Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2008., 20:45   #41
update, sada sam u 23. tjednu i još uvijek nisam osjetila bebu.

na zadnjem uzvu se beba micala i trzala i pokretala al ja je i dalje ne osjećam...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:59   #42
osjetit ćeš

(ne brini)

btw - tak sam i ja vikala za trudove "ne osjećam, ne osjećam"
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 09:47   #43
Ma možda i osjetiš, al ne znaš da je to to...tak je bar meni bilo, ja bila uvjerena da mi srce brže kuca (čitala da je to normalno u trudnoći), a ono to moja bebuška se osjetila kak se rita...prvi put mi je pa nije ni za čuditi kaj nisam imala pojma da je to ona...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 15:04   #44
ma zapravo opće ne znam kaj da vam velim jer sam toliko koncentrirana na taj osjećaj i osluškivanje dal se beba javlja jer me to već sad počelo dobrano brinuti tako da teško da bi mi to promaklo...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 15:15   #45
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ma zapravo opće ne znam kaj da vam velim jer sam toliko koncentrirana na taj osjećaj i osluškivanje dal se beba javlja jer me to već sad počelo dobrano brinuti tako da teško da bi mi to promaklo...
Ma, ne brini... Još ćeš se ti nauživati micanja, rastezanja i udaraca svoje bebe. Još je mala. Ja sam sad u 31 tjednu i mogu ti reći da je sve manje onih ugodnih i 'leptirićastih' udaraca, a sve više pravih kick-boxing šuseva!
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:49   #46
OPUSTI SE! moja se beba uopće nije micala kad bih ja bila nervozna. i sad me osjeća, i kad sam ljuta ona se umiri
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 06:06   #47
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ma zapravo opće ne znam kaj da vam velim jer sam toliko koncentrirana na taj osjećaj i osluškivanje dal se beba javlja jer me to već sad počelo dobrano brinuti tako da teško da bi mi to promaklo...
ja znam da sam negdje pročitala da kod prvorotkinja se beba kasnije javlja (mislim da je na stranici Harni ali nisma sigurna) i da one puno kasnije osjete bebu.

ako si vidjela da se beba miče na UZV i ako ti je doktor sve to lijepo potvrdio...ma čemu razlog brizi.

nije svaka trudnoća ista, nije svaka beba ista.

osjetiti ćeš, iako je moguće da nisi svjesna toga a možda ga i osjećaš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:04   #48
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja znam da sam negdje pročitala da kod prvorotkinja se beba kasnije javlja (mislim da je na stranici Harni ali nisma sigurna) i da one puno kasnije osjete bebu.
na ovu informaciju nalazim svugdje i svagdje i više mi to ide na uši van.

kao, prvorotke ne znaju razaznati taj osjet...glupost.

ja u to ne vjerujem, za mene je to glupost. jer toliko šašava mislim da ne mogu biti da ne mogu razaznati osjet bebe od osjeta frkanja crijeva od gladi i sličnih osjeta koje svatko od nas zna.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:34   #49
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
na ovu informaciju nalazim svugdje i svagdje i više mi to ide na uši van.

kao, prvorotke ne znaju razaznati taj osjet...glupost.

ja u to ne vjerujem, za mene je to glupost. jer toliko šašava mislim da ne mogu biti da ne mogu razaznati osjet bebe od osjeta frkanja crijeva od gladi i sličnih osjeta koje svatko od nas zna.
Vidi ja sam prvorotka i osjetila sam bebu (svjesno) prvi put u negdje 22. tjednu. I to nakon što sam shvatila da se vjerojatno beba već miče a da ja ne kužim. I tako sam za nešto što sam stvarno mislila da su crijeva ili nešto pomislila pa možda je to to i počela na taj osjet obraćati više pažnje. I nakon nekog vremena skužila da se fakat pojavljuje kad mirujem i sl. sve što pričaju da je to to. Iako dugo kad su me ljudi ispitaivali jel osjećam bebu ja sam govorila da nisam sigurna.
tek kasnije to postanu fakat udarci da nemreš fulati.
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:52   #50
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
na ovu informaciju nalazim svugdje i svagdje i više mi to ide na uši van.

kao, prvorotke ne znaju razaznati taj osjet...glupost.

