Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 07:44   #321
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
hvala a da nazovem gina,kod njeg mi tek za tjedan dana,da ne padne još?
a ne znam, ak ti tak lakše ti zovi, ja sam jedna od onih koje ne paničare baš jer mislim da u tjedan dana nebu niš drastično bilo (i inače ne idem doktoru za niš ), al ak ćeš bit nervozna zovi, baš te briga
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:45   #322
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
sad me nevista zvala,kod mene hemoglobin 106,kod nje bio 103 pila željezo i nije pomagalo spao joj na 98 i završila u bolnici a ja sam još kao mala bila anemična pa me strah
draga i meni je ispod donje granice i hemoglobin i eritrociti što ukazuje na manjak željeza,tako je bilo i prije nekoliko mjeseci kad sam dobila željezo za piti i eto neki dan napravila kks i sve isto,kao da nisam pila

inače je jako teško nadoknaditi željezo oralnim putem,nešto s apsorpcijom njegovom tim putem je otežano pa se masu puta ni ne popravci unatoč pijenju i piše da ga se treba piti najmnaje tri mjeseca da bi se kao popravilo

uglavnom pij i vitamin c s njim jel poboljšava njegovu apsorpciju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:57   #323
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
draga i meni je ispod donje granice i hemoglobin i eritrociti što ukazuje na manjak željeza,tako je bilo i prije nekoliko mjeseci kad sam dobila željezo za piti i eto neki dan napravila kks i sve isto,kao da nisam pila

inače je jako teško nadoknaditi željezo oralnim putem,nešto s apsorpcijom njegovom tim putem je otežano pa se masu puta ni ne popravci unatoč pijenju i piše da ga se treba piti najmnaje tri mjeseca da bi se kao popravilo

uglavnom pij i vitamin c s njim jel poboljšava njegovu apsorpciju
koliki ti je hemaglobin? znam ja to sve mama mi je jaaako anemična al njoj ipak pomognu tablete sad vjerovatno je stanje drukčije u trudnoći..nisam znala da radi sniženog hemaglobina treba u bolnicu (nevisti se snizio bio na 98)..

neću ga zvat šta ja znam kakve je volje nije do utorka daleko..
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:31   #324
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
koliki ti je hemaglobin? znam ja to sve mama mi je jaaako anemična al njoj ipak pomognu tablete sad vjerovatno je stanje drukčije u trudnoći..nisam znala da radi sniženog hemaglobina treba u bolnicu (nevisti se snizio bio na 98)..

neću ga zvat šta ja znam kakve je volje nije do utorka daleko..
meni je 115 bio nekidan
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:59   #325
Meni su cijelu trudnocu hemoglobin, hematokrit i eritrociti ispod donje granice, ali mi je gin objasnio da je to sasvim normalno zbog povecanja volumena krvi i da je to tzv. fizioloska anemija. Najbolje bi bilo odrediti koliki je feritin (zalihe zeljeza uorganizmu).
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:14   #326
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
na prvoj kontroli kks na početku trudnoće bili su mi ispod 158(znači donja granica) radi toga me je ginićka uputila da ih opet napravih za 4 tjedna tako je i bilo i bili su još niži,nakon 4 tjedna opet još niži,rekla mi je da bi voljela da se konzultiram s hematologom,pošto mi mama radi na hematologiji nazvala je dr. koja je rekla da tek ako dođu do 100 da bi se trebala raditi nekakava antitijela na trombocite i da ponovim oo 33 tjedna opet i baš sam bila neki dan i sad su mi 190 i nešto,narasli sami od sebe,tako da imanade da ti se još poprave
hvala! tako je i moj gin.rekao, da nesmije ispod 100.
niš, preostaje mi pričekati 2 tjedna i ponoviti nalaz.
dotle da se unormale.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:43   #327
Cure, danas idem vaditi krv
Držte mi fige da mi trombociti ovaj put budu u porastu , inače sam nadrapala....
Uf, baš me frka...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:44   #328
evo i mene, u urinu imam E.coli, homeopatija nije pomogla!!!
dobila sam novocef, ne znam dal da pijem to ili nastavim s homeopatijom???
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:54   #329
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
evo i mene, u urinu imam E.coli, homeopatija nije pomogla!!!
dobila sam novocef, ne znam dal da pijem to ili nastavim s homeopatijom???
Sta si uzimala od homeopatije? I u kojem si tjednu?

Ovak, meni su nasli bestiju u 34. tjednu i procjenila sam da je jos dovoljno vremena do poroda da to saniram prirodnim putem. Uzela sam Solubitrat caj i provela udarnu terapiju - znaci, svakih sat vremena salicu kroz 7 dana. Kontrolna UK nakon 10 dana - sterilna.

