Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 22:28   #61
@ Alan SP

Odlično si napisao, no samo mali dodatak, Tesla nije mogao poslati signal niti do Mjeseca, dakle to bi bilo O bodova.
Sve govori da je došlo do eksplozije bez kratera (nedostatak materijalnih dijelova), a kako je bilo okomito, sumnjam da je došlo neko tijelo iz Svemira.
Očevici koje govore o čudnom kretanju, tj bljeskovima mogli bi biti objašnjenji nakupninama plina kojeg u Sibiru ima kolko hoćeš, pa do upaljenja glavne mase. To mi se čini jako dobrim objašnjenjem pogotovo zato što niti dan danas nema ptica na tom području.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:58   #62
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
@ Alan SP

Odlično si napisao, no samo mali dodatak, Tesla nije mogao poslati signal niti do Mjeseca, dakle to bi bilo O bodova.
Sve govori da je došlo do eksplozije bez kratera (nedostatak materijalnih dijelova), a kako je bilo okomito, sumnjam da je došlo neko tijelo iz Svemira.
Očevici koje govore o čudnom kretanju, tj bljeskovima mogli bi biti objašnjenji nakupninama plina kojeg u Sibiru ima kolko hoćeš, pa do upaljenja glavne mase. To mi se čini jako dobrim objašnjenjem pogotovo zato što niti dan danas nema ptica na tom području.
Prvo o Tesli. Pouzdano znam da mi danas ne znamo sto je Tesla mogao, a sto nije. Mnogi njegovi radovi su unisteni, jos vise ih je Americka vlada konfiscirala i zabranila bilo kakav pristup (dakle, vojna primjena istih je nepobitna), a i on sam, za razliku od Edisona, nije pricao svima sto je izumio i na cemu radi.

Sad, da li je zaista mogao poslati signal, necu tvrditi, ali recimo, mi definitivno saljemo signale u svemir (namjerno i nenamjerno), a valjda vanzemaljske tehnologije imaju tehniku da ih prociste i protumace.

Sto se tice same eksplozije, ona je definitivno bila u zraku. Postoje slike s mjesta eksplozije, kratera nema, samo uspravna stabla u epicentru. Dakle, nesto je eksplodiralo u zraku.

Sto se tice ocevidaca, oni pricajo o "vatrenoj kugli", "svjetlecem objektu" i slicno, koji se kretao jako velikom brzinom, prevaljivao veliki put i mijenjao smjer. Plin to ne moze raditi. Ako gori, to je na jednom mjestu, ne sece i ne mijenja smjer. Takoder, i ako eksplodira na otvorenom, nema efekta eksplozije u zraku, jer, moze se siriti svugdje. Plin je problem samo u zatvorenim prostorima. Da ne pricam o posljedicama koje su se vidjele u cijelom svijetu.

Dakle, ako je ista sigurno, to nije bio plin.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 10:24   #63
Mi točno znamo što je Tesla mogao a što nije. Postoje njegove patentne prijave sa nacrtima i zna se koju je tehnologiju rabio. Nije koristio ni elektronske cijevi a bome ni tranzistore tako da je za relativno mali učinak pri odašiljanju elektromagnetskih valova morao trošiti goleme količine energije koje su mu bile ograničene snagom postojećih centrala.
Ono što je ruknulo u Tunguziji je bolid, svemirsko tijelo velike brzine, najvjerojatnije sazdano od leda. Takvo tijelo brzine nekoliko desetaka kilometara u sekundi i mase reda veličine tisuća tona (tisuću tona leda je kocka dimenzija 10x10x10 metara, vrlo malena stvar) ima dovoljnu energiju za eksploziju koja se tamo dogodila. To se prije može opisati eksplozijom parnog kotla nego nuklearne bombe jer je nastala naglim zagrijavanjem bolida pri ulasku u guste slojeve troposfere na osam kilometara visine pri čemu je led naglo ispario i grunuo.
Evo vrag mi nije dao mira pa sam izračunao dimenzije bolida ako je dopičio brzinom od 30 km/s. To bi trebala biti kocka stranica 140m. Za zemaljske prilike čini se golemo ali za svemir je zrno.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:01   #64
Bravo mukotrpak, volim kada ljudi tako lijepo napišu što se vjerojatno dogodilo.
Kod bolida mi jedino smeta udarni val koji je bio apsolutno okomit na točku udara inače sve 5.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:08   #65
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Prvo o Tesli. Pouzdano znam da mi danas ne znamo sto je Tesla mogao, a sto nije. Mnogi njegovi radovi su unisteni, jos vise ih je Americka vlada konfiscirala i zabranila bilo kakav pristup (dakle, vojna primjena istih je nepobitna), a i on sam, za razliku od Edisona, nije pricao svima sto je izumio i na cemu radi.

