quote:
LadyInRed kaže:
nije toliko vezano za problem urastanja dlačica, ali znam slučaj cure koja je imala cijeli život problema sa čirevima na preponama. bolni, veliki čirevi koji su joj zaista jako smetali. jedna dermatologica joj je utvrdila da su uzrok KRAJNICI moguće, jer žarišta su uvijek negdje gdje se ne nadaš. uglavnom, cura je izvadila krajnike i danas je sve u redu. ne znam, ako je sve probala, ne škodi da napravi bris grla ili sl. možda ima neku "kok" bakteriju koja utječe upravo na njen problem....

za kožne probleme bilo koje vrste često su "zaslužni" loši zubi, krajnici, jajnici ili problemi sa želucem. znam, imam s tim iskustva.
vrlo moguce.

al zamisli toliko godina se vuce po doktorima pa da je nitko ne uputi na neke pretrage.

a ovo sa krajnicima,nju nikad ne bole...ima li to kakve veze?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 16:16   #6
Quote:
Samantha kaže:
vrlo moguce.

al zamisli toliko godina se vuce po doktorima pa da je nitko ne uputi na neke pretrage.

a ovo sa krajnicima,nju nikad ne bole...ima li to kakve veze?
jednako je bilo sa curom o kojoj sam pisala. godinama mučenje i nekakvi antibiotici (čak i Sumamed )dok jedna doktorica nije u 5 min. skužila o čemu se radi.

ja tragam za doktorom koji će dijagnosticirati što aktivira bakteriju koja onda uzrokuje prištiće kod mene, već 13 godina. ni jedan nije uspio.

mislim da nema veze što je krajnici ne bole. ja ih npr. imam, mene ne bole, ali sam sklona anginama. za to su oni zaslužni.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 16:22   #7
S obzirom da su baš u području prepona limfni čvorovi (znam po tome što se tu pipa kada se sumnja na neke limfne bolesti, leukemiju,...) jasno mi je zašto je i meni to područje uvijek prilično osjetljivo, pa se i ja borim svakodnevno da ne izazovem neku jaču upalu.

Ako se radi samo o malim upalicama (prištićima nakon depilacije) ja to namažem u tankom sloju s cinkovom kremom i začas se osuši!

Bezbroj puta na mjesec se pitam kada će već izumiti nešto što TRAJNO uklanja dlake, dlačice i dlačetine (s pogledom uprtim u nebo ) i sve više sumnjam da postoje pravi kapitalistički razlozi zašto već nije.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 20:56   #8
Je li ima neko iskustva sa depilacijom laserom,koliko puta je potrebno ponoviti tretman.
Ja sam cula da se vracaju iskljucivo svijetle dlacice a da one jako tamne otkloni odmah.
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 22:58   #9
Quote:
smjeskica kaže:
Je li ima neko iskustva sa depilacijom laserom,koliko puta je potrebno ponoviti tretman.
Ja sam cula da se vracaju iskljucivo svijetle dlacice a da one jako tamne otkloni odmah.
nemam iskustva jer mi je preskupo nažalost ali znam provjereno da laser reagira i najbolje uklanja (3-4 tretmana) tamne, crne i jake dlake na bijeloj puti. sve ostalo, tamnija puta, svijetle, tanke dlake, nema velikog rezultata. pa se tu ne preporuča laser.

ajde da bar za nešto imam dobre dlake
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:06   #10
Quote:
LadyInRed kaže:
jednako je bilo sa curom o kojoj sam pisala. godinama mučenje i nekakvi antibiotici (čak i Sumamed )dok jedna doktorica nije u 5 min. skužila o čemu se radi.

.
pa i kod nje je sumamed redovit na jelovniku
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:08   #11
NE postoji TRAJNO(zauvjek)otklanjanje dlaka na tjelu.
mozes usporiti rast,izbljediti,smanjiti broj dlaka,ali ne se ih zauvjek rjesiti.
inace laser je za to.ima sad onaj novi kaj je efikasniji od opcenitog,regularnog laseriranja dlaka.one pobjele,one jako svjetle otpadnu,ali narastu nove sa vremenom.uglavnom,vise ga koristis,manje rastu.ali rastu.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:10   #12
Quote:
Samantha kaže:
pa i kod nje je sumamed redovit na jelovniku
ok, onda je ili žarište negdje drugdje, jer znaš da je Sumamed lijek širokog spektra i možda npr. te čireve izazivaju krajnici, a njih umiri Sumamed. ili ona iziritira limfne čvorove u preponama sa depiliranjem i ako je tako opasno stanje i prijeti joj sepsa, nema razmišljanja, nego se prestati depilirati na tom području. pa neće valjda zbog par dlaka dole i općeg Brazilian trenda riskirati zdravlje iako sumnjam da joj je od depilacije....neka provjeri svoje zdravlje to nije problem i neće joj oduzeti puno vremena.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:10   #13
Quote:
smjeskica kaže:
Je li ima neko iskustva sa depilacijom laserom,koliko puta je potrebno ponoviti tretman.
Ja sam cula da se vracaju iskljucivo svijetle dlacice a da one jako tamne otkloni odmah.
svjetle otkloni,tamne posvjetle.radim s tim.tretman se mora ponavljati svaki mjesec-za lice recimo,bikini zona moze mjesecno moze duze,ukoliko sporije rastu.uglavnom,opet kazem-vise tretmana-manje dlaka,ali nikad ne nestanu do kraja.mozda postanu posve slabo vidljive ali ne nestanu.tako bar mi objasnimo nasim pacijentima.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:12   #14
Quote:
AFRODITA69 kaže:
NE postoji TRAJNO(zauvjek)otklanjanje dlaka na tjelu.
mozes usporiti rast,izbljediti,smanjiti broj dlaka,ali ne se ih zauvjek rjesiti.
inace laser je za to.ima sad onaj novi kaj je efikasniji od opcenitog,regularnog laseriranja dlaka.one pobjele,one jako svjetle otpadnu,ali narastu nove sa vremenom.uglavnom,vise ga koristis,manje rastu.ali rastu.
ti to iz iskustva ili?

