Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 16:32   #41
Quote:
poisonivy3 kaže: Pogledaj post
trebalo bi biti, ali nije...ja sam u domu zdravlja i uredno mi naplačuje 50 kuna po ultrazvuku. s obzirom da sva budem sretna kad izađem, ne pitam ih uopće zašto.
I ja isto svaki put platim ultrazvuk 50 kn... Zasto
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:50   #42
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
I ja isto svaki put platim ultrazvuk 50 kn... Zasto
sad mi je lakše, jer smo kod iste
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:54   #43
Quote:
poisonivy3 kaže: Pogledaj post
sad mi je lakše, jer smo kod iste
Ma ja san jako zadovoljna doktoricom i da mi kaze da treba ne znam koliko kuna ja bi joj platila
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:16   #44
Ja sam zvala socijalno u vezi toga i pitala..kao što je besplatan porod,besplatni su i pregledi u trudnoci.
Meni moja nikada nije naplatila ni jedan UZV dok sam bila trudna (barem nesto pozitivno od nje).
Ovo sto rade-cista je kradja.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:24   #45
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Ma ja san jako zadovoljna doktoricom i da mi kaze da treba ne znam koliko kuna ja bi joj platila
ista priča i kod mene
ne bi joj se tila zamirit
iako bi je mogla pitat na sljedećoj kontroli.
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:26   #46
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala socijalno u vezi toga i pitala..kao što je besplatan porod,besplatni su i pregledi u trudnoci.
Meni moja nikada nije naplatila ni jedan UZV dok sam bila trudna (barem nesto pozitivno od nje).
Ovo sto rade-cista je kradja.

ne kužim ja njih!!!!
kod koga si ti?
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:45   #47
Kod Gjirlić!!
Ako imaš dopunsko,a kod nje si preko HZZO-a,ne trebaš plaćati niti jedan ultrazvuk za vrijeme trudnoće.
To što im daš doslovno ide u njihov džep.

Za žene koje nisu trudne,UZV se također ne bi trebao plaćati,jer ona dobiva svaki mjesec određeni iznos novca za svakog pacijenta od HZZO-a.A ako naplaćuje-dužna je izdati račun.
Također,jednom godišnje svaka žena ima pravo na besplatan UZV.

Ja sam mislila preći kod Vulića,ali ovo me jako razočaralo,da naplaćuje UZV u trudnoći.

Pa to je čista krađa.
Nije mi jasno...a mi šutimo..I dajemo im lovu,a po zakonu imamo pravo na besplatno.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 19:44   #48
ja sam kod Dominike Najev i meni je isto u trudnoći naplaćivala UZV, uopće neznam po kojem principu je određivala ali jedan mjesec ne bi platila pa iduca 2-3 bi
i zadovoljna sam a i nisam...nit smrdi nit miriši
Ivančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:14   #49
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Kod Gjirlić!!

.
i ja san kod nje.u prvoj trudnoći sam plaćala svaki uzv,u drugoj tri uzv-a...

bila sam prisutna jednom kada je jedna žena tražila račun...sestra je onako bezobrazno rekla da ne daju.inače mi je ta sestra
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:59   #50
Molim,plaćala si?
Svašta,meni nije naplatila nijedan.
Ma....
A sestra-katastrofa.U lipnju sam radila papu,stigao nalaz u rujnu i kaže sestra kako ima mala upala,al da dodjem tek u prosinac.Znači ja već 3 mj.vučem neku upalu i sad je trebam vući još 3 mjeseca........to joj kažem i pitam je kakva upala,o čemu se radi,a ona meni kako nije spomenula nikakvu upalu i zašuti na telefonu.Ja kažem ok,doviđenja...i tribam se prebacit al nikako naći nekog normalnog,ne kažem da ih nema,al mi se ne da nekoga financirati kada me HZZO pokriva,radije ću djetetu kupiti majicu,tuticu....
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:03   #51
[QUOTE=Corina26;29221944]Kod Gjirlić!!
Ako imaš dopunsko,a kod nje si preko HZZO-a,ne trebaš plaćati niti jedan ultrazvuk za vrijeme trudnoće.
To što im daš doslovno ide u njihov džep.