Imas ga za naruciti na Dolcu u marketingu za lijekove, ili ga mozes nabaviti u Austriji/NJemackoj. Nije jeftin, ali meni je fakat pomogao - a citam na netu i drugima, bas su skroz pozitivna iskustva.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:58   #330
joj nema što nisma pila, od homeopatije uzimam E.coli c30, probala sam i d-manosse, puno pijem ali nikako da se je riješim, ranije sam pila ab, ali sad sam mislila da će homeopatija pomoći
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:03   #331
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Cure, danas idem vaditi krv
Držte mi fige da mi trombociti ovaj put budu u porastu , inače sam nadrapala....
Uf, baš me frka...
Trombociti se malo poravili, narasli sa 114 na 120. Barem neki pomak na gore.
Kaže dok. da je bitno da dalje ne padaju i da će sve biti o.k.
Joj, pao mi oooogroman kamen sa srca...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:45   #332
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Trombociti se malo poravili, narasli sa 114 na 120. Barem neki pomak na gore.
Kaže dok. da je bitno da dalje ne padaju i da će sve biti o.k.
Joj, pao mi oooogroman kamen sa srca...
jesi mala kakve simptome smanjenih trombocita, ili je to bio slučajni nalaz?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 07:16   #333
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
jesi mala kakve simptome smanjenih trombocita, ili je to bio slučajni nalaz?
pljuc i meni su ti bili smanjeni na prvom vađenju krvi u trudnoći na početku,radi otga sam ih morala kontrolirati svakih 4 tjedna i stalno su padali,sad na zadnjem vađenju u 33 tjednu su se popravili i sad su normalni

od simptoma možda mrvicu duže krvarenje kod ranica,porezotina i tme slično ali ništa dramatično
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 07:37   #334
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pljuc i meni su ti bili smanjeni na prvom vađenju krvi u trudnoći na početku,radi otga sam ih morala kontrolirati svakih 4 tjedna i stalno su padali,sad na zadnjem vađenju u 33 tjednu su se popravili i sad su normalni

od simptoma možda mrvicu duže krvarenje kod ranica,porezotina i tme slično ali ništa dramatično
baš me zanima koliko će meni biti sniženi kad spontano krvarim
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 08:45   #335
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
jesi mala kakve simptome smanjenih trombocita, ili je to bio slučajni nalaz?
Slučajni nalaz. Vadila sam krv na početku trudnoće i sve bilo idealno. Ponovili sa cca 23tj. i tada trombociti sniženi, na slijedećem još niži i sad, zadnji, konačno malo narasli
Znači, ukupno 4 puta vadila krv. Tu smo kontrolirali i feritin (i željezo).
Urin davala 2x i prvi nalaz bio malkice nesterilan, drugi (nakon puuno pojedenih suhih brusnica i puno vode) sterilan.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:55   #336
cure bok, evo danas sam se tek uključila u forum i ovo mi je prvi post
ugl. u 8. tjednu sam trudnoće i nalaz urina mi je loš, piše da imam mnogo bakterija, nešto pločastog epitela i leukocita 5-10, a ref. intervali su 0-2. DR. sam naručena za tjedan dana. Zanima me je li neka od vas imala slične nalaze i kak je to riješila
tini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:06   #337
Quote:
tini kaže: Pogledaj post
cure bok, evo danas sam se tek uključila u forum i ovo mi je prvi post
ugl. u 8. tjednu sam trudnoće i nalaz urina mi je loš, piše da imam mnogo bakterija, nešto pločastog epitela i leukocita 5-10, a ref. intervali su 0-2. DR. sam naručena za tjedan dana. Zanima me je li neka od vas imala slične nalaze i kak je to riješila
aha, ja 2x imala los nalaz urinokulture (cesto u trudnoci): oba puta masu bakterija i puno vise leukocita od tebe. pricekaj dok ti ginekolog ne pogleda nalaz prije straha jer su uobicajene vrijednosti leukocita u trudnoci vise od onih koji se navode kao referentni kod "normalnog" stanja. mozes si pomoc sa puno soka od brusnice, ja sam pila hektolitre tekucine da se sto prije bakterije isperu iz mokracnog kanala, a doktor ce vidjeti hoces li dobiti i antibiotike. Ja jesam i to naravno one koji ne stete trudnoci. Tak da, sve ok, ne brini
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:43   #338
Quote:
tini kaže: Pogledaj post
cure bok, evo danas sam se tek uključila u forum i ovo mi je prvi post
ugl. u 8. tjednu sam trudnoće i nalaz urina mi je loš, piše da imam mnogo bakterija, nešto pločastog epitela i leukocita 5-10, a ref. intervali su 0-2. DR. sam naručena za tjedan dana. Zanima me je li neka od vas imala slične nalaze i kak je to riješila
Meni su kroz cijelu trudnoću (sad sam 30. tjedan) leukociti 8-9, radim redovno urinokulturu koja uvijek bude sterilna. Na zadnjem nalazu su mi bili 2! Nisam pila antibiotike, doktorica mi je rekla da će mi ih dati ako leukociti pređu 10, da inače nema potrebe. Ali jako ti je bitno piti puno tekućine, u biti sve ovo što je mybabyborn rekla. Samo bih još uz brusnicu dodala vitamin C. I ne brini
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:59   #339


evo ja radila DKS jer su mi leukociti povišeni od početka trudnoće, urin pokazuje da ima dosta bakterija ali još nije gotova urinokultura pa ne znam o kojima se radi.....nego....meni su lagano povišeni granulociti i mijelociti..ne znam što to znači je li moguće da je povezano s tim bakterijama koje imam u urinu?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 21:12   #340
hvala cure inače kaj se tekućine tiče, oduvijek pijem od 2-3 l vode na dan tak da mi to nije problem, moram probati i s brusnicom, jel bolji čaj ili sok?
tini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.