jer doktori se kunu da laserski uklonjene dlake više ne rastu. možda nakon nekog vremena neka zalutala tu i tamo ali svakako nikada više u onom broju i onako kao prije. mislim da je postotak uklanjanja dlaka oko 80%. zauvijek.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:13   #15
Quote:
AFRODITA69 kaže:
svjetle otkloni,tamne posvjetle.radim s tim.tretman se mora ponavljati svaki mjesec-za lice recimo,bikini zona moze mjesecno moze duze,ukoliko sporije rastu.uglavnom,opet kazem-vise tretmana-manje dlaka,ali nikad ne nestanu do kraja.mozda postanu posve slabo vidljive ali ne nestanu.tako bar mi objasnimo nasim pacijentima.
a vidiš....svatko drugačije....reklama joj mrzim to kad te lažu samo da navuku pare:2up:
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:17   #16
Quote:
LadyInRed kaže:
nego se prestati depilirati na tom području. pa neće valjda zbog par dlaka dole i općeg Brazilian trenda riskirati zdravlje iako sumnjam da joj je od depilacije....neka provjeri svoje zdravlje to nije problem i neće joj oduzeti puno vremena.
pa ta depilacija svedena je na dlake koje samo vire iz kupaceg i sisa ih skaricama,ne koristi ni brijac ni depil kreme
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:19   #17
Quote:
neka provjeri svoje zdravlje to nije problem i neće joj oduzeti puno vremena.
pa stvarno ne sjedi skrstenih ruku,prakticki ne izlazi iz ordinacija...nego joj NIJEDAN doktor nije rekao da vadi bakterije,krajnike ...sve ovo nam je novo...reci cu joj sve ovo sto si napisala.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:19   #18
Quote:
LadyInRed kaže:
ti to iz iskustva ili?

jer doktori se kunu da laserski uklonjene dlake više ne rastu. možda nakon nekog vremena neka zalutala tu i tamo ali svakako nikada više u onom broju i onako kao prije. mislim da je postotak uklanjanja dlaka oko 80%. zauvijek.
ne licno iz svog.iz tudih.radim u poznatoj derm klinici (par time)u kojoj radimo lasersko otklanjanje dlaka,tetovaza,botox injekcije,kolagen injekcije,otklanjanje madeza,oziljaka,chemical peels,microderms i sve kozmeticko/dermatolosko.uglavnom-puno zena dode i trazi na koji nacin da ukloni dlake trajno.svatko od doktora koji tamo rade joj objasnjava da tako nesto ne postoji.i objasne joj sta se dogada sa upotrebom lasera i dlaka.na koji nacin nestaju i koliko dugo uzme.kad laserom uklanjamo dlake,mozes vidjeti koje otpadnu koje ostanu.ali ima njih koje sa svjetlim,bjelim dlakama dolaze svaki mjesec,i jos ih imaju.
jako puno modela upotrebljava laser za bikini dio i dlake posvjetle tako da su neprimjetne,ali su prisutne.one to takoder rade 1 mjesecno.inace proces je skup-lice oko 200-400$ po tretmanu,a bogati imaju za to!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:20   #19
Quote:
Samantha kaže:
pa ta depilacija svedena je na dlake koje samo vire iz kupaceg i sisa ih skaricama,ne koristi ni brijac ni depil kreme
onda def. nije od depilacije....neka stvarno provjeri krajnike. i krvna slika bi trebala pokazati ako su limfni čvorovi u pitanju. ajde, ne košta to ništa. baš me zanima.....malo prestrašno zvuči ajde pa javi je li otkrila što je. i sretno!!


p.s. ja nisam doktor, ali znam eto identičan slučaj. nadam se da će biti baš to jer to je onda lako riješiti i bit će kao nova
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 23:24   #20
Quote:
LadyInRed kaže:
a vidiš....svatko drugačije....reklama joj mrzim to kad te lažu samo da navuku pare:2up:
kad smo vec kod laganja-znas kaj rade kod mene?(zato ne vjeruj nikome,nego nekom kod koga ides stalno)recimo tipica(ili tip)dodu ,plate microderm(oko 200$)masina ne radi.al fakat ne radi.ucinak je 100%-na nula.ali oni uzmu lovu i mi radimo microderm.faca ostane ista kak je bila,musterija misli kak joj je lice zasmirglano,sva sretna dala 200$ u svrhe ljepote...a ono popusila veliki veliki..zna se kaj!
ja nesmijem naravno njima reci da masina ne radi,medutim imam par tipica koje sam odgovorila od tih smirgl sranja jer zene moje,to vam ne radi uopce.mislim,ocisti facu,ali poanta je u mazanju ociju rulji i zaradi.smedi secer doma vam isto tako dobro ocisti lice.opet iz usta strucnjaka!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.