Tesla nije imao pojma što je radio, bio je zadovoljan površnošću, jer je bio uništen dokazivanjem jednostavnih stvari.

Sad, da li je zaista mogao poslati signal, necu tvrditi, ali recimo, mi definitivno saljemo signale u svemir (namjerno i nenamjerno), a valjda vanzemaljske tehnologije imaju tehniku da ih prociste i protumace.

Ni do babine grede, antene su bile neusmjerene (štap - omnidirekcionalne) frekvencije izuzetno niske, poslušaj AM - srednji val ili još bolje dugi pa onda pričaj.

Sto se tice same eksplozije, ona je definitivno bila u zraku. Postoje slike s mjesta eksplozije, kratera nema, samo uspravna stabla u epicentru. Dakle, nesto je eksplodiralo u zraku.

Plin koji je ispunio taj prostor.

Sto se tice ocevidaca, oni pricajo o "vatrenoj kugli", "svjetlecem objektu" i slicno, koji se kretao jako velikom brzinom, prevaljivao veliki put i mijenjao smjer. Plin to ne moze raditi. Ako gori, to je na jednom mjestu, ne sece i ne mijenja smjer. Takoder, i ako eksplodira na otvorenom, nema efekta eksplozije u zraku, jer, moze se siriti svugdje. Plin je problem samo u zatvorenim prostorima. Da ne pricam o posljedicama koje su se vidjele u cijelom svijetu.

Očevici su nepouzdani, no recimo da se slažemo da je nešto svjetlilo. Parcijalna paljenja plinskih nakupnina bi dala objasniti ne kretanje nego zapaljenja na raznim mjestima. E sad kako u krugu od 300 km nije bilo nikog .... Plina je bilo jako jako puno.

Dakle, ako je ista sigurno, to nije bio plin.
Prouči dinamiku fluida.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 23:59   #66
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Mi točno znamo što je Tesla mogao a što nije. Postoje njegove patentne prijave sa nacrtima i zna se koju je tehnologiju rabio. Nije koristio ni elektronske cijevi a bome ni tranzistore tako da je za relativno mali učinak pri odašiljanju elektromagnetskih valova morao trošiti goleme količine energije koje su mu bile ograničene snagom postojećih centrala.
Ono što je ruknulo u Tunguziji je bolid, svemirsko tijelo velike brzine, najvjerojatnije sazdano od leda. Takvo tijelo brzine nekoliko desetaka kilometara u sekundi i mase reda veličine tisuća tona (tisuću tona leda je kocka dimenzija 10x10x10 metara, vrlo malena stvar) ima dovoljnu energiju za eksploziju koja se tamo dogodila. To se prije može opisati eksplozijom parnog kotla nego nuklearne bombe jer je nastala naglim zagrijavanjem bolida pri ulasku u guste slojeve troposfere na osam kilometara visine pri čemu je led naglo ispario i grunuo.
Evo vrag mi nije dao mira pa sam izračunao dimenzije bolida ako je dopičio brzinom od 30 km/s. To bi trebala biti kocka stranica 140m. Za zemaljske prilike čini se golemo ali za svemir je zrno.
Njegovi patenti su samo dio onog sto je Tesla otkrio. Pouzdano se zna da je Tesla smatrao da treba patentirati samo "velike" stvari, a mnoge stvari je smatrao nedovoljno vaznim da bi ih patentirao. Jednostavno receno, dok bi jedan Edison imao oko 10000 patenata, Tesla bi za to imao patent ili 2.

