Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2013., 10:17   #81
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Fascinantna je ta količina ženskih racionalizacija, naprosto fascinantna.

Problem izbora ne da danas postoji, nego je upravo glavni problem muško-ženskih odnosa. Ženskoga izbora, jel.

Društvo koje je ženama "dopustilo" da sasvim slobodno biraju u ljubavi, osuđeno je na propast. I nadasve je zabavno gledati tu propast, dok žene tonu u živo blato vlastitih ljubavnih iluzija.
Definitivno, jer se onda većina počne ponašati kao razmažena djeca u trgovini s igračkama.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:23   #82
Ako sam dobro shvatio, vas dvojica biste htjeli da se ženama zakonom zabrani pravo na izbor?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:34   #83
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, vas dvojica biste htjeli da se ženama zakonom zabrani pravo na izbor?
Donekle da, tj da postoje mehanizmi koji taj izbor tj percepciju izbora dovode na realnu mjeru a ne da bezlični prosjeci(što su većina žena) fantaziraju da imaju realne šanse da završe sa likovima koji spadaju u 10-20% najpoželjnijih, npr miraz je bio vrlo dobar mehanizam koji rješava problem koferuša, a i trebalo bi postrožiti razloge zbog kojih se može tražiti razvod braka, da se ljudi ne razvode zbog hirova i pizdarija i da brak shvate ozbiljnije.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:42   #84
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Donekle da, tj da postoje mehanizmi koji taj izbor tj percepciju izbora dovode na realnu mjeru a ne da bezlični prosjeci(što su većina žena) fantaziraju da imaju realne šanse da završe sa likovima koji spadaju u 10-20% najpoželjnijih, npr miraz je bio vrlo dobar mehanizam koji rješava problem koferuša, a i trebalo bi postrožiti razloge zbog kojih se može tražiti razvod braka, da se ljudi ne razvode zbog hirova i pizdarija i da brak shvate ozbiljnije.
Ovako. Priznajem da i ja imam ozbiljne primjedbe na presude prilikom razvoda, pogotovo na one američke. Ali, zar zbilja misliš da bi bilo u redu žene prisiljavati na monogamne brakove, protiv njihove volje? Tj., zar zaista misliš, da je takva praksa u prošlosti bila dobra?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:49   #85
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Velik izbor, ili ako hoćeš prevelik izbor, stvara frustraciju.
http://www.youtube.com/watch?v=1bqMY82xzWo

http://www.spiegel.de/international/...-a-907961.html
saab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:50   #86
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Ovako. Priznajem da i ja imam ozbiljne primjedbe na presude prilikom razvoda, pogotovo na one američke. Ali, zar zbilja misliš da bi bilo u redu žene prisiljavati na monogamne brakove, protiv njihove volje? Tj., zar zaista misliš, da je takva praksa u prošlosti bila dobra?
Nije tu toliko problem sam brak kao koncept, nego ono na čemu se taj brak temelji tj kada bi iz braka bilo teže izaći i u njega bi se ulazilo s puno više razmišljanja a ne na osnovu fizičke privlačnosti ,ekonomskih interesa i trudnoće što su danas prevladavajući razlozi.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:51   #87
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Ovako. Priznajem da i ja imam ozbiljne primjedbe na presude prilikom razvoda, pogotovo na one američke. Ali, zar zbilja misliš da bi bilo u redu žene prisiljavati na monogamne brakove, protiv njihove volje? Tj., zar zaista misliš, da je takva praksa u prošlosti bila dobra?
A zašto ne?

http://articles.chicagotribune.com/2...e-satisfaction
saab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:23   #88
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nije tu toliko problem sam brak kao koncept, nego ono na čemu se taj brak temelji tj kada bi iz braka bilo teže izaći i u njega bi se ulazilo s puno više razmišljanja a ne na osnovu fizičke privlačnosti ,ekonomskih interesa i trudnoće što su danas prevladavajući razlozi.
Meni zbilja nije jasno što bi se postiglo time da se počne provoditi stroža i restriktivnija politika što se razvoda brakova tiče. Ok, možda bi više ljudi ostalo u braku na papiru, a sve drugo bi ostalo isto.

