Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 12:09   #17861
Quote:
iguana free kaže: Pogledaj post
Evo cijene opet na 7900 !!!
Gotovo je, danas prodajem i izlazim!
Kupio po otprilike 10.000 a prodao 8.000.
Plus još naknade i odoše mi novci u nepovrat.
Spašavam ono što još mogu spasiti!

Vama ostalima sretno!

Nikako mi nije jasno, ovdje na forumu se svi hvale kako su u velikom plusu!
Kako je to moguće??
Nikako.
Sve je to laž.
Napravio si početničku grešku, panic sell, a točno to ponašanje kod ljudi žele isprovocirati ovi koji diktiraju cijenu i drže ju ovako niskom.

Nakon svakog ciklusa, smart money ima više BTC-a, a dumb money ima manje BTC-a. Treba se zapitati što u kojem trenutku radi taj koji će na kraju ciklusa imati više BTC-a. I onda učiniti isto.

Zato ja danas dokupljujem, cijena je odlična. Eto vidiš, ista cijena, $8000, ti radiš panic sell a ja dokupljujem. Kome će od nas dvojice biti bolje kad se bitcoin vrati na $15.000?
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Old 05.02.2018., 12:13   #17862
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Problem je kaj su svi govirili kako te napuhane cijene nisu napuhane i savjetovali kupnju, sad se šprdaju s jadnicima naivnim.
A šta će biti ako (a vjerojatno hoće) BTC ode na novi ATH? On prodaje na cijeni na kojoj ja dokupljujem. Klasični panic sell iz neiskustva ili želje za naglim bogaćenjem.

Ja sigurno nikome nisam preporučivao kupnju na ATH, ali za onog tko misli hodlat i čekat, mislim da će zaradit makar kupio i na 20k $. Samo to neće biti preko noći.


Quote:
Nisam nigdje vidio da ste im tu na temi ti i slični govorili da ne ulaze, da je bubble.
BTC neće puknut sada i na ovoj cijeni, pa makar još 50% pao. I ja ne mislim da je bubble, i dalje držim lovu u BTC.
MisterNo007 is online now  
Old 05.02.2018., 12:18   #17863
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Neće, jer ti ljudi nisu kockari...to su ti oni koji uplate možda jednom tjedno loto 7/39 i nadaju se milijunim, igraju eurojackpot, ali daleko je to od kockara.
Ali u pravu si, oni koji jesu kockari ce se vratiti (ali njih je jako malo), ali kazem ti iz mog iskustva većina od njih nisu kockari i nece se vratiti, nego ce i dalje uplaćivati loto 7/39 ili eurojackpot. Tog sna da će od 500 USD napraviti 50.000 USD je nestalo.
Kladionice su u XXXX% iz godine u godinu. Cim vise ljudi gube to ih vise privlaci ideja o reinvestiranju.
Cim BTC ode u bull ljudima ce sinut ideja "vraca se na stare slave, prilika da si vratimo izgubljeno". Prosjecna osoba vidi patern cak i u loto izvlacenju koje je totalno RNG ili PRNG.
Poznavanje psihologije je prilicno korisna stvar na trzistu orijentiranom za mase. A kripto ima potencijala da stigne do milijardu+ ljudi. Koji postotak populacije je do sad cuo ili investirao u kripto, sto mislis?

Precjenjujes ljude.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 05.02.2018., 12:21   #17864
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Problem je kaj su svi govirili kako te napuhane cijene nisu napuhane i savjetovali kupnju, sad se šprdaju s jadnicima naivnim.

trebalo bi temu za to otvorit. ali najlakše se oprat... pa nisam ja prorok.