Sto se tice postojecih centrala, Tesla ih je izmislio. Ustvari, izmjenicna struja jeste njegov izum. Postojece centrale su radile po njegovim patentima, ili su pak bile istosmjerne.

A sto se tice komunikacije, ne zna se sto je on sve izmislio.

A sto se tice bolida, kocke leda, ili sto god to bilo, zasto je mjenjalo smjer? To je jedini problem u teoriji prirodnih tijela koje ulijecu u zemljinu atmosferu. I dok bih nekako prezivio tvrdnju da je kocka leda izdrzala (da, znam da ne bi) do skoro tla (visina od nekoliko stotina metar, onako od oka), ipak, zasto nije prije eksplodirala? Tijelo cim ulazi u atmosferu, pocinje dizati temperaturu. I to prilicno jako. Radi se o tome da dug put kroz atmosferu. I onda, zasto mijenja smjer? Mora to biti jako velika kocka, a opet, problem je i konacna eksplozija. Cak i ako je tempirana slucajnoscu, dolazi do prilicno jake eksplozije, koja konzumira potpuno kocku leda. Zasto? Mislim da je logicno pitati se zasto jedna kocka leda ima toliko veliku snagu eksplozije. Da je udarila u tlo, ne bi bilo problema. Ali, ona je eksplodirala u zraku. I to malo jako, prejako da bi to bila kocka leda koja eksplodira u zraku.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:07   #67
Ni do babine grede, antene su bile neusmjerene (štap - omnidirekcionalne) frekvencije izuzetno niske, poslušaj AM - srednji val ili još bolje dugi pa onda pričaj.

Ah, bit ce da ja puno toga ne znam. Srecom, za sad se zna da je Tesla otkrio ELF. On se koristi danas u vojne svrhe. Sto je frekvencija visa, to teze prolazi kroz zapreke. Ali, to je relativno, jer se izvjesne frekvencije reflektiraju. Ustvari, opcenito je princip probijanja signala slozena stvar.

No, sto je Tesla koristio, i da li je on zaista "uzrok", to je nesto sasvim drugo.

Plin koji je ispunio taj prostor.

Problem je u zraku. Plin kad se nalazi u slobodnom prostoru nema toliku snagu. On moze eksplodirati, ali ne tom snagom. Problem je u snazi.

Očevici su nepouzdani, no recimo da se slažemo da je nešto svjetlilo. Parcijalna paljenja plinskih nakupnina bi dala objasniti ne kretanje nego zapaljenja na raznim mjestima. E sad kako u krugu od 300 km nije bilo nikog .... Plina je bilo jako jako puno.

Da, ocevici su nepouzdani, a ti znas da oni ne znaju sto su vidjeli i znas sto je bilo.

Prouči dinamiku fluida.

I sto bih naucio?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:15   #68
Ono što je Tesla patentirao govori nam o TEHNOLOGIJI kojom je raspolagao a to su uglavnom zavojnice, iskrišta i kondenzatori. Nema aktivnih elektroničkih elemenata, pojačala, usmjerenih antena i sličnih detalja. To što su centarle izmjenične struje radile po Teslinim patentima irelevantno je za problem jer takve kakve su bile nisu bile u stanju proizvesti dovoljno energije za bilo kakvu bombastičniju svrhu a kamo li za tunguziranje. U tunguskoj eksploziji oslobođeno je 100 puta više energije negu u Hirošimi, otprilike 8x10na15 J. Eksplozija se dogodila na 8 kilometara visine a ne na nekoliko stotina metara, a osam kilometara je vrlo blizu tropopauze. Iznad te visine atmosfera je vrlo rijetka. Bolid se grijao od trenja ali bitno slabije nego kad je zašao u troposferu. Možda je ono što je uletjelo bilo puno veće od mojih procjena i počelo se raspadati na visini od par stotina km što je moglo kod nekoga koga je nadletjelo izazvati dojam promjene smjera. Osim toga, tko je mogao vidjeti promjenu smjera neposredno prije udara i o tome izvijestiti a da to nije na spiritističkoj seansi? Kad sto atomskih bombi grune na 8 km visine, sve u krugu od stotina km je mrtvo. Pod kojim se kutom vidi bolid na, recimo, 30 km visine ako je udaljen 300 km? Zbog zakrivljenosti Zemlje na toj se udaljenost ne vide objekti niži od 8 km, a sam objekt se vidi pod kutem od 4 stupnja. I sad, tko može, bez teodolita i teleskopa, tvrditi da je vidio promjenu smjera takvog objekta dok su svi bliži mrtvi?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:25   #69
ovi što podsjećaju na dinamiku fluida i sl: sjetite se što se stavljalo u WW II u avio motor za jaču detonaciju? voda...
ili: koliko energije sadrži pominjani volumen plina ako se cijepaju/spajaju atomi?


