Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 14:25   #1
Promjena IP adresa i licenca

Pozdrav!

Ako mi netko moze pomoci....

Mjenjamo u firmi mreznog operatera. Imamo JAAKO stari checkpoint NG-1 (Nokia), i mjenjati cemo IP adrese.

E sada.... da li ce imati to neke posljedice )promjena IP-a) na licencu? Hoce li raditi i dalje ili treba nova?

Hvala unaprijed!
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:28   #2
Quote:
arad kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ako mi netko moze pomoci....

Mjenjamo u firmi mreznog operatera. Imamo JAAKO stari checkpoint NG-1 (Nokia), i mjenjati cemo IP adrese.

E sada.... da li ce imati to neke posljedice )promjena IP-a) na licencu? Hoce li raditi i dalje ili treba nova?

Hvala unaprijed!
Bože svašta.. Pa što ne pitaš tog od koga ste kupili licencu? On će najbolje znati što vam naplaćuje, a što vam daje besplatno.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:52   #3
Eh kad bih imala info od koga smo licencu kupili, ne bih pitala! Ali ja taj podatak nemam, a receno mi je da pokusam onda nekoga nazvati da mi objasni da li nova IP adresa utjece na licencu ili ne...
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:02   #4
Quote:
arad kaže: Pogledaj post
Eh kad bih imala info od koga smo licencu kupili, ne bih pitala! Ali ja taj podatak nemam, a receno mi je da pokusam onda nekoga nazvati da mi objasni da li nova IP adresa utjece na licencu ili ne...
Najčešće ne utječe, ali viđao sam svašta. Mada, rijetko je da se licenca veže uz IP adresu.
Ali to je definitivno pitanje za onog ko vam je licencu prodao. Jedini on/ona zna sa sigurnošću što i kako vam naplaćuje.

I da, ako te samo zanima jel će raditi, pa u čemu je problem na kratko promijeniti IP adresu i vidjeti jel radi? Ako ne radi, vrati na staro. Naravno, to treba napraviti neko ko zna jer ako promijeni IP adresu neko ko "ne zna što radi", onda neće raditi iako je licenca možda i ok.

Mi ovdje možemo samo nagađati. Neko će reći "radi", drugi će reći "ne radi". I na čemu si onda? Koga poslušati? Nick Kurbla ili nick Štanga na forum haer?
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:16   #5
Ja ne razumijem, koji softwer? Za što licenca?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:02   #6
Mislim da je to nekakav firewall.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:03   #7
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem, koji softwer? Za što licenca?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Taj checkpoint je neki firewall, vpn, ovisno za što ga i kako koriste.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:12   #8
Radi se o firewallu, da. Probat cu sa time da predlozim da privremeno promjenimo IP pa cemo vidjeti sto ce biti. Sto se tice vezanja licenci za IP.... Mi u firmi radimo licence (ja osobno) i svaka mi mora biti vezana za IP da bih je uopce kreirala.

Hvala svejedno na savjetima!
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:17   #9
Kakvu to licencu kreiraš? Za što?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:27   #10
Radim za software firmu, pa imamo razne IT tvrtke Koje kupuju nas program i licence za njih.
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:56   #11
Sad ne razumijem ništa.
Kakve veze ima firewall s tim licencama i zašto licence ovise o tvojoj IP adresi?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:30   #12
svasta u ovoj drzavi, cak i ono sto ne postoji.

u kojoj ip adresi se prica? tocno.

to jos nisam cuo, da je neka licenca vezana za bilo koju ip adresu,..
nebi ni bilo bas pametno, jer u buduce uvjek dode do problema kojih uopce netreba.....ne razumjem tu logiku, mozda je i bajka a ne logika.
niti je niti nikad nece bit ip adresa neka kao kucni broj, prije ce ostati kucni broj na svome mjestu nego ika ip adresa ili uopce neka digitalna adresa.
ma..neki ljudi samo trose/krade bezveze vrijeme i energiju.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:15   #13
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
svasta u ovoj drzavi, cak i ono sto ne postoji.

u kojoj ip adresi se prica? tocno.

to jos nisam cuo, da je neka licenca vezana za bilo koju ip adresu,..
nebi ni bilo bas pametno, jer u buduce uvjek dode do problema kojih uopce netreba.....ne razumjem tu logiku, mozda je i bajka a ne logika.
niti je niti nikad nece bit ip adresa neka kao kucni broj, prije ce ostati kucni broj na svome mjestu nego ika ip adresa ili uopce neka digitalna adresa.
ma..neki ljudi samo trose/krade bezveze vrijeme i energiju.
Autocad mrežna licenca je vezana za lokalnu ip adresu licencnog servera plus za njegovo ime plus za broj diska. Ako se neš promijeni ima online forma gdje ubaciš stare podatke i licencu i nove podatke i on ti generira novu licencu. Postoje svakakve kombinacije vezanja licenci zavisno kakav je bio trend u vrijeme izdavanja licence.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:34   #14
To ne objašnjava kakve to ima veze s firewallom. Plus, prema njenom zadnjem postu, ovdje nije riječ o licenci nekog softvera kojeg ona koristi, već o licencama koje ona izdaje korisnicima za softver koji njezina firma izrađuje.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:04   #15
Ja uskoro mijenjam operatera, a time valjda i IP adresu.
Zanima me, što se događa sa profilima na društvenim mrežama, kada se promjeni operater ?
Demo Krvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:54   #16
Quote:
Demo Krvat kaže: Pogledaj post
Ja uskoro mijenjam operatera, a time valjda i IP adresu.
Zanima me, što se događa sa profilima na društvenim mrežama, kada se promjeni operater ?
Ništa se ne događa.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.