svako malo se putovalo na mjesec. sad nema preporuke ni za šetnju do kraljičinog zdenca.
nezovemsebojan is offline  
Old 05.02.2018., 12:23   #17865
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Neće, jer ti ljudi nisu kockari...to su ti oni koji uplate možda jednom tjedno loto 7/39 i nadaju se milijunim, igraju eurojackpot, ali daleko je to od kockara.
Ali u pravu si, oni koji jesu kockari ce se vratiti (ali njih je jako malo), ali kazem ti iz mog iskustva većina od njih nisu kockari i nece se vratiti, nego ce i dalje uplaćivati loto 7/39 ili eurojackpot. Tog sna da će od 500 USD napraviti 50.000 USD je nestalo.
Isto kao sto je nestao san da ce dobiti EuroJackopot, iako su izgubili vec tko zna koliko stotina puta....da....
stjepan21 is offline  
Old 05.02.2018., 12:26   #17866
Chaos je u pravu, kad jednom hype završi ne ponavlja se. Ne možeš dvaput imati novitet. Ne možeš dvaput imati Beatlemaniju.
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Old 05.02.2018., 12:27   #17867
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Neće, jer ti ljudi nisu kockari...to su ti oni koji uplate možda jednom tjedno loto 7/39 i nadaju se milijunim, igraju eurojackpot, ali daleko je to od kockara.
Ali u pravu si, oni koji jesu kockari ce se vratiti (ali njih je jako malo), ali kazem ti iz mog iskustva većina od njih nisu kockari i nece se vratiti, nego ce i dalje uplaćivati loto 7/39 ili eurojackpot. Tog sna da će od 500 USD napraviti 50.000 USD je nestalo.
Ne bih se složio... većina njih će kad cijena poraste a porasti će, početi razmišljati koliko bi zaradili da nisu prodali... dio njih će i sada pratiti tržište, povjerovati da su uočili neke zakonitosti i da sad mogu biti uspješni... i evo ih opet...
Nakon par skupih grešaka će i naučiti jer većinom ljudi ne vjeruju u savjete "nemoj" ali će rado prihvatiti onaj koji potvrđuje njihovo mišljenje.
Puno bolje bi bilo da izgube i dan-dva i prouče zašto netko piše/kaže "nemoj"
__________________
Ne prodaj kad pada :)
Uspjeh je loš učitelj. Pametne ljude dovodi u zabludu da ne mogu izgubiti. Čovjek se može zaustaviti kad se penje, ali ne i kad pada. Napoleon
JPP is offline  
Old 05.02.2018., 12:33   #17868
Quote:
mondeo99 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako si uopće ušao u ovu priču!
Ali, dobro, samim time što brzo izlaziš sa minimalnim ili malo većim gubicima, već pokazuje da ipak razumnije razmišljaš.

Nego cijena već ide ispod 7800 ....
??
Jesi li uspio iskrcati na oko 8000 ?
a evo ga krenulo... nekako kedera nije bilo početkom vikenda kad je cijena rasla... zaroni li btc jos malo mogli bi se i somovi dici iz mulja pametovati...
SuperKruno is offline  
Old 05.02.2018., 12:35   #17869
Quote:
mondeo99 kaže: Pogledaj post
Naravno da je laž.
Kao i uvijek, uska je manjina u nekom plusu, a velika je većina u minusu.

Sve sitni žicari i džeparoši.
Vođeni samo slijepom pohlepom.
Svi ama bas svi koji su kupilo BTC do 1.12017 su u plusu. Znaci 100% ljudi koji su kupili zadnjih 8 godina su u plusu.

u minusu su samo oni koji su kupili nakon 1.11. mogu bit u minusu.

Pricam o onima koj isu kupili i jos ga dan dans drze. Oni koji su kupili i cekali da padne pa onda prodali ti su u minusu a vidim da si ti jedan od takvih...


I sad je kao neka katastrofa jer eto btc pada 3 mjeseca pa 8 godina je rasto valjda nekad mora i past
livada2 is offline  
Old 05.02.2018., 12:43   #17870
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ta floskula s kojom se mnogi tješe ne može funkcionirat na bitcoinu jer dok ti čekaš može doći novi koin u koji će se svi prebaciti i ti nikad ne dočekaš.


Problem je kaj su svi govirili kako te napuhane cijene nisu napuhane i savjetovali kupnju, sad se šprdaju s jadnicima naivnim.


Ma to je još jedan u nizu reklamnih doprinosa hypeu da se ljudi polakome, smatram tu priču lažnom.


Nisam nigdje vidio da ste im tu na temi ti i slični govorili da ne ulaze, da je bubble.