inače tko kaže da je to bio meteor ili sl? možda je bilo nešto sasvim drugo...
a što ako je neki plemenski hićo testirao nuke napravljen u špilji?

sitnozubić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:50   #70
Pogledao sam malo zapise i bilo je "svijetlih" noći par dana prije eksplozije nad Sibirom.
Izvor Tjehnjika i nauka 79/80 godište. - rusi
A za centar eksplozije se pretpostavlja 3 do 5 km iznad tla.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 09:07   #71
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ono što je Tesla patentirao govori nam o TEHNOLOGIJI kojom je raspolagao a to su uglavnom zavojnice, iskrišta i kondenzatori. Nema aktivnih elektroničkih elemenata, pojačala, usmjerenih antena i sličnih detalja. To što su centarle izmjenične struje

Osim toga, tko je mogao vidjeti promjenu smjera neposredno prije udara i o tome izvijestiti a da to nije na spiritističkoj seansi? Kad sto atomskih bombi grune na 8 km visine, sve u krugu od stotina km je mrtvo. Pod kojim se kutom vidi bolid na, recimo, 30 km visine ako je udaljen 300 km? Zbog zakrivljenosti Zemlje na toj se udaljenost ne vide objekti niži od 8 km, a sam objekt se vidi pod kutem od 4 stupnja. I sad, tko može, bez teodolita i teleskopa, tvrditi da je vidio promjenu smjera takvog objekta dok su svi bliži mrtvi?
Opsa, sto se tice Tesle. Ti brkas modernu elektrotehniku s Teslinom. Da, slazes se da Tesla nije koristio modernu elektrotehniku.

No, on je koristio sasvim druge stvari. On je koristio stvari za koje mi danas niti ne znamo (bar ne javno, na FERu). On je koristio stvari o kojima mi danas slusamo price, pretpostavljamo sto su, ali ne znamo sto su. On neke stvari namjerno nije htio patentirati. On je nudio neke stvari vojsci, da bi ubrzao kraj rata (drugi), ali te stvari nisu nikad javno patentirane. Vojska je preuzela kontrolu nad njegovim papirima i opcenito, proucavanje Teslinog rada je pod kontrolom. Naravno da mozes saznati o izmjenicnoj struji, zarulji i slicno, ali opcenito govoreci, Teslin rad je pod cenzurom. Nesto znas i mislis da sve znas, da je to sve.

Ako zaista vjerujes u to da sve znas o Tesli, onda ja ne mogu nista reci. I ja ne tvrdim da je Tesla 100% komunicirao s vanzemaljcima. Ja sam kazem da je davao u izvjesnim krugovima takve izjave, a znajuci Teslu, on nije lupetao samo tako. A da li je...