nemam dopunsko, možda zbog toga
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:09   #52
To je to..
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:31   #53
[QUOTE=poisonivy3;29225783]
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Kod Gjirlić!!
Ako imaš dopunsko,a kod nje si preko HZZO-a,ne trebaš plaćati niti jedan ultrazvuk za vrijeme trudnoće.
To što im daš doslovno ide u njihov džep.


nemam dopunsko, možda zbog toga
Ja ga imam pa mi opet naplati... Cak mi je sestra rekla da joj uopce ne trebam pokazivati onu karticu jer da trudnice nista ne placaju a ona svaki put kaze 50 kn, s time da racun izdaje doktorice (tj ona napise koji je bio pregled) a sestra naplati...
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:45   #54
Mene isto tako zanima,kome idu novci ako želiš brzi papa test koji je gotov za 10ak dana?
I opet ne izdaju račun za to...
A to za uzv,vidim da je praksa većini ginekologa,iako po zakonu je to sve besplatno,ali čudo,većina naplaćuje

Šta napravit,poslat inspekciju?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:59   #55
Eto kad nemaš dopunsko i naplati,to valjda tako treba.
Al cure su već pisale ovdje-imaju dopunsko i naplati,pogotovo trudnicama kojima NE SMIJE naplatit ni pod razno-e to je pre strašno.I javna je tajna,svi to znaju,nitko ne kontrolira,nitko ne odgovara.Ubiru novce od HZZO-a i od pacijentica na crno.

Šta napravit???Po stavu mnogim žena neće se napravit ništa.Onih koje kažu kako nema veze što su platile,glavno da je sve u redu.Koje kažu kako im se ne da svađati,kako ih je sram pitati.Koje ne poznaju svoja prava.I normalno-one šute i plaćaju,nitko se ne buni i to prolazi.
Žene se trebaju informirati o svojim pravima i pobuniti.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 00:32   #56
evo vas čitam i prisjetila se, u mene je bila identična situacija u trudnoći, inače sam u S.Petrović,kvart Lučac i isto tako sam imala i dopunsko a ona bi mi uredno naplatila 50kn svaki ultrazvuk bez ijednog računa,samo sestra uredno traži 50kn. hm... jako žalosno...
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:45   #57
a da ko rece da nece platit bez racuna?
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:38   #58
kad sam bila u privatnika, za svaki pregled sam dobila račun! to je u redu!
da ga i sada dobijem ne bi se bunila!
..ali kao što sam napisala kad mi naplačuje ja sam sva u oblacima i jedva čekam nazvat muža i reć novitete!
jedino bi mogla napisat na papir kao podsjetnik
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 18:09   #59
Dr. Robert Vulić ima ordinaciju u Valpovačkoj ulici (inače taj kvart svak' zove drugačija i zato sam napisala ulicu) i ne radi u bolnici, nažalost
ima ugovor sa HZZO-om tako da sam ja, koja kod njega vodim svoju trudnoću, privodim kraju bolje rečeno, do sada platila svega dva ili tri UZV-a i to po 80 kn
baš mi je na zadnjem pregledu sestra,koja je fenomenalna, rekla da su kupili ctg uređaj
uglavnom ja sam s njima prezadovoljna, kad god mi nešto nije bilo jasno uvijek su me primili isti dan,strpljivo odgovaraju na sva pitanja a ja ih uvijek imam hrpu
poziva očeve na UZV ukoliko to oni žele, i ako trebate nešto u bolnici obaviti, neki pregled ili nešto rado će vam dati br. tel svoga kolege/kolegice i reći da se pozovete na njega....
eto ja ....prezadovoljna..
i....nakon ovolikih pohvala ako netko misli da sam s njim u srodstvu....nisam![/QUOTE]









potpisujem svaku riječ!!! predivan doktor, fenomenalna sestra. sve pohvale. prvi put sa zadovoljstvom odlazim na preglede

Zadnje uređivanje mala_yo26 : 11.12.2010. at 18:17.
mala_yo26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:04   #60
Sve pohvale za dr.Roju
anteaa2009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.