Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2007., 21:50   #61
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Odeš u banku u kojoj imaš nekog poznatog bankara (kolegu i sl) pa ako ti on može po povoljnijem tečaju uzeti.
Obično bankari imaju takve mogućnosti koliko mi je poznato.
veleprodajni tečaj/ dogovorni tečaj mislim da možeš dobiti u svakoj jačoj banci ... no za veće iznose ... mislim preko 30.000 eura ... pa onda treba odležati na deviznom računu od jednog pa naviše dana ... zavisi od banke do banke
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 01:08   #62
Kakav je to dogovor ako ti daju povoljniji tečaj, a ti to platiš beskamatno ih financirajući par dana? Svede se sve na isto. Nema do gazde iz mjenjačnice.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:02   #63
Quote:
Sioux kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Idem za vikend u Graz pa bi trebao kupiti eure, e sad zanima me gdje bi najpovoljnije kupio eure u Zagrebu?

Pretpostavljam da nije neka velika razlika al eto...ako netko zna bio bi mu zahvalan na informaciji!
Razmisli samo koliko će te goriva koštati odlazak do najpovoljnijeg tečaja i isplati li se to...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:32   #64
Čovjek bi pomislio da se kupuje stan pa da treba povoljniji tečaj a kad ono za par stotina eura gleda gdje će dati kunu dvije manje.E jado moja!!!
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:33   #65
presvetli, možete li malo preciznije - po kojem tečaju kupujete odnosno prodajete ?
eto eto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:34   #66
Gdje je najpovoljnije kupiti eure?

Gdje je najpovoljnije kupiti eure (dvije, tri tisuće)? Da li je bolje kupiti u mjenjačnici ili u banci? Koja je najpovoljnija mjenjačnica?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:40   #67
Jedna od solucija ti je da kune staviš na banku cca 10-ak dana, i onda ti banka daje povoljniji tečaj. Zovi svoju banku i pitaj.
Tako su mojima savjetovali kad su prodali stan jer su dio dobili u kunama
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:43   #68
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
Gdje je najpovoljnije kupiti eure (dvije, tri tisuće)? Da li je bolje kupiti u mjenjačnici ili u banci? Koja je najpovoljnija mjenjačnica?
ma sve ti je isto bilo gdje da kupiš, ali radi signurnosti najbolje u banci (ja i puno veće iznose riješavam samo u bankama, jel na moje iznose dobijem uvijek i u banci dogovorni tečaj kao i u mjenjačnicama)..

zašto mislim isto ?

pa recimo neka je prodajni tečaj banke ili mjenjačnice 7,31 i neka ti spuste na 7,29 (a malo tko da će ti na taj iznos spusiti tečaj 2 kn) ti je na 1000 Eur-a ušteda 20 kn, da dobro si pročitao, ako ti tečaj spuste 2 kn to ti je na nekih cca 20ak tisuća kuna 50 kn uštede u mjenječanici nego u banci....misliš li da je pametno sa tim novcima radi uštede od mjenjačnice do mjenjačnice hodati za razliku od 50 kn ? Ako je odi..

A još bolja solucija i caka
ako imaš devizni i tekući u Zabi, položi kune na tekući, tek kada si ih položio na račun reci službenici da ti sa tekućeg kupi eure i prebaci ti na devizni....automatski dobiješ povoljniji tečaj tj. tečaj prodajni za devize, a ne efektivni za devize..., dođi sutradan i podigni te eure ;-))))

Ova gore caka ti prolazi samo u Zabi, u drugim bankama čekaš na položena sredstva tjedan dana...znači ti češ i u drugoj banci moći kupiti Eure po toj caki, ali da ih izvadiš moraš čekati tjedan dana, u Zabi drugi dan...

A sada moram na ručak...

pozdrav
pukovnik
pukovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:58   #69
puno hvala, nisam to za banke znala
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 09:02   #70
haj
imam zabu neku lepezu
imam i nekoliko tisuća eura u čarapi i sad bih s njima pokrila minus na tekućem kako mi je najpametnije to napraviti
hvala
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:42   #71
od kuda mjenjačnicama devize raznih država , koji su im izvori ? hnb ?
a i bankama .

tnx
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 15:03   #72
Ovako čitao sam nedavno jednom prilikom da je u srbiji razlika eura i kuna velika dakle mislim da je cca6.8,a u austriji cca7.45 e sad velika je to razlika sad me zanima da li postoji mogučnost recimo u srbiji kupiti 10 000 eura za 68 000 kn pa prodati u austriji za 74500 kn dakle zaradio bih 6500 kn na tom iznosu da li je to istina i da li je to legalno i ima li neko neke ljude koji rade s tim i tako to pa neka objasni kako to ide i koja je shema bio bih jako zahvalan lip pozdrav
SPLIĆO1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:10   #73
http://www.mjenjacnica.net/

prije par dana sam ju slucajno pronasao na net-u. imaju tecaj prema listi hnb-a. jucer sam bio na tresnjevci ali su radili samo do 15.30 tako da sam promijenio CHF u drugoj mjenjacnici jer je danas tecaj pao pa nisam htijeo cekati.
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:40   #74
Quote:
SPLIĆO1 kaže: Pogledaj post
Ovako čitao sam nedavno jednom prilikom da je u srbiji razlika eura i kuna velika dakle mislim da je cca6.8,a u austriji cca7.45 e sad velika je to razlika sad me zanima da li postoji mogučnost recimo u srbiji kupiti 10 000 eura za 68 000 kn pa prodati u austriji za 74500 kn dakle zaradio bih 6500 kn na tom iznosu da li je to istina i da li je to legalno i ima li neko neke ljude koji rade s tim i tako to pa neka objasni kako to ide i koja je shema bio bih jako zahvalan lip pozdrav
haha, ne, ne moze se. istina je da u srbiji dobijes vise novaca nego u hr, ALI, da bi kupio eure u srbiji moras kupiti dinare. znaci transakcija ti je: kuna - dinar; dinar - euro; euro - euro, i tu ti se sve pogubi u transakcijama, dodje te na isto. ali recimo ako dodjes s eurima u srbiju, mozes u dobrima potrositi 200 kn vise na 100 eura, a i jeftiniji su nego mi, ne?
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:44   #75
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
http://www.mjenjacnica.net/

prije par dana sam ju slucajno pronasao na net-u. imaju tecaj prema listi hnb-a. jucer sam bio na tresnjevci ali su radili samo do 15.30 tako da sam promijenio CHF u drugoj mjenjacnici jer je danas tecaj pao pa nisam htijeo cekati.
Nemaju ,stave listu HNB-a ali se ne drže nje .
Kada sam prodavao kanadske dolare bili su najpovoljniji ali nemaju tečaj HNB-a.
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:43   #76
Tko hoće raditi sa devizama treba trgovati na Forexu a ne preko mjenjačnica.
__________________
Investitor na najboljem financijskom tržištu na svijetu - Forexu :)
Alfa-Forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:41   #77
ako u hrvatskoj zelim promijeniti eure u dolare koji tecaj se gleda? ili se najprije euri pretvore u kune pa kune u dolare?
Karabaja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 00:19   #78
prvo u kune pa u dolare
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 02:52   #79
ili u sloveniju, naravno, pa direkt
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:03   #80
može li mi netko pobliže pojasniti sa konverzijom EUR/HRK i obrnuto, kako se može zaraditi na tome?
jeanvaljean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.