Ne zna sto je eksplodiralo. Ne zna se na kojoj je visini to nesto eksplodiralo i tako blize i tako dalje. Podaci koje si iznio, jednostavno, ne znam sto reci o njima, ali nesto mislim da nisu tocni (bar dio koji se tice sibirske, ne da su opcenito netocni). Drugim rijecima, nitko ne zna sigurno sto je eksplodiralo. No, bitno je da se tu ima raznih teorija. Plin sigurno nije eksplodirao. Time ne zelim reci da u sibiru plin ne gori svako malo. Gori, ali ne eksplodira u tim razmjerama.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:51   #72
@ Alan SP

Visina je do 5 kilometara i tijelo je moralo ići vrlo polako, jer su u epicentru stabla bila uspravna i u kružnom obliku. Nakupljeni plin je to mogao izazvati. Da bi mogao biti plin su ogromne količine treseta, a također ptice osjete plin pa bježe sa tih mjesta. Što se tiče radijacije nije se pokazala veća anomalija, ali su pokušali objasniti druge karakteristike.
Tesla nije imao što ponuditi vojsci. Početci su bili zanemarivi, interesantni, ali bez tehnologije nula bodova. Bio je istraživač.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 08:09   #73
Postoje različiti instrumentalni zapisi onog što je palo u Sibiriji. Jadan takav nalazi se na Geofizičkom zavodu u Zagrebu (mikrobarogram). Iz toga je izračunata energija eksplozije. Ona je približno 100 puta veća od prve atomske bombe koja je ruknula u Hirošimi i iznosi 8x10^15 J. Ako je Tesla nešto prtljao kako je mogao uopće proizvesti toliku količinu energije onim izvorima kojima je raspolagao. Jedini izvor tolike energije je E=mc^2 a Tesla to nije znao koristiti. Jest bio genijalac ali ne toliki. Njegovo polje rada su bile špule, žice, kondenzatori, iskrišta i prekidači. Molio bih poštenog nalaznika ako slučajno pronađe nešto osim navedenog u radovima gorespomenutog da mi javi na adresu...Ono što je nudio am. vojsci prije bi mogle biti zavojnice za degausing brodova kako ne bi aktivirali magnetske detonatore torpeda ("nevidljivost" za magnetske detektore mistificirana u pokusu "Rainbow"). To je u ono doba (WWII) bio gorući problem i nije čudo da ga je vojska skrivala. Od tuda, valjda, i ova silna opsjednutost Teslinim tajnim oružjima. Nitko ne usvaja novu tehnologiju preko noći, naročito ako je to njegov vlastiti proizvod. Prateći rad nekog čovjeka može se pratiti i njegov način razmišljanja. Jedna stvar izvire iz prethodne i tako do početka.
No da ne divergiram previše, dao sam vam potrebnu energiju a sad vi dalje računajte, po mogućnosti bez tajanstvenih magičnih energija. Je li grunulo na 5 ili 8 kilometara nije toliko važno jer se pri brzini kojom je bolid jurcao ta udaljenost prevali za 0.0000003 s. Brzina od 30km/s je realna. To je blizu brzini kojom Zemlja juri oko Sunca pa bi bilo dovoljno da objekt miruje (u odnosu na Sunce) na putanji pa da Zemlja na njega naleti tom brzinom.
Objekt je eksplodirao bez udara u tlo (u stvari, postoji malo jezero koje je vjerojatno nastalo udarom jedne od krhotina), energija se prenijela na tlo zvučnim valovima i zračenjem pa se iz uspravnih stabala može samo zaključiti gdje je objekt eksplodirao a ne i njegova brzina. Da je došlo do pada na tlo ili pada velikog broja krhotina stvar bi bila drugačija što se tiče odrđivanja smjera i brzine objekta.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:54   #74
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Postoje različiti instrumentalni zapisi onog što je palo u Sibiriji. Jadan takav nalazi se na Geofizičkom zavodu u Zagrebu (mikrobarogram). Iz toga je izračunata energija eksplozije. Ona je približno 100 puta veća od prve atomske bombe koja je ruknula u Hirošimi i iznosi 8x10^15 J. Ako je Tesla nešto prtljao kako je mogao uopće proizvesti toliku količinu energije onim izvorima kojima je raspolagao. Jedini izvor tolike energije je E=mc^2 a Tesla to nije znao koristiti. Jest bio genijalac ali ne toliki. Njegovo polje rada su bile špule, žice, kondenzatori, iskrišta i prekidači.
Za pocetak, ja ne znam sto je tamo prasnulo. Samo sam citao malo o tome (ustvari, relativno dosta, ali nema veze, stilska figura).