Nije više čak ni bitna cijena, algoroboti su kolko vidim po grafovima preuzeli sve koinove, znači da ih imaju dovoljno da mogu manipulitati tržište kontra malih, sad je to postalo ko i forex gdje ih većina gubi. Daljnim trejdanjem algo roboti će vam uzimati sve više i više love. I gomilati sve više koinova za manipulaciju.
Oni su ih gomilali o samog dna. Mišljenja sam da mali se nisu u stanju dogovoriti ni da se nađu nedeljom na izletu, a ne da napumpaju cijenu bitcoina. To su radili veliki koji imaju algorobote.


Cek a sto ih ti nisi upozorio da je balon? ja ovdje nisam procitao da je iko ikoga nagovarao da ulaze u btc ili bilo koji coin. kad netko pita dal bi ja ulozio ja mu odogovorim . to sto cu ja skocit u savu ne znaci da moras i ti. to samo govori o njima kolko su podlozni - pohlepni i nemaju pojama o icemu - ako im je dovoljan bio moj ili neciji poticaj da udju u kripto al opet napominjem daj ti nama ovdje taj post gdje je netko to rekao ( nagovarao) . da udjes u btc kad je bio 20k. dapace cak i holderi su govorili da je nije vrijeme za ulazak na 20k. nego kad padne na 13k i gdje je tu problem. ? ako kazem da je ulaz na 13k ok za tebe onda mislim da je i za mene i tad sam dokupio btc- i gdje sam ja tu tebe navuko ? pa i ja sam dokupio tada? i sad sam u minusu ? da s tim dokupom jesam al sto to tebe briga? odi stavi si eurice u banku i moli boga da ne devalvira i na kraju godine imss svojih 0,2% kamata i to je t o- sto ovdje gubis vrijem umjesto da brojis pare koje si zaradio orocenjem u banci ?
livada2 is offline  
Old 05.02.2018., 12:45   #17871
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Chaos je u pravu, kad jednom hype završi ne ponavlja se. Ne možeš dvaput imati novitet. Ne možeš dvaput imati Beatlemaniju.
Što je naravno najdalje od istine što može biti. Evo kako idu "google trends" po tom pitanju:

stjepan21 is offline  
Old 05.02.2018., 13:10   #17872
https://9gag.com/gag/aoN9OxX

SuperKruno is offline  
Old 05.02.2018., 13:11   #17873
Iako se jaaaako rijetko bavim cijenama i uopce rijetko raspravljam o cijeni, sada sam upravo pronasao jedan svoj post na jednom drugom forumu iz 10. mjeseca prosle godine:

stjepan21 is offline  
Old 05.02.2018., 13:13   #17874
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Napravio si početničku grešku, panic sell, a točno to ponašanje kod ljudi žele isprovocirati ovi koji diktiraju cijenu i drže ju ovako niskom.

Nakon svakog ciklusa, smart money ima više BTC-a, a dumb money ima manje BTC-a. Treba se zapitati što u kojem trenutku radi taj koji će na kraju ciklusa imati više BTC-a. I onda učiniti isto.

Zato ja danas dokupljujem, cijena je odlična. Eto vidiš, ista cijena, $8000, ti radiš panic sell a ja dokupljujem. Kome će od nas dvojice biti bolje kad se bitcoin vrati na $15.000?
Lupetaš po praznoj slami!

Cijena je sada već na 7600!

Trend je već dulje vremena jajko jasan!!
mondeo99 is offline  
Old 05.02.2018., 13:25   #17875
Mislim da je ovo krajnje vrijeme za taktiku reži i bježi dok još ima mušterija. Ne bojte se riječ je samo o korekciji istina vrlo velikoj ali ako ste kupili BTC na 1000$ za sada ste ok, ali jel Vi znate koliko je mušterija kupilo iznad 17K prije nepunih mjesec dana.
Eh bit će Ledgera na sniženju, evo gledam njuškalo ima ih......
__________________
Strah i cijena Bitcoina je jedino čega se treba bojati.
Kripto Nenad is offline  
Old 05.02.2018., 13:30   #17876
Sada kao final blow ocekujem vijest da je Tether scam i da je revizija ili nalaz CTFCa bio negativan...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 05.02.2018., 13:31   #17877
a lolčina hahahah kakvi traderi btc ide do 7000$, iako ne vjerujem ali ako probije taj support ide do 5600$ i to je to onda se vraća
loky4i4 is offline  
Old 05.02.2018., 13:32   #17878
Nastavite na: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1054293
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.