Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 21:51   #1
Stropni ventilatori

iskustva? mišljenja? cijene?

hvala
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:39   #2
Imam ih u svim sobama u vikendici na moru i meni su super, pošto je to prizemnica u sjeni borova nemamo klimu a ni ne trebamo ju uz ventilatore. Budi oprezan pri kupnji jer ti veličina sobe uvjetuje promjer stropnog ventilatora. Mi kupili sasvim jednosatavne s ugrađenom lampom, 3 brzine rada, u Pevecu, bilo je povoljno. Za dnevni boravak od 30 m2 imamo veliki,a za spavaće sobe od 10 m2 imamo malo manje stropne ventilatore. Pisalo je na svakome za koliko veliki prostor su namijenjeni. I kod montaže moraš paziti da krilca pravilno okreneš, jer im se položaj može mijenjati, ovisno o tome da li je ljeto il zima, pa treba drugačije miješati zrak.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:52   #3
Relativno jeftini, vrlo korisni, gledaj da vrte što sporije. Moj isto ima ugrađeno svjetlo i radi besprijekorno već 20 godina.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 14:01   #4
ima li tko ideju gdje kupiti ovako nešto, a da nije - ružno? ono, da je jednostavnih linija, bijelo/srebrno?
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 21:58   #5
Kod nas ćeš teško pronaći nešto tako... lijepo i po pristupačnoj cijeni.
Od svega što sam vidjela, sviđa mi se jedino LucePlanov Blow. Odgovara zahtjevima modernog interijera, dolazi u dovoljnom broju inačica (boja krilca!), samo mu je cijena malo manje simpatična. No, ako se uzme u obzir da to nije samo ventilator, nego dekorativan element trajnije vrijednosti, isplati se razmisliti.
Kod nas se mogu nabaviti preko AAG dizajn centra.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 00:30   #6
Radije ga nabavi preko Ribarića, ako želiš da ti stvarno dođe na vrijeme.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:04   #7
City,

možda si u pravu... Posljednji puta sam čekala isporuku dvostruko duže nego mi je bilo obećano!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:28   #8
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
City,

možda si u pravu... Posljednji puta sam čekala isporuku dvostruko duže nego mi je bilo obećano!
Malo sam se krivo izrazio, sad tek vidim.
Ne ide "ako želiš da ti stvarno dođe na vrijeme", nego "ako želiš da ti uopće dođe".
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:39   #9
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Ne ide "ako želiš da ti stvarno dođe na vrijeme", nego "ako želiš da ti uopće dođe".
Da ipak nisi malo pretjerao?

Usput, vidim da si često na ovim stranicama, pa možda znaš nešto više i o ventilatorima... I ja već dugo tražim lijep stropni ventilator, ali nikako ne mogu naći. Istina, nisam se baš potrgala od potrage - - pa će mi svaki savjet dobro doći!

Za početak, ventilator bi morao odgovarati modernom interijeru i, po mogućnosti, biti bez svjetla. Zapravo, ta svjetla na ventilatorima me užasavaju! Mogu samo zamisliti kako je tek grozna rasvjeta koju stvaraju... No, dobro, ne bih se previše obazirala na svjetlo, jer ga ne bih nikada uključila, jednostavno, ne vjerujem da rasvjeta iz ventilatora može biti lijepa!

Zadnje uređivanje saurus : 09.07.2012. at 16:49.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:30   #10
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Da ipak nisi malo pretjerao?

Usput, vidim da si često na ovim stranicama, pa možda znaš nešto više i o ventilatorima... I ja već dugo tražim lijep stropni ventilator, ali nikako ne mogu naći. Istina, nisam se baš potrgala od potrage - - pa će mi svaki savjet dobro doći!

Za početak, ventilator bi morao odgovarati modernom interijeru i, po mogućnosti, biti bez svjetla. Zapravo, ta svjetla na ventilatorima me užasavaju! Mogu samo zamisliti kako je tek grozna rasvjeta koju stvaraju... No, dobro, ne bih se previše obazirala na svjetlo, jer ga ne bih nikada uključila, jednostavno, ne vjerujem da rasvjeta iz ventilatora može biti lijepa!
Nikad ti ja ne pretjerujem.

Kad sam tamo trebao nešto naručiti prošle godine, nisam dobio ni ponudu na mail, što je praksa kod svih.
Onda su mi neki dobri kolege arhići rekli: Ti misliš ostati bez predjuma, ili možda bez kompletnog avansa?
Pa onda kolegica arhićka isto: Pa nećeš valjda tamo? Šta misliš ostati bez para i robe?
Ja nisam skužio zbog čega to govore, ali mi je poslije detaljno objašnjeno.
Tako da se držim provjerenih (i brzih) partnera.