ja u to ne vjerujem, za mene je to glupost. jer toliko šašava mislim da ne mogu biti da ne mogu razaznati osjet bebe od osjeta frkanja crijeva od gladi i sličnih osjeta koje svatko od nas zna.
Ja ipak potpisujem chiquitu, prvi put sam osjetila bebu sa 17. tjedana, bez obzira na to što sam bila prvorotkinja.
Ali koliko znam prvorotkinje kasnije osjete udarce bebe zbog deblje stjenke maternice, a ne zbog neznanja.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:12   #51
chikita da li si radila RACZ?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 20:22   #52
nisam. a kaj to je?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 09:39   #53
svečano objavljujem da sam (valjda) počela osjećati pokrete bebe.

nije to ono škakljanje ko leptiri, valjda je sad već preveliki da bi me škakljao nego imam osjećaj kao da me netko gurka iznutra.
da li je to to?

taj osjećaj mi je najsličnijem osjećaju, kad nisam trudna, kad se crijeva napune zrakom pa poslije toga prdneš.

sada je osjećaj sličan ako ne isti samo šta ne prdim nakon toga.

bit će da je to beba. jelda?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:12   #54
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
svečano objavljujem da sam (valjda) počela osjećati pokrete bebe.

nije to ono škakljanje ko leptiri, valjda je sad već preveliki da bi me škakljao nego imam osjećaj kao da me netko gurka iznutra.
da li je to to?

taj osjećaj mi je najsličnijem osjećaju, kad nisam trudna, kad se crijeva napune zrakom pa poslije toga prdneš.

sada je osjećaj sličan ako ne isti samo šta ne prdim nakon toga.

bit će da je to beba. jelda?
Da, to je to! I ja bih točno tako opisala te početne udarce. Uživaj!
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 01:12   #55
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
bit će da je to beba. jelda?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 01:15   #56
moja me bebica dok je bila u trbuhu stalno udarala desnom nogom (tako je bila okrenuta) tamo negdje u skroz gornji dio maternice (odmah ispod s pleksusa). kad su mi počeli trudovi cijelo sam jutro razmišljala samo o tome kako ću uskoro poljubiti tu nogu. i jesam
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 21:52   #57
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
svečano objavljujem da sam (valjda) počela osjećati pokrete bebe.

nije to ono škakljanje ko leptiri, valjda je sad već preveliki da bi me škakljao nego imam osjećaj kao da me netko gurka iznutra.
da li je to to?

taj osjećaj mi je najsličnijem osjećaju, kad nisam trudna, kad se crijeva napune zrakom pa poslije toga prdneš.

sada je osjećaj sličan ako ne isti samo šta ne prdim nakon toga.

bit će da je to beba. jelda?

i ja svečano objavljujem da sam danas, prvi dan 17.-tog tjedna osjetila kako se beba miče plakala sam od sreće sat vremena

osjećaj je upravo ovakav kako ga je chiqita opisala, kao da neki mjehurići izlaze na površinu trbuha

ovo mi je prva trudnoća i jako sam sretna što sam tako rano prepoznala pokrete a to nikada ne bih skužila da nije bilo opisa na forumu - hvala cure
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 20:52   #58
a tek kad ju ugledaš....


alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:05   #59
i mi se javljamo na raport termin nam je (po mojoj računici) 01.02.09. ... leptiri mi lete po buši
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 19:56   #60
Drage curke!Nakon prvih par postova sam se smrzla i odlucila ne citati dalje jer sam i onak panicar.Zbog toga se ispricavam ako je vec netko spomenuo prije, ali ja sam se preporodila od kad smo kupili Angel sounds fetal doppler.Za one koje ne znaju radi se o aparaticu koji stane u ruku i prisloni se na uljem namazan trbuh te pomocu walkman slušalica omogucuje da cujete bebino srce.Kosta cca.450 Kn i mi smo ga kupili u apoteci u Mercatoru .Fora je tim veca kaj se bebini otkucaji mogu snimiti na komp kao i otkucaji maminog srca koji se onda kasnije moze pustati bebi jer kazu da to smiruje.
Svaki put kad sam u depri ili mislim da se bebac nije pomaknuo odem ga slusati i svaki put se javi udarcem-valjda je sramezljiv jer ga smetam u njegovoj intimiS vremenom se naucite na bebino srce tako da sam sigurna da nesto ne bi valjalo da bi se to na vrijeme i culo.
zoela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.