A kako si ti točno zamislio taj koncept? Uveo bi totalitarnu diktaturu, i ženama oduzeo ljudska i građanska prava?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:12   #89
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
A kako si ti točno zamislio taj koncept? Uveo bi totalitarnu diktaturu, i ženama oduzeo ljudska i građanska prava?
Dobar strawman
saab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:26   #90
Quote:
saab kaže: Pogledaj post
Dobar strawman
Misrepresenting someone's argument to make it easier to attack.
jebo vas taj engleski
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:26   #91
Quote:
saab kaže: Pogledaj post
Dobar strawman
Meni se takav koncept ne sviđa. Nikad nisam volio diktature. A što se prava tiče....Ne želim da ih netko uzima meni, pa ih shodno tome niti ja ne želim uzimati drugima (tj. ženama u ovom konkretnom slučaju).
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:31   #92
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Donekle da, tj da postoje mehanizmi koji taj izbor tj percepciju izbora dovode na realnu mjeru a ne da bezlični prosjeci(što su većina žena) fantaziraju da imaju realne šanse da završe sa likovima koji spadaju u 10-20% najpoželjnijih, npr miraz je bio vrlo dobar mehanizam koji rješava problem koferuša, a i trebalo bi postrožiti razloge zbog kojih se može tražiti razvod braka, da se ljudi ne razvode zbog hirova i pizdarija i da brak shvate ozbiljnije.
bože, o čemu ti briješ?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:35   #93
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nije tu toliko problem sam brak kao koncept, nego ono na čemu se taj brak temelji tj kada bi iz braka bilo teže izaći i u njega bi se ulazilo s puno više razmišljanja a ne na osnovu fizičke privlačnosti ,ekonomskih interesa i trudnoće što su danas prevladavajući razlozi.
Da nije kredita , zajedničke imovine i djece razvoda bi bilo daleko više .
I na koji će to način brakovi postati bolji i kvalitetniji ako se uvedu neki kriteriji po kojima bi razvod bio "iz pravih razloga" ?

Ili kupovina bračnog partnera ? Može , ak i mi žemske meremo kupit kvalitetnog mužjaka
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:37   #94
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Da nije kredita , zajedničke imovine i djece razvoda bi bilo daleko više .
I na koji će to način brakovi postati bolji i kvalitetniji ako se uvedu neki kriteriji po kojima bi razvod bio "iz pravih razloga" ?

Ili kupovina bračnog partnera ? Može , ak i mi žemske meremo kupit kvalitetnog mužjaka
baš tako
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:40   #95
zakaj me ovakvi postovi asociraju na pravo žene na abortus? možda devijantno razmišljanje
ma vrijeme je krivo za sve
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:40   #96
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
I na koji će to način brakovi postati bolji i kvalitetniji ako se uvedu neki kriteriji po kojima bi razvod bio "iz pravih razloga" ?

Ili kupovina bračnog partnera ? Može , ak i mi žemske meremo kupit kvalitetnog mužjaka
Naravno da je ovo prvo neostvarivo. I tko bi uopće bio taj, koji bi odlučio koji su pravi, a koji krivi razlozi za razvod?

Što se tiče drugog.....Možete ga kupiti. Naravno, uvjetno rečeno. Nitko ti ne može zabraniti da doma dovedeš npr. jednog obdarenog Afrikanca, i uzdržavaš ga.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:42   #97
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Da nije kredita , zajedničke imovine i djece razvoda bi bilo daleko više .
I na koji će to način brakovi postati bolji i kvalitetniji ako se uvedu neki kriteriji po kojima bi razvod bio "iz pravih razloga" ?

Ili kupovina bračnog partnera ? Može , ak i mi žemske meremo kupit kvalitetnog mužjaka
Ljudi će manje olako ulaziti u takve zajednice i samim time takve zajednice će imati čvršće temelje tj biti bolje.

Miraz je na neki način upravo to, tj imovinski doprinos žene kojim ona praktički kupuje pravo na brak.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:46   #98
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ljudi će manje olako ulaziti u takve zajednice i samim time takve zajednice će imati čvršće temelje tj biti bolje.
Brak i ovako izumire. To što ti predlažeš, samo bi ubrzalo njegovo nestajanje.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:46   #99
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ljudi će manje olako ulaziti u takve zajednice i samim time takve zajednice će imati čvršće temelje tj biti bolje.

Miraz je na neki način upravo to, tj imovinski doprinos žene kojim ona praktički kupuje pravo na brak.
ti si (bio) u braku?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:49   #100
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ljudi će manje olako ulaziti u takve zajednice i samim time takve zajednice će imati čvršće temelje tj biti bolje.

Miraz je na neki način upravo to, tj imovinski doprinos žene kojim ona praktički kupuje pravo na brak.
a u vezama bez vjenčanog papira? ili njih ne smatraš važnima poput bračnih zajednica?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.