Naravno da sam često na ovim stranicama, kad sam moderator.

Nisam baš upoznat sa stropnim ventilatorima, to obično nađeš ondje gdje ne očekuješ i, naravno, kad ti ne treba.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:46   #11
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Nikad ti ja ne pretjerujem.

Kad sam tamo trebao nešto naručiti prošle godine, nisam dobio ni ponudu na mail, što je praksa kod svih.
Onda su mi neki dobri kolege arhići rekli: Ti misliš ostati bez predjuma, ili možda bez kompletnog avansa?
Pa onda kolegica arhićka isto: Pa nećeš valjda tamo? Šta misliš ostati bez para i robe?
Ja nisam skužio zbog čega to govore, ali mi je poslije detaljno objašnjeno.
Tako da se držim provjerenih (i brzih) partnera.
U svakom slučaju, vrijedna informacija. Pogotovo za nas koji ne kupujemo često.

Quote:
Naravno da sam često na ovim stranicama, kad sam moderator.
Vidi se da sam padobranac!

Quote:
Nisam baš upoznat sa stropnim ventilatorima, to obično nađeš ondje gdje ne očekuješ i, naravno, kad ti ne treba.
Nisi me baš utješio!
A, ništa onda, treba smanjiti očekivanja i tako si povećati šansu!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:49   #12
Moze li mi netko iz prve ruke reci pomaze li ista stropni ventilator ako se ne sjedi tocno ispod njega? Imam ga namjeru staviti u radnu sobu gdje je sjedece mjesto nekih 1-1,5m od tocke u kojoj bi ventilator bio montiran. Visina stropa je 2,7m.
kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:22   #13
Uzeo bi stropni ventilator. Prostorija cca 15 kvadrata.
Na sto obratit pozornost prilikom kupnje i ugradnje?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:36   #14
Dizem temu, sad je aktualna
Imamo stropni ventilator sa svjetlom u spavacoj sobi i jako smo zadovoljni. Kupljen daaavno u Bauhausu, ne sjecam se vise cijene, ali zvoni mi da nije bio skup, cca 500 kn?
E sad, uzeli bi i jedan za djecju sobu jer kak je zatoplilo klinci i macori nam se uvlace u krevet pod ventilator
Gdje i kaj uzeti? Uvjet je da ima i svjetlo ugradjeno. Soba im je u zelenim tonovima.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:32   #15
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Dizem temu, sad je aktualna
Imamo stropni ventilator sa svjetlom u spavacoj sobi i jako smo zadovoljni. Kupljen daaavno u Bauhausu, ne sjecam se vise cijene, ali zvoni mi da nije bio skup, cca 500 kn?
E sad, uzeli bi i jedan za djecju sobu jer kak je zatoplilo klinci i macori nam se uvlace u krevet pod ventilator
Gdje i kaj uzeti? Uvjet je da ima i svjetlo ugradjeno. Soba im je u zelenim tonovima.
Bilo neki dan u Pevecu oko 300 kuna ...
A ima i u Bauhausu
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 02:22   #16
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Bilo neki dan u Pevecu oko 300 kuna ...
A ima i u Bauhausu
E ovaj iz Bauhausa je i meni zapeo za oko 😊
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 01:07   #17
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
E ovaj iz Bauhausa je i meni zapeo za oko 😊
Znam taj onako solidno izgleda , a ima i ovaj
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:55   #18
Kupili na kraju onog koji mi se svidjao. Sad samo da ga mm namontira.
Ima i skupljih i jeftinijih, ovisno o dizajnu i kvadraturi koju pokriva. Cini mi se da su sada svi s daljinskim.
Ovaj nas stari kojeg imamo nam se stvarno isplatio.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:14   #19
Pomoć za postavljanje stropnog ventilatora!

Pozdrav! Ima li tko ideju kako postaviti stropni ventilator težine cca 7 i pol kila s 3 brzine okretanja na strop od trstike? Da li je to uopće izvedivo i pametno postavljat ili bi od toga trebali odustati? Jedino pametno što smo do sada čuli je da tražimo gredu? Jel bi to onda na takav način jedino bilo izvedivo ili ima još neki način?
mb007zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:30   #20
Da, trebaš gredu svakako.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.