A sad o Tesli.

Ako procitas moje postove koje sam napisao, onda ces vidjeti nesto sasvim drugo. Ja Teslu spominjem kao indirektni uzrok, ne direktni. Ustvari, ne toliko ja, to sam procitao, nisam znao Teslu osobno.

No, veza je, da se ponovim sljedeca:

Tesla je u izvjesnim krugovima spomenuo da zeli komunicirati s vanzemaljcima i da je eksperimentirao s time. Od tog trenutka, kad je on to izjavio, pa do sibirske je proslo od oka toliko godina koliko treba svjetlosti da dode do Alfe Kentauri i natrag. Pa neki teoreticari, koji se prikljanjaju atomskoj eksploziji kao uzroku sibirske, spominju Teslu, jer bi uzrok mogao biti i vanzemaljska letjelica na nuklearni pogon, koja je dozivjela nesrecu pri ulasku u zemljinu orbitu (tad je bila oluja), te eksplodirala. Tako objasnjavaju i vrludanje letjelice, kao i izuzetnu snagu eksplozije. Eksplozija je zamjecene u skoro cijelom svijetu, na ovaj ili onaj nacin.

Nisam nigdje rekao da je Tesla direktno izazvao eksploziju. Bilo njegovom, ili necijom drugom tehnologijom.

Zatim, Tesla je bio covjek mira. On je zelio mir medu ljudima. Njegov jedini angazman je bio taj sto je htio napraviti tako strasna oruzja, da bi se svatko zgrozio i ne bi vise htio ratovati.

Tesla nije radio samo sa strujom. Recimo, on je istrazivao i rezonantne frekvencije. Jedan od njegovih pokusa je skoro sravnio New York sa zemljom, pa iz tog razloga je i bio protjeran iz njega. Radi se o tome da je zabio sipku u zemlju, te je vibrirao sipku rezonantnom frekvencijom. Kad se cijeli Manhattan poceo ljuljati, morao je stati, a onda su ga i izbacili, jer je on priznao da je on pokrenuo potres. Ta tehnologija, ako se upotrijebi dovoljno snage, moze unistiti cijelu zemlju. A ne treba odvise snage. Naravno, iole psihicki stabilna osoba zna da bez Zemlje mi ne mozemo.

A isto tako, ponavljam da se ne zna sto je Tesla sve istrazivao. Njegovi papiri nisu dostupni javnosti. Ono sto je dostupno javnosti je samo ono po cemu je Tesla poznat u siroj javnosti. Vojska ne zeli da se za sve zna. Naravno, netko ce tvrditi da sam teoreticar zavjere, ali dobro. Probajte malo istrazivati informacije o Tesli na engleskom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:37   #75
@ Alan SP
Krivo, imaš cijeli spektar rezonantnih frekvencija i ako pobudiš jednu sweep više ne pomaže. A sad opet malo razmisli o dometu i snazi Teslinih i inih odašiljača. Nisi pažljivo pročitao mukotrpak-ov post? Što misliš do kuda NASA može pratiti letjelice?

@ mukotrpak
mislim da još uvijek imaš problem sa kružnim udarom. (a ja sa bojom)
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 08:46   #76
Tesla se igrao Hertzovim, danas bismo rekli elektromagnetskim, valovima i njima je uspio upravljati modelom broda 1898. godine, deset godina prije događaja. Od broda do ideje komunikacije sa drugim svjetovima vrlo je mala mentalna udaljenost. Uzmemo li u obzir da je R.Herzt prve EM valove odašiljao 1886. što je 22 godine prije sibirijade, onda mi se Teslin Alfa Centauri čini, u stvari, uopće mi se ne čini. Ideja sa vanzemaljcima koji odgovaraju na Teslin vapaj mi zvuči kao da ju je sročio H.G.Wells. Tesla, i svi oni koji su se bavili radijom prije njega, mogli su odaslati samo hrpu morseovskih kodova, niz isprekidanih signala, i to malom snagom na dugim valovima koje reflektira ionosfera. Skoro ništa ne odlazi među zvijezde. Na današnje pozive i golemi EM promet emitiran vrlo velikom snagom na raznim frekvencijama nitko ne odgovara, zašto netko misli da su itijanci čuli tihi prdes s druge strane kolodvora u trenutku kad koče tri teretna vlaka?
Energiju potrebnu za ono što je bilo izračunali su mnogi, a ja sam pokazao kako velik i brz treba biti objekt da bi zadovoljio te uvjete. Rezultat je više nego realan. Ne treba nikakva atomska bomba, svemirski brod ili crna rupa. Dovoljna je hrga leda i nešto svemirskog šrota.
Velika hrga se ulaskom u atmosferu počinje rasopadati. Dijelovi gore različitom brzinom što može izazvati dojam promjene smjera. Osim toga, bolidi nisu aerodinamični i mogli bi skakutati po atmosferi slično kao kamen po površini vode. Bar neki njihovi manji djelovi.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:01   #77
@ mukotrpak

bravo, jedna od vjerojatnosti je dio kometa i kako si dobro zaključio da je nešto morali ispariti, ali bez obzira na sve to posljedica udarnog vala bi bila elipsiodna. Neki spominju svjetle noći u Sibiru, nekoliko dana prije eksplozije.
Ponovo se vraćam na ptice. Ekspedicija HRT 1999 ili tu negdje, je tvrdila da na tom području nisu nigdje čuli ili vidjeli ptice, a komaraca je ko u priči. Sjećaš se da su u rudari imali kanarince u rudnicima, jer su izuzetno osjetljivi na metan.
Mislim i da su druge ptice također osjetljive. To nije direktni dokaz, ali je indikativno.
Ima još jedna priča moram je potražiti, autori su isto Rusi. HLO je u pitanju (nije NLO, nego jedna vrst rijetke prirodne pojave!)
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:24   #78
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Tesla se igrao Hertzovim, danas bismo rekli elektromagnetskim, valovima i njima je uspio upravljati modelom broda 1898. godine, deset godina prije događaja. Od broda do ideje komunikacije sa drugim svjetovima vrlo je mala mentalna udaljenost. Uzmemo li u obzir da je R.Herzt prve EM valove odašiljao 1886. što je 22 godine prije sibirijade, onda mi se Teslin Alfa Centauri čini, u stvari, uopće mi se ne čini. Ideja sa vanzemaljcima koji odgovaraju na Teslin vapaj mi zvuči kao da ju je sročio H.G.Wells.
Malo wikipedie:

Alpha Centauri is the closest star system to our own solar system, being only 1.34 parsecs, or 4.37 light years away from our Sun

Dakle, ako me 2x4,37 ne vara, to je 8,74. Dakle, oko 9 godina. Treba svjetlosti, treba EM valu.

Sad, da li je to istina, ili ne, ja rekoh da je to teorija.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:25   #79
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
@ Alan SP
Krivo, imaš cijeli spektar rezonantnih frekvencija i ako pobudiš jednu sweep više ne pomaže. A sad opet malo razmisli o dometu i snazi Teslinih i inih odašiljača. Nisi pažljivo pročitao mukotrpak-ov post? Što misliš do kuda NASA može pratiti letjelice?
Jos prate Voyagera. On izisao iz sunceva sustava.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:37   #80
Caka je u tome da je Zemlja počela emitirati EM valove daleki prije Tesle ali sve do tridesetih godina i pojave televizije i, kasnije, radara radio signali su imali prenisku frekvenciju, a bome i energiju, za prolazak kroz ionosferu. Dotična se još uvjek koristi u dugovalnoj radiofoniji kao reflektor da se dosegnu prijemnici s druge strane kugle. Osim toga, ta je zvijezda udaljena 4 svjetlosne godine što znači da su oni tamo, ako ih ima, imali samo 6 godina za doputovati vamo. Vraški malo vremena čak i za turbodiesel leteće tanjure i zato to nije teorija, nije čak ni hipoteza već predložak za (Z